Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
Je dobojováno. Favorizovaný AS Řím v druhé půli vyrovnal, konkrétně ve 54. minutě protlačil míč do sítě Mattia Destro. Další branka již nepadla, i tak jsme ale byli svědky výborného utkání plného šancí. Remíza je spravedlivý výsledek, Palermo se sice zprvu druhého poločasu hledalo, později se však opět chytlo. Škoda pro ně inkasované branky, kdyby doma porazili AS Řím, tak by se slavilo jistě až do rána.
90+6
90+6
Utkání za malý moment skončí. Sorrentino se ujme pravděpodobně posledního výkopu.
90+5
Veliká škoda! Belotti běžel zcela sám na branku a domácí fandové se už zvedali ze sedaček s aplausem, nicméně byl odpískán ofsajd.
90+4
Palermo rozehrává volný přímý kop z vlastní poloviny. Strootman jej poslal zpět do defenzívy Palerma.
90+3
Sorrentino opět vykopával, míč se dostal k fotbalistům z celku AS Řím. Ti jej ale vzápětí ztratili, na zemi se navíc ocitl po souboji s Destrem Vitiello.
90+2
Řím kombinuje a vysílá si mezi sebou pasy. Nyní se ke střele dostal Pjanić, mířil ale velmi vedle.
90+1
Sorrentino poslal míč zpět do hry. Palermo nyní zahajuje výpravu ke kleci celku AS Řím.
90+1
Nastavovat se bude ještě pět minut nad rámec řádné hrací doby!
90
Římští stále kombinují u vápna Palerma. Nyní se Verde vzteká vůči výroku rozhodčího, který hru přerušil pro údajný faul.
90
Volný přímý kop branku De Sanctise nijak neohrozil, nyní jsou u míče Římané.
89
Belotti běžel dopředu, ovšem byl faulován Strootmanem, který vidí po zásluze žlutou kartu.
88
Palermo nezvládlo přechod a Řím běžel do přečíslení. Obránci se ale stihli včas vrátit, nicméně Římané stále okupují vápno domácího mužstva.
87
Pjanić poslal míč opravdu velmi nad. Tohle může na konci utkání zamrzet.
87
Totti byl faulován Daprelou. Hosté si kopnou volný přímý kop, exekuce se ujme Pjanić.
86
Řím zakládá útok a stěhuje se k vápnu Palerma. Padne ještě nějaký gól?
86
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Robin Quaison.
85
Morganello byl velice aktivní a běžel po pravé části hřiště k brance De Sanctise. Holebas jej ale obral o míč a dopředu jde tak Řím.
84
Tempo se zpomalilo, hra se odehrává spíše u středového kruhu, kde si nyní domácí fotbalisté přihrávají.
83
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Achraf Lazaar, přichází Fabio Daprela.
82
Řím si aktivní hrou ve vápnu Palerma vybojoval rohový kop. Ten kopne Francesco Totti.
81
Závěr utkání probíhá ve velkém tempu, nyní jsou držitelem míče hráči Říma, konkrétně Pjanić se snaží o průnik defenzívou Citta di Palerma.
80
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Francesco Totti.
79
Maicon se stal ihned velmi aktivním, jeho přízemní střela ovšem letěla mimo klec Sorrentina.
79
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leandro Daniel Paredes, přichází Maicon.
78
Paredes zůstal ležet na zemi, protihráč Vázquez mu pomáhá s protáhnutím. Tomu se říká fair-play.
77
Řím sice sebral Palermu míč, načež jej domácím ihned odevzdal. Ti tak kombinují u vápna hlavního města Itálie.
76
Nyní jsme svědky kombinací Palerma, jež se snaží o přechod do útoku za jediným účelem – vsítit branku.
75
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Juan Iturbe, přichází Daniele Verde.
74
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Andrea Belotti.
73
Belotti se chystá k nástupu na hřiště. Destrův pokus blokoval González. Domácí nyní prchají dopředu.
72
Atak Palerma překazil Yanga-Mbiwa. Nyní je u míče hostující celek.
71
Yanga-Mbiwa rozehrává útok celku AS Řím. Jsme svědky velmi rychlého fotbalu, s tímto tempem by měla brzy padnout branka. Anebo spadnout tempo.
70
A opět Morganella, tentokráte se však rozhodl vystřelit. Jeho pokus s přehledem lapil De Sanctis.
70
Morganellův centr se vznesl až na Dybalu, jeho pokus ovšem nedoletěl ani k brance. Palermo je stále u míče a snaží se skórovat.
69
Barreto srazil k zemi Strootmana, vše ovšem v rámci pravidel. Holebas nyní centrem rozehrává útok Říma.
68
Florenziho centr na Ljajiće byl přerušen hvizdem arbitra. Ljajić byl totiž v ofsajdu.
67
Domácí stále kombinují u vápna Říma. Dobrou přihrávku vyslal Dybala, ovšem adresáta tato přihrávka nezastihla.
66
Hra se opět rázně zpomalila. U míče jsou domácí a vymýšlí coby.
65
Hra se opět odehrává u středového kruhu spíše. U míče je ale domácí mužstvo.
64
A opět se žlutí tentokrát vidí žlutou kartu Lazaar.
62
Už se pokračuje ve hře. U míče je nyní Palermo, které kombinuje na své půlce.
61
Hráči se nyní dohadují s rozhodčím.
60
Veliká šance! Dybala uháněl zcela sám na De Sanctise, na záda mu sice dýchala hostující obrana, i tak si ale mohl poradit lépe než pouhou střelou do nohy připraveného gólmana. Ten se s těžkostí zvedá ze země.
59
Strootman našel přesným pasem Paredese, jeho dalekonosný projektil se od země odrazil do náruče připraveného Sorrentina. Ten míč poslal výkopem zpět do defenzívy Římu.
58
A opět Destro u míče, Řím nyní vesele kombinuje u vápna domácího Palerma. To je absolutně jiné než v prvním poločase.
56
Vázquez byl Paredesem sražen k zemi. Domácí rozehrají volným přímým kopem.
55
Sorrentino si i teď sáhl na míč, Iturbeho pokus ale zlikvidoval bez sebemenšího zaváhání.
54
AS Řím právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno. Pjanić poslal volný přímý kop centrem na Strootmana, jehož střelu usměrnil za bezmocného Sorrentina MATTIA DESTRO. Skóre je tak vyrovnané.
54
Opět je u míče Pjanić. Hostující Řím si kopne přímák, Pjanić dostane tu čest jej kopnout.
53
Pjanić vyslal jemnou střelu směrem na Sorrentina. Ten by ji zlikvidoval i o půlnoci. Řím ale stále kombinuje a snaží se o vyrovnání skóre.
52
Palermo nyní pouze kombinuje na své půlce a snaží se o rychlý přechod k brance Říma. Rigoni nyní vysunul Dybalu, ten ale o míč ihned přišel.
50
Florenziho pokus zlikvidoval Sorrentino. Domácí se nyní snaží dopravit k vápnu Říma.
49
Astori našel přesným pasem Holebasem, jež vysílá další centr dopředu pro útočníky.
49
Vázquez získal od Strootmana míč. Kevin Strootman ale zůstal nehybně ležet na zemi, už k němu běží týmový lékař.
48
Yanga-Mbiwa vystřelil opravdu hodně, hodně nad. Rozehrávat bude Sorrentino.
48
Palermo se nyní podívalo k vápnu Říma, ovšem jen na chvíli. Holebas nyní svým centrem opět dává podmět k útoku hostů.
47
Destrova následná hlavička letěla nad klec Palerma. Hosté se do toho ze začátku poločasu opravdu opřeli.
46
Ljajić se v předbrankovém prostoru špatně zorientoval a nedokázal poslat míč za záda Sorrentina.
46
Druhý poločas byl rozehrán, míč na kopačkách má celek AS Řím.
46
Je za námi první půle po které je skóre 1:0, ovšem pro Palermo, což nečekalo zas tolik lidí. Astori ve druhé minutě utkání velmi trestuhodně rozehrál, jeho pas zachytil Vázquez, posunul jej na Dybalu a ten hned dvě minuty po výkopu zavěsil do sítě AS Řím. V utkání pak bylo dostatek šancí na obou stranách, kdo ale čekal utkání v režii Říma, tak ten musel být zklamán. Palermo se hodně drží a v některých pasážích je dokonce i lepším týmem. Druhý poločas bude ještě velmi zajímavý.
45+2
45+1
Dybala si skvěle nabíhal! Maresca ovšem nepřihrál nejlépe. Domácí mohli vést po prvním poločase 2:0, ovšem nyní je u míče Řím.
45+1
První žlutou kartu pro domácí vidí Morganella za faul.
45
Andelković si skvěle podržel míč a vysouvá své kolegy z útoku dopředu.
44
Rigoni stylově odebral míč Pjanićovi. Domácí se tak začínají pomalejším tempem dostávat k brance soupeře. Padne ještě nějaký gól do šatny?
43
Oba celky již spíše vyhlížejí poločas, i tak se ale prezentoval jemnou střelou Strootman. Sorrentino uvede míč zpět do hry.
42
Dybala zůstává ležet na zemi po zákroku Astoriho. Z ochozů se ozývá slušný pískot.
41
Vázquez vybojoval míč, ovšem vzápětí jej ztratil. Řím se tak žene k brance Palerma.
40
Strootman odcizil míč domácím útočníkům a Řím se tak začíná tlačit dopředu.
39
Po chvilce byla opět k vidění nějaká akce, jelikož Palermo vhazovalo u vápna Říma. Morganellovu hlavičku ovšem zachytil úchvatným zákrokem De Sanctis!
37
Fotbal ubral na tempu, i tak ale Iturbe nacentroval do vápna, kde na míč čekala už hlava Destra. Odtud si to ale míč namířil k Vitiellovi, který jej poslal mimo šestnáctku domácího Palerma.
36
Strootman se opět vzdal míče a domácí útočníci tak běží vstříc brance Říma.
35
Paredes se před vápnem ujal míče, ovšem jeho projektil si to namířil pouze do hrudi Gonzáleze. Domácí to nadále zvládli a nyní už je míč na půlce Říma.
34
Řím nadále kombinuje na vlastní půli a hledá možnost k přechodu do útoku. To se mu ale nepovedlo, Morganella se ujal míče a bezpečně jej poslal na druhou půlku hřiště.
33
Yana-Mbiwa přihrál míč De Sanctisovi a hostující hráči čekají na výkop svého gólmana.
32
Ljalić hledal svým pasem nabíhajícího si Destra, ten ale nebyl dostatečně rychlý a míče se tak ujímají domácí hráči.
31
Florenzi rozehrává další útok hostujícího celku. I ten ale skončil odevzdáním míče domácímu brankáři.
30
V dobré šanci se nyní ocitl Destro, bohužel pro hosty byl ale v ofsajdu.
30
Římané nyní kombinují a snaží se naleznout skulinku v obraně Palerma, stejně jako ji nalezli oni ve druhé minutě. A že ta skulinka byla velká.
29
Florenzi nezpracoval ideálně přihrávku a Andelkovič se ujme autového vhazování u středu hřiště.
28
Maresca se nyní pozdravil s Holebasem, který má na zádech stejné číslo. Sorrentino si k tomu lapil míč a domácí fanoušci jsou nadmíru spokojeni.
27
Tak toto se moc nepovedlo. Maresca byl zhruba dva metru od vápna a místo střely volil centr do prázdného prostoru pro nabíhajícího Dybalu. Centr nebyl dobře vymyšlen a ani dobře proveden. Den Sanctis se tak ujme výkopu.
26
A další volný přímý kop pro domácí, tentokrát ve velmi slušné vzdálenosti. Jak si s ním Maresca poradí?
25
Citta di Palermo nyní nebezpečně kombinuje u vápna Říma.
24
Nyní je míč na půlce Palerma, zde se jej ujali hostující hráči, kteří se snaží projít ke kleci Sorrentina.
23
Řím nyní kombinuje na vlastní půlce hřiště a snaží se o založení nějaké kloudné akce. Nakonec vše skončilo na centru Iturbeho, který byl adresován sice Destrovi, ovšem si jej sebrala domácí obrana v růžových dresech.
22
A opravdu, míč se po centru vznesl na hráče Říma a odtud na rohový kop. Ten kopal Barreto a poslal jej přímo do náruče Den Sanctise. Ten výkopem posílá míč zpět ke středu hřiště.
21
Toho se ale po chvíli ujal Sorrentino a míč je tak opět na kopačkách domácích nabuzených hráčů. Ti si teď ke všemu kopnou volný přímý kop, konkrétně Maresca jej bude rozehrávat, ovšem ze vzdálenosti, ze které je nemožné ohrozit branku.
20
Morganella nepřihrál nejlépe a Palermo ztrácí míč.
19
Sorrentino uvede míč do hry zpět výkopem.
18
Dybala si nabíhal na přihrávku od Vázqueze na další gól, proti byl ovšem skluz Astoriho. U míče je tak současně stříbrný AS Řím.
17
Dějištěm hry se nyní stala půlící čára, zde se s míčem drží AS Řím a snaží se projít přes zeď jménem Palermo.
16
Římané kombinují na své půlce a snaží se založit útočnou akci. Konkrétně Holebas nyní centroval na nabíhajícího Iturbeho, ten míč ale nestihl doběhnout.
15
Barreto dobíhal míč, ovšem jej nestihl. Míč do hry uvede tak výhozem Florenzi.
14
AS nezahrálo nejlépe rohový kop. De Sanctis bude vykopávat.
13
Průnik domácího celku zastavil Astori. Ten se nyní musí hodně snažit, prvotní gól šel totiž na jeho hlavu.
12
Po volném přímém kopu se míč odrazil k rohovému praporku, ovšem ještě stále na autové vhazování, to vhodí Lazaar.
12
Vidíme první žlutou kartu, tu si odnáší Yanga-Mbiwa.
10
AS se nyní drží u míče a kombinují.
9
Průnik Římanů zastavil pohotovým zákrokem Yanga-Mbiwa. U míče jsou nyní hosté a kombinují u vápna domácích.
8
Už se pokračuje ve hře, Maresca je zatím mimo hřiště ale měl by se vrátit.
6
Maresca skončil po tvrdém souboji s Ljajićem na zemi.
5
Palermo je velmi aktivní, nyní se krásnou střelou prezentoval Morganella, ovšem mířil nad.
4
Hosty gól velmi zaskočil, u míče jsou domácí.
2
Palermo právě vstřelilo branku!
Tak to je úvod jako hrom! Chybu v obraně Říma zužitkoval Vázquez, který přesnou přihrávkou našel nabíhajícího si PAULO DYBALU a ten poslal míč přesnou ranou k tyči za záda De Sanctise.
2
Lazaar trefil při rozehrávce jen přihlížejícího Strootmana a domácí ztrácí míč.
1
Začalo nám utkání. Ihned v úvodu vyběhli domácí hráči kupředu vstříc brance Říma.
1

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – González, Andelkovič, Vitiello – Lazaar, Barreto, Maresca, Rigoni, Morganella – Dybala – Vázquez.
Náhradníci: Ujkani – Quaison, João Silva, Emerson, Belotti, Feddal, Della Rocca, Muñoz, Bolzoni, Terzi, Daprela, Čočev.

AS Řím: De Sanctis – Florenzi, Yanga-Mbiwa, Astori, Holebas – Paredes, Pjanić, Strootman – Iturbe, Destro, Ljajić.
Náhradníci: Skorupski – Manolas, Totti, Maicon, Cole, Uçan, Somma, Calabresi, Borriello, Emanuelson, Verde, Pellegrini.

Rozhodčí: Antonio Damato – Nicola Andrea Nicoletti, Gianluca Vuto, Francesco de Luca.
Za doprovodu písničky "We will rock you" se hráči dávají do základního postavení pro výkop. Utkání začne za pár okamžiků.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrálo dvakrát Palermo a třikrát Řím. Půjde tedy o vyrovnaný duel, který bude doprovázet jistě výborná atmosféra, jak už jsme v Itálii zvyklí. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
AS ŘÍM:

Věhlasný celek z Říma se nachází na skvělém druhém místě se ztrátou tří bodů na první Juventus. V posledních utkáních střídá remízy a výhry, naposledy Řím remizoval v derby s Laziem 2:2. Podle tohoto pravidla by tak měl dnešní utkání vyhrát, pomoci mu k tomu může Adem Ljajić, který je s šesti góly neproduktivnější hráč týmu.
U.S. CITTA DI PALERMO:

Domácí se nachází přesně ve středu tabulky na desátém místě se ziskem pětadvaceti bodů. Pokud dnes zvítězí, mohou se posunout až na šesté místo, což je jistě lákavé a domácí Palermo tak má jistě o motivaci postaráno. Dopomoci jim k tomu může nejproduktivnější hráč Paulo Dybala, který má na svém kontě již 9 branek.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Italská nejvyšší soutěž má dnes na programu dva zápasy a my se zaměříme na duel mezi U.S. Citta di Palermo a AS Řím. Tímto utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62