Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Besiktas Istanbul - 12. července 2022   16:00

Plzeň
Plzeň
0:0
(0:0)
Besiktas Istanbul
Plzeň
Staněk – Řezník (79. Holík), Pernica (C), Čihák (60. Kaša), Havel – Bucha (79. Qose), Kalvach – Kopic (71. Pilař), Sýkora (60. Trusa), Mosquera (71. Cadu) – Chorý (71. Dedič)
Jedlička, Tvrdoň – Cadu, Dedič, Holík, Kaša, Kliment, Mihálik, Pilař, Qose, Tijani, Trusa, N'Diaye
Ersin Destanoğlu (62. Bilgin) – Uysal (C) (62. Berkay), Welinton (62. Kenan), Montero (72. Bilgic), Rosier (62. Cisse) – Uçan (72. Kömec), Gedson (76. Hasić) – Meras, Delibas (72. Nkoudou), Cenk (46. Yılmaz) – Boyd (72. Ghezzal)

Generálka Plzně na 2. předkolo Ligy mistrů proti tureckému Besiktasi skončila bez branek. V prvním poločase byli mírně aktivnější Turci, avšak v půli druhé byla daleko blíže ke skórování Viktoria. Nutno však podotknout, že výrazné gólovky jsme neviděli, a proto je z toho zasloužená remíza.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
90+1'
90'
Dopředu se snažil protlačit Cadu, ale rychlejší byl vracející se levý bek soupeřova celku.
90'
Rozběhla se nám poslední minuta utkání, pokud hlavní rozhodčí něco málo nenastaví. Besiktas to zkoušel dlouhým nákopem, který ale zapadl do zámezí.
88'
Po krátkém ošetření se pokračuje ve hře. Míč má v moci Viktoria Plzeň.
87'
Dedič mohl přihrávat na pravou stranu, ale nakonec sklepával pod sebe. Plzeň o míč přišla, načež se soupeř dostal do náznaku. Staněk ale pokryl centr z pravé strany.
86'
Útočnou akci Besiktase zastavil ofsajd. Vpřed tak už vyráží svěřenci Michala Bílka.
84'
Po větším prostřídání už černobílí nejsou tak nebezpeční. Nyní se sice snažili dostat kupředu, ale přesnost ve finální fázi jim chyběla.
82'
Další gólovku Viktorie měl na noze Václav Pilař, který se krásně položil do střely z voleje. Gólman tureckého celku ale míč vytáhl.
80'
Cadu vyslal z pravé strany precizní centr, který se do branky snažil hlavou dopravit Dedič. Ani v tomto případě ale neuspěl, minul zhruba o metr.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Libor Holík.
79'
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Kristi Qose.
78'
Dostáváme se do úplného závěru dnešní plzeňské generálky. S Besiktasem stále hraje bez branek.
77'
Pernica velmi dobře zakřižoval jednoho z ofenzivních hráčů Besiktase. Poté si pomohl s brankářem.
75'
Zadní tyč zavíral Dedič, kterému pár centimetrů chybělo, jinak by se dostal k zakončení do prázdné branky.
74'
Plzeň získala po rychlé akci na pravé straně další výhodu rohového kopu.
71'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází René Dedič.
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Cadu.
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Václav Pilař.
70'
Mosquerova rána z dálky se mezi tři tyče nevešla. Velká škoda pro plzeňskou Viktorii, která to měla dobře rozjeté.
68'
Turecký celek byl aktivní na útočné polovině, ale do větší příležitosti se nedostal.
64'
Mosquera znovu předvedl svou sílu v rychlosti. Soupeři jej faulovali, přičemž k rozehrání standardní situace se dostal Kalvach, jenž pro Plzeň vybojoval roh.
62'
Besiktas nyní hromadně prostřídal. Všechny změny budou sepsány později podle zápisu o utkání.
60'
ze hřiště odchází Filip Čihák, přichází Filip Kaša.
60'
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Matej Trusa.
60'
Nepříjemnost pro Plzeň, poněvadž na trávníku zůstal v bolestech ležet Jan Sýkora. Směrem k předkolu Ligy mistrů to může být velká komplikace.
59'
Další rozehrávka Turků jde přes stopera Welintona, jenž hledá varianty na křídlech.
58'
Delibas pálil zhruba z dvaceti metrů otevřenou placírkou. Prostor mezi třemi tyčemi ale vůbec netrefil, o poměrně hodně metrů.
57'
Boyd se prosmýkl okolo stopera, načež se po zemi snažil přihrát do co nejlepší pozice. Viktorka si ale poradila.
54'
Z rohu ale Západočeši nezahrozili, naopak se museli mít na pozoru, aby Turci neutekli do brejkové situace. Vše ale zastavil Jan Kopic.
53'
Řezník adresoval přihrávku Kopicovi, který se snažil hledat spoluhráče na malém vápně. Také v tomto případě ale obrana Besiktase zapracovala, takže Plzeň se musí spokojit jen s rohem.
52'
Čihák velmi dobře pokryl akci na levé straně. Tělem si pohlídal náběh soupeře.
51'
Sýkora se snažil odcentrovat z levé strany, ale blízko k němu se postavil obránce, který nebezpečně se rozvíjející akci zastavil.
50'
Boyd se rozbíhal po pravé straně, ale příliš dlouhý míč nezpracoval. Práci s odkopem tedy bude mít Staněk.
48'
Besiktas se pokoušel o průnikovou přihrávku na Uçana, ale ta nebyla přesná.
46'
Mosquera byl hned zkraje druhého poločasu faulován. Plzeň rozehraje standardní situaci, konkrétně Jan Sýkora.
46'
Je za námi první poločas, který branku nenabídl. Zajímavé náznaky měl Besiktas, ale to stejné můžeme říct i o Plzni. Gólmani jsou ale jistí na obou stranách, takže na góly musíme počkat.
45+1'
45'
Úvodní dějství pomalu ale jistě směřuje ke svému závěru. Teď se hraje okolo půlící čáry.
44'
Stoper Pernica situaci před vlastním pokutovým územím jistil. Byl u balónu včas a následně předal Staňkovi.
42'
Ale nakonec je zradila nepřesnost. Odkopávat bude právě gólman Viktorie.
42'
V závěru první půle jsou nebezpečnější turečtí hráči. Nyní obléhají území okolo Staňkovy svatyně.
40'
Rosier předvedl sympatickou individuální akci na pravé straně, když si pohrál s Buchou. Přece jen ale plzeňský záložník zabral a nakonec pro svůj celek vybojoval odkop od brány.
39'
Sýkora se dostal k přízemní ráně z poměrně kvalitní pozice. Napálil však obránce, který zrovna padal do skluzu.
37'
Jindřich Staněk si pokryl nepříliš důraznou hlavičku Delibase. Žádná velká potíž pro plzeňského gólmana.
36'
Plzeň při standardní situaci předvedla nacvičený signál. Nejprve Kalvach svůj míč přetáhl na zadní tyč, načež se k zakončení dostal právě on. Od jednoho z obránců se míč odrazil kousek vedle tyče.
35'
Besiktas si chtěl vytvořit převahu ve středu pole, ale kombinace z toho nebyla úplně přesná.
33'
Meras se uvolnil na levém křídle, ale centr se mu vůbec nevydařil. Přetáhl to poměrně výrazně, Staněk situaci jistil.
31'
Destanoğlu teď zabrnkal na nervy tureckých fanoušků. Přebral si míč a poté s ním postupoval poměrně výrazně dopředu. Nechybělo mnoho a Mosquera jej obral.
30'
Český tým to nyní sehrál téměř dokonale. Dostal se do přečíslení, ale finální Sýkorův centr nebyl ideální, Chorý se k hracímu předmětu nedostal.
29'
Řezník se snažil uvolnit na pravé straně, ale rukou zasáhl soupeře do obličeje. Také v tomto případě se muselo pískat.
28'
Brankář Destanoğlu měl se střelou Kalvacha z přímého kopu problémy. Nakonec ale dokázal udržet čisté konto.
27'
Žlutá karta pro tým Besiktas Istanbul (Welinton).
27'
Teď to pro Plzeň vypadalo dobře, poněvadž vpřed se hnal ve velké rychlosti Bucha. Za záchranou brzdu musel zatáhnout stoper Welinton.
26'
Tentokráte fauloval Montero. Za sebou máme téměř třicet minut a zatím stále čekáme na úvodní gól.
25'
Po souboji o balón se Kalvach velmi divil. Defenzivnímu záložníkovi Viktorie byl totiž odpískán faul.
24'
Po zpětné přihrávce Řezníka se brankáři Staňkovi vůbec nepovedl odkop. Aut budou vhazovat fotbalisté Besiktase.
23'
Boyd si pro míč seběhl až k lajně, na zem byl nedovoleně povalen Radimem Řezníkem.
22'
Plzeň vhazovala na útočné polovině, ale kvůli velmi dobrému presinku soupeře musela zamířit až ke Staňkovi.
20'
Další nebezpečný pokus. Delibas pálil ze střední vzdálenosti těsně nad břevno.
19'
Velkou šanci měl na kopačce Cenk. Fotbalista Besiktase si navedl míč na hranici vápna, odkud pravačkou vystřelil. Staněk ale stál na správném místě, rychle dokázal zasáhnout.
18'
Žlutá karta pro tým Besiktas Istanbul (Valentin Rosier).
16'
Mosquera si v souboji počínal až příliš tvrdě. Také nyní jsme viděli nedovolený zákrok, kterých je na začátku střetnutí poměrně hodně.
15'
Jedna z akcí Turků vypadala slibně, ale také celek v černobílém zastavil ofsajd.
14'
Havel postrčil na Mosqueru, který následně nepříliš přesně centroval na Chorého. Praporek pomezního rozhodčího ale šel nahoru, takže se pískal a mával ofsajd.
13'
Jan Kopic se snažil dostat balón ze svého vápna, ale poměrně ostře byl faulován Merasem. Pískán byl nedovolený zákrok.
12'
Český celek rozehrál standardní situaci, která ale skončila v rukavicích gólmana Destanoğlua.
11'
Uçan se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Jeho projektil zamířil asi tři metry nad horní tyč.
10'
Montero se snažil rozehrát středem hřiště, ale tak úplně se mu to nepovedlo. Plzeň se mezitím vrátila na svou polovinu.
9'
Nadvakrát se ke střele v pokutovém území dostal Tomáš Chorý. Ani jednou ale defenzívu Besiktase neprostřelil.
8'
Jindřich Staněk bude po nepřesné střele tureckého týmu odkopávat od své branky.
4'
Plzeň po čtyřech minutách dokázala vybojovat svůj první rohový kop.
1'

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica (C), Čihák, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Sýkora, Mosquera – Chorý
Trenér: Michal Bílek

Besiktas Istanbul: Ersin Destanoğlu – Uysal, Welinton, Montero, Rosier – Uçan, Gedson – Meras, Delibas, Cenk – Boyd
Náhradníci: Bilgin – Yılmaz, Nkoudou, Özyakup, Ghezzal, Hasić, Berkay, Kenan, Kilicsoy, Kömec, Cisse, Aydin, Bilgic
Trenér: Valérien Ismaël.
Úřadující český šampion z Plzně odehrál v letošní přípravě už 6 utkání. Momentálně tak ladí formu na 2. předkolo Ligy mistrů, které jej čeká už příští týden. Viktoria vysoko zdolala Klatovy i Karlovy Vary, poté porazila bratislavský Slovan 3:1 a následně uspěla 3:0 s druholigovým Táborskem. S FC Botoșani uhrála bezbrankovou remízu a v pátek poprvé prohrála, když nestačila 1:3 na Sint-Truiden. Svěřenci Michala Bílka nyní mají před sebou těžký úkol, a to porazit silný turecký Besiktas.

Besiktas v loňské sezoně turecké ligy nedokázal obhájit titul, v tabulce skončil až na šestém místě bez postupu do pohárové Evropy. V přípravném období si už ale zapsal jeden cenný skalp, když v sobotu porazil německé Brémy 2:1. Jak si povede proti Plzni?
Hezké úterní odpoledne při sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi Viktorií Plzeň a Besiktasem Istanbul. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.