Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Újpest FC : Bohemians - 12. července 2022   17:45

Újpest FC
Újpest FC
0:1
(0:1)
Bohemians
Bohemians
8' Kovařík
Bohemians
1. poločas: Valeš – Köstl, Hůlka, Křapka – Dostál, Jindřišek, Petrák, Květ, Kovařík – Hronek, Mužík.

2. poločas: Bačkovský – Kadlec, Krch, Bartek – Nový, Beran, Jánoš, Hála (62. Vala) – Novák, Koubek – Puškáč.
Bačkovský – Bartek, Beran, Jánoš, Koubek, Novák, Kadlec, Krch, Hála, Vala, Nový.

Fotbalisté Bohemians zvítězili i ve čtvrtém přípravném utkání. Maďarskou Újpest zdolali 1:0, když se o jediný gól postaral už v 8. minutě Jan Kovařík. To je pro dnešek vše, někdy zase na počtenou!
90+3'
48'
V úvodu druhé půle si vytvořil dobrou šanci Ljujič. Jeho povedenou ránu však dokázal zneškodnit brankář Bohemky Bačkovský.
Sestava Bohemians pro 2. poločas: Bačkovský – Kadlec, Krch, Bartek – Nový, Beran, Jánoš, Hála – Novák, Koubek – Puškáč.
46'
Po prvním poločase vedou Bohemians nad Újpestí 1:0. Jediný gól vstřelil v 8. minutě Jan Kovařík.
45'
8'
Bohemians právě vstřelili branku!
Klokani se ujímají vedení! Po centru z pravé strany se prosadil JAN KOVAŘÍK.
1'
Začátek utkání bude o 15 minut opožděn. Začít by se tedy mělo v 17:45.
Újpest FC:
Újpest historicky patří k nejslavnějším maďarským klubům. Získala hned 20 mistrovských titulů, ten poslední však v sezóně 1997/98. V posledním ročníku domácí nejvyšší soutěže obsadila šesté místo. V přípravě sehrál tento celek tři zápasy. Po remíze 1:1 se slovenským Šamorínem přehrál 6:2 MTK Budapešť. Naposledy pak porazil 4:2 rakouský SV Ried.
Bohemians Praha 1905:
Fotbalisté Bohemians se v minulé sezóně zachraňovali v nejvyšší soutěži až v baráži proti druholigové Opavě a to by si v blížícím ročníku jen neradi zopakovali. V kádru kouče Veselého už neuvidíme obránce Jana Vondru a Jiřího Bederku, kteří odešli po vypršení smluv. Pokračovat nebudou ani afričtí útočníci Michael Ugwu s Ibrahimem Keitou a hostování vypršelo Janu Chramostovi a Jakubovi Fulnekovi, kteří se vrátili do Jablonce, respektive Mladé Boleslavi. Do města automobilů odešel na přestup také Antonín Vaníček. Místo něho dorazil zatím na hostování s obcí mladý křídelník Ladislav Mužík. Mezi letní posily se řadí také krajní záložník Martin Hála (naposledy Olomouc) a defenzivní záložník Adam Jánoš, jenž přišel z ostravského Baníku.

Svěřenci kouče Jaroslava Veselého sehráli v přípravě tři přípravné zápasy. Ještě v domácích podmínkách přehráli 5:3 druholigové Táborsko a 2:1 polskou Cracovii. Již v Rakousku pak klokani zdolali 3:1 účastníka druhé rakouské ligy St. Polten.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Fotbalisté Bohemians v úterý sehrají v rámci probíhajícího soustředění v Rakousku přípravný zápas proti maďarské Újpesti. Klokani zatím v letní přípravě vše vyhrávají, uvidíme, zda na to naváží i tentokrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.