To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Je konec! Janov byl po celý zápas aktivnější, ale do vedení se dostali hosté, když se po centrovaném míči prosadil hlavou Borriello. Domácím se však mezi 78. a 80. minutou podařilo otočit skóre zápasu a konečný výsledek pečetil v 88. minutě třetím gólem Janova Luca Rigoni. Velký podíl na vítězství Janova měli střídající hráči, kteří dali dvě ze tří branek domácího mužstva.
90+5
90+4
Zápas už se pouze dohrává, Janov kontroluje závěr utkání.
90+3
Domácí měli k dispozici rohový kop, z něhož neohrozili bránu, ale nadále se jim daří držet balón daleko od Lamanny.
90+2
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Danko Lazović, přichází Ricardo Fiamozzi.
90+1
Nastavuje se však celých pět minut.
90
Troufám si tvrdit, že Rigoniho gól již definitivně rozhodl o vítězi zápasu. Domácí jsou teď při chuti a hosté už příliš nekladou odpor.
89
Za sundání dresu vidí Rigoni žlutou kartu, ale to ho v tuto chvíli jistě příliš netrápí.
88
Janov právě vstřelil branku!
Domácí trenér má dnes skutečně skvělou ruku, co se týče střídání! LUCA RIGONI, který na hřiště přišel teprve před pěti minutami, si naběhl na zadní tyč, kde po přesném centru od Lazoviče uklidil míč hlavou neomylně do horního rohu brány.
87
Janov se snaží kontrolovat hru a nepouštět soupeře k balónu. Zatím to vůbec nevypadá na to, že by Cagliari mělo vyrovnat.
86
Žlutou kartu dostává Gianni Munari (Cagliari Calcio).
83
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Luca Rigoni.
82
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Capuano, přichází Marko Pajač.
82
Žlutou kartu dostává Miguel Veloso (Janov CFC).
80
Tak tohle je studená sprcha pro Cagliari! Během pouhých dvou minut se Janovu daří otočit stav zápasu z 0:1 na 2:1, když rozdílovou branku zaznamenává DIEGO LAXALT, který se ve vápně vyhnul bránícímu hráči a pod nohama druhého vyslal přízemní střelu, která propadla za Storariho záda.
78
Domácí trenér si může gratulovat! OLIVIER NTCHAM, který byl na hřiště poslán v rámci prvního střídání se po 16 minutách na trávníku prosazuje střelou k tyči a srovnává na 1:1.
75
Hostům se daří dostávat s míčem na útočnou polovinu a Janovu se zatím nedaří vytvořit si nějaký souvislejší tlak.
73
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Niccolò Giannetti.
69
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází David Di Gennaro, přichází Gianni Munari.
66
Cagliari právě vstřelilo branku!
Hosté jdou zničehonic do vedení! Sau dostal dlouhý balón, který podržel na levé straně a poté dokázal přes bránícího hráče odcentrovat před bránu, kde stál MARCO BORRIELLO, který uklidil míč hlavou za Lamannu.
62
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Olivier Ntcham.
62
První velká šance domácích! Na dobrý centr si v hostující šestnáctce naběhl Pavoletti, který hlavičkoval k tyči, ale Storari dokázal míč vyrazit na roh.
57
Di Gennaro rozehrával rohový kop hostů, ale míč poslal jen přímo do náruče Lamanny.
54
Tentokrát hledal Lazovič centrem na zadní tyč své spoluhráče, kteří však balón nedostihli.
53
Další hrozba ze strany domácích! Lazovič však se střeleckou příležitostí naložil ještě hůř než Panděv, když zamířil hodně mimo.
49
Panděv se napřáhl ke střele, ale jeho rána zpoza vápna mířila vysoko nad bránu.
48
Sau se dostal ve vápně do zakončení, jenže mířil jen doprostřed brány a navíc byl vzápětí hostům odpískán útočný faul.
46
Storari musel hned na začátku druhého poločasu vyrážet nebezpečný centr, který se stáčel rovnou ke dvěma nabíhajícím hráčům.
46
První poločas nenabídl mnoho zajímavých momentů. Opticky měli navrch domácí, ale jedinou obrovskou šanci si paradoxně vypracovali hosté, jenže Sau nedokázal překonat brankáře Lamannu. Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
45
45
Rozhodčí Orsato nemá důvod nastavovat, takže po dovršení 45. minuty ukončuje první poločas.
43
Lazovič si naběhl na přihrávku do pravé strany a snažil se poslat míč před bránu, jenže jeho přihrávku vystihl brankář Storari, který se zmocňuje balónu.
41
Balónu už se zmocnil Janov, jenže k vidění jsou jen zdlouhavé kombinace ve středu hrací plochy.
39
Hosté teď zcela ojediněle drží balón delší dobu na polovině Janova a domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.
36
Hostující Marco Borriello byl faulován, což rozhodčí odpískal, ale Borriello si přesto ještě přišel vyřizovat účty a za strčení do protihráče si prohlídl žlutou kartu.
35
Z rohovým kopem Velosa si však hosté opět bez potíží poradili.
34
Janov bude zahrávat svůj další rohový kop. Míč se teď málokdy podívá na polovinu domácích.
31
Z rohu nic nebylo a po první půlhodině tedy zůstává stav zápasu bezbrankový.
30
Hostující Di Gennaro zahrál standardku hodně nepovedeně a Janov šel okamžitě do otevřené obrany, jenže Laxalt už se dostal s míčem do velkého úhlu a jeho zpětnou přihrávku před bránu zneškodnil Storari. Rohový kop pro domácí.
29
Žlutou kartu dostává Nicolás Burdisso (Janov CFC).
27
Hosté ztratili míč na vlastní polovině, čehož se rychle snažil využít Panděv, který si našel prostor pro střelu, jenže z 18 metrů zakončil jen nedůrazně a brankář neměl sebemenší problém střelu zneškodnit.
24
Janovu se zatím nedaří vymyslet nějakou finální přihrávku, která by vedla do stoprocentní šance. Hostující obrana si dává dobrý pozor na kolmé přihrávky.
22
Domácí zatím hrozí jen centrovanými míči, jedním z nich teď našel Panděv Ocampose, jenže i jeho hlavička mířila nad bránu.
20
Janov kontroluje balón, ale zatím je to jen optická převaha bez jakéhokoliv výsledku.
17
Veloso našel svým rohovým kopem Burdissa, ale ten nebyl v ideální pozici a hlavičkoval jen vysoko nad.
16
Lazovičův centr odvrátila hostující obrana pouze za cenu rohového kopu.
15
Žlutou kartu dostává Armando Izzo (Janov CFC).
12
Obrana Cagliari si poradila s dvěma centrovanými míči a balon je nyní v autu.
11
Domácí budou zahrávat přímák 27 metrů od brány Cagliari.
11
Žlutou kartu dostává Artur Ionita (Cagliari Calcio).
9
Na druhé straně odvracel jeden ze stoperů velmi nebezpečný centr, který mířil do prostoru před malým vápnem.
8
Obrovská šance hostů! Sau se zničehonic objevil s míčem za obranou Janova a v cestě už mu stál pouze Lamanna, hostující útočník však trefil míč přesně do dosahu brankáře.
6
Hra obou týmů je zatím plná nepřesností a míč se pohybuje převážně ve středu hřiště.
4
První střelu zápasu má na svědomí domácí Laxalt, který pálí jen nad bránu.
2
O zahajovací výkon se postarali hosté, ale míče se poté brzy zmocnili hráči Janova, kteří kombinují ve středu hřiště.
1

Janov CFC: Lamanna – Izzo, Burdisso, Gentiletti – Lazović, Rincón, Veloso, Laxalt – Panděv, Pavoletti, Ocampos.
Náhradníci: Perin – Cissokho, Cofie, Fiamozzi, Gakpé, Marchese, Ntcham, Renzetti, L. Rigoni, Rosi, Simeone.

Cagliari Calcio: Storari – Ceppitelli, Alves, Capuano – Isla, Padoin, Di Gennaro, Ionita, Murru – Borriello, Sau.
Náhradníci: Colombo, Rafael – Deiola, Giannetti, Krajnc, Munari, Pajač, Pisacane, Salamon.

Rozhodčí: D. Orsato – G. Paganessi, A. Tolfo.
Zdravím všechny fanoušky italského fotbalu! Po letní přestávce konečně začíná další ročník Serie A, která nám v prvním kole nabídne mimo jiné zápas Janov CFC – Cagliari Calcio. Domácí skončili v minulé sezoně jedenáctí a rádi by se tentokrát pohybovali v první polovině tabulky, zatímco hosté mají za jasný cíl záchranu, neboť jsou letos v nejvyšší soutěži nováčkem. Který z týmů vkročí lépe do nové ligové sezony?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62