To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký víkend.
A je dobojováno. Domácí Atalanta nakonec potvrdila roli favorita a po boji porazila Pescaru 2:1. Hosté začali lépe a ve 24. minutě je poslal do vedení D'Agostino. Domácí ale zabrali a o deset minut později vyrovnal Denis, který proměnil pokutový kop. Tentýž hráč se ještě jednou prosadil, a to v 68. minutě a poslal Atalantu do vedení. Poté už žádná další branka nepadla a tři body tak zůstaly v Bergamu.
90+5
Žlutou kartu uviděl hostující Ćosić.
90+3
Domácí drží míč na polovině Delfínů, což jim pochopitelně vyhovuje.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil 5 minut.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Domácí drží míč daleko od své branky a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto.
87
Ale vše ukončil nepřesný centr.
86
Hosté ale dobře napadali a vybojovali míč. Nyní kombinují na polovině domácích, tak uvidíme, co vymyslí.
85
Domácí v klidu kombinují a nikam se neženou.
83
Žlutou kartu uviděl domácí De Luca.
81
Ke střele se dostal jeden z domácích hráčů, ale jeho dalekonosný projektil nebyl přesný.
80
Domácí naposledy střídají. Radovanoviće nahradil Cazzola.
78
Jenže ani tentokrát z toho hosté nic nevytěžili a míč tak mají opět domácí.
77
Rohový kop pro Pescaru.
76
Žlutou kartu uviděl domácí Bonaventura.
74
A vzápětí střídají také hosté. Krøldrupa nahradil Bianchi Arce.
72
Domácí podruhé střídají. Odpracováno má Livaja, kterého nahradil De Luca.
71
Jenže ani tentokrát se Delfínům nepodařilo ohrozit domácí branku.
70
Hosté ale zabojovali a budou zahrávat další rohový kop.
70
Domácí se po vedoucí brance uklidnili a v klidu kombinují na své polovině. Konec zápasu ale bude ještě hodně zajímavý.
68
Bergamo právě vstřelilo branku!

Rychlá akce domácího celku skončila brankou a Atalanta jde poprvé v utkání do vedení. Na konci bleskového brejku byl GUSTAVO DENIS, kterého přesnou přihrávkou našel Biondini.
67
Ale z toho nic nebylo a dopředu pospíchají domácí borci...
66
Dopředu se vydali i hosté a nakonec vybojovali alespoň rohový kop.
64
Akci domácích zastavil opět pomezní rozhodčí, další ofsajd.
63
Střídají i hosté. Zraněného Weisse nahradil Celik.
61
Domácí střídají. Dohrál Giorgi a přišel Brienza.
60
Domácí kombinují na své polovině. Hosté nyní dobře napadají a hráči Atalanty s tím mají velké problémy.
58
Dopředu se po delší době vydali i hosté, ale jejich akce velmi rychle skončila.
57
Tempo hry stále brzdí mnoho nepřesností na obou stranách. Uvidíme, zda se někomu podaří vstřelit vedoucí branku, která by tomuto utkání hodně pomohla.
55
Nepřesná přihrávka ukončila další snažení domácích.
54
Do zakončení se dostal jeden z domácích borců, ale branku hostů netrefil a stav utkání se tedy stále nemění.
53
Rohový kop pro domácí.
52
U míče jsou stále domácí, kteří se tlačí před branku Delfínů. Hosté se soustředí hlavně na obranu, což se jim zatím daří.
50
Ale domácí pokračovali ve svém snažení a do šance se dostal Stefano Lucchini, ale druhou branku Atalanty vstřelit nedokázal!
50
Ale i tentokrát se hosté v pohodě ubránili.
49
48
Aktivněji začali domácí, ale jejich první útok k ničemu nevedl a od své branky bude rozehrávat Pelizzoli.
47
A hosté skutečně střídali. Dohrál D'Agostino a přišel Togni.
46
Vypadá to, že hostující trenér v poločasové přestávce střídal.
Hráči se už pomalu trousí zpět na trávník, takže za malý okamžik budeme pokračovat.
Druhý poločas začne zhruba v 13:33.
První poločas je za námi. Příliš fotbalového krásy nepobral, ale i tak jsme viděli dvě branky. Tu první vstřelil překvapivě hostující D'Agostino, který ve 24. minutě poslal Pescaru do vedení. Ale o deset minut později zahrávali domácí penaltu, kterou proměnil Denis. Další branka už nepadla a po 45 minutách je tak stav nerozhodný 1:1.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Hosté drží míč na svých kopačkách a nikam nepospíchají.
43
Vypadá to, že v prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme.
41
A žlutý kartónek vzápětí uviděl i D'Agostino.
40
Další žlutou kartu uviděl domácí Stendardo.
38
Ale ani hráčům Atalanty se v útoční fázi příliš nedaří a také tentokrát o kulatý nesmysl přišli.
37
Domácí ale dobře napadali a míč získali. Uvidíme, zda nyní něco vymyslí.
36
Hra se malinko uklidnila a hosté v klidu kombinují na své polovině.
34

A je vyrovnáno. Hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, k míči se postavil GUSTAVO DENIS, který překonal Pelizzoliho.
33
Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat domácí!
32
Další ofsajd domácího celku, který se nemůže dostat přes pozorné obránce Delfínů.
30
Akci Delfínů zastavil Biondini, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
30
Ale i tentokrát se hosté v pohodě ubránili a jdou dopředu.
29
Domácí kombinují na polovině svého soupeře. Uvidíme, zda nyní něco Atalanta konečně vymyslí.
28
A další akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Hráči Atalanty jsou v křeči a neví, co mají hrát.
27
Další akci Atalanty ukončil útočný faul.
26
Ale hosté zatím opravdu velmi dobře brání a domácí se ještě k ničemu nedostali.
25
Domácí chtějí hned odpovědět a tlačí se před branku Delfínů.
24
Pescara právě vstřelila branku!

Tak to je šok pro domácí hráče i fanoušky. Hosté totiž podnikli rychlou akci, na jejím konci byl GAETANO D'AGOSTINO, který poslal Pescaru do vedení. Vůbec z první střely na branku padl gól.
22
Atalanta je stále aktivnější, ale hostující zadáci jsou pozorní a s útoky domácího celku nemají žádné problémy.
20
Odehráno máme dvacet minut a stále čekáme na první střelu na branku. Oba celky se snaží, tlačí se dopředu, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří.
19
Domácí podnikli rychlou akci, ale tu ukončila nepřesná přihrávka. Těch je zatím k vidění opravdu velmi mnoho.
18
Ale jejich snažení ukončil útočný faul a na tahu jsou tak opět domácí.
17
Míč mají na svých kopačkách hosté, kteří se na polovině Atalanty snaží něco vymyslet.
15
Následnou akci ´Delfínů´ zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
14
Ale z prvního rohu domácí hráči nic nevytěžili a na první ohrožení branky stále čekáme.
13
Po střele domácího hráče je tu rohový kop pro Atalantu.
11
Své střelecké umění předvedl domácí Bonaventura, ale jeho ránu zablokovali hostující obránci a Pelizzoli tak zasahovat nemusel.
9
Hra má zatím slušné tempo, ale všechny útočné akce končí před pokutovým územím. Aktivnější jsou ale domácí borci.
7
Atalantě se zatím v útočné fázi příliš nedaří. Což se potvrdilo i nyní, kdy se hosté bez větších problémů ubránili.
6
O kulatý nesmysl se zatím bojuje hlavně uprostřed hřiště a na první vážnější šanci stále čekáme.
4
Poprvé zahrozili i hosté, ale jeden z hráčů Pescary vystřelil nepřesně a Consigli tak zasahovat nemusel.
3
Ale hosté zatím pozorně brání a hráči Atalanty se k ničemu nedostali.
2
Domácí se od úvodních vteřin tlačí před branku svého soupeře.
1
Hráči už jsou na trávníku, za malý okamžik tedy začneme.

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli - Raimondi, Stendardo, Lucchini, Del Grosso - Radovanović, Biondini - Giorgi, Bonaventura - Livaja, Denis

Delfino Pescara 1936: Pelizzoli - Zanon, Krøldrup, Bocchetti, Ćosić - Blasi, Cascione, D'Agostino - Weiss, Sculli - Vukušić

Rozhodčí: Celi - Galloni, Rubino.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky se v této sezoně už jednou pochopitelně utkaly. V říjnu se hrálo na hřišti Pescary a tento duel skončil nerozhodně 0:0.
Delfino Pescara

Hostům se v této sezoně zatím vůbec nedaří. Po 27 kolech mají na svém kontě 21 bodů a jsou na posledním 20. místě. Pescara zatím pouze 6x vyhrála, 3x remizovala a už 18x prohrála. Hosté mají také nejhorší obranu v lize, protože už inkasovali 54 branek!

Poslední zápasy:
Pescara - Udinese 0:1
Lazio - Pescara 2:0
Pescara - Cagliari 0:2
Palermo - Pescara 1:1
Pescara - Bologna 2:3

Klub byl založen roku 1936 jako Società Sportiva Pescara a od roku 2009, již jako Delfino Pescara 1936. Hřištěm klubu je Stadio Adriatico s kapacitou 20 680 diváků. Serii A už hráli v sezonách 1977/78, 1979/80, 1987/88, 1988/89, 1992/93. Velkým rivalem klubu jsou kluby: Lazio Řím, AS Řím, Hellas Verona, AC Ancona, AS Bari, Ascoli Calcio, US Lecce. Naopak přátelské kluby jsou Vicenza Calcio a AC Messina.
Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí mají na svém kontě zatím 30 bodů a nachází se na 15. místě v tabulce. Atalanta dokázala v této sezoně zatím 9x vyhrát, 5x remizovala a 13x prohrála.

Siena - Atalanta 0:2
Atalanta - AS Řím 2:3
AC Turín - Atalanta 2:1
Atalanta - Catania 1:1
Palermo - Atalanta 1:2

Klub byl založen roku 1907 bohatými švýcarskými imigranty, tehdy se klub nazýval FC Bergamo. Současný klub vznikl sloučením Atalanty a klubu s názvem Bergamasca. V roce 1924 byl znám jako Atalanta Bergamasca di Ginnastica e Scherma 1907. Roku 1928 se přestěhoval na Stadio Atleti Azzurri d'Italia s kapacitou 24 642 diváků. Následně se roku 1929 přidal k italské lize, v roce 1937 se poprvé dostal do nejvyšší soutěže, ale okamžitě sestoupil.
Vrátil se v roce 1940. Zůstal zde do roku 1959, poté se znovu vrátil a vydržel do roku 1973. To začala nejistá doba, kdy se Atalanta přesouvala mezi Serií A a B. Největším úspěchem v lize bylo 5. místo z sezóny 1948/49. Atalanta vyhrála v roce 1963 Coppu Italia vítězstvím 3:1 ve finále nad Torino FC v Miláně.
Facku dostal klub v roce 1981, když sestoupil do Serie C1. Klub se probudil a okamžitě se vrátil do Serie B, pak i do Serie A. Nadále však pokračovalo přesouvání mezi Serií A a B. Klub z nejvyšší soutěže sestoupil v letech 1987, 1994, 1998, 2003, 2005 a 2010. Po roce 2010 se Atalanta okamžitě vrátila a zajistila si postup prvenstvím před Sienou.
Vítám všechny sportovní fanoušky. Italská Serie A má na programu už 28. kolo a my budeme sledovat utkání mezi Bergamem a Pescarou. Favoritem tohoto duelu je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62