Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Brno - 15. srpna 2020   17:00

1:2
(1:0)
Brno
Brno
60' Čermák   • 89' Vintr
Zlín
Dostál – Matejov (46. Matejov), Procházka (60. Kolář), Buchta, Simerský, Jiráček – Vakho (46. Janetzký), Conde, Hlinka (71. Slaměna) – Poznar (71. Chwaszcz), Dramé (56. Martínez).
Rakovan, Kolář, Cedidla, Slaměna, Chwaszcz, Janetzký, Martinéz
Zelinka – Paták, Vejtasa
Stadion Letná, Zlín
Brno
Floder (46. Šustr) – Štepanovský, Černín (46. Dreksa), Šural, Moravec – Hladík, J. Sedlák, Vaněk (46. Čermák), Šumbera (46. Fousek) – Koudelka (46. Vintr) – Přichystal (46. Růsek).
Šustr, Dreksa, Pachlopník, Čermák, Fousek, Růsek, Kotula, Vintr

Generálka před startem FORTUNA:LIGY vyšla lépe nováčkovi z Brna, který ve druhé polovině dokázal otočit nepříznivý stav. Po gólu Tomáše Poznara z 19. minuty se povedlo srovnat v 60. minutě Adrianu Čermákovi, aby v 89. minutě rozhodl Marek Vintr.
90'
90'
Conde se opřel do míče za šestnáctkou, ale trefil jen střelce poslední branky.
89'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka pravděpodobně rozhodla. Juraj Kotula chytře prostrčil do prostoru, kam nabíhal MAREK VINTR, jenž parádní střelou na hranici pokutového území trefil prostor u vzdálenější tyče, kam se Stanislav Dostál jen marně natahoval.
86'
Ani tentokrát to Condemu nevyšlo. Ve středu hřiště se otočkou zbavil protihráče a chtěl hledat Jiráčka, jenže znovu byl centr dlouhý.
85'
Conde chtěl vysunout Cedidlu, který sprintoval na pravé straně, ale pas za obranu Zbrojovky byl zbytečně moc dlouhý a prudký.
84'
Domácí dokázali odolat dvěma rohovým kopům a následnému centr do pokutového území. Zbrojovka je aktivnějším týmem v posledních minutách.
83'
Zbrojovka mohla jít do vedení. Marek Vintr po běžeckému souboji proti Jakubu Kolářovi dokázal zakončit a vyniknout musel brankář Stanislav Dostál, který střelu Vintra vyrazil na roh.
82'
Slaměna se neukvapil a podržel míč, který vrací obraně.
81'
Přerušuje se, protože na trávníku zůstal ležet brněnský Adrian Čermák.
80'
Cedidla se snažil obelstít Fouska na pravém kraji, ale nepochodil. Vybojoval alespoň vhazování.
79'
Conde byl lehce zatažen za dres ve středovém kruhu a upadl na trávník. Sudí viděl faul.
78'
Petr Jiráček usiloval o míč, ale v souboji s protihráčem si počínal nedovoleně. Martin Šustr vrátí míč do hry dlouhým odkopem.
77'
Pedro Martínez zabíhal za obranu, kam mu míč směřoval Petr Jiráček. Martínez se ale nacházel v ofsajdu.
76'
Kolář zatáhl míč, ale zastavil jej faulem Vintr. Zlínští pokračují ve hře.
75'
Domácí drží míč na polovině a kombinují. Zbrojovka čeká, co domácí vymyslí.
73'
Sedlák stáhl k zemi Cedidlu a Slaměna rozehrával standardní situaci, která hledala hlavu Koláře, jenž ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
72'
Dobrý centr přišel z levé strany od Jiráčka, na který si naskakoval čerstvý útočník Chwaszcz. Brněnská obrana ale obstála.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Šimon Chwaszcz.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Patrik Slaměna.
69'
Adam Fousek se pokusil obstřelit zlínskou zeď, ale nepovedlo se mu to. Ševci získali míč a útočí.
67'
Za pokutovým územím fauloval domácí obránce Jakub Kolář. Zbrojovce se nabízí solidní příležitost standardní situace.
66'
Do míče se v rohu hřiště opřel Pedro Martínez, jenž našel hlavu Jakuba Koláře. Martin Šustr situaci zvládl vyřešit a ukryl míč v rukavicích.
66'
Jakub Janetzký u rohového praporku vybojoval míč pro domácí, který do pokutového území pošle Pedro Martínez nebo Petr Jiráček.
65'
Pedro Martínez vysunul Petra Jiráčka, jehož ale pomezní zastavil praporkem. Pohledná akce domácích tak přišla vniveč.
63'
Brankář Zbrojovky si dovolil kličku, když před ním nebezpečně napadal Martínez. Šustr si vysloužil ovace domácích tribun.
60'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Václav Procházka, přichází Jakub Kolář.
60'
Zbrojovce se povedlo srovnat. ADRIAN ČERMÁK se protlačil na centr, který směřoval z pravé strany a hlavou překonal Dostála, aby upravil stav na 1:1.
58'
Individuální akci předvedl brněnský Vintr, který obešel zlínského obránce u pravého kraje a přešel až ke střele. Dostál ale zakončení na vzdálenější tyč pouze kontroloval a zasahovat nemusel.
58'
Hlinka hledal Cedidlu, který sprintoval na pravém kraji. Pas byl ale příliš dlouhý.
56'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Pedro Martínez.
56'
Brněnští otevírají vrátka v obraně a domácí se snadno dostávají do nebezpečných protiútoků. Znovu to byla dvojice Poznar – Janetzký, kteří hrozili před Šustrem.
54'
Čtyři zlínští hráči postupovali pouze proti dvojici brněnských obránců. Poznar zkusil pas mezi dvojici bránících, ale byl o něco prudší, než potřeboval rozběhnutý Janetzký. Nebezpečí uhasil Šustr v brance Zbrojovky.
53'
Zlínští chtěli znovu rychle přejít vpřed z vlastní poloviny, ale tentokrát se jim kombinace nevydařila.
51'
Hosté nesehráli roh ideálně a Zlínští vyrazili do protiútoku. Na pravé straně si seběhl pro míč Jiráček, který milimetrovým centrem našel Cedidlu v pokutovém území. Vysunutý zlínský obránce se do zakončení položil hlavou a jen těsně minul brněnskou branku!
50'
Fousek mířil středem hřiště a ještě vybízel k centru spoluhráče, jehož zblokovaný pokus končí za zlínskou brankou.
49'
Marek Hlinka přerušil faulem rozvíjející se akci Zbrojovky Brno. Hosté rozehrávají.
48'
Rohový kop Jiráčka na přední tyč nenadělal brněnskému brankáři potíže.
47'
Jiráček rozehrál standardní situaci, kterou ale hosté odvrátili. Za šestnáctkou ale ještě kličkoval Dramé, který posunul do pokutového území, kde míč brněnská obrana srazila na roh.
47'
Štěpanovský se snažil najít nabíhajícího spoluhráče, který směřoval za zlínskou obranou. Ta ale jeho pas přečetla a dopředu míří domácí.
46'
První poločas je u konce a Zlín zaslouženě vede. O jedinou branku se postaral Tomáš Poznar v 19. minutě.
45'
45'
Standardka Brněnských, po které hlavičkoval Hlinka míč mířící před branku, a hosté budou zahrávat roh.
43'
Ševcům se povedla rychlá kombinace, míč skončil u Dramého, ten zvolil střelu ze strany a Floder musel na zem, aby jeho pokus zneškodnil.
41'
Přichystal dostal rychlý pas do běhu, probojoval se až do pokutového území, natáhl ke střele a do rány se mu na poslední chvíli vložil skluzem Buchta, čímž celou situace na poslední chvíli zachránil.
39'
Koudelka protancoval hřištěm, natáhl k ráně z dálky a Dostál musel jeho pokus krotit v rukavicích.
36'
Nebezpečný roh Zlína. Centr skončil kousek za malým vápnem, tam se do hlavičky opřel Buchta a branku minul jen o kousek. Floder se v bráně ani nehnul.
35'
Zlínští rozehráli standarku do strany, k míči se dostal Dramé, pokusil se o prudký centr před bránu a vybojoval roh.
32'
Koudelka se řítil po straně do útoku a když už byl blízko branky, pokusil se o zakončení, ale to se mu hrubě nepovedlo.
31'
Štěpanovský zpracovával míč ve vápně, během souboje s obránce skončil na zemi, ale rozhodčí mu jasně dává gestem najevo, že pískat penaltu nebude.
29'
Jiráček při odkopu trefil nohou protihráč a chvíli zůstal klečet na hrací ploše. Nakonec se ale zvedl a pokračuje ve hře.
25'
Akci Zlína zastavuje ofsajd a rozhodčí dává hráčům přestávku na občerstvení.
25'
Hosté se rozhodli ze standardky asi z pětadvaceti metrů vystřelit. Míče se chopil Vaněk, poslal prudkou střelu, ale přímo do náruče Dostála.
24'
Domácím si na vlastní polovině pomohli faulem a tak budou Brněnští rozehrávat standardku.
22'
Zlín rozjížděl zajímavou protiakci, ale zastavil ho ofsajd.
19'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci byli aktivnější a zaslouženě jdou do vedení. Dramé na kraji šestnáctky posunul míč pod sebe do středu, tam se do střely z první opřel TOMÁŠ POZNAR a střelou po zemi k tyči otevřel skóre utkání.
18'
Po standardce vznikla mela kolem pokutového území, míč si našel Hlinka, vypálil ránu, ale nepřesně. Míč skončil nad břevnem.
17'
Šumbera si potáhl míč do středu, natáhl ke střele, ale příliš otálel a do rány se mu postavil Buchta, který jeho pokus zblokoval.
15'
Vakho stihl dlouhý míč u rohového praporku, odcentroval před branku, kde si na balón vyskočil Jiráček, ale pomohl si útočným faulem a tak se k míči dostanou hosté.
13'
Zatím je zápas v poměrně ospalém tempu. Zlínští jsou častěji na balónu, ale zatím marně dobývají obranu hostů.
9'
Domácí kombinují na své polovině, ale nemohou najít kudy projít postavenou brněnskou obranou.
7'
Nepovedený pas Zlína končí za brankou Zbrojovky. Rozehrávat bude Floder.
5'
Dalí centr ze strany, tentokrát však úspěšný a našel si Koudelku. Ten ale míč nedokázal zpracovat a odskočil mu do zámezí. Zlín bude rozehrávat od branky.
4'
Vaněk se pokoušel odcentrovat ze strany, ale do cesty se mu vrhl Buchta a jeho pokus zblokoval.
1'
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka skončila ve FNL na druhém místě, když sesbírala 67 bodů ve třiceti zápasech se skóre 75:29. Nejlepší střelec týmu byl ve druhé lize Antonín Růsek, mladý útočník se prosadil dvanáctkrát. Původně mělo přímo postupovat do nejvyšší soutěže jen první tým, což byly Pardubice, na které Zbrojovka ztratila tři body. Kvůli podivuhodnému závěru nejvyšší soutěže se do první ligy dostal brněnský tým. Tým trenéra Machálka zatím hrál čtyři přípravné duely, dva vyhrál a dvakrát na soupeře nestačil, naposledy v derby proti Líšni.

Poslední tři zápasy

Brno VS. Líšeň 2:3
Jihlava VS. Brno 1:2
Sigma Olomouc VS. Brno 0:2
FC Fastav Zlín

Fastav rozhodně nezažil klidnou a dobrou sezonu. V nedohrané skupině o udržení skončil na 13. místě tabulky. Ve třiatřiceti zápasech posbíral 33 bodů se skóre 30:52. Nejlepší střelec týmu byl útočník Tomáš Poznar, ten se prosadil devětkrát a na jednu další branku nahrál. Sezonu u týmu začal známý stratég Josef Csaplár, ten však sezonu nedokončil a velmi rychle se pakoval, na jeho místo přišel trenér Kameník, ale i ten byl nahrazen, a to Bohumilem Pánikem. Zlín v přípravě hrál tři zápasy, v tom prvním porazil Trenčín 5:2, následovala remíza proti Slovanu Bratislava a prohra 1:2 s Prostějovem.

Zlín VS. Prostějov 1:2
Slovan Bratislava VS. Zlín 1:1
Trenčín VS. Zlín 2:5
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci přípravy na novou sezonu se utkají týmy Fastavu Zlín a Zbrojovky Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.