Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Fiorentina - 21. ledna 2018   15:00

Sampdoria
30' Quagliarella (G. Ramírez) • 61' Quagliarella (G. Ramírez) • 68' Quagliarella (G. Ramírez)
3:1
(1:0)
Fiorentina
80' Ca. Sánchez  (Saponara)
Sampdoria
Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – Linetty, Torreira, Praet – G. Ramírez (84. É. Barreto) – Quagliarella (C) (75. Caprari), Kownacki (58. D. Zapata).
Pasqua – Preti, Marrazzo
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova)
Fiorentina
Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Hugo, Biraghi – Eysseric (71. Ca. Sánchez), Badelj (C), Benassi (65. Saponara), Chiesa – Babacar (66. Bastiao Dias), Simeone.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 5:16.
Je tu konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sampdorie, která si se svým soupeřem poradila výsledkem 3-1. Výrazný podíl na třídobodovém zisku měl domácí útočník Quaqliarella, který nasázel všechny tři branky. Poté stačila Fiorentina pouze zkorigovat skóre, což bylo jednoznačně málo.
90+3'
90+2'
Nastavený čas se odvíjí výhradně na hostující polovině. Sampdoria jednoznačně touží vstřelit další branku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Do obrovské příležitosti se dostal Zapata, který postupoval sám na brankáře z pravé strany. Sportiello mu ale skvěle zmenšil střelecký úhel.
88'
Před naběhnuvším Simeonem musel včas zakročit Silvestre, který raději odvrátil míč až za postranní čáru. Fiorentina začíná svírat svého soupeře.
86'
Žlutou kartu dostává Lucas Torreira (UC Sampdoria).
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Édgar Barreto.
83'
Navíc se za postranní čárou připravuje poslední střídání v domácím táboře. Ze hry by měl odejít dnes velmi aktivní Ramírez, jenž se podílel na všech brankách.
82'
Po inkasované brance se Sampdoria drží s míčem na útočné polovině, kde se Bereszyński připravuje k autovému vhazování.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky a nic nenasvědčuje tomu, že by si domácí celek neměl ustrážit nyní už dvoubrankové vedení.
80'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak alepsoň čestný úspěch! Hosté zahrávali rohový kop, který Saponara prodloužil přesně na hlavu CARLOSE SÁNCHEZE, jehož zakončení zapadlo za brankáře.
79'
Torreira si naváděl míč na pravou nohu a poté se chystal obstřelit branku. Výborně ho ale zdvojila dvojice protihráčů, která zakončení srazila.
78'
Ojedinělý útočný manévr Fiorentiny končí i tentokráte slabým projektilem. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Sánchez, jehož střela doputovala do náruče Viviana.
77'
Střídající Caprari se seběhl pro autové vhazování, které se chystal vrátit zpět k Praetovi. Přihrávku ale srazil do zámezí Hugo a bude se konat další aut.
76'
Tak pozor, z hřiště totiž odešel jednoznačně nejaktivnější hráč dnešního zápasu Quaqliarella, jenž se postaral o všechny branky tohoto klání.
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Gianluca Caprari.
74'
Už hodně dlouho se Fiorentina nepodívala k opačné šestnáctky a i nadále tak platí, že sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy.
73'
K odraženému balónu se uprostřed hrací plochy opět dostal Ramírez, který okamžitě vyslal kolmici na Quaqliarellu. Pezzella ale dokázal předskočit protihráče.
72'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky a s hostujícím celkem to nevypadá příliš optimisticky. Fialky totiž prohrávají už o tři branky.
71'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Carlos Sánchez.
70'
I k této rozehrávce se postavil Ramírez, který kroutil svůj centr směrem do branky. Včas ale zasáhla obrana soupeře, Sportiello tak nemusel zasahovat.
69'
Ani po vstřelené brance se domácí nezatáhli do defenzívy a opět okupují útočnou polovinu hrací plochy. Po faulu na Praeta navíc budou zahrávat standardku.
68'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Hosté jsou na ručník, soupeř totiž znovu skóruje! Ramírez patičkou přichystal lepší střeleckou pozici pro FABIA QUAQLIARELLU, který se ani tentokráte nemýlil. Máme tu hattrick italského forvarda!
68'
Následně se k práci s hracím předmětem opět dostal urostlý Zapata, jenž pro změnu hledal napříč šestnáctkou Quaqliarellu. Tento úmysl ale hravě přečetl Sportiello.
68'
Bereszyński poslal autové vhazování na střídajícího Zapatu, kterému se nepodařilo ustrážit balón před napadajícím protihráčem. Odkop od hostující svatyně.
67'
Tak uvidíme, jaký vliv bude mít příchod dvojice hráčů Fiorentiny. Na těchto střídání je patrné, že se jedná o podporu útočné vazby.
66'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Gil Bastiao Dias.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Riccardo Saponara.
65'
Na opačné straně byl Badelj vytlačen z operativní pozice, nicméně ani dvojice protihráčů ho nedokázala obrat o balón. Fialky budou ještě vhazovat.
64'
Své štěstí zkusil zhruba ze třiceti metrů Torreira. Rána domácího hráče klesala rychle dolů a nakonec se zastavila až v náruči Sportiella.
63'
Rázem ožili také domácí příznivci, kteří jsou najednou pořádně slyšet. Není se čemu divit, jejich miláčci totiž vedou o dvě branky a s tříbodovým ziskem to vypadá nadějně.
62'
V tuto chvíli to s hostujícím táborem vypadá opravdu bledě. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc dosavadní průběh nenasvědčuje tomu, že by se měl dít nějaký fotbalový zázrak.
61'
Máme tady druhou branku! FABIO QUAQLIARELLA se prodral z levé strany do šestnáctky, kde razantní ránou nedal Sportiellovi šanci.
61'
Máme za sebou více než hodinu hry a stále platí, že domácí si v poklidu střeží své jednobrankové vedení. Do konce zápasu ale zbývá ještě spousta času.
60'
V dnešním utkání se hraje především po křídelním prostoru. I díky tomu si domácí přichystali další rohový kop, do jehož dráhy letu strčil rukavici Sportiello.
59'
Ferrari nyní předvedl své rychlé nohy, neboť v rychlostním souboji s Babacarem měl lehce navrch. Následně hostující útočník skopl k zemi protihráče.
58'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Dawid Kownacki, přichází Duván Zapata.
57'
Bereszyńskimu se nedařilo odvrátit balón dle předpokladů a na zadní tyči se tlačil ke střeleckému pokusu Eysseric. Viviano neměl se slabým zákončením sebemenší problém.
56'
Zhruba ze vzdálenosti pětatřiceti metrů poslal do vápna ostrý centr Torreira. Po chvilkovém zmatku razantně napřáhl Silvestre, který zamířil kousek nad břevno.
55'
Strinić chtěl vyvézt balón z nebezpečného prostoru, v cestě mu ale stál Eysseric. Hostující záložník si pomohl lehoučkým faulem, kterého si také všiml sudí.
54'
Eysseric měl dnes už podruhé ideální příležitost na to, aby oslovil naběhnuvšího Simeoneho, nicméně ani tentokráte se mu to nepodařilo.
53'
Na opačném pólu hrací plochy pohotově zakončoval hostující Benassi. Technický pokus mířil ke vzdálenější tyči, kterou nakonec minul o pár centimetrů.
52'
Kownacki si to sympaticky namířil kolem protihráče a poté přeposlal balón Ramírezovi. Druhý jmenovaný zpětným centrem našel pouze Sportiella.
51'
Dnes snad už potřetí byl Simeone přistižen za obranou soupeře a tentokráte se jednalo o správné posouzení. Domácí obrana výborně vystoupila vpřed.
50'
Fiorentina začíná udávat tempo zápasu, nicméně i nadále se jedná o kombinace daleko od branky soupeře. Momentálně je míč u tříčlenné obranné vazby.
49'
První střelecký pokus druhého dějství vyprodukoval hostující Benassi, jehož rána se stačila daleko od branky. Byla v tom ale teč a bude se kopat rohový kop.
48'
Hned v úvodních vteřinách skončil na zemi zadák Bereszyński, který ale rychle vstal na svá chodidla. Sampdorie tak bude rozehrávat od autové čáry.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice zajímavou podívanou. Větší příležitosti si sice vytvořila Fiorentina, nicméně jedinou branku vstřelil paradoxně domácí celek. Postupem času se ze hry vytratila atraktivita a zápas upadl do nudné pasáže.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Hrací předmět se po delší prodlevě podíval na pravou stranu, kde číhal připravený Bereszyński. Centr polského zadáka dopadl na hlavu protihráče.
42'
Fialkám se v tuto chvíli absolutně nedaří kombinovat a míč mají na kopačkách častěji domácí hráči. Po Simeoneho faulu budou zahrávat další standardku.
41'
Domácím byl nabídnut přímý kop z velmi lukrativní pozice. Odpovědnost na svá bedra vzal střelec úvodní branku Quaqliarella, jehož obstřel nadvakrát zkrotil Sportiello.
40'
První poločas se nám neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
39'
Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).
38'
Utkání se nám dostalo do trochu nezáživné pasáže, která nenabízí nic moc zajímavého. Naopak je k vidění poklidná rozehrávka Fiorentiny.
34'
Hlavní rozhodčí opět musel přerušit hru, neboť na zeleném pažitu zůstal ležet jeden z domácích hráčů. Zřejmě se nějakou dobu hrát nebude.
33'
Žlutou kartu dostává Valentin Eysseric (ACF Fiorentina).
33'
Chiesova vzdušná nabídka sice minula hlavu Simeoneho, za ním ale číhal Babacar, který s propadnuvším míčem zřejmě nepočítal a vůbec nedokázal zakončit.
32'
Badelj se rozhodl nevymýšlet nic moc závratného a pouze posunul balón k hranici vlastního vápna. Faktem je, že domácí skvěle napadají rozehrávku.
31'
Na úvodní branku dnenšího utkání jsme tak museli čekat něco málo přes třicet minut. Na tahu je tentokráte Fiorentina, která ale předvádí sympatický výkon.
30'
Máme tady úvodní branku dnešního utkání! Do pokutového území přiletěl centrovaný balón, který ideálně zalepil FABIO QUAQLIARELLA, který po otočení kolem své osy vypálil tvrdě k tyči.
30'
Už, už to vypadalo, že se Babacar dokáže svojí robustní postavou dostat za Ferrariho záda, nicméně hostující útočník fauloval. Rozehrávku si tak vezme na starost Viviano.
29'
Fialky nezaregistrovali náběh Kownackiho, proti kterému ale fantasticky vyběhl Sportiello. Domácí forvard tak z otočky pálil pouze slabě do brankáře.
28'
Chiesa si pohrával s míčem, nicméně na průnik kolem trojice protihráčů si nevěřil. Balón tak převzal Benassi, který pro změnu našel pouze rukavice Viviana.
27'
I polský útočník si z předchozího souboje odnesl menší bolístku. V tuto chvíli se ale už pokračuje ve hře a Sampdorie sportovně odevzdala balón soupeři.
26'
Na hrací plochu přispěchal také lékařský personál, který zhruba minutu ošetřoval hostující zadáka. Vypadalo to na zapadlý jazyk, i tak by Pezzella měl pokračovat ve hře.
25'
I tentokráte musel hlavní sudí použit svojí píšťalku. V pokutovém území si totiž na centr naskakoval Kownacki, který zároveň srazil k zemi bránícího Pezzellu.
24'
Dalším prohřeškem se opět provinil hostující Simeone, který hodně ostře poslal k zemi Bereszyńskiho. Je pískáno ve prospěch Sampdorie Janov.
23'
Laurini nezaregistroval náběh aktivního Striniče a rázem mohlo být zle. Chorvatský zadák ale neměl v pokutovém území patřičnou podporu spoluhráčů.
22'
Kapitán Badelj se obtočil kolem svého strážce a poté zkoušel naslepo nalézt své útočné kolegy. Domácí obrana absolutně zapomněla na Babacara, jenž z první pálil do náruče brankáře.
21'
Babacar dokázal uspět proti přesile protihráčů a poté se Eysseric rozhodl uklidnit hru. Rázem ale mířila kolmice na Simeoneho, který se nacházel v ofsajdovém postavení.
20'
Třetí rohový kop, tentokráte z levé strany se stáčel směrem k brance. I tentokráte kraloval ve vzdušném prostoru hostující celek.
19'
Neskutečný zákrok Sportiella! Nejdříve na zadní tyči zakončoval Kownacki, leč neúspěšně. Posléze se k dorážce dostal Linetty, který ve stoprocentní šanci trefil pouze brankáře.
18'
Praet se ve středu hrací plochy zbavil napadajícího Babacara a právě díky této skutečnosti se posléze Sampdorii podařilo vybojovat druhý rohový kop.
17'
Strinić si nechtěl komplikovat život a raději poslal balón zpět na brankáře Viviana. Jeho kolega posléze roztáhl hru na opačnou stranu.
16'
Úvod tohoto klání nám přináší také celou řadu nepřesností. Právě po jedné z nich se domácí hráči nedostali ani do pokutového území.
15'
Co chybělo! Nikým nehlídaný Simeone si počkal na centr z pravé strany, po kterém hlavičkoval vedle tyče. Tady měl domácí tábor velké štěstí.
14'
S míčem si také zahrál brankář Viviano, který po přihrávce z levé strany zvolil razantní odkop za polovinu hřiště. Tam se ale Quaqliarella nacházel v ofsajdu.
13'
Kownacki musel pořádně zabrat, aby ještě zastihl balón na hrací ploše. To se mu podle očekávání podařilo a jeho následná přízemní nabídka pouze prosvištěla malým vápnem.
12'
Nejprve se Ramírezovi nepodařilo propasírovat balón na Kownackiho, posléze Praet centroval pouze do prostoru, ve kterém se nacházel brankář Viviano.
11'
Máme za sebou úvodní desetminutovku, která zatím nabízí očekávanou podívanou. Oba celky se střídají v držení míče a k vidění je nespočet osobních soubojů.
10'
Také Fiorentina si vybojovala úvodní rohový kop. Rozehrávka nakrátko nakonec přeci jenom přinesla centrovanou nabídku, po které Simeone fauloval brankáře.
9'
Polský obránce Bereszyński si rozmyslel přihrávku vpřed a místo toho vrátil kulatý nesmysl zpět na obrannou polovinu. Momentálně to zkouší středopolař Torreira.
8'
Laurini měl na pravém křídle spousta prostoru, místo kombinace s Eyssericem volil individuální průnik, který ještě před šestnáctkou utnul Ferrari.
7'
K exekuci se pochopitelně postavil technicky velmi dobře vybavený Ramírez. Po jeho centru se na malém vápně utvořil zmatek, načež se Linetty dopustil útočného faulu.
6'
Strinič vhazoval od levé postranní čáry, jako adresáta si vybral Ramíreze, který posléze vyprodukoval zajímavý centr. Ten nakonec jeden z hostů srazil na rohový kop.
5'
Fiorentina se dostala do zajímavého přečíslení, který bylo vyřešeno opravdu hodně bídně. Eysseric totiž přihrával mimo dosah spoluhráčů.
4'
Na druhé straně zkoušel Kownacki nastartovat svého útočného kolegu Quaqliarellu, který ale strádal v rychlostním souboji s Biraghim.
3'
První střelecký pokus vyprodukoval Simeone, který se s velkým štěstím dostal k míči na hranici šestnáctky, odkud zamířil tvrdě doprostřed brány.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

UC Sampdoria: Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – Linetty, Torreira, Praet – G. Ramírez – Quagliarella, Kownacki.
Náhradníci: Puggioni, Tozzo – J. Andersen, R. Álvarez, Capezzi, É. Barreto, Murru, Caprari, Dodô, Regini, D. Zapata, Verre.

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Hugo, Biraghi – Eysseric, Badelj, Benassi, Chiesa – Babacar, Simeone.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Cristóforo, Bastiao Dias, Gaspar, Milenković, Saponara, Ca. Sánchez, Olivera, Zekhnini.

Rozhodčí: Pasqua – Preti, Marrazzo.
ACF Fiorentina

Na opačné straně barikády stojí nevyzpytatelná Fiorentina, která ale zatím nenaplňuje očekávání představenstva klubu, neboť zatím okupuje až devátou pozici. Fialky se ale na svého dnešního soupeře dívají jen s dvoubodovým mankem a právě díky vítězství z dnešního utkání by se mohlo vyhoupnout před Sampdorii. Hostující mužstvo dnešního utkání se nachází v tak trochu podivně formě. A teď se držte, Fiorentina totiž z posledních osmi ligových utkání sice neprohrála, nicméně hned šestkrát remizovala. Hodně oblíbenými výsledky jsou stavy 0:0 a 1:1 a díky nim je druhým nejčastěji remízujícím celkem soutěže.
UC Sampdoria

Sampdoria se i v letošní sezóně nachází v horní polovině tabulky, konkrétněji to je šestá pozice. Celek z Janova se ale nachází ve velmi špatné formě, neboť z posledních sedmi ligových utkání zvítězil pouze jedinkrát. Co se týče domácího poháru, tam to také nedopadlo dle představ. Domácí celek dnešního klání navázal ve svých špatných výkonech a ve strhující bitvě o postup nakonec podlehl právě Fiorentině poměrem 3:2. Nejlepším ligovým střelcem tohoto mužstva je s dvanácti brankami Fabio Quaqliarella, druhým v pořadí je Duván Zapata, jenž nasázel o šest branek méně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UC Sampdoria a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62