Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Mezőkövesdi : Ml. Boleslav - 22. července 2022   11:00

Mezőkövesdi
Mezőkövesdi
19' Cseke  • 70' Kiš  • 77' Dražić
3:2
(1:2)
Ml. Boleslav
7' Skalák   • 13' Matějovský
Mezőkövesdi
Tordai – K. Kállai (60. Z. Kállai), Karnickij (46. Horváth), Bobál, Vajda (60. Lachveliani), Nagy (60. Madarász), Cseke (80. Rédling), Cseri (60. Selmani), Molnár (46. Dražić), Jurina (60. Kiš), Schmiedl (46. Kotula).
Bašić – Daniel, Knienieder
Enns Arena (AUT)
Šeda (46. Polaček) – Mareček (56. Pech), Donát (46. Šimek), Suchý (46. Jahić), Karafiát (46. Rolinek) – Látal (61. Fulnek), Samek (61. Mašek), Matějovský (46. Ladra), Stránský (46. Darmovzal), Skalák (61. Vaníček) – Krobot (46. Škoda).

Fotbalisté Mladé Boleslavi rychle získali po pěkných akcích internacionálů Matějovského se Skalákem dvougólové vedení, které ale v dalším průběhu přípravného utkání prohospodařili a gólem Srba Dražiće z pokutového kopu nakonec vítězí maďarské Mezőkövesdi Zsóry 3:2. Boleslav byla v první půli lepší, po přestávce však za soupeřem zaostávala a tak se z rakouského soustředění vrátí bez pomyslného bodu.
90+1'
90+1'
Mladá Boleslav soupeře svírá, ale nepřesná finální přihrávka skáče mimo hřiště a rozhodčí píská konec.
89'
Darmovzalův pas na levé straně dostihl Mašek, zpětnou přihrávkou zapojil do kombinace další spoluhráče, ale nikdo z nich se ke střele neodhodlal.
88'
Tečovaný centr zprava se stává kořistí brankáře Mezőkövesdi.
85'
Boleslavský nákop zhatil útočný faul.
84'
Ošklivý šlapák zezadu schytal Antonín Vaníček, rozhodčí tentokrát kupodivu nechává kartu v kapsičce.
81'
Vaníček našel od levé lajny Darmovzala, který pěkně vysunul Maška. Ten musel zakončovat po náběhu vnější šajtlí a trefil boční síť.
80'
Střídání v týmu Mezőkövesd Zsory:
ze hřiště odchází Cseke, přichází Rédling.
79'
První žlutá karta pro FK Mladá Boleslav. Za skluz zezadu ji viděl Hasan Jahić.
77'
Mezőkövesdi právě vstřelilo branku! Z pokutového kopu odrazem o pravou tyč otáčí výsledek zápasu STEFAN DRAŽIĆ.
76'
Rychlý ťukes na jeden dotek v boleslavské šestnáctce nakonec využil Selmani ke střele z malého vápna, kterou bránící Pech ve skrumáži zastavuje rukou. Rozhodčí Bašić nařizuje penaltu.
75'
Kombinace Mezőkövesdi po pravé straně vede k zisku rohového kopu.
73'
Z pokračujícího tlaku hlavičkoval nepřesně Milan Škoda.
72'
Boleslav se po ztrátě dvougólového vedení snaží o aktivnější pojetí hry, po centru z levé strany se ale hlavičkující Fulnek po Vaníčkově centru neprosadil.
70'
Mezőkövesdi právě vstřelilo branku!
Maďarskému celku vyšla srbsko-chorvatská spolupráce. Stefan Dražić sklepl skákavý míč doleva a TOMISLAV KIŠ zavěsil z velkého vápna přesně do skulinky u bližší tyče.
68'
Také uprostřed druhé půle dostávají hráči příležitost k občerstvení.
66'
Maďarský tým ubránil další mladoboleslavský přímý kop z pravé strany. Ladra hledal Maška, toho však protihráči k hlavičce nepustili.
64'
Mašek se protáhl do střelecké pozice, z těžkého úhlu ovšem rozvlnil jen boční síť.
64'
Tvrdě hrající soupeř zezadu sejmul unikajícího Vaníčka.
62'
Obrana Mezőkövesdi vystihla prudkou zpětnou přihrávku po boleslavském průniku pravou stranou.
61'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Látal, přichází Fulnek.
ze hřiště odchází Skalák, přichází Vaníček.
ze hřiště odchází Samek, přichází Mašek.
60'
Pětinásobné střídání probíhá v mužstvu Mezőkövesd Zsory:
ze hřiště odchází K. Kállai, přichází Z. Kállai.
ze hřiště odchází Vajda, přichází Lachveliani.
ze hřiště odchází Cseri, přichází Selmani.
ze hřiště odchází Jurina, přichází Kiš.
ze hřiště odchází Nagy, přichází Madarász.
59'
Darmovzal střílel z druhé vlny do obránce, poté vyrazili Maďaři do brejku, jenže příliš prudká křížná přihrávka končí v zámezí.
59'
Tvrdou křížnou střelu Milana Škody po narážečce s Ladrou tečoval gólman na roh.
57'
Kállaiova střela z 25 metrů letí těsně nad mladoboleslavskou bránu.
56'
ze hřiště odchází Mareček, přichází Pech.
55'
V souboji o odražený míč je ale pískán útočný faul a „Kövesd“ může uklidnit hru.
54'
Boleslavští se sérií vynucených faulů postupně přibližují k bráně a budou rozehrávat přímý kop z pravé strany na úrovni šestnáctky.
51'
V krátkém sledu další Polačkův zákrok, tentokrát pouze rutinní proti přízemní střele doprostřed brány.
50'
Další žlutou kartu mužstva Mezőkövesd Zsóry viděl Dávid Bobál.
50'
Mladoboleslavský brankář Polaček nohama vyráží střelu nepokrytého hráče z bezprostřední blízkosti po centru z levé strany. To byla veliká šance maďarského celku.
49'
V úvodu druhého poločasu se hra přelévá od vápna k vápnu.
47'
Po spolupráci s Milanem Škodou pálil Tomáš Ladra zprava do boční sítě.
46'
Mezőkövesdi vystřídalo jen třikrát: místo Karnického, Schimedla a Molnára nastoupili Kotula, Dražić a Horváth.
46'
V sestavě Mladé Boleslavi došlo k sedmi změnám. Místo Šedy, Donáta, Suchého, Karafiáta, Matějovského, Stránského a Krobota nastoupili Polaček, Šimek, Jahić, Karafiát, Darmovzal, Ladra a Škoda.
46'
45'
43'
Po Marečkově centru hlavičkoval nad břevno tísněný Karafiát.
43'
Ostrý faul Tamáse Cseriho (Mezőkövesdi Zsóry) poblíž půlící čáry je již oceněn žlutou kartou.
40'
Obětí faulu se stal Daniel Mareček. Rozhodčí přerušil hru, ale boleslavská posila z Bohemians 1905 naštěstí nepotřebuje ošetření.
39'
Desátý tým maďarské ligy rozjíždí kombinaci zezadu, zakončení zarazil dobrým vystoupením čerstvě kmenový hráč Boleslavi Ondřej Karafiát.
36'
Rohový kop Jiřího Skaláka pak letí vzduchem přímo do gólmanových rukavic, naskakující Suchý se k hlavičce neprotlačil.
35'
Do polovysokého pasu Radka Látala se položil Ladislav Krobot, brankář Tordai jeho prudkou a po gólu volající hlavičku vyškrabuje od tyče na roh.
34'
Krobotův tvrdý halfvolej zblokoval jeden z obránců ve žlutém dresu.
33'
Po Cseriho kolmém pasu dokázal Molnár překonat obloučkem Šedu, naďarský útočník však střílel z ofsajdu.
32'
Po souhře Látala s Marečkem následoval křížný pas nalevo nabíhajícímu Krobotovi. Ten se proti obránci neprosadil a kope se od brány Mezőkövesdi.
31'
Na Matějovského oblouček do vápna Mareček nedosáhl a gólman měl snadnou práci.
29'
První boleslavský roh rozehrál host ze Slavie Samek mimo dosah spoluhráčů.
28'
Mladá Boleslav přenáší hru na soupeřovu polovinu.
27'
Jan Šeda stahuje do rukavic Vajdův centr.
26'
Diváci tleskají Csetimu, který ze závaru v šestnáctce zkusil poskakující míč umístit na bránu Mladé Boleslavi nůžkami. Efektní střela letí mimo tří tyčí.
23'
Rozhodčí vyhlašuje vítanou pauzu na občerstvení.
21'
První roh utkání nevyužili hráči Mezőkövesdi.
19'
Prosazuje se BENJÁMIN CSEKE, na výstavní trefu nártem bez přípravy z 20 metrů k tyči mu nahrával po náběhu na levé křídlo Sándor Vajda. Ten dostal spoustu prostoru od pravého kraje boleslavské sestavy, Marečka a Látala.
16'
Akci Mezőkövesdi zastavuje odmávaný ofsajd.
13'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Jiří Skalák ustál souboj u levé lajny, rychle vstal zpět z trávníku a oplatil gólovou přihrávku pod sebe, kterou MAREK MATĚJOVSKÝ využívá přesnou placírkou na zadní tyč.
11'
O půl minuty později pálí jeden z hráčů maďarského klubu zpoza šestnáctky tvrdě nad břevno.
11'
Hráči Mezőkövesdi se postupnou kombinací po zemi dopracovali do střelecké příležitosti. Vajdův pokus z levé strany však zblokoval boleslavský Látal.
7'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Gólovou akci založil Denis Donát vysunutím Marka Matějovského, na jeho skvostný křížný pas si naběhl do pokutového území JIŘÍ SKALÁK a dobře mířenou „rybičkou“ napnul síť.
4'
Jan Šeda odkopává pod tlakem forčekujících útočníků na polovinu soupeře.
2'
Přízemní přihrávku napříč šestnáctkou dostal Radek Látal a opřel se do střely přes obránce. Brankář Tordai jen hrudníkem vyrážel před sebe, ale poblíž nebyl nikdo z mladoboleslavských fotbalistů k dorážce.
1'
Obě mužstva nastupují na hřiště, maďarský celek bude hrát ve žlutých dresech, Mladá Boleslav v modrých.

Mezőkövesd Zsory:
Tordai – K. Kállai, Karnickij, Bobál, Vajda, Nagy, Cseke, Cseri, Molnár, Jurina, Schmiedl.
Náhradníci: Z. Kállai, Horváth, Lachveliani, Rédling, Madarász, Dražić, Kiš, Kotula.
Trenér: Attila Supka.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Mareček, Suchý, Donát, Karafiát – Látal, Stránský, Matějovský, Samek, Skalák – Krobot.
Náhradníci: Polaček – Pech, Šimek, Jahić, Fulnek, Vaníček, Darmovzal, Mašek, Rolinek, Ladra, Škoda.
Trenér: Pavel Hoftych.

Rozhodčí: Bašić – Daniel, Knienieder.
Mezőkövesd Zsóry měl v loňské sezóně plné ruce a nohy práce s udržením v nejvyšší maďarské soutěži, což se mu nakonec podařilo, skončil na první nepostupové desáté příčce o dva body před MTK Budapešť. V rámci přípravy odehrála Supkova družina sedm zápasů s bilancí tří vítězství, tří remíz a jediné porážky, naposledy zdolala 2:1 liberecký Slovan.

Mladoboleslavští fotbalisté obsadili ve FORTUNA:LIZE konečné sedmé místo, když opanovali play-off o 7.-10. místo, zvládli dvojzápas s Českými Budějovicemi i Sigmou Olomouc. Svěřenci trenéra Hoftycha také nezahálí a v přípravě odehráli rovněž sedm utkání. Čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali a dvakrát prohráli, v doposud posledním střetnutí podlehli účastníkovi italské Serie A Turínu 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.