Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Din. Tbilisi : Bohemians - 31. ledna 2024   14:00

Din. Tbilisi
0:3
(0:0)
Bohemians
Bohemians
49' Kozák   • 76' Hála   • 82' Kozák
Bohemians

2. poločas: Soukup – A. Kadlec, Křapka, M. Kadlec – Mužík, Hůlka, Beran, Shejbal – Kozák, Hála – Huf.
Reichl, Soukup – Shejbal, Beran, Mužík, M. Kadlec, Hála, Kozák, Hůlka, Křapka.

Fotbalisté Bohemians nakonec zvítězili v přípravném zápase s Dinamem Tbilisi 3:0. Všechny góly padli po změně stran, kdy klokani převzali iniciativu a byli výrazně lepším týmem. Ve 49. minutě otevřel skóre Matyáš Kozák a čtvrthodinu před koncem zvýšil proměněnou penaltou Martin Hála. Skóre duelu pak uzavřel svým druhým zásahem opět Matyáš Kozák.

Třetí a poslední utkání na tureckém soustředění Bohemians odehrají v sobotu proti CSKA Sofia.
90+2'
90+1'
Rozhodčí ještě nechává hrát i přes čas.
89'
Hála se nechal na vlastní polovině faulovat a Bohemians tak rozehrávají z klidové pozice.
88'
Teď už se zápas spíše dohrává. Rozehrávat bude brankář Bohemians Lukáš Soukup.
86'
Roh Martina Hály. Dobře kopnutý. Ladislav Mužík pak navíc získal na hranici šestnáctky míč zpět, ale jeho spoluhráč už z toho nedokázal těžit.
85'
Vršovičtí i nadále pokračují v aktivním výkonu. Sestava, která je ve druhém poločase na hřišti, si říká o prostor i pro ostré zápasy.
82'
Bohemians právě vstřelili branku!
Zmíněnou standardku rozehrál Hála přihrávkou na hranu šestnáctky, odkud střílel MATYÁŠ KOZÁK. Ten ještě brankáře nepropálil, ale po následném závaru se dostal k balónu znovu a to se už nemýlil. Druhá trefa pro útočníka klokanů.
81'
Na pravém křídle byl faulován Ladislav Mužík. Bude z toho takový zkrácený roh pro zelenobílé.
78'
Bohemians tedy disponují dvougólovým náskokem a jdou si pro vítězství v tomto zápase.
76'
Pokutový kop s přehledem proměnil MARTIN HÁLA. Ten poslal míč k opačné tyči, než kterou si vybral brankář – 0:2.
75'
Penalta pro Bohemians po faulu na Adama Kadlece!
73'
Nyní ale rohový kop pro Dinamo...
72'
Ve druhém poločase se Dinamo zatím k ničemu většímu nedostalo. Trenér Bohemky Veselý může být vcelku spokojen s prací svých svěřenců po změně stran.
68'
Po rozehrávce nakrátko přišel centr Michala Berana. Po něm přišla hlavička, po které se bude jen kopat od brány.
68'
Napravo podpořil akci Bohemians stoper Křapka. Jeho centr byl sražen a bude z toho další roh.
67'
Na pravé straně nyní dobře zabral David Huf, který získal pro Bohemians roh.
65'
Klokani nyní dobře napadali rozehrávku Tbilisi a donutili soupeře zahrát do autu.
62'
Matyáš Kozák dostal dobrý míč do běhu a odpoutal se od bránícího hráče. Ranou z pravé strany však minul bližší tyč!
62'
Ve druhém poločase jsou zatím lepším týmem Bohemians. Sestava, kterou mělo Dinamo na hřišti v prvním poločase, byla herně kvalitnější než aktuální jedenáctka.
61'
Další roh klokanů. Kapitán Dinama si po něm málem dal vlastní gól! Hlavičku směřující na bránu však lapil gólman.
60'
Zajímavý signál po rohu. Hála našel obloučkem před šestnáctkou čekajícího Jana Shejbala. Jeho střela skončila nad bránou.
59'
Adam Kadlec se na pravé straně rozběhl za obranu a křikl si na Kozáka. Ten se ho snažil najít. Míč ale tečoval obránce a Kadlec ho nestihl na hřišti. Bude z toho alespoň roh...
57'
Jeden z hráčů Dinama se prezentoval nepovedenou střelou zpoza šestnáctky. Ta nechala brankáře Soukupa klidným.
55'
Po Hálově standardní situaci byl míč prodloužen na zadní tyč. Tam ho vracel před bránu Adam Kadlec, který však našel pouze rukavice brankáře.
53'
S identifikací hráčů Dinama ve druhém poločase to bude složitější. Gruzínci obměnili kompletní jedenáctku a u hráčů, kteří začínali duel na střídačce, bohužel nemáme k dispozici čísla dresů.
52'
Dinamo proniklo útok po pravé strany. Na přihrávku před bránu si nabíhal jeden z hráčů, který však fauloval.
51'
Klokani vstoupili do druhého poločasu poměrně živě. Hráči jako Kozák nebo Hála přinesli do ofenzivy novou energii.
49'
Klokani jdou do vedení! Na pas Martina Hály si naběhl MATYÁŠ KOZÁK. Ten obešel brankáře soupeře a poslal míč do volné brány.
46'
Sestava Bohemians pro 2. poločas: Soukup – M. Kadlec, Křapka, A. Kadlec – Mužík, Hůlka, Beran, Shejbal – Kozák, Hála – Huf.
46'
První poločas gól nepřinesl. Jako první zahrozili Bohemians přímým kopem Jana Kovaříka, ale pak už byli nebezpečnější spíše Gruzínci. Ti dokonce dopravili míč za záda brankáře Valeše, ale zásah kapitána Gognadzeho nebyl uznán kvůli ofsajdu.
45'
45'
Romanovskij byl faulován ve středovém kruhu. Rozehrávat bude Dinamo.
43'
Nebezpečnější jsou Gruzínci! Na pas za obranu si naběhl Nodar Lominadze. Ten zkusil přehodit vybíhajícího Valeše, brankář Bohemky však balón čapnul!
42'
Jan Kovařík dobře dohrál souboj s Lopezem a od brankové čáry ještě dokázal poslat míč před bránu. David Huf se k němu ale nedostal, vše vyřešil brankář Loria.
41'
Hráči Bohemians nyní kombinují na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru.
36'
Celek z Tbilisi šel málem do vedení! Přihrávka Lominadzeho se dostala před bránu k Šicharulašvilimu, který zblízka trefil jen Valeše. Vzápětí zamířil těsně vedle tyče Daniel Romanovskij!
35'
Šicharulašvili málem hrubě chyboval před napadajícím Ristovským! Na míč si totiž šlápl a měl co dělat, aby ho odehrál k brankáři Loriovi.
34'
Nadále sledujeme velmi vyrovnané utkání s ne moc velkým počtem šancí.
32'
K balónu se také dostal Milan Ristovski, který napřáhl ke střele. Tu mu ale zablokoval obránce Dinama.
31'
Hráči Dinama se snaží rozehrávat konstruktivně i přes svého brankáře. Klokani teď ale důrazně napadají.
29'
Jan Kovařík přetáhl centr z levé strany na zadní tyč. Tu zavřel Daniel Köstl, jehož první střela byla zablokována a následně bylo pískáno proti Pražanům. Nejsem si jist, zda tam byl ofsajd nebo možná útočný faul.
27'
Daniel Romanovskij si zaběhl na pravé straně za obranu a z úhlu prověřil Romana Valeše. Brankář Bohemky vyrazil jeho pokus.
25'
Hráči Bohemky nyní spustili presink a donutili soupeře k dlouhému nákopu.
24'
Dinamo zatím působí jako poměrně kvalitní tým. Modří velmi slušně kombinují ve středu pole.
22'
Klokani zahrávali rohový kop, ze kterého ale nedokázali zahrozit.
19'
Davit Gognadze dopravil po centru z pravé strany míč do Valešovy brány. Gól ale neplatí, kapitán Dinama byl v ofsajdu.
18'
Kadlec byl ošetřován, ale lékaři signalizují k lavičce, že by snad měl být schopen pokračovat.
17'
Dinamo zahrávalo standardní situaci. K míči se dostal Nikoloz Ugrechelidze, jehož střela byla zablokována. Následně rozhodčí přerušil hru, protože na zemi zůstal ležet Adam Kadlec.
16'
Gruzínský celek se postupně osměluje a začíná stále více útočit.
13'
Po následném rohu Dinama se Bohemians ubránili.
12'
Zahrozilo Dinamo. Střela Levana Osikmašviliho zpoza šestnáctky byla tečována vedle Valešovy brány.
10'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Josef Jindřišek. Kapitán klokanů mířil na dbránu.
9'
Další standardka Bohemky. Jan Kovařík tentokrát mířil podstatně lépe. Střelu k bližší tyči vyrazil na roh Loria!
6'
Hostům téměř vyšel rychlý protiútok! Hráč, který už šel sám na Valeše, ale ještě nahrával kapitánovi Davitovi Schirtladzemu, který byl v ofsajdu.
5'
Přímý kop zahrával Jan Kovařík. Ten zamířil nad bránu Dinama.
4'
Před pokutovým územím si dobře podržel míč David Huf, který byl následně faulována získal pro Bohemians standardní situaci ze zajímavé pozice.
3'
Pobyt Bohemians na útočné polovině skončil útočným faulem Roberta Hrubého.
1'

FC Dinamo Tbilisi: Loria – Salukvadze, Ugrechelidze, Majsuradze, López, Lominadze, Osikmašvili, Romanovskij, Kverenčchiladze, Šicharulašvili, Schirtladze (C).
Náhradníci: Makacaria – Gognadze, Gvasalia, Charebašvili, Kobouri, Haruna, Simon, Apciauri, Berelidze, Lomtadze, Salia, Santis.
Trenér: Andrés Carrasco

Bohemians Praha 1905: Valeš – A. Kadlec, Vondra, Hybš – Köstl, Jindřišek (C), Hrubý, Kovařík – Prekop – Ristovski, Huf.
Náhradníci: Reichl, Soukup – Shejbal, Beran, Mužík, M. Kadlec, Hála, Kozák, Hůlka, Křapka.
Trenér: Jaroslav Veselý.
Bohemians Praha 1905:
Celek z Ďolíčku v rámci zimní přípravy nejprve absolvoval v domácích podmínkách skupinu Tipsport ligy. Tu vyhrál, když po bezgólové remíze s Pardubicemi si svěřenci kouče Veselého smlsnuli na soupeřích z druhé ligy. Vlašim deklasovali 7:0 a Žižkovu pak nastříleli jen o gól méně. Už v Turecku pak klokani přestříleli 4:3 jihoafrický TS Galaxy. Góly Bohemky zaznamenali Kozák, Kovařík, Ristovski a Matoušek.

Zelenobílí také v zimní pauze přivítali vytoužené posily do ofenzivy. Ze slovenské Trnavy nejprve dorazil severomakedonský reprezentant Milan Ristovski. Do Turecka pak s týmem odjel také kmenový hráč Pardubic David Huf, který nakonec bude v Bohemians působit formou půlročního hostování s obcí na přestup. Huf na podzim hostoval v druholigové Chrudimi a s 12 góly je nejlepším střelcem F:NL. V duelu s TS Galaxy ale klokani naopak přišli o zkušeného krajního obránce Martina Dostála, který utrpěl zlomeninu lícní kosti a v úterý už v Praze podstoupil operaci.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Fotbalisté Bohemians Praha 1905 sehrají ve středu druhé přípravné utkání v rámci soustředění v Turecku. Odpoledne se utkají s gruzínským týmem Dinamo Tbilisi. Zápas se odehraje ve městě Side.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.