Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Cagliari - 30. prosince 2017   15:00

Atalanta
90+2' A. Gómez (Tolói)
1:2
(0:2)
Cagliari
6' Pavoletti  (Cigarini) • 23' Padoin  (Farias)
Atalanta
Gollini – A. Masiello, Mancini (64. Cristante), Tolói – Spinazzola, Freuler, de Roon, Hateboer – Iličić (86. Orsolini), Petagna (46. Cornelius), A. Gómez.
Pasqua – Passeri, Zappatore
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo
Cagliari
Rafael – Romagna, Andreolli (53. Pisacane), Ceppitelli, dos Santos Galvão – Ionita, Cigarini, Padoin, Miangue – Farias (86. Deiola), Pavoletti (73. Sau).
Cragno, Crosta – Capuano, Cossu, Giannetti, Melchiorri, Pisacane, Sau, van der Wiel, Deiola.

Je dobojováno! Ve druhém poločase byli domácí výrazně lepším celkem, ovšem dlouho se navzdory několika slibným možnostem nemohli prosadit. Až v nastavení vykřesal jiskřičku naděje kapitán Gómez. Více již však domácí nestihli. Atalanta tak ve vypjatém utkání podlehla Cagliari 1:2. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 6:3
90+7'
90+6'
Mianque (CAG) se provinil nedovoleným způsobem, když nakopl svého soupeře do obličeje. Za to dostává žlutou kartu, která je již druhá v utkání. Následuje tak karta červená!
90+4'
Volný kop ze zhruba třiceti metrů doplachtil do vápna, ovšem tam jej domácí srazili do zámezí. Bude se kopat od hostující branky.
90+3'
Ceppitelli (CAG) dostává karetní trest za ostrý skluz. Bude se rozehrávat volný kop ze slibné pozice.
90+2'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Domácí se přece jenom dočkali. Tolói poslal excelentním obloučkem míč do vápna, kde nabíhal ALEJANDRO GÓMEZ. Domácí kapitán poté nasměroval míč přesně k levé tyči. Naděje Bergama tak stále žije.
90+1'
Cagliari dostalo míč až ke Gollinimu, který obratem nakopl balon zpět mezi své spoluhráče. Ti se však nemohou dostat do kombinace.
90'
K základní hrací době bude nastaveno hned 5 minut.
90'
Závěr utkání patří domácímu celku, který se ale nemůže dostat do výraznější střelecké příležitosti. Nyní se navíc Cristante provinil faulem, a ta bude rozehrávat Cagliari.
89'
Kop od rohového praporku hosté odvrátili a poslali míč do bezpečí.
88'
Centr z levé strany pouze prosvištěl velkým vápnem. Po následné zblokované ráně následuje rohový kop pro Bergamo.
87'
Momentálně se hraje převážně v okolí středového kruhu, což vyhovuje především hostujícímu celku.
86'
Střídají také hosté. Místo Fariase naskočí na závěrečné minuty Deiola.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Riccardo Orsolini.
85'
Cristante zkusil odcentrovat z pravé strany, ovšem nalezl pouze hlavu připraveného hostujícího obránce. Ten poté přiťukl míč Rafaelovi.
84'
Dlouhý centr opět lapil připravený Rafael. Hostující brankář již nesčetněkrát podržel své mužstvo.
83'
Dlouhý výkop se domácímu brankáři příliš nevyvedl, neboť míč opět získali borci v bílém, tedy Cagliari.
82'
Sau byl ve středu pole faulován, a tak bude rozehrávat Cagliari. Přesně toto hosté potřebují.
81'
Posledních deset minut základní hrací doby. Iličićovu táhou ránu nyní Rafael vytěsnil načež Bryan Cristante z dorážky minul.
80'
Hosté však veškerou snahu zmařili, neboť míč ihned odhlavičkovali do bezpečí.
80'
Gómez svou aktivitou vybojoval nedovolený zákrok, po němž se bude zahrávat volný kop ze solidní pozice. Z hranice velkého vápna se již dá zahrozit.
79'
Cagliari znovu ušetřilo trochu času. Nyní jsou však již opět u míče domácí fotbalisté, kteří se ženou dopředu.
78'
Solidní možnost pro Bergama nakonec nic nebezpečného nepřinesla, neboť De Roon ve skluzu minul míč. Opět se bude kopat od branky.
76'
Nepovedená domácí akce po levé strany končí u Ceppitelliho. Ten následně míč odkopl do bezpečí.
75'
Cagliari si počíná velice chytře, momentálně nadále kombinuje na polovině svého soupeře. Do konce základní hrací doby zbývá pouhých 15 minut.
73'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Marco Sau.
73'
Zblokovaná rána z velkého úhlu neměla moc nadějí na úspěch. Hostující brankář Rafael se postará o výkop.
72'
Hateboerův centr z levé strany byl odvrácen pozornou defenzivou Cagliari. Atalanta však může zahájit další ofenzivní akci.
71'
Po delší době se Cagliari dostalo na polovinu svého soka. Zde především šetří cenné sekundy.
70'
Bergamo pokračuje v ofenzivní činnosti, avšak zatím nemůže nalézt optimální palebnou pozici.
69'
Tak to byla obrovská příležitost! Rána z hranice velkého vápna byla nejprve sražena, načež se ale míč odrazil k Iličićovi. Domácí útočník poté mířil k levé tyči, avšak vynikající Rafaelův zákrok znemožnil snížení stavu.
68'
Atalanta již šlape do plných, aktuálně vše soustředí do ofenzivy. Uvidíme, zda to přinese kýžené ovoce.
67'
Při další akci si aktivní Cornelius počínal nedovoleně, když ve výskoku zasáhl soupeře loktem do obličeje. Sudímu tento atak neunikl.
66'
Cornelius na hranici velkého vápna obehrál hostujícího obránce, načež zkusil vypálit na vzdálenější tyč. Branku však zhruba o dva metry minul.
65'
Hosté nyní dostali míč do branky, avšak gól platit nemohl, neboť se Cagliari ocitlo v ofsajdovém postavení.
64'
Domácí střídají. Hrací plochu opouští Mancini, kterého nahradí Cristante.
63'
Cornelius se již řítil do slibné příležitosti, avšak Rafael na poslední chvíli vyběhl a míč včas odkopl do klidných vod.
62'
De Roon centroval do vápna, ovšem tam je pánem Rafael. Hostující brankář vyskočil a stáhl si míč ze vzduchu do své moci. Následně jej dlouhým odkopem poslal do hry.
61'
Atalanta kombinuje, avšak zdá se, že zatím Cagliari brání poměrně svědomitě a svému soupeři příliš možností nedává.
60'
Nepřesný hostující pas končí v zámezí. Domácí budou vhazovat zhruba na úrovni půlící čáry. Je za námi hodina čistého času. Cagliari nadále drží dvoubrankové vedení.
59'
Gómez si chtěl proklestit cestu po levé straně kolbiště, avšak tam jej o balon hosté obrali. Cagliari se posléze vydalo do protiútoku. Na polovině soupeře však rovněž nebylo úspěšné.
58'
Utkání nyní ztratilo spád, objevuje se celá řada nepřesností a drobných nedovolených zákroků.
57'
Bude se žlutit. Za ostrý skluz obdržel žluté napomenutí hostující Milanque (CAG).
56'
Hostující rohový kop sice domácí ekipa odvrátil, leč nakonec se k dorážce přece jenom dostal Padoin. Středopolaři Cagliari však rána vůbec nesedla a zamířila mimo tři tyče.
55'
Domácím fanouškům se nelíbí, že Ceppitelli nastoupil tak brzo na trávník. Hlavní arbitr však v předchozím zákroku žádný faul neviděl.
54'
Po tvrdém střetu ve středu pole zůstali na trávníku oba borci, ovšem zdá se že Ceppitelli i domácí hráč budou v pořádku.
53'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Andreolli, přichází Fabio Pisacane.
53'
Cornelius natáhl ke střeleckému pokusu ze zhruba pětadvaceti metrů, avšak nasměroval balon vysoko nad. Rozehrávat bude hostující brankář Rafael.
52'
Rovněž na druhé straně kolbiště je pískáno postavení mimo hru. Zdá se, že tlak Bergama přece jenom trochu polevil.
51'
Freulerovo postavení mim hru znamená rozehrávku pro Cagliari.
50'
Domácí velice aktivně napadají, a tak má Cagliari poměrně málo času na optimální rozehrávku.
49'
Farias bojoval o míč na hranici velkého vápna, ovšem tam se nakonec dopustil faulu. Rozehrávat tak budou fotbalisté Atalanty.
48'
Rovněž další útok domácích skončil neúspěšně, tentokráte vinou mizerné přihrávky z Gómezovy kopačky.
47'
Obrovská šance domácích zůstala neproměněna. Od rohového praporku se balon dostal až k Mancinimu, který ranou z voleje orazítkoval břevno Rafaelovy branky. Ke snížení chybělo jen velmi málo.
47'
Následná protiakce Atalanty nebyla vůbec špatná, zblokovaná rána znamená rohový kop pro domácí celek.
46'
Hosté se hned v úvodu druhého poločasu vydali kupředu, avšak dlouhý balon nakonec utekl do zámezí.
46'
Domácí posílají do druhé půle čerstvé síly, místy Petagny naskočí do hry Cornelius.
46'
První půle je u konce a hosté po ní vedou 2:0. Nedá se říci, že zaslouženě, ale Cagliari využilo nabídnuté šance dokonale a poctivě bránilo, všechny střely domácích pochytal Rafael. V 6. minutě nejprve otevřel skóre hlavičkou Pavoletti, ve 23. minutě na něj navázal přesně proměněným brejkem Padoin. Atalanta sice držela míč 72 % času, vystřelila dokonce desetkrát, ale celá polovina pokusů byla sražena hostujícími obránci! Uvidíme, co přinese druhá půle, která začne přibližně v 16:04.
45+1'
45+1'
Probíhá jediná nastavená minuta, u míče hosté.
45'
Petagna si obhodil Andreolliho (Cagliari), ten ho stáhl k zemi a dostává žlutou kartu.
45'
Gómez dostal zajímavou přihrávku na levou stranu, nakonec se však mává těsný ofsajd. Rozhodčí váhal, ale praporek zvedl oprávněně.
44'
Domácí kombinují a zkouší ještě do poločasu snížit.
43'
Na druhé straně se vápně tlačili za míčem a ke střele Gómez s Petagnou, ale hostující obrana to nakonec zvládla.
42'
Do brejku se rázem utrhl Farias, šel z pravé strany sám na Golliniho, ale míč si příliš předkopl a domácí brankář zasáhl!
42'
Domácí rozehráli přihrávkou na střed právě na Spinazzolu, který ranou z první netrefil bránu.
41'
Faul Faraga těsně před pokutovým územím, Spinazzola vybojoval pro Atalantu zajímavou standardku z levé strany!
41'
Tolói odcentroval z pravé strany, našel pouze rukavice brankáře Rafaela.
40'
Petagna nepřešel z úhlu přes obránce, ale vybojoval alespoň autové vhazování.
39'
Hosté teď aktivním napadáním vyhnali Atalantu až na její polovinu, ale míče se nezmocnili.
38'
Farago dostal nepřesnou přihrávku do křídla, z rychlého brejku Cagliari není nic.
38'
Centr Freulera z otočky nenašel nikoho v modrém, ale domácí rychle vybojovali balon zpět a kombinují.
36'
Ionita obdržel nepříjemný úder do hlavy v souboji ve výskoku, avšak po krátkém ošetření je zřejmě v pořádku. Rozehraje Cagliari.
35'
Hosté se ubránili rohovému kopu i následnému centru do vápna.
34'
Centr na zadní tyč možná směřoval do brány, a tak do Rafael raději vyrazil na rohový kop.
33'
Ionita rukama poslal k zemi Gómeze, píská se faul a domácí rozehrají standardní situaci z levé strany, jen kousek za šestnáctkou.
32'
Centr na zadní tyč na Gómeze nebyl přesný, a tak si hostující obrana na okamžik odpočine.
32'
Tlak Atalanty sílí, Freuler napálil odražený míč je do obránce, ale veliký nápor pokračuje.
30'
Petagna hlavičkoval zblízka, ale v tísni bránu netrefil. Domácí opět reklamují roh, neúspěšně.
30'
Domácí drží míč 73 % času! Zatím jim to však není nic platné.
29'
Veliká šance Atalanty! De Roon se dostal k odraženému míči a z ideální pozice pálil, ale jeho přízemní střelu dokázali zastavit obránci hostů.
29'
Hateboer však nedostal dobrou přihrávku do křídla a míč mu utekl do autu.
28'
Fariase zastavil v hraní ofsajd, dopředu mohou opět domácí.
27'
Gómez mohl využít chyby v rozehrávce, vedl rychlý brejk Atalanty, který však zakončil velice nepřesnou střelou, kterou rozhodně nepotěšil frustrované domácí fanoušky.
27'
Útočný faul domácích.
26'
Domácí se snaží rychle vzpamatovat, ale jejich akce nemají takovou rychlost a přesnost. Přestože Bergamo drží více míč, nevytváří si takové šance jako hosté.
23'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Z následného rychlého brejku hosté dávají druhou branku! Farago využil chyby Spinazzoly, dobrou přihrávku od Fariase poté do úniku dostal SIMONE PADOIN, který z pravé strany Golliniho zvládl prostřelil přízemním pokusem.
23'
Po odvráceném centru nastali v hostující obraně menší zmatky, ale Cagliari to zvládlo.
23'
Vzápětí domácí vybojoval rohový kop.
22'
Iličić napálil pouze bílou zeď.
21'
Iličić využil chyby v rozehrávce, Cigarini ho musel zastavit nedovoleně a dostává žlutou kartu. Zajímavá standardka pro Atalantu.
20'
Romagna byl poslán k zemi napadajícím Gómezem, píská se faul domácího týmu.
19'
Centr Petagny prolétl vápnem bez povšimnutí a skončil až v zámezí.
18'
Dlouhý míč směřující na Pavolettiho skončil až u gólmana Golliniho.
17'
Krásná individuální akce Gómeze, který se šikovně prokličkoval ze strany až k zakončení, avšak v tísni netrefil bránu! Domácí reklamovali rohový kop, ale od brány odkopává Rafael.
16'
Domácí pokračují v trpělivé kombinaci, ale zatím se jim nedaří ohrozit branku Cagliari.
14'
U míče Atalanta, která se snaží co nejrychleji odpovědět.
11'
Hlavička Iličiće nebezpečná nebyla, dopředu mohou hosté.
8'
Gómezův centr z rohového kopu nebyl vůbec přesný.
6'
Hosté jdou do vedení! LEANDRO PAVOLETTI si naskočil na rohový kop Cigariniho a následně umístil balon do pravého horního rohu domácí branky.
4'
Kop od rohového praporku nyní žádné vážnější nebezpečí nepřinesl. Atalanta se osvobodila a odkopla balon na druhou stranu kolbiště.
3'
Cagliari nyní vedlo útok po pravé straně hrací plochy, leč následný centr byl zblokován defenzivou Bergama. Následovat bude rohový kop.
1'
Bergamo drž míč ve své moci, avšak do vážnějších příležitostí se zatím nedostává.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – A. Masiello, Mancini, Tolói – Spinazzola, Freuler, de Roon, Hateboer – Iličić, Petagna, A. Gómez.
Náhradníci: Beriša, F. Rossi – Caldara, Bastoni, Castagne, Cornelius, Cristante, Gosens, Haas, Kurtić, Orsolini, Vido.

Cagliari Calcio: Rafael – Romagna, Andreolli, Ceppitelli – dos Santos Galvão, Ionita, Cigarini, Padoin, Miangue – Farias – Pavoletti.
Náhradníci: Cragno, Crosta – Capuano, Cossu, Giannetti, Melchiorri, Pisacane, Sau, van der Wiel.

Rozhodčí: Pasqua – Passeri, Zappatore.
Pohled do statistik:

Atalanta se momentálně nachází na sedmé příčce tabulky, na svém kontě má 27 bodů. V posledním ligovém duelu si družina z Bergama připsala tři body, když zvítězila 3:0 na půdě AC Milán.

Cagliari je v podstatně horší situaci, zisk pouhých 17 bodů mu přisuzuje šestnáctou pozici. V předchozím kole Cagliari nebodovalo, když v domácím prostředí podlehlo 0:1 Fiorentině.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Italská Serie A má na programu své devatenácté kolo. V jeho rámci změří síly celky Atalanta Bergamasca Calcio a Cagliari Calcio. Úvodní výkop je naplánován na 15:00. Přei příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62