Přenos se aktualizuje automaticky

Sudí Massa už nechtěl dále trápit domácí tým, a tak nenastavoval ani minutu. Dnešní utkání tak jednoznačně ovládla Fiorentina, která zvítězila na hřišti Bologni 3:0. O dvě branky se postaral Cuadrado, jednu obstaral Iličić. Kromě úvodu zápasu byla Fiorentina lepším týmem, měla více ze hry, což také potvrdilo konečné skóre. Bologna se tak dále musí strachovat o holé přežití v nejvyšší soutěži. Fiorentina si upevnila čtvrtou pozici. To je z Bologni vše, děkuji za pozornost a hezký zbytek dne.
Konec zápasu.
89
Zápas se už pouze dohrává. Fiorentina kombinuje na své polovině, Bologna jí nikterak neatakuje.
87
Fiorentina právě vstřelila branku!
O osudu dnešního zápasu definitivně rozhodl JUAN CUADRADO. Ten předvedl pohlednou individuální akci, při které oklamal dvojici obránců a následnou dělovkou z úrovně pokutového území málem protrhl síť! Curci marně plachtil vzduchem.
86
Bologna začíná hrát vabank. To je voda na mlýn pro rychlé protiútoky hostů.
84
Domácím se čas na zdramatizování zápasu rychle krátí. Navíc si proti koncentrované obraně Fiorentiny nemohou vypracovat větší příležitost.
82
Cuadrado si to už štrádoval do rychlého brejku, ale o nadějnou šanci ho připravil včasným skluzem Antonsson.
80
Obránce Bologni Nataliho začínají zužovat křeče. Nicméně Bologna už vyčerpala všechny tři střídání.
78
Hosté se zatáhli a začali se soustředit na bezchybnou obranu.
76
Poslední střídání na straně hostů. Odpočinout si jde střelec druhé branky Iličić. Na posledních 15 minut přijde Wolski.
74
Tentokrát byl v akci domácí Christodoulopoulos, jehož přízemní střelu ukryl ve svém náručí brankář Neto.
73
Rychlý protiútok do otevřené obrany vedl přes polovinu hřiště Cristaldo, který to také vzal v závěru na sebe. Jeho střelu zblokoval obětavým zákrokem Rodríguez.
72
Garics tak dlouho otálel s centrem, až u míč utekl do autu.
71
Koné sestřelil k zemi rozběhnutého Rydera a vidí po právu žlutou kartu. Ta znamená pro útočníka Bologni stopku v příštím kole.
69
Domácí se snaží ze všech sil. V posledních minutách svoji hru zjednodušili a jakmile se dostanou k blízkosti hostující svatyně, ihned posílají centry do pokutového území.
67
Střídání na straně hostů. Pro dnešek má už odpracováno viditelně unavený Joaquín. Na jeho místo přichází Ryder.
66
Cuadrado ve velmi těsném ofsajdu!
64
Bologna odmítla zdramatizování. Po chytré Koného přihrávce se na malém vápně ocitli hned tři domácí fotbalisté. Nicméně velká skrumáž před brankou Fiorentiny končí pouze rohovým kopem pro domácí.
63
Domácí začínají riskovat a útočí ve větším počtu. Na druhou stranu jim ani nic jiného nezbývá.
61
Poslední střídání na straně Bologny. Morlea nahradí Čech.
60
Trenér Fiorentiny Montella střídá. Ze hry stahuje Valera, opačným směrem pak směřuje zkušený Ambrosini.
59
Cristaldo uvolnil ukázkovou přihrávkou do ulice Garicse, jenž následně našel před brankou Friberga. Ten však netrefil míč čistě, a tak branku hostů neohrozil.
57
Cuadrado si doběhl dlouhý pas, následně utancoval Morlea, ale na Curciho si už nepřišel. Domácí brankář vyboxoval jeho dělovku mimo tři tyče a nadále udržel Bolognu ve hře.
55
Domácím fotbalistům se určitě nedá upřít snaha. To oceňují i zaplněné tribuny na Stadio Renato Dall'Ara, které po celý zápas podporují své miláčky.
53
Joaquín se před brankou Bologni prokličkoval až do zakončení, ale gólovou radost mu zkazil parádní zákrok Curciho.
50
Centr z kopačky Aquilaniho odvrátil za cenu rohového kopu na poslední chvíli Natali.
49
Na druhé straně Acquafresca pořádně protáhl Neta. Ten jeho pokus musel krotit až nadvakrát.
48
Cuadrado obešel v pokutovém území dvojici protihráčů a následně poslal naslepo míč pod sebe na úroveň penalty. Bohužel pro hosty se v tomto prostoru nikdo nevyskytoval.
47
Domácí budou po Koného akci rozehrávat rohový kop.
46
Domácí udělali o poločase změnu v sestavě. Na hřišti už není Krhin, nahradil jej Friberg.
46
Začal druhý poločas.
V Bologni za sebou máme první poločas mezi tamním FC a Fiorentinou. Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím, ale těm chyběla přesnější finální fáze. Tu naopak předvedli hosté, kteří ze svých tří nebezpečných situacích vytěžili dvě branky. Skóre zápasu otevřel Cuadrado a do dvoubrankového vedení poslal hosty krásnou trefou Iličić.
První poločas skončil.
45+2
V závěru prvního poločasu bude mít Bologna ještě výhodu v podobě rozehrání rohového kopu.
45
Rozhodčí Massa bude nastavovat v prvním poločase dvě minuty.
44
Domácí trenér Ballardini střídá. Ze hry stahuje obránce Cherubina, místo něj přichází útočník Cristaldo.
44
K odraženému míči se na úrovni penalty dostal Borja Valero, nicméně jeho přízemní střelu dokázal efektivně vyrazit brankář Curci!
43
Krhinovi se otevřel prostor k rychlému protiútoku do otevřené obrany. Nicméně domácí fotbalista se umotal ve vlastních kličkách.
41
Pizarro pronikl do pokutového území, kde následně zpětnou přihrávkou hledal lépe postavené spoluhráče. Bohužel pro Fiorentinu nasměroval míč do míst, kde si nikdo z jeho spoluhráčů nevyskytoval.
39
Hosté kombinují na útočné polovině, ale do vápna se za každou cenu netlačí. Přece jen mají nahráno a čekají na napadání domácích.
37
Fiorentina hraje v naprosté pohodě. Naopak na domácích hráčích leží po skvělém začátku deka.
35
Fiorentina právě vstřelila branku!
JOSIP ILIČIĆ zůstal nikým nehlídaný na úrovni pokutového území a měl i trestuhodně dostatek času k tomu, aby si míč přehodil na svoji silnější pravačku. Pochybění domácí obrany poté Iličić ztrestal technickou střelou na zadní tyč!
33
Nacvičený signál z dílny Fiorentiny málem vyšel na jedničku s hvězdičkou. Nicméně v závěru akce na jeden dotek odhlavičkoval míč na zadní tyči Antonsson i za cenu rohového kopu.
32
Tomovićův střílený centr ze strany ukryl ve svém náručí Curci. Ten následně dlouhým výkopem zakládá útočnou akci svého týmu.
30
Další povedený centr Bologny, který prosvištěl pokutovým územím. Domácí trenér Ballardini nabádá z vymezeného území své hráče k tomu, aby chodili před branku ve větším počtu.
28
Zatím jediný úspěšný střelec Cuadrado má zdravotní problémy a odchází za postranní čáru. V akci tak je lékařský tým hostů.
27
Morleo posílal na úroveň penalty parádní centr. Ten však dokázala hostující obrana odvráti do bezpečí.
25
Po vstřelené brance je aktivita nadále na kopačkách hostů.
23
Fiorentina právě vstřelila branku!
Joaquiín našel křižnou přihrávkou v pokutovém území volného JUANA CUADRADA, který utaženou placírkou usměrnil míč přesně k tyči. Curci byl zcela bez šance!
22
Po zásahu Nataliho si hosté rozehrávku této standardky zopakují.
21
Borja Valero si navedl míč na svoji silnější pravačku a poté donutil domácího brankáře k prvotřídnímu zákroku. Následovat bude rohový kop Fiorentiny.
19
Fiorentina obléhá pokutové území domácích. Ti zatím pozorně brání.
17
Brankář Curti vyběhl z brankové čáry, aby odkopl míč do zázemí. Nicméně míč podběhl a jen s velkou dávkou štěstí se kulatý nesmysl neodrazil k nohám volného Cuadrada, jenž by následně zakončoval do zcela odkryté branky.
15
Z ničeho nic jsme viděli i gólovku Fiorentiny. Na dlouhý míč si do pokutového území naběhl Iličič, jenž míč lehce zasáhl špičkou kopačky. Brankář Curci nasledně zachytil míč až na brankové čáře!
13
Krhin to zkusil z hranice pokutového území, ale jeho střela prosvištěla zhruba dva metry od pravé tyče.
12
Na nadýchaný centr do pokutového území si nejlépe naskočil Krhin, jeho hlavičku vytěsnil se vší námahou Neto na rohový kop! Bologna byla velmi blízko úvodní brance utkání. Hosté teď děkují famóznímu brankáři.
11
Diakité zachytil nešťastně míč rukou, a tak za svůj prohřešek dostává žlutou kartu.
10
Fiorentina poprvé na delší dobu u míče. Borja Valero si vyměňuje míč s Aquilanim uprostřed hrací plochy a nabádá své spoluhráče k většímu pohybu.
8
Pazienzův centr jen těsně podskočil Koné. Aquilani poté odkopl míč daleko od své svatyně.
7
Domácí tým je i na dále u míče a kombinuje kolem pokutového území svého soupeře.
5
Bologna se rychle přesunula od vlastního vápna k druhému, kde se ke střele odhodlal Acquafresca, ale trefil pouze stopera Tomoviće.
4
Vargas si při postupném útoku ukopl míč, a tak připravil svůj tým o nadějně se rozvíjející akci.
3
Domácí v další útočné akci. Tentokrát si předkopl Koné míč kolem postranní čáry, udělal několik rychlých kroků a následně poslal do pokutového území střílený centr. Ten však místo jeho spoluhráčů našel pouze brankáře Neta.
2
Krhin vyslal první navštívenku směrem k Netovi. Ten v pohodě stáhl míč do svého náručí.
1
Bologna se v úvodu zápasu natlačila na útočnou polovinu díky dlouhému nákopu Morlea.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bologna FC: Curci – Cherubin, Natali, Antonsson – Morleo, Garics, Krhin, Christodoulopoulos, Pazienza – Kone, Acquafresca.
Náhradníci: Stojanović – Sörensen, Mantovani, Čech, Friberg, Laxalt, Pérez, Ibson, Bianchi, Moscardelli, Paponi, Cristaldo.

ACF Fiorentina: Neto – Diakité, Rodríguez, Tomović, Vargas – Aquilani, D. Pizarro, Joaquín – Cuadrado, Iličič, Valero.
Náhradníci: Lupatelli, Rosati – Roncaglia, Compper, Savić, Bakić, Wolski, Ambrosini, Anderson, Ryder.

Rozhodčí: Massa – Passeri, Preti.
Příblíží se Bologna záchraně v Serii A, nebo si Fiorentina upevní své postavení v tabulce? Zápas, ve kterém jde především domácímu týmu o hodně startuje v 18:00 a Vy díky našemu onlajnovému přenosu můžete být u toho!
Vzájemné zápasy

První měření sil v letošní sezóně ovládla Fiorentina jednoznačně 3:0 (Iličić, Valero, Rossi). V loňské sezóně vyhrála doma Fiorentina 1:0 díky brance Jovetiće, odvetu pak zvládla lépe Bologna, která zvítězila 2:1 (Motta, Christodoulopoulos – Ljajić). Bologna už 4x v řadě doma s Fiorentinou neprohrála. Prodlouží tuto sérii i v sobotu večer?
ACF Fiorentina

Fialky okupují čtvrté místo v Serii A, což znamená, že je s největší pravděpodobností uvidíme i v příštím roce v pohárové Evropě. K jisté účasti však potřebuje Montellův tým nasbírat ještě pár bodů. Fiorentina se mohla v první polovině sezóny spoléhat na služby kanonýrů Gómeze a Rossiho, ale po jejich zranění už tolik nebezpečná není. Přišel sice z AC Milán Matri, jenže ten své pověsti zatím nedostál. V posledním kole padla Fiorentina před domácím publikem s AS 0:1 a herně se velmi trápila.

Poslední zápasy Fiorentiny: 0:1, 5:3, 2:1, 0:0, 0:2.
FC Bologna

Bologna byla v posledních letech černým koněm soutěže, který se sice pohyboval ve středu ligové tabulky, ale občas si dokázal vyšlápnout na věhlasné týmy. Letošní sezóna však týmu z města špaget vůbec nevychází a dlouho trvalo, než se dostal z příček znamenající jistý sestup. Nicméně vyhráno Bologna určitě nemá, protože se akutálně nachází na nepříjemném 17. místě o pouhé lepší skóre před Sassuolem. Domácí lodivod Ballardini však stále věří v záchranu a svůj optimismus potrvdil i v předzápasovém rozhovoru. Bologna v posledním kole prohrála těsně na hřišti Juventusu 0:1.

Poslední zápasy Bologny: 0:1, 1:1, 2:2, 0:2, 0:3.
V sobotu večer přivítá o záchranu bojující Bologna na svém hřišti aktuálně čtvrtou Fiorentinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
38. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62
9. Sampdoria 38 15 7 16 52:54 52
10. Verona 38 11 12 15 46:48 45
11. Janov 38 10 12 16 47:58 42
12. Bologna 38 10 11 17 51:65 41
13. Fiorentina 38 9 13 16 47:59 40
14. Udinese 38 10 10 18 42:58 40
15. Spezia 38 9 12 17 52:72 39
16. Cagliari 38 9 10 19 43:59 37
17. Torino 38 7 16 15 50:69 37
18. Benevento 38 7 12 19 40:75 33
19. Crotone 38 6 5 27 45:92 23
20. Parma 38 3 11 24 39:83 20
Články odjinud