Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Sassuolo - 30. prosince 2017   15:00

AS Řím
31' Pellegrini (Džeko)
1:1
(1:0)
Sassuolo
78' Missiroli  (Peluso)
AS Řím
Alisson – Kolarov, Manolas (46. Juan Jesus), Fazio, Florenzi – Nainggolan, De Rossi (C), Pellegrini (81. Ünder) – Perotti, Džeko, Schick (49. El Shaarawy).
Daniele Orsato
Stadio Olimpico, Řím
Sassuolo
Consigli – Peluso, Acerbi, Cannavaro, Lirola – Duncan (72. L. Mazzitelli), Magnanelli, Missiroli – Ragusa (59. Matri), Falcinelli, Politano.

Je dobojováno! Moderní technika připravila AS Řím o tři body, když mu chybně neuznala minimálně jeden ze dvou gólů. Na druhou stranu si musíme říci, že AS svého soupeře hodně podcenil a začal hrát, až když inkasoval. Vánoce fanoušků Sassuolo tak i nadále pokračují a po výhře nad Interem si připisují další bod se silným soupeřem.
90+4'
90+3'
Za držení dostává Mazzitelli žlutou kartu. Nicméně mu to příliš nevadí, neboť opět rozkouskoval hru. AS se po druhé neuznané brance nemůže dostat zpět do tempa.
90+2'
Simulující Magnanelli dostává za svůj herecký výkon žlutou kartu, ale svému týmu uzmul dvě minuty z nastavení.
90+1'
Jak už to tak bývá, z ničeho nic se na zem skácel zraněný Magnanelli, který potřebuje ošetření.
90'
Sudí bude nastavovat pouze 4 minuty, přičemž dohromady ve druhém poločase zkoumal neuznané góly dohromady zhruba minut pět.
90'
Hostům už se fotbal hrát nechce a hru zdržují, jak jen můžou. To bude hořký konec pro zaplněné tribuny.
88'
Domácí by se měli začít soustředit více na hru a ne na rozhodčí, kteří je obrali o dvě branky. To se ale lehko říká. Navíc do konce schází zhruba 4 minuty.
85'
Druhá neuznaná branka AS pro video! Tak to je obrovská smůla. Branka Florenziho neplatí pro útočný faul Ündera, to je velmi přísné.
83'
Ztráta bodů by mohla mít pro AS Řím konec nadějí na zisk ligového titulu, neboť jejich bodová ztráta na vedoucí Neapol činí 9 bodů.
81'
Poslední střídání domácích. Ze hry odchází jediný střelec branky domácích Pellegrini, místo kterého vyběhne na zelený pažit Ünder.
80'
Džekova střela byla sražena na roh. Odpoví vzápětí AS?
78'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Tak dlouho se chodí s džánem pro vodu, až se ucho utrhne. AS přestali hrát aktivně a Sassuolo je potrestalo, když se po centru ze strany prosadil přesně umístěnou hlavičkou SIMONE MISSIROLI.
76'
Džekův pokus z hranice vápna zvedl přítomné diváci ze sedadel, jenže nakonec zaplul daleko od vzdálenější tyče.
74'
Římané si koledují, neboť jsou dnes velmi laxní, přitom vedou pouze hubeným výsledkem 1:0. To Sassuolo se začíná čím dál více tlačit vpřed.
72'
Střídání hostů. Ze hry odchází dobře hrající Duncan, jehož místo zaujme Mazzitelli.
71'
Džeko sice vstřelil branku, ale rozhodčí se podíval na video a po milimetrovém ofsajdu gól AS neuznal!
69'
Střela Perottiho z hranice pokutového území končí v náručí brankáře.
69'
Dobře zahraný roh zakončil tvrdou hlavičkou Lirola kousek od pravé tyče. Domácí dnes ještě vyhráno rozhodně nemají.
68'
Důrazný Duncan vybojoval pro Sassuolo rohový kop, což je pro hosty vítaná příležitost.
65'
Velká příležitost AS brankou nekončí! Kolarov oslovil ve vápně osamoceného El Shaarawyho, jehož patičku vytáhl reflexivním zákrokem brankář Consigli!
64'
Pěkná kombinace domácích končí nakonec nezdarem. V akrobatické pozici totiž promáchl El Shaarawy letící míč.
63'
První akce Matriho znamená rohový kop pro jeho tým. A právě ve vzduchu by mohla být výhoda hostů, kteří mají více urostlých hráčů.
61'
Domácím to dnes příliš nejde, ale náročné publikum to zatím nedává znát. Nervózní trenér Di Francesco se snaží od postranní čáry své hráče uklidnit.
59'
Střídání Sassuola. Dohráno má aktivní Ragusa, kterého nahradí velezkušený útočník Matri.
59'
Džeko dnes už poněkolikáté v dobré pozici nenahrál a pouštěl se do sólování, což ho nyní stálo ztrátu míče a poté faul z frustrace za žlutou kartu.
57'
Šance také na druhé straně. Po rychlém protiútoku se v zakončení ocitl Ragusa, jenže ten svůj pokus nedokázal stlačit pod břevno, a tak vysoko přestřelil.
56'
Individuální průnik Nainggolana vytáhl konečky prstů brankář Consigli na rohový kop. Krásný fotbalový moment!
54'
Florenziho střílený centr zastavila hostující obrana už na přední tyči. Přesto pokračuje AS na míči v útočném snažení.
52'
Centr z kopačky Rausa odvrátil i za cenu rohového kopu Fazio.
51'
Sassuolo se začíná tlačit vpřed ve větším počtu, což je výrazná změna oproti prvnímu poločasu.
49'
Avizované druhé střídání AS je tady. Do hry přichází oblíbenec tribun El Shaarawy, kterému uvolní místo Schick. Ten dnes nepředvedl svůj nejlepší výkon a na křídle se příliš s míčem nepotkával.
48'
Duncanův střílený centr doletěl až k hlavě Missiroliho. Jenže ten v krkolomné pozici poslal míč úplně mimo tři tyče.
46'
Brzy naskočí do hry také El Shaarawy, který už bez rozlišovacího dresu popochází kolem střídačky.
46'
Vinou zranění neuvidíme ve druhém poločase stopera Manolase, kterého nahradil Jesus.
46'
Máme za sebou polovinu zápasu, ve kterém jsme sledovali dost ospalý fotbal, který nabídl alespoň jednu brankovou radost. O tu se postaral domácí záložník Pellegrini, který využil dobrého postavení ve vápně. Pro bývalého hráče Sassuola to tak byl velmi emotivní moment. Více vyložených šancí jsme ani na jedné straně moc neviděli, a tak není divu, že více branek nepadlo.
45'
44'
Kolarov hezky proklouzl do vápna Sassuola a následně to zkusil střelou do šibenici. Jenže rána mu nesedla a skončila vysoko na tribuně.
43'
Tlak AS končí rohovým kopem, na které vedou domácí 5:1.
42'
AS kombinuje kolem vápna svého soupeře a rychlou kombinací hledá cestu k jeho brance.
39'
Před domácím týmem se otevřel prostor pro rychlý protiútok, jenže vše nakonec skončilo dříve, než začalo a opět za to mohla velká nepřesnost. "Vlci" jakoby byli stále na vánočních svátcích.
37'
Falcinelli se uvolnil ve vápně AS a poté vyzkoušel přízemní pumelicí pozornost Alissona. Brankář AS tento pokus bez problémů zlikvidoval.
35'
AS kombinuje na vlastní polovině a čeká s čím přijde její soupeř. Diváci si naopak žádají, aby jejich tým pokračoval v útočném snažení.
33'
Nainggolanova střela končí za brankou a domácí záložník si žádá rohový kop. Sudí mu ale vysvětluje, že žádnou teč neviděl.
31'
AS Řím právě vstřelil branku!
První velká šance a hned gól! Džeko po zmatcích ve vápně přiklepl míč na volného LORENZA PELLEGRINIHO, který placírkou na vzdálenější tyč rozvlnil síť. Bývalý hráč Sassuola, přitom však římský odchovanec běží zaslouženě slavit svoji trefu.
30'
Perottiho průnik zastavil za cenu rohového kopu vracející se Ragusa.
28'
Alisson špatně vykopl a vzápětí mohl lovit míč ze sítě. Jenže Duncan odkrytou branku z velké vzdálenosti netrefil.
26'
Domácí dnes postrádají na přesnosti ve finální fázi a také větším pohybu křídelních hráčů. Vše se pokoušejí hrát přes střed, který je hodně zhuštěný, a tak i dost neprostupný. To hosté hrají jednoduchý fotbal, jenž je často postavený na dlouhém nákopu nebo protiútoku po křídle.
24'
Opět v akci Schick. Jeho pokus na přední tyči si však cestu do branky nenašel a ohrozil pouze podavače míčů.
23'
Domácí mohli jít do rychlého přečíslení, kdyby však Schick pochopil narážečku s Nainggolanem. V hledišti to jen zahučelo.
22'
Po tvrdém souboji zůstal ležet na zemi Schick, ale nakonec to vypadá, že se nejedná o nic vážného.
20'
Tlak AS v plném proudu. Další roh spěchá rozehrát Perotti.
19'
Krásné sólo Nainggolana přes čtyři soupeře končím dalším rohovým kopem pro AS.
17'
Domácí budou rozehrávat rohový kop. Všichni hráči tak směřují do vápna hostů.
15'
Oba týmy by dnes potřebovaly naplno bodovat. AS Řím, aby udržel krok se špičkou tabulky, kterou by rád na jaře atakoval a Sassuolo proto, aby se více vzdálilo od sestupového pásma.
13'
Stačil kousek a Schick by zakončoval na přední tyči, jenže do všeho se na poslední chvíli vložil obětavým pádem stoper Acerbi, a tak si Schick druhý zásah v dresu AS nepřipsal.
12'
Hra je nyní hodně rozhádaná a plná nepřesností. Většina útočných pokusů z obou stran končí ve středovém kruhu.
10'
Po rychlé akci se hostující kanonýr Falcinelli ocitl ve velké šanci. Jeho pokus k tyči však ukázkovým zákrokem vytáhl brankář Alisson.
9'
Džeko mohl vybídnout své kolegy k rychlému protiútoku, místo toho začal kličkovat do tří hráčů. O míč tak rychle přišel a trenér ho za toto počínání jistě nepochválí.
8'
Domácí zatím dávají velký prostor hostujícímu útočníkovi Falcinellimu, v jehož formě by se to nemuselo zadákům AS vyplatit.
6'
Obrana Sassuola odolala, přesto zůstává AS nastěhován na útočné polovině s míčem na svých kopačkách.
6'
Schick byl faulován, a tak pošle do vápna míč Kolarov nadýchaným centrem.
4'
Pellegrini v dobré pozici hledal své spoluhráče, ale jeho nepovedený centr nakonec nikoho nenašel.
2'
Vzrušení také na druhé straně. Přetažený centr uklidil na rohový kop De Rossi. Hosté tak budou rozehrávat od rohového praporku.
1'
Po individuální akci Džeka se mohli domácí dostat do rychlého vedení. Vytáhlý útočník a loni nejlepší kanonýr italské ligy nasměroval míč z malého vápna vysoko nad.
1'

AS Řím: Alisson – Kolarov, Manolas, Fazio, Florenzi – Nainggolan, De Rossi, Pellegrini – Perotti, Džeko, Schick.
Náhradníci: Skorupski – Antonucci, El Shaarawy, Gonalons, Juan Jesus, H. Moreno, Emerson, Gerson, Peres, Ünder, Strootman.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Peluso, Acerbi, Cannavaro, Lirola – Duncan, Magnanelli, Missiroli – Ragusa, Falcinelli, Politano.
Náhradníci: Pegolo, Marson – Dell'Orco, Frattesi, Gazzola, Matri, L. Mazzitelli, Rogério, Pierini.

Rozhodčí: Daniele Orsato.
Vzájemné zápasy

Trenér AS Di Francesco vedl dlouhé roky právě Sassuolo, které ze druhé ligy dotáhl až do Evropské ligy. Jak nyní jeho první souboj se srdečním klubem dopadne? Sassuolo navíc ještě nikdy ve své historii AS neporazilo. V loňské sezóně pak padlo 2x shodně 1:3. Na straně AS nastoupí bývalý hráč hostů Pellegrini, na tribuně bude například bývalý kanonýr Defrel. To v dresu Sassuolo nastoupí hned kvarteto mládežníků AS, kteří se budou chtít "doma" jistě ukázat.
US Sassuolo Calcio

Hosté přijíždějí do Věčného města posíleni poslední výhrou, kdy si doma poradili po velmi dobrém výkonu s Interem 1:0. Parta mladíků, vsázejících také na řadě odchovanců z AS předvádí v probíhajícím ročníků atraktivní fotbal, podpořený chladnokrevným útočníkem Berardim, o něhož usiluje právě AS společně s Neapolí. Jinak patří Sassuolu 14. místo s náskokem pouhých 5 bodů před sestupující příčkou. Poradí si dvakrát v řadě s těžkým soupeřem? Dopomoci k tomu by mu mohl i velmi produktivní útok, neboť hostující útočníci se nacházejí ve skvělé formě a je jedno, koho přesně trenér pošle na hřiště. Takovým arsenalem se v Itálii nikdo chlubit nemůže.
AS Řím

Vlci drží průběžné 4. místo, sedm bodů za vedoucí Neapolí. K dispozici však mají odložený zápas, a tak mohou i nadále snít o atakování předních pozic a boji o mistrovský pohár. Tyto vyhlídky nabraly minulý týden opačné směry, než si vedení AS představovalo, neboť tým z hlavního města padl na Juve 0:1, přestože podal velmi dobrý výkon a od branky ho dělila i konstrukce Staré dámy. Nyní už potřebuje parta kolem Džeka konečně zabrat a připsat si do tabulky všechny tři body. K tomu by mohl dopomoci také český útočník Schick, který v posledních zápasech dostává na hřišti čím dále více prostoru, nicméně už se potřebuje také trenérovi odvděčit střelecky.
19. kolo Serie a bude posledním v tomto kalendářním roce. My poté budeme společně sledovat zápas mezi favorizovaným AS Řím, který doma přivítá Sassuolo. Díky propojení obou klubů půjde o velmi pikantní souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62