Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sassuolo - 3. prosince 2017   15:00

Fiorentina
32' Simeone (Laurini) • 42' Veretout (Théréau) • 71' Chiesa (Théréau)
3:0
(2:0)
Fiorentina
Sportiello – Laurini (75. Hugo), Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Veretout, Badelj, Benassi – Chiesa, Simeone (86. Saponara), Théréau (75. Babacar).
Luca Banti – Filippo Meli, Enrico Caliari
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Sassuolo
Consigli – Goldaniga, Cannavaro, Acerbi – Gazzola (65. Lirola), Magnanelli (C), Missiroli, Peluso – D. Berardi (62. Falcinelli), Politano (79. Ragusa) – Matri.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 13:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:5.
Utkání je u konce a domácí Fiorentina se raduje z pohodlného vítězství o tři branky. Sassuolo se po pauze zlepšilo, dokázalo si chvílemi vybudovat územní převahu a vybojovat několik standardek, v zakončení to ale vázlo. A tak udeřilo na druhé straně. V 71. minutě si na přihrávku naběhl Federico Chiesa a křížnou ranou upravil na konečných 3:0. Fiorentina je po tomto výsledku na sedmém místě s 21. body, Sassuolo je na 16. místě s 11 body.
90+4'
90+3'
Z velké dálky to zkusil domácí Badelj, táhlá rána prolétla vysoko nad Consigliho brankou.
90+2'
Faul na Magnanelliho, Sassuolo rozehrává.
90+1'
Fiorentina už pouze kontroluje dění na hrací ploše a snaží se pro Sportiella udržet čisté konto.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
S rohovými kopy se nyní roztrhl pytel, další rozehráli hosté, vysoký centr skončil v rukavicích brankáře Sportiella.
89'
Ani zde z rohu nic nebylo, Fiorentinu to ale za současného stavu příliš trápit nemusí.
88'
Po centru a několika hlavičkách uvnitř vápna skončila akce hostů a Fiorentina přešla do rychlého kontru. Po Benassiho přihrávce pálil Chiesa, jeho rána byla sražena a skončila vysoko nad břevnem Consigliho branky. Roh.
88'
To ale Matri záhy přeměnil na rohový kop.
87'
Sassuolo opět na útočné polovině, nyní s autovým vhazováním.
86'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Riccardo Saponara.
86'
Ano, bylo tomu tak, hráči ve fialovém si ale poradili i s touto nepříjemností.
85'
Je tu ale další možnost, nyní se jedná o přímý kop. Na střelu je to daleko, dá se tedy očekávat centr do vápna.
84'
Jenže ani tato rozehrávka nebyla pro Sassuolo úspěšná. Dnes prostě není hostům přáno.
84'
Standardka pro hostující tým, Ragusa vybojoval rohový kop.
82'
Domácí vhazují na útočné polovině a nesnaží se o nějakou rychlou akci, chtějí co nejdéle podržet míč.
81'
Hosté nechtějí ztrácet čas a tak posílají dopředu dlouhé nákopy. Ty ovšem zatím celkem bez potíží sbírá obrana Fiorentiny.
80'
Ostrý skluz v podání hostujícího Paola Cannavara, následovala zcela zasloužená žlutá karta.
79'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Antonino Ragusa.
79'
Fiorentina se dočkala, rychle se přemístila k vápnu, Simeoneho slabá střela ale Consigliho nevystrašila.
78'
Domácí tým v poklidu kombinuje na vlastní polovině a vyčkává na možnost pro rychlý přechod kupředu.
76'
Ani dva rohové kopy nepomohly hostům k ohrožení Sportiellovy branky, Fiorentina už vyráží do protiútoku.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Khouma Babacar.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Vitor Hugo.
72'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Francesco Magnanelli.
71'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Už je asi rozhodnuto. Na druhé straně si mezi obránce naběhl FEDERICO CHIESA, přijal přesný pas do běhu, vyběhnutého Consigliho hravě přehodil a uklidil míč ke vzdálenější tyči – 3:0.
71'
Centr z levé strany propadl až k Sportiellovi, ten jej pro jistotu skryl pod sebou.
70'
Centr na první tyč byl domácí obranou odvrácen, ale pouze do zámezí. Takže Sassuolo pokračuje autovým vhazováním.
69'
Rohový kop pro Sassuolo.
65'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Marcello Gazzola, přichází Pol Lirola.
64'
Změny v hostujícím dresu budou pokračovat, čeká se jen na přerušení hry.
62'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Diego Falcinelli.
61'
Celkem tři rohy nyní rozehráli domácí fotbalisté a Consigli hned dvakrát zasahoval na brankové čáře proti prudkým hlavičkám. Drží tak naděje svého týmu na možný zvrat ve skóre.
59'
Na trávník jsou povolána nosítka, neboť hostující Cannavaro schytal úder míčem do hrudi a leží u brankové čáry. Vypadá hodně otřeseně a je možné, že pro něj zápas skončil.
58'
Vypadá to, že se Fiorentina trochu zvedá, nyní se ke střele dostal Théréau, jeho zakončení ale prolétlo nad břevnem Consigliho branky.
57'
Hra se velice rychle přesunula před pokutové území Sassuola, Consihli musel rychle z branky a pouze odkopl míč do zámezí.
56'
Domenico Berardi protestoval, že za zákrok nebyla udělena karta a tak se dočkal. Pro sebe...
56'
Sassuolo u míče, u pomezní čáry byli ale hosté zastaveni. Ovšem nedovoleným způsobem.
54'
Změnilo se to až teď, kdy zpoza šestnáctky vystřelil Benassi. Consigli jeho technický pokus bez potíží lapil do rukavic.
52'
Fiorentina v posledních minutách předvádí hodně ospalý výkon, prakticky se nedostává za půlku.
50'
Hosté si dali dva rohové kopy, po druhém hlavičkoval Goldaniga, gólman Sportinello si ale na jeho pokus počkal a na brankové čáře zasáhl. Navíc se pískalo proti hostujícím barvám.
49'
Sassuolo vstoupilo do druhé půle aktivně, rozhodně nebere dvoubrankovou ztrátu jako nesmazatelnou.
48'
Badelj předvedl u pomezní čáry poměrně ostrý zákrok, podle rozhodčího bylo ale vše v rámci pravidel a pokračuje se ve hře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Je za námi první půle a papírový favorit zatím zvládá vše na výbornou. Fiorentina se dostala praktický ihned do tlaku, vybojovala několik rohových kopů, ale ne a ne se prosadit. To se podařilo až ve 32. minutě, kdy se prudkou hlavičkou trefil Giovanni Simeone. O deset minut později přišla další akce a opět po centru z pravé strany. Změnil se jen zakončující, přesnost předvedl Jordan Veretout. Fiorentina tak vede po půli 2:0 a je blízko bodovému zisku.
45'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Hostující Matri se pokoušel odpoutat se od svého strážce, pomohl si ale u toho rukou.
43'
Platnost gólu si nechal rozhodčí pro jistotu zkontrolovat u videa, po chvíli ale potvrdil, že gól platí.
42'
A už je to o dvě branky. Hosté trochu propadli, Théréau dostal prostor pro brejk, zprava našel centrem nabíhajícího JORDANA VERETOUTA a ten zblízka propálil přemisťujícího se Consigliho..
41'
Domácí centr celkem bez problémů odvrátili.
40'
Další chyba v rozehře domácích a po zákroku Biraghiho se pískal faul. Sportiello si tak musí zorganizovat svou obranu při rozehře přímého kopu.
39'
Za potažení Magnanelliho byl žlutou kartou potrestán domácí Marco Benassi.
38'
Domácí se už dostali do protiakce, po souboji kousek od vápna ale míč skončil mimo hrací plochu. Vhazuje tým Sassuola.
37'
Hosté vystihli trochu liknavou rozehrávku Fiorentiny a byl z toho brejk. Na levé straně vyslal trochu překvapivou střelu Politano a Sportiello musel u své první tyče vytasit pohotový zákrok pravou nohou.
34'
Domácí v dalším náporu, rychlý brejk byl v tuto chvíli zablokován a míč se ke Consiglimu nedostal.
32'
Teď už se domácí dočkali a vedou 1:0. Na pravé straně si našel prostor Laurini, posadil centr na hlavu
GIOVANNI SIMEONEHO a proti jeho prudké hlavičce z hranice malého vápna neměl Consigli šanci zasáhnout.
30'
Sassuolo se pro tuto chvíli ubránilo, míč po dalším rozehrání skončil v zámezí a pro domácí to znamená autové vhazování.
30'
Po jeho rozehrání se chvíli hrálo u branky, nápor přinesl i střelu, ta ovšem byla sražena. Takže další roh.
29'
První vážnější akce! Po centru si v pokutovém území naskočil Chiesa a tlačil hlavičku pod horní břevno. Consigli se ale vymrštil a ránu vytěsnil na roh!
27'
Hosté po rychlém kontru a souboji o míč uvnitř vápna reklamovali roh, sudí byl jiného názoru a pokračuje se odkopem od Sportiellovy branky.
26'
Chiesa vysunul Théréaua, jeho prudká přihrávka pak ale pouze prolétla pokutovým územím. Tlak Fiorentiny mírně stoupá, ale stále bez kloudného zakončení.
25'
Chiesa dokázal na pravé straně přejít přes Pelusa, podařilo se mu i odcentrovat, tím ale akce Fiorentiny skončila, hosté si totiž vlastní vápno zvládli pohlídat.
23'
Fiorentina pokračuje v navyšování počtu rohových kopů, zatím to ale nenese své ovoce. Další pokus byl přerušen pro Simeoneho ofsajdové postavení.
21'
Pískalo se i na druhé straně, míč hostům na malý okamžik utekl do zámezí.
20'
Pískal a mával se ofsajd Fiorentiny, soupeř jde pozvolna do protiakce.
18'
Další roh pro domácí. Centr prodloužil Théréau na zadní tyč, Chiesovi pak ale scházel půlkrok na to, aby byl u míče včas a mohl jej sklepnout do sítě.
16'
Pokus o uličku i na druhé straně, dopadlo to podobně. Gazzola neměl šanci prudkou přihrávku dostihnout.
14'
Théréau si nabíhal za obranu, trefil přesně ofsajdovou linii, přihrávka na něj ale byla příliš prudká a míč skončil v zámezí.
13'
Missiroli přibrousil domácího Lauriniho, Fiorentina bude rozehrávat přímý kop.
12'
Od Théréauovy střely ve třetí minutě čekáme na vážnější střelecký pokus, vše zatím končí daleko před samotným pokusem.
10'
Míč po Astoriho hlavičce skončil mimo hrací plochu, sám hráč si se při pokusu zranil v souboji s Acerbim. Chvíli se držel za obličej, už ale vstal a bude pokračovat ve hře.
10'
Už se zase vše přesunulo před Consigliho, domácí tým rozehraje další rohový kop.
9'
O změnu se pokoušel hostující Gazzola, při kličce do vápna se ale dopustil útočného faulu.
8'
Po akčních úvodních minutách nám tempo trochu pokleslo, akce většinou končí notný kus před hranicí vápna.
7'
Výpad hostů pravou stranou skončil ještě před pokutovým územím, Sportiello mohl zůstat v klidu.
6'
Z levé strany se o střelu pokusil domácí Biraghi, vysoký oblouk skončil nad brankou Sassuola.
5'
Další rohový kop pro Fiorentinu. Tentokrát se míč dostal na malé vápno a moc nescházelo, aby jeden z domácích zblízka dorazil nepříjemný centr za Consigliho.
4'
Úvod utkání se nese v útočném duchu a to z obou stran.
3'
O chvíli později zaznamenáváme první střelu na branku, autorem byl domácí Théréau. Consigli jeho střelu ze střední vzdálenosti celkem bez problémů pokryl.
2'
Hostující Matri se dostal k míči, všiml si, že gólman Sportiello je mimo svou bránu a pokusil se ho přehodit. Myšlenka to byla dobrá, provedení skřípalo. Míč skončil o notný kus mimo.
1'
Centr propadl do pokutového území, kde se jej pokusilo zasáhnout hned několik hráčů, vše skončilo útočným faulem na Magnanelliho.
1'
Hned po dvanácti vteřinách hry si domácí vybojovali rohový kop.
1'

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Veretout, Badelj, Benassi – Chiesa, Simeone, Théréau.
Náhradníci: Cerofolini – Milenković, Ca. Sánchez, Zekhnini, Saponara, Eysseric, Olivera, Cristóforo, Bastiao Dias, Babacar, Hugo, Gaspar.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Goldaniga, Cannavaro, Acerbi – Gazzola, Magnanelli (C), Missiroli, Peluso – D. Berardi, Politano – Matri.
Náhradníci: Marson, Pegolo – L. Mazzitelli, Falcinelli, Sensi, Scamacca, Pierini, Lirola, Oliveira da Silva, Cassata, Ragusa.

Rozhodčí: Luca Banti – Filippo Meli, Enrico Caliari.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
US Sassuolo Calcio

Hosté jsou na tom hůře, na 16. místě mají pouze 11 bodů a od sestupových pozic je dělí pouze bod. V posledních pěti ligových utkáních Sassuolo získalo pouhé tři body, když zdolalo beznadějně poslední Benevento, jinak sbíralo pouze porážky. Minulé kolo to bylo doma proti předposlednímu Hellasu Verona, ta si odvezla body po výsledku 0:2 Jak vidno, Sassuolo potřebuje vítězný impuls, získat jej dnes na půdě Fiorentiny ale bude těžké.

ACF Fiorentina

Domácí tým je na 12. míste tabulky, když zatím nasbíral 18 bodů. V lize to teď Fiorenitně vůbec nejde, na výhru čeká od 25. října. Naposledy se tým představil na půdě Lazia a duel skončil remízou 1:1. Římský klub vedl po gólu de Vrije, Fiorentina vyrovnala za minutu dvanáct, ve čtvrté minutě nastavení se trefil Babacar.

Fiorentina – Turín 3:0
Crotone – Fiorentina 2:1
Fiorentina – AS Řím 2:4
Spal – Fiorentina 1:1
Lazio – Fiorentina 1:1
Dobré odpoledne u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 15. kola, ve kterém se střetnou ACF Fiorentina a US Sassuolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62