Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Cracovia - 2. července 2022   18:00

Bohemians
Bohemians
45+1' Kovařík  • 77' Koubek
2:1
(1:1)
Cracovia
Cracovia
26' Rackozy
Bohemians
Cracovia
Niemczycki – Urban, Râpă, Ghiță, Lusiusz, Kapek, Ożóg, Knap.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
V Humpolci máme dohráno! Bohemians přátelský souboj s Krakovem zvládla na výbornou a po úvodní výhře nad Táborskem si v přípravě na nový ročník připisuje první cenný skalp! Polský tým toho na Vysočině dnes moc nepředvedl, krom Rackozyho branky se mu nepodařilo pražskou klec vážněji ohrozit.
90+2'
90+2'
Vrána byl na pravé straně faulován, krakovské naděje na vyrovnání se pomalu rozplývají.
89'
Krakov v samotném závěru zatápí pod kotlem, s prohrou se evidentně smířit nechce. Obrana Bohemians se teď na pažitu rozhodně nenudí.
87'
Kapek se zničehonic ocitl ve vápně a stáhl na sebe hned tři protihráče. Následně balón nabídl nabíhajícímu spoluhráči, který měl ideální šanci zakončit, ale nakonec ztratil balanc, upadl a Bačkovského vůbec neohrozil.
86'
Bohemka má závěrečné minuty zatím pod kontrolou, tlačí na krakovské hráče a nedovoluje jim přesunout hru na pražskou polovinu hřiště.
83'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, do konce základní hrací doby k Humpolci zbývá jen sedm minut.
79'
Cornel Râpă se do toho opřel zpoza šestnáctky, Bačkovský se ale blýskl skvělým zákrokem a míč letící k pravé tyči tygřím skokem vytěsnil.
77'
Bohemians právě vstřelili branku!
Pražanům se nakonec přeci jen daří aktivitu přetavit v další zásah a v sedmasedmdesáté minutě hry otáčí skóre střetnutí! Vrána se na hranici vápna zbavil protihráče a posunul balón k zadní tyči, odkud ho za Wilka prostrčil volný MATĚJ KOUBEK – 2:1!
75'
Příliš zajímavého se toho v Humpolci neděje, hra je stále v poněkud patové situaci – klokani mají míč ve své moci, ale nedaří se jim prorazit v útoku.
71'
Dalekonosná střela z dílny jednoho z domácích borců proletěla tak metr nad hostujícím břevnem.
70'
Máme tu další pauzu na občerstvení, obě jedenáctky rychle míří ke svým střídačkám. Hra se znovu rozběhne za pár desítek sekund.
68'
Rohy dnes nejsou silnou stránkou klokanů. Ani jeden z nich, včetně toho posledního, nevyprodukoval žádnou výraznější střeleckou šanci.
66'
Pražané se snaží založit další ofenzivní výpad, Vala byl ale dvěma protihráči nucen se rychle znovu stáhnout na svou polovinu pažitu.
65'
Bohemians jsou ve druhém poločase dopředu neškodní, Wilk dosud snad nebyl nucen zasahovat.
62'
Po straně se chtěl před Bačkovského přesunout Kapek, přihrávku určenou pro něj ale zachytil protihráč.
60'
Hodina hry je takřka za námi, balón má nyní ve své moci Krch. Na pravé straně se mu nabízí Nový.
58'
Dění nyní pozastavuje jeden faul za druhým, tentokrát zákrok za hranicí pravidel předvedl jeden ze svěřenců lodivoda Jaroslava Veselého.
55'
Po domácím rohu přišla zblokovaná střela. Balón zaletěl za branku, situace se tak bude opakovat.
54'
Klokani ovládají balón, protihráče k němu na delší dobu nepouští. Obrana Krakova jim ale úspěšně vzdoruje, Wilk je zatím ve druhé půli skoro bez práce.
53'
Brankář Cracovie s rozehrávkou dlouho váhal, nakonec ale balón přeci jen poslal do středu hřiště. Tam se k němu jako první dostal jeden z domácích.
50'
Na druhém konci pažitu se pěknou střelou blýskl Strózik, pražský gólman ale byl ve střehu.
49'
Bohemka pár sekund operovala v soupeřově vápně. Obrana Krakova situaci vůbec neměla pod kontrolou, a tak se po balónu musel natáhnout sám Wilk.
47'
Úvod poločasu zatím nabízí dost vlažnou podívanou, hezké akce zatím předvedené hře chybí.
46'
Po kratičké pauze se rozběhlo druhé dějství, na míči jsou momentálně hráči krakovského klubu.
46'
První poločas v Humpolci nabídl relativně atraktivní a vyrovnané měření sil, skóre 1:1 k předvedené hře sedí. Uvidíme, co nám nabídne druhá polovina.
Druhý poločas začne přibližně v 18:54.
45+2'
45+1'
Na druhém konci pažitu už ale gól padl, těsně před pauzou máme v Humpolci vyrovnáno! Mužík zprava zahrál balón do vápna, kde k zadní tyči nabíhal JAN KOVAŘÍK, jenž jedoucí mičudu nekompromisně usměrnil za Wilka – 1:1!
45'
Valeš střelu z pravé strany jen vyrazil před sebe a nebýt duchapřítomného obránce, který balón obratem vykopl ven z vápna, mohl z toho být malér! Po míči se totiž natahoval volný protihráč.
44'
Po hostující malé domů následovala daleká rozehrávka, Krakov má závěr plně pod kontrolou.
43'
Mužík nezvládl souboj s Rakoczym a na pravé straně přišel o balón, klokani to budou muset zkusit znovu.
42'
Konec prvního poločasu se pomalu ale jistě blíží, do startu nastavení zbývají necelé čtyři minuty.
40'
Kadlecova akce výraznější ohrožení krakovské branky nepřinesla, Wilk bude odkopávat od své svatyně.
39'
Loshaj poslal dopředu Jodłowskiho, který obratem míč přesunul na stranu. Hosté míří do útoku.
37'
Bohemka má teď míč častěji ve své moci, ale už několik minut se neprotlačila před Wilka.
36'
Vzdušná přihrávka určená Sipľakovi zamýšleného adresáta přeletěla, balón zajel až za Valeše.
34'
Oproti tomu Krakovští jsou odvážnější a ihned po zisku míče vyrazili do útoku, obraně Bohemians se nedaří je od balónu na delší dobu oddělit.
33'
Klokani jsou usazeni u středu hřiště a přihrávají si míč jako horkou bramboru, dopředu se jim moc nechce.
31'
Bohemians nevyužili ani další roh, Cracovia si se situací znovu hravě poradila a bleskově míč vyklepla ven z vlastního vápna.
30'
Michal Sipľak se po rychlém výpadu z posledních sil pokusil ohrozit Valeše, z hodně ostrého úhlu ale jeho svatyni výrazně přestřelil.
27'
Valeš rozehrál míč nakrátko od své branky, obránce mu ho ale kvůli agresivnímu pressu protihráče obratem vrátil zase zpátky. Krakov má více ze hry.
26'
Cracovia právě vstřelila branku!
Necelou minutu poté, co se hra znovu rozběhla, vidíme první gól! Zaváhání bohemácké obrany vedlo k chaosu před Valešem, kterou v úvodní trefu přetavil MICHAŁ RAKOCZY – 0:1!
22'
Míč zajel až za Wilka, který bude odkopávat od své branky. Ještě předtím ale oba týmy míří ke střídačkám, máme tu krátkou pauzu na občerstvení.
20'
Strózik krátkou chvíli táhl balón po pravé straně a následně jednomu ze svých spoluhráčů krátkou přihrávkou připravil ideální příležitost zakončit, jenže nepřesná střela jen projela kolem zadní tyče.
19'
Bohemians nakonec situaci vyřešili a nyní se sami snaží najít nějakou skulinu v polské obraně, která by jim umožnila znovu Wilka ohrozit.
18'
Valeš rozehrál balón od vlastní branky na Dostála, který byl jen pár sekund nato odzbrojen napadajícím protihráčem. Krakov hledá cestu do vápna.
17'
Sledujeme klidnější pasáž střetnutí, neposedný balón v posledních momentech často mění majitele.
15'
Pozemní centr Dostála zachytil protihráč, Krakovu se znovu na poslední chvíli podařilo rozebrat poměrně slibně vypadající akci pražských Bohemians.
14'
Jugas si nezvládl rychle zpracovat přihrávku a jen pár metrů za středovou čarou jej o balón obral jeden z klokanů, který míč obratem odkopl k Wilkovi.
12'
Cracovii se po delší době podařilo přesunout hru na opačný konec hřiště, Valeš zatím může být v klidu.
11'
Jánoš hledal vzdušnou přihrávkou u levé tyče volného Berana, nabídku ale nenasměroval úplně přesně. Velká škoda pro domácí, tato akce mohla být nebezpečná.
10'
Pražané roh zahráli na krátko, přičemž pár sekund nato přeci jen následoval centr do vápna. Wilk balón obratem vyboxoval mimo nebezpečí.
9'
Jánoš doběhl volný balón v samotném rohu hřiště, Sipľak jej odzbrojil jen za cenu rohového kopu.
8'
Jugas dlouho operoval s balónem u středu hřiště, přičemž míč nakonec po nepřesné přihrávce omylem odevzdal jednomu z protihráčů.
7'
Bohemians se svým soupeřem srovnali krok, nyní mají dokonce o něco málo více ze hry. Na pevnou krakovskou obranu jsou ale zatím krátcí.
6'
Přihrávka do běhu, určená Mužíkovi, byla až příliš razantní. Balón zajel až k Adamu Wilkovi.
5'
Nedovolený zákrok zastavil domácí pokus o útok, balón se vrátí do držení hráčů v černém.
4'
Bleskový výpad Krakova vedl k centru, po kterém následovalo jedovaté zakončení z dílny Filipa Balaje! Valeš byl ale ve střehu a balón vykryl.
3'
Beranovu rozehrávku zachytil Jugas, který balón obratem pro jistotu poslal k Wilkovi.
2'
Petrák se u středového kruhu ujal balón a zahrál ho na pravou stranu, klokani postupují vpřed.
1'
V úvodní minutě střetnutí jsou na pažitu aktivnějším týmem hosté, kteří se snaží prorazit k Valešovi. Zatím ale bezúspěšně, domácí obrana situaci zvládá.
1'
Úvodní výkop obstarají hráči z Polska, jdeme na to!
Oba celky nastupují na plochu. Klokani zvolili tradiční pruhované zelenobílé dresy, zatímco hostující Krakov nastoupí v celočerné variantě.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, bitva mezi Bohemkou a Cracovií začne za pár minut! Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Beran, Jánoš, Mužík, Kovařík, Kadlec, Dostál, Puškáč, Hůlka, Petrák, Křapka.
Náhradníci: Bačkovský – Vilotić, Vala, Jindřišek, Köstl, Bartek, Nový, Koubek, Vrána, Novák, Zeman, Krch.
Trenér: Jaroslav Veselý.

Cracovia Kraków: Wilk – Wójcik, Jablonský, Jugas, Sipľak, Strózik, Loshaj, Jodłowski, de Souza, Rakoczy, Balaj.
Náhradníci: Niemczycki – Urban, Râpă, Ghiță, Lusiusz, Kapek, Ożóg, Knap.
Trenér: Jacek Zieliński.
Cracovia, která uplynulý ročník polské Ekstraklasy zakončila na devátém místě, má zatím v přípravě bilanci dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. Letní program otevřela povinným vítězstvím nad Rzeszówem 3:2, týden nato pak porazila LASK 2:0. Duel s Olympiacosem branku nepřinesl a v dosud posledním střetnutí jí sparing partnera dělal Rapid Bukurešť, kterému včera v Rakousku podlehla 1:2.
Svěřenci Jaroslava Veselého do kolotoče předsezónních přáteláků vstoupili v úterý v Uhříněvsi, kde vyzvali na souboj druholigovou stálici z Tábora. Diváci v areálu se rozhodně nenudili – bláznivá přestřelka nabídla celkem osm branek, z toho dvě z penalt, a po devadesáti minutách hry platilo přímo hokejové skóre 5:3. Za klokany se postupně prosadili Vojtěch Novák, Denis Vala, David Bartek, Jan Kovařík a Michal Vrána, přičemž čtvrtý jmenovaný skóroval z pokutového kopu.
Příjemnou sobotu! Humpolecký pažit dnes bude dějištěm mezinárodního přípravného střetnutí mezi prvoligovými Bohemians a polským Krakovem.