Velká jízda Miroslava Kloseho, to byl dnešní zápas. Pět branek německého reprezentanta znamená vysoké vítězství domácího týmu 6:0 nad Bolognou. Mimo něj se gólově prosadil i Hernanes. Domácí přejeli soupeře jasným rozdílem, vítězí zaslouženě. Rozhodující pasáž pro zápas bylo rozpětí mezi 22. a 39. minutou, kdy se domácí prosadili čtyřikrát.

Pro dnešek je to vše, příště se opět těším na shledanou.
90+2
Guarente potrestán žlutou kartou.
90+1
Nastaveny jsou dvě minuty.
90
Bologna se snaží o čestný úspěch, Lazio ale brání celý zápas velmi dobře. Nyní mají hosté přeci jen k dispozici rohový kop.
87
Utkání se už jen dohrává, Lazio dnes kráčí k vysokému vítězství, které zařídil, nyní už vystřídaný, Miroslav Klose.
84
Christodoulopoulos se odhodlal ke střele, Marchetti ale v klidu zasahuje.
80
Bologna poprvé v zápase dokáže delší dobu kombinovat na útočné, řekněme třetině hřiště, na rozdíl od domácích se ale nedokáží dostat do šancí.
78
Rohový kop hostů nebezpečí nepřinesl.
76
Střídání. Odejde Sergio Floccari a místo něj se na hřiště podívá Alvaro Gonzalez.
73
Diamanti ale zamířil jen vedle.
72
Hosté budou kopat volný přímý kop z cca 37 metrů.
68
Miroslav Klose dnes vystřelil pětkrát na branku, bylo z toho pět branek. Domácí útočník opouští hrací plochu při standing ovation, které mu právem obstaraly domácí tribuny. Nahrazuje ho Louis Saha.
67
Je tu roh pro hosty.
63
Střídání (Lazio). Ze hřiště odešel Antonio Candreva a nahradil ho Bruno Pereirinha.
62
Kone potrestán žlutou kartou.
62
Lazio právě vstřelilo branku!
Další povedená akce z dílny domácího Lazia. Dva domácí útočníci dostali míč za obranu, ten se dostal až k MIROSLAVU KLOSEMU, který zvyšuje na 6:0! Domácí útočník dává svou 5. dnešní branku!!!
60
Zápas mírně ztratil na tempu, o výsledku je už rozhodnuto. Je otázkou, co oba soupeři vymyslí do závěrečné třetiny utkání.
57
Abero z Bologni potrestán žlutou kartou za faul na pronikajícího Kloseho.
55
Druhá půle zatím ve stylu kralování domácího týmu, Lazio ani ve druhém poločase soupeři mnoho nedovoluje.
54
Střídání (Bologna). Odejde Alberto Gilardino, příjde Lazaros Christodoulopoulos.
53
Hosté střídají. Ze hřiště odejde Diego Perez a nahradí ho Rene Krhin.
50
Tak to je tedy jízda. MIROSLAV KLOSE využívá krásného centru z pravé strany vápna, svou hlavičku posílá na bližší tyč a navyšuje už na 5:0. Dnes je to čtvrtá branka pro německého reprezentanta.
47
Střídání. Ze hřiště odchází Saphir Sliti Taider, místo něj příjde Tiberio Guarente.
46
Lazio přejelo soupeře a po první půli vede 4:0. Hattrickem se na vedení podílel Miroslav Klose, jednu branku přidal i Hernanes. Domácí si vedení zaslouží, dnes jsou jasně lepší. Obrana Bologni dnes nevypadá vůbec dobře. Druhá půle začne cca v 16:06.
45+1
Sudí De Marco nastavuje dvě minuty.
45
Taider se opřel do střely, míč míjí levou tyč o metr.
42
Pěkné akce je ale schopna připravit i Bologna. Rychlou kombinaci z první zakončuje nepřesnou hlavičkou Gilardino.
41
Hra je přerušena, ošetřován je domácí Candreva.
39
Zkáza Bologni pokračuje. A je tady další pohledná akce, přízemní centr Konka z pravé strany vápna na MIROSLAVA KLOSEHO končí čtvrtou brankou domácích a hattrickem německého reprezentanta.
39
Domácí mají nyní jasně navrch, Bologna v rozkladu.
36
Domácí rozhodují o své výhře v rychlém sledu. Lazio se dostalo do přečíslení v rychlém protiútoku. Celá akce skončila u MIROSLAVA KLOSEHO, který stál sám proti brankáři hostů. A jak už to u tohoto útočníka bývá obvyklé, nezaváhal. Zakončení do protipohybu k levé tyči končí třetím gólem.
34
A mohlo to být 3:0, rána Floccariho se ale odráží od břevna pryč!
32
Tak tohle je fotbalová fantazie! Ránu jako z děla si připravil ANDERSON HERNANES, jehož projektil se odráží od břevna do branky! Stojanovic neměl šanci, rána to byla sice ze střední vzdálenosti, pro brankáře hostů ale naprosto neřešitelná. Tento gól ještě pravděpodobně uvidíme v různých sestřizích a top akcích sezony.
30
Diamanti centroval z přímého kopu z levé strany, domácí obrana balon odvrací.
27
Lazio ubránilo rohový kop soupeře a vyráží do brejku. Ten ale končí na nepřesnosti v přihrávce.
25
Tuto sezonu nebyl domácí tým Lazia poražen, pokud se dostal do vedení 1-0. Dnes tak začal nejlépe jak mohl.
22
Domácí favorit se ujímá vedení. Stojanovic střelu Floccariho z hranice vápna jen vyrazil, do odkryté branky dorazil míč MIROSLAV KLOSE.
15
Obránci Bologni připravují rozvážný útok, balon ale ztrácí. Ke střele se tak dostal Candreva, jeho tvrdá přízemní rána míjí levou tyč cca o tři metry.
13
Gabbiadini se rozhodl pro střelu, míč jde ale hodně vedle.
11
Lulic potrestán žlutou kartou, faul na Diamantiho si to určitě zasloužil. Záložník hostů leží zraněný na travnaté ploše.
9
Centr Candreva z pravého křídla se nepovedl, míč končí za brankovou čarou. Od své brány tak rozehrává Stojanovic.
6
Fotbalisté Bologni jsou zatím zalezlí na obranné půli, obraz hry zatím diktuje domácí Lazio.
3
Míč mají domácí a kombinují na středovém kruhu.
1

S. S. Lazio: Marchetti – Radu, Dias, Canna, Konko – Lulič, Hernanes, Ledesma, Candreva – Klose, Floccari.

Bologna FC: Stojanovic – Abero, Antonsson, Sorensen, Motta – Kone, Taider, Diamanti, Pérez, Gabbiadini – Gilardino.

Rozhodčí: De Marco – Viazzi, Liberti.
Pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž, začínáme v 15:00...
Ani forma Bologni není dobrá. Po prohře s Juventusem 0:2 následovalo hned pět remíz v řadě, naposledy tomu tak bylo v Bergamu – 1:1. V tabulce je Bologna třináctá, po čtyřiatřiceti zápasech má tým na kontě čtyřicet bodů, to při skóre 44:43. Ze sedmnácti venkovních duelů tým vytěžil patnáct bodů. Dnes bude jasným outsiderem.
Lazio je osmým celkem Serie A, na kontě má dvaapadesát bodů po čtyřiatřiceti zápasech. Průběžné skóre týmu je vyrovnané – 40:40. Ze sedmnácti domácích duelů tým vytěžil pětatřicet bodů, zde panuje skóre 27:16. Forma Lazia ale není nejlepší. Dvě prohry a dvě remízy z posledních čtyř ligových duelů, k tomu vypadnutí z Evropské ligy. Dnes budou domácí ale favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62