Je tu konec! Poslední Catania překvapivě porazila druhý tým tabulky vysoko 4:1! Musím konstatovat, že zcela zaslouženě. Pellegrino svěřenci dali do zápasu více, měli také dostatek brankových příležitostí a po zásluze vyhráli! Jejich boj o záchranu tak dostal nový impuls. Hosté zůstávají i přes prohru na druhém místě. Už v pondělí může mistrovské oslavy odstartovat Juventus! To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a hezký zbytek dne.
90+3
Na zadní tyč si naběhl Dodo, jenže svůj pokus z první neusměrnil mezi tři tyče.
90+1
Rozhodčí Banti bude nastavovat ještě tři minuty.
90
Po velké chybě Benatii se ocitl ve vyložené příležitosti Bergessio. Toho dokázal na brankové čáře výborně vychytat De Sanctis.
88
Hosté obléhají pokutové území Catanie, ale je to hodně v křeči. O vítězi dnešního utkání je už rozhodnuto a nedá se předpokládat, že bude sudí Banti ještě několik minut nastavovat.
88
Catania naposledy střídá. Na poslední minuty přichází Lodi, odpočinout si jde Rinaudo.
87
Ani kapitán Totti se svými protesty neuspěl a stává se dalším držitelem žluté karty. Ze strany AS jsou to zcela zbytečné žluté.
85
Frustrovaný Pjanić prohodil několik peprných slov k sudímu Bantimu, který mu okamžitě ukazuje žlutou kartu.
84
Maicon si zaběhl za domácí obranu a následně poslal do vápna Catanie střílenou přihrávku. Ta však nikoho ze spoluhráčů nenašla.
82
Střídání na straně Catania. Pro dnešek už má odpracováno Leto, jehož v závěrečných minutách nahradí Biraghi.
81
Pjanićův střílený centr srazil na roh obránce Peruzzi.
79
Catania právě vstřelila branku!
Když nevíš, co s míčem, tak vystřel. To nyní předvedl PABLO BARRIENTOS, který nic nevymýšlel a na hranici pokutového území se opřel do míče, jenž skončil až za zády marně plachtícího De Sanctise!
77
Hosté se snaží o kontaktní branku, ale jejich tlak je zatím platonický. Za svůj dnešní výkon si snad ani AS Řím bodovat nezaslouží.
75
Benatia prostrkával ve vápně míč na Gervinha. Toho odstavil čistě tělem od míče Rolín, čehož využil brankář, který včasným vyběhnutím celou situaci ukončil
73
Na centr z pravé strany si nejlépe naběhl Totti. Jeho hlavička však skončila těsně vedle.
71
Bergessio postupoval ze strany na branku AS. Jeho jedinou překážkou už byl před brankářem pouze Romagnoli, který útočníka Catanie zastavil pouze za cenu rohového kopu.
70
Tottiho centr přelétl všechny adresáty uvnitř pokutového území.
70
Pro Gervinhovo kličkování neměl pochopení obránce Rolín, jenž rychlonohého útočníka poslal k zemi. Hosté tak budou rozehrávat z hranice pokutového území nadějnou standardku.
68
Maiconův pokus šajtlí si cestu mezi tři tyče nenašel.
67
Bastosova skákavá střela nadělala domácímu brankáři velké problémy. Rohový kop pro AS.
65
Avizované střídání je tady. Do hry přichází Plašil, jenž nahradí Castra, kterého poslední minuty viditelně zužovali křeče v lýtkách.
64
Na straně Catanie se na vstup do hry připravuje Jaroslav Plašil!
62
Žlutá karta i pro Rinauda za pošťuchovanou s Gervinhem.
62
Jako zoro mstitel přispěchal na pomoc Gervinho. Sudí jeho spor s Rinaudem vyřešil žulou kartou.
61
Diváci na stadionu v Catanii mohli vidět hon na Bastose. Toho dokázal poslat k zemi až třetí hráč. Bastos se teď hodně diví, že za tvrdé zákroky neviděli domácí fotbalisté žluté karty.
59
Bastos se hned zapojil do hry a získal pro své barvy rohový kop. Na ty vede Catania 4:3.
57
Dalším střídajícím je nevýrazný Ljajić. Na jeho místo přichází Bastos.
57
AS Řím střídá a jedná se hned o dvojnásobné střídání. Castána nahradí uzdravený Benatia.
56
Izco natáhl ke střele z hranice pokutového území, ale jeho střelu dokázal De Sanctis vyrazit pouze do prostoru, kde stál volný GONZALO BERGESSIO, jenž bez problémů doklepl míč do odkryté branky.
55
Izco vybojoval po souboji s Dodem další roh pro Catanii.
53
Monzón si dovolil velkou parádu, když u postranní čáry obehrál trojici soupeřů. Jenže na finální centr už neměl ofenzivní bek Catanie dost sil.
51
Bergessio si navedl míč na svoji levačku a poté poslal na branku AS křižnou přízemní střelu. Ta však skončila daleko od pravé tyče, a tak zůstal De Sanctis bez práce.
49
Domácí trenér Pellegrino nervózně popochází ve svém vymezeném prostoru. Není se co divit, současný výsledek by vrátil jeho tým zpět do hry o záchranu.
47
Hosté začali druhý poločas náporem. V kabině byla o poločasové přestávce asi pořádná bouřka.
46
V prvním poločase jsme viděli hned tři branky. Domácí měli více ze hry, což se projevilo i gólově. Po dvou přesných trefách Izca, šla Catania do dvoubrankového vedení. Jenže to vydrželo pouhé tři minuty, než vrátil AS Řím zpět do zápasu Totti. Hosté mohli i vyrovnat, ale Gervinho svou velkou příležitost v koncovce odbyl. Nicméně současný stav zápasu je zcela zasloužený. Catania touží po výhře mnohem víc, než AS Řím. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+1
Sudí Banti bude nastavovat 1 minutu.
45
Gervinho šel ze strany sám na brankáře, ale svým obloučkem si na Frisona nepřišel. Gervinho možná své zakončení odbyl, páč si myslel, že je v ofsajdu.
43
Centr z kopačky Maicona odvrátil stoper Gyömbér. Vůbec domácí stopeři zatím odvádějí výbornou práci.
41
Catania jakoby po inkasované brance znejistila. Už to z její strany není takový přímočarý a pohledný fotbal.
40
V závěru prvního poločasu se hosté probouzejí. Dočkáme se vyrovnání?
38
Trenér AS střídá. Pro dnešek už má dohráno Taddei, jehož nahradí Gervinho.
37
AS Řím právě vstřelilo branku!
První povedená akce hostů. Florenzci zklepl hlavou míč na zcela volného FRANCESCA TOTTIHO, který z bezprostřední blízkosti propálil brankáře Frisona.
34
MARIANO IZCO si naběhl dravě do pokutového území, kde si ukázkově zpracoval míč a druhým dotekem jej poslal neomylně za brankářova záda.
32
Ljajićovu střelu dokázal zblokovat stoper Rolín. Ten teď sklízí pochvalu od brankáře Frisona.
31
Florenzi se na hrotu srdnatě bil s několikanásobnou přesilou a nakonec vybojoval rohový kop.
30
Další rychlý protiútok domácích zastavil za cenu žluté karty Romagnoli. Pro obránce AS to byla v letošní sezóně čtvrtá žlutá, což znamená stopku v následujícím zápase.
28
I nadále je aktivnějším týmem Catania. Ta má dnes evidentně větší hlad po vítězství.
26
Rychlý protiútok domácích končí brankou. Bergessio pěknou patičkou uvnitř pokutového území uvolnil MARIANA IZCA, který utaženou placírkou k tyči otevřel skóre dnešního zápasu.
25
Tottiho centr bez problémů pokryla domácí obrana.
24
Barrientos poslal k zemi Tottiho. Hosté budou rozehrávat přímý volný kop z velmi dobré pozice.
23
Už se opět hraje. Maicon vrací soupeři sportovně míč a De Rossi se už hlásí o návrat do hry.
22
De Rossi zůstává po střetu s Letem ležet na zemi. Hra je tak na přerušena.
20
Castrův centr odhlavičkoval Maicon za cenu rohového kopu.
18
První gólovka. Pjanić našel přihrávkou do ulice rozběhnutého Florenziho, který se z ničeho nic ocitl za obránci Catanie. Nicméně tváří v tvář proti brankáři Frisonovi neuspěl.
17
Roh rozehrál sám Pjanić, který posadil míč na hlavu Romagnoliho, jenž poslal kulatý nesmysl vysoko nad domácí svatyni.
15
Pjanićova střela ze střední vzdálenosti byla sražena na roh.
14
Peruzzi si při svém náběhu nepohlídal ofsajdovou linii, čímž připravil svůj tým o dobře se rozvíjející útok. Sám se teď domácí obránce drží za hlavu.
12
Dodo poslal k zemi Izca a vyfasoval zaslouženě žlutou kartu.
11
Catania se snaží kombinací do šířky roztáhnout hostující obranu. Její kombinace je však velmi zdlouhavá, a tak se hosté stačí včas zformovat.
9
Dobře zakroucený roh z kopačky Leta nadělal v pokutovém území AS velké problémy. Ty vyřešil razantním odkopem De Rossi. Následovat bude další rohový kop domácích.
8
Barrientos doběhl zdánlivě ztracený míč a nakonec dokázal vybojovat i rohový kop. Vůbec první v utkání.
7
Do rychlého protiútoku vyrazil domácí Leto, který odvedl velký kus práce. Jenže mu v rozhodující chvíli chyběla podpora spoluhráčů, což jim nyní nahlas vyčítá.
6
AS Řím je poprvé na delší dobu u míče. Z ochozů se ozývá pískot.
4
Rinaudo posílal oblouček za hostující obranu, kam si dobře nabíhal Bergessio. Toho na poslední chvíli zastavil Dodo.
3
První minuty utkání patří jednoznačně Catanii, která kombinuje na útočné polovině.
2
Leto se uvolnil u pravé postranní čáry a následně poslal střílený centr do pokutového území AS. Nebezpčený centr odvrátil do bezpečí Castán.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté. Ti dnes musejí vyhrát, aby měli ještě šanci na záchranu mezi italskou fotbalovou elitou. Nicméně AS Řím nebude snadným soupeřem.
1

Calcio Catania: Frison – Peruzzi, Rolín, Gyömbér, Monzón – Plašil, Lodi, F. Rinaudo – Leto, Barrientos, Bergessio.
Náhradníci: Ficara – Cabalceta, Biraghi, Izco, Castro, Fedato, K. Boateng, Keko.

AS Roma: De Sanctis – Dodô, Castán, Maicon, Romagnoli – Taddei, De Rossi, Pjanić – Florenzi, Totti (C), Ljajić.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Benatia, Jedvaj, Torosidis, L. Mazzitelli, Bastos, Ricci, Gervinho.

Rozhodčí: Banti – Crispo, Schenone.
Oživí Catania své šance na záchranu, nebo dokáže AS Řím po sedmi letech uspět na hřišti neoblíbeného soupeře? Sledujte náš nedělní onlajn a vše se dozvíte!
Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se pochopitelně oba týmy již potkaly. Na hřišti AS Řím se zrodila jasná výhra římanů 4:0. O dvě branky se postaral stoper Benatia a další přesné trefy přidali Destro s Gervinhem. Catania se však může pochlubit dobrou bilancí proti AS na domácí půdě. Zde totiž s AS prohrála naposledy 7.dubna roku 2007!
AS Řím

Římané se v posledních měsících nadechli k obdivuhodné formě, když začali sbírat vítězství, jako na běžícím páse. V posledním kole jejich formu odnesl AC Milán, který na hřišti AS padl 0:2. Navíc v tomto představení měl AS Řím scénář zápasu od začátku až dokonce zcela ve vlastní režii. Družina trenéra Garcii má už pouhé teoretické naděje na ligový titul, nicméně bude chtít bojovat a znepříjemňovat život Juventusu až do samotného konce Serie A. "Giallorossi" vyhráli všechny čtyři poslední zápasy na hřištích soupeřů a přitom inkasovali pouze jednu branku. To je zkrátka bilance, která musí soupeřům nahánět strach!
Calcio Catania

Sloni, jak se přezdívá týmu z Catanie, se krčí na samém dnu ligové tabulky. Na nesestupové pozice ztrácí Pellegrino svěřenci pět bodů, ale při jejich současné formě se zdá být záchrana velmi nereálná. Z posledních 10 zápasů Catania hned 8x prohrála, 1x remizovala a ojedinělou výhru 2:1 si připsala doma nad Sampdorií. Catania sbírá body především doma, z celkových 23. bodů, dokázala hned 21 uhrát doma. Jenže poslední zápasy, které doma Catania odehrála nedopadly zrovna podle jejích představ: 2:1, 1:2, 2:4, 0:1, 1:1. V posledních kolech čeká Catanii nepříjemný los. Nejprve právě AS Řím, poté záchranářský souboj v Bologni a nakonec rozjetá Atalanta. Záchrana v nejvyšší soutěži se tak zdá být nepravděpodobná a český záložník ve službách Catanie Jaroslav Plašil tak pravděpodobně zažije pád do druhé ligy.
V neděli odpoledne přivítá v rámci 36. kola poslední Catania druhý AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62