To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Fiorentina doma poráží Bergamo 2:0 a připisuje si cenné tři body do ligové tabulky. V prvním poločase svého soupeře Fiorentina výrazně přehrávala, druhý poločas byl ale její výkon spíše zklamáním. I tak ale stačil na výhru, kterou jí zařídily dvě individuální akce. Nejprve přímý kop Iličiče, ve druhé půli potom pěkná klička a následné zakončení Wolského.
90+3
Domácí budou zahrávat rohový kop...
90+2
Domácí dohrávají zápas pasivně, na útočné půli kombinují fotbalisté Bergama.
90
Nastavovat se budou 3 minuty.
88
Zápas se už jen dohrává, Fiorentina směřuje k zasloužené výhře.
86
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak tohle byla individuální paráda RAFALA WOLSKÉHO. Ten v souboji jeden na jednoho předvedl parádní kličku, kterou zakončil umístěnou střelou k pravé tyči.
85
Chybu v rozehrávce spáchal Neto, rohový kop budou zahrávat hosté.
83
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Maximiliano Moralez, přichází Riccardo Cazzola.
81
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Luca Cigarini (Atalanta Bergamasca Calcio).
80
Deset minut do konce utkání, Fiorentina drží jednobrankový náskok díky přímému kopu Iličiče.
79
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alessandro Matri, přichází Ryder.
78
Diakite si vyříkává s rozhodčím okolnosti svého zákroku na Denise, který byl posouzen jako faul.
76
Ke střele z hranice vápna se dostal Bonaventura, břevno ale výrazně přestřelil.
75
Šance pro hosty – Bergamo zahrává rohový kop...
73
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giulio Migliaccio, přichází Carlos Carmona.
72
Atalanta kombinuje na útočné půli, zatím ale bez zakončení.
70
Dvacet minut do konce utkání, Fiorentina už není natolik suverénní, domácí brání jednobrankový náskok.
69
Po zásahu Consigliho se bude zahrávat další standardní situace od rohového praporku.
69
Série rohových kopů Fiorentiny pokračuje, zatím bez úspěchu.
68
Další roh pro domácí...
68
Obrana Atalanty si ale díky zásahu Del Grossa poradila.
67
Fiorentina bude zahrávat rohový kop...
66
Domácí se více soustředí na defenzivu, otázka je, zda-li to není příliš velký risk.
64
Balon ale vyboxoval do bezpečí připravený Neto.
63
Bergamo bude zahrávat rohový kop...
62
Žlutou kartu dostává Guglielmo Stendardo (Atalanta Bergamasca Calcio).
61
Balon ale po včasném výběhu likviduje Neto.
60
Hosté budou zahrávat nadějný přímý kop.
60
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličič, přichází Rafal Wolski.
59
A gólman Bergama centr z rohového kopu následně i snadno chytá.
58
Valero zkusil své štěstí, Consigli vyráží míč na roh.
57
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Cristian Raimondi, přichází Marcelo Estigarribia.
56
Iličič pálí z přímého kopu centimetry nad břevno!
56
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Anderson, přichází Matías Fernández.
55
Žlutou kartu dostává Luca Cigarini (Atalanta Bergamasca Calcio).
54
Nepovedený centr za obranu chytá připravený Neto.
53
Po akci Bergama balon do bezpečí zakopává Del Grosso.
52
Hosté se snaží hru uklidnit poklidnou rozehrou na středu pole.
51
Přihrávka Miglacia za obranu je příliš dlouhá, balon chytá připravený Neto.
50
Protiútok domácích vedl po levém křídle Valero, následná střela Cuadrada jde těsně vedle pravé tyče!
49
Benalouane rozehrává akci Bergama z pravého křídla, hosté jsou nastěhovaní na útočné půli.
47
Fiorentina začíná opět velmi aktivně, soupeře dostává pod tlak.
46
Fiorentina byla v prvním poločase lepší a zaslouženě vede, z přímého kopu se nádherně trefil Iličič. Více práce měl brankář Consigli, domácí Neto si ale také několikrát pořádně zachytal. O výsledku rozhodne druhý poločas, rozhodnuto zatím zdaleka není.
Druhý poločas začne cca v 19:06.
45+1
44
Roh Iličiče šancí nekončí, viděli jsme už i povedenější standardky.
43
Rychlou akci hostů zastavuje včasným zákrokem připravený Neto.
41
Po chybě Neta v rozehrávce zakončoval z bezprostřední blízkosti Cigarini, domácí gólman ale míč, který směřoval k levé tyči, bravurně chytá!
41
Neto s rozehrávkou od branky nikam nespěchá, jeho odkop se ale poté vůbec nevydařil.
40
Pět minut do konce poločasu, Fiorentina drží těsné vedení.
39
Útočný výpad hostů zastavuje těsný ofsajd.
38
Velké šance v posledních minutách neevidujeme, obrany obou týmů nyní pracují velmi dobře.
36
Hosté se snaží poklidnou rozehrou v obranných řadách hru především uklidnit.
35
Cuadrado si vypomohl útočným faulem, míč tak získali hosté.
34
Blíží se konec první půle, Fiorentina se opět dostává do slušného tlaku.
33
Individuální průnik Valera skončil na hranici vápna Bergama.
32
Neto vyráží gólovou střelu Bonaventury, balon směřoval do pravého dolního rohu branky.
31
Žlutou kartu dostává Giulio Migliaccio (Atalanta Bergamasca Calcio).
31
Fiorentina sevřela soupeře a kombinuje na útočné půli, zatím ale bez lepšího zakončení.
30
Ve vápně leží poraněný Denis, pokutový kop se však nepíská.
29
Centr do vápna domácích odvrací připravený stoper Compper.
28
Iličič si balon nešikovně ukopl, zasahuje tak v klidu Consigli.
27
Aktivní Matri odcentroval z levého křídla, balon ale končí za brankovou čarou – tohle se nepovedlo.
26
Atalantě se podařilo hru srovnat, poslední minuty patří právě jí.
25
Na centr do vápna Fiorentiny nikdo nedosáhl, fotbalisté Bergama to tak budou muset zkusit znovu.
24
Balon mají hosté, kteří kombinují na středu pole.
23
Nádhernou točenou střelu vyslal z hranice vápna Anderson, míč vyráží špičkami prstů Consigli!
21
Je za námi 20 minut hry, tempo zatím diktují domácí, kteří měli i více šancí.
20
Dlouhý centr za obranu zkusil Yepes, míč ale končí na míle daleko od nejbližšího spoluhráče obránce Bergama.
19
Své štěstí zkusil ze střední vzdálenosti Cigarini, pravou tyč minul jen o centimetry!
18
Míč končí v zámezí, od branky bude rozehrávat Neto.
17
Hosté se snaží uklidnit hru a založit smysluplný útok, to se zatím nedaří.
16
Nádherná branka, domácí vedou 1:0. Do levého horního rohu branky se z přímého kopu trefil JOSIP ILIČIČ!
14
Od branky rozehrál gólman Fiorentiny Neto, domácí pokračují v nátlaku.
13
Nepovedený centr Matriho z levého křídla stahuje připravený Consigli.
12
Matri se málem dostal do úniku, v něm mu ale na poslední chvíli zabránil stoper Del Grosso.
11
Cuadrado nacentroval balon k pravé tyči, Matri se ale k lepšímu zakončení nedostal.
10
Domácí zatím balon soupeři prakticky nepůjčují, Bergamo je zatím hodně mimo svou roli.
9
Přihrávka za obranu na Matriho byla příliš dlouhá, balon končí v zámezí.
8
Balon končí jen za brankovou čarou, od branky tak rozehrává Neto.
7
Iličič pálil z hranice vápna, balon letí jen těsně nad branku!
6
Domácí jsou zatím aktivnější a mají tak více ze hry.
4
Úvod utkání je spíše opatrný, nikdo nechce udělat první chybu.
3
Centr Valera ale zlikvidovala připravená obrana soupeře.
2
1
Utkání začne za malý moment...

ACF Fiorentina: Neto – Diakité, Compper, Savić – Anderson, D. Pizarro (C), Cuadrado, Valero, Vargas – Iličič, Matri.
Náhradníci: Lupatelli – Rodríguez, Roncaglia, Pasqual, Bakić, Fernández, Joaquín, Wolski, Ryder.

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli – Benalouane, Del Grosso, Stendardo, Yepes – Migliaccio, Raimondi, Cigarini, Moralez – Bonaventura, Denis (C).
Náhradníci: Sportiello – Lucchini, Nica, Brivio, Giorgi, Estigarribia, Carmona, Cazzola, Koné, Brienza, De Luca.

Rozhodčí: Guida – Bianchi, Grilli.
Podrobná onlajn reportáž začíná v 18:00, nenechte si ji ujít.
Vzájemné zápasy

Poslední čtyři vzájemné zápasy vyhrála Fiorentina, jednou se remizovalo. Poslední výsledek je 2:0 pro dnešní domácí tým...
Atalanta Bergamo

Bergamo je na 12. pozici v ligové tabulce Serie A, po 22 zápasech tým vybojoval 27 bodů při skóre 24:30. Na předposlední příčku a 18. příčku má Atalanta náskok však jen 10 bodů, do konce soutěže tak bude pravděpodobně pod tlakem.

Bergamo střídá výhru s porážkou. Z posledních sedmi zápasů to jsou tři výhry a čtyři porážky, výsledky se pravidelně střídají. Ve svém posledním duelu však Atalanta zazářila, když doma zdolala Neapol 3:0.
ACF Fiorentina

Fiorentině se daří, tým je po 22 odehraných mačích na pěkné 4. pozici se ziskem 41 bodů. Průběžné skóre týmu je 37:35. Na první Juventus je sice ztráta propastná, 18 bodů, ale na třetí Neapol a druhý AS Řím už jen tři, respektive devět bodů.

Z posledních sedmi zápasů Fiorentina třikrát zvítězila, dvakrát remizovala a stejný počet utkání i prohrála. Zároveň jsou zmíněné dvě prohry i posledními dvěma výsledky. 0:1 s Cagliari a 1:2 s Udine s poháru.
Příjemný podvečer s fotbalem, dnes nás čeká vzájemný souboj domácí Fiorentiny s Atalantou Bergamo. Přeji příjemný prožitek z utkání.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62