Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Spal - 30. prosince 2017   15:00

Sampdoria
90+2' Quagliarella  • 90+4' Quagliarella (Kownacki)
2:0
(0:0)
Sampdoria
Viviano – Sala (70. Bereszyński), Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić (46. Regini) – É. Barreto, Torreira, Praet – G. Ramírez – Quagliarella (C), Caprari (83. Kownacki).
Pairetto
Stadio Luigi Ferraris (Janov)
Spal
A. Gomis (C) – Salamon, Vicari (81. Oikonomou), Felipe – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi (72. Mora), Mattiello – Floccari, Antenucci (88. Paloschi).

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:14.
Je tu konec! V dnešním utkání jsme se nakonec dočkali dvou branek, o které se až v nastaveném čase postaral Quaqliarella. Do té doby jsme sledovali drtivou převahu domácích hráčů, kteří ale dopláceli na nepromeňování šancí. Své šance si přichystali také hosté, pokaždé se ale zaskvěl Viviano.
90+6'
90+4'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Je hotovo, domácí totiž navyšují své vedení! FABIO QUAQLIARELLA si seběhl na náramnou přihrávku od svého kolegy a s přehledem propálil Gomise.
90+4'
A rázem mohlo být srovnáno! Ke střele z hranice vápna se dostal Floccari, který vypálil pár čísel vedle tyče. V ochozech to pouze zahučelo.
90+2'
Domácí se dočkali kýžené branky! K exekuci pokutového kopu se postavil FABIO QUAQLIARELLA, který ránou k tyči nedal Gomisovi šanci.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Je tu pokutový kop pro domácí!
88'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mirco Antenucci, přichází Alberto Paloschi.
87'
Aby toho nebylo málo, tak si drobným faulem pomohl Ramírez a Spal tak bude rozehrávat volný kop z útočné poloviny. Na zeleném pažitu skončil Viviani.
86'
Posléze se kulatý nesmysl svezl až do prostoru, kde se pohyboval brankář Gomis, který pochopitelně trochu pozdrží cenné vteřinky.
85'
Na hrací ploše je k vidění spousta nepřesností, přičemž se ani jeden z celků nemůže vymanit z hustiny uprostřed hrací plochy.
84'
Žlutou kartu dostává Luca Mora (Spal).
83'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Dawid Kownacki.
83'
Vypadá to, že Spal bude chtít poslední minuty pouze odbránit. Není se ani čemu divit, domácí totiž mají výraznou převahu.
82'
Ani z této akce nepadla branka! Nabito v šestnáctce totiž dostal Ramírez, který svůj volej poslal těsně vedle tyče. To je bída v zakončování.
81'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Francesco Vicari, přichází Marios Oikonomou.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky, stále platí, že stav je bezbrankový. Podaří se jednomu z mužstev přeci jenom skórovat?
80'
Zdravotní problém má navíc jeden z hostů, vypadá to na Antenucciho. Na zeleném pažitu už úřaduje také lekařský personál, který je vyprovázen bouřlivým pískotem.
79'
Domácí tábor se opět hněval. Gomis totiž vyboxoval balón z pokutového území, této skutečnosti ale předcházel útočný faul domácích hráčů.
79'
Stále ta samá písnička. Rohové kopy prostě nejsou zbraní ani jednoho z celků a i nadále zůstává stav nerozhodný.
78'
Žlutou kartu dostává Pasquale Schiattarella (Spal).
78'
Viviani docela zariskoval zpětnou přihrávkou na Lazzariho, jeho myšlenku ale nepřečetl žádný z protihráčů. Naopak hostující Mora zatopil obraně a navíc vybojoval roh.
77'
A ten nakonec vyústil ve střelecký pokus. Do hracího předmětu totiž udeřil Praet, jehož jedovku musel Gomis nadvakrát pokrýt.
76'
Sampdoria opět zkoušela ohrozit branku soupeře z rohového kopu. Ani tentokráte jsme se nedočkali ničeho nebezpečného, domácí ale pokračují v tlaku.
75'
Na opačné straně si to proti přesile protihráčů namířil Caprari, který to udělal nejlépe, jak mohl. Vybojoval totiž standardní situaci zhruba ze čtyřiceti metrů.
74'
Obrovská šance Antenucciho! Domácí obrana naprosto zaspala a hostující forvard pelášil z úhlu na brankáře. Viviano jeho pokus stačil vyrazit.
73'
Po delší době se nám připomněl Ramírez, který na vlastní polovině vybojoval faul. Jeho spoluhráči ihned započali další útočnou akci.
72'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Luca Mora.
72'
Žlutou kartu dostává Francesco Vicari (Spal).
72'
Praet našel v šestnáctce Barreta, který ještě přeposlal přihrávku na Torreiru. Třetí jmenovaný se skácel k zemi, ani tentokráte se ale penalta nepíská.
71'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky. Sampdoria se stále nemůže prodrat přes hustý blok protihráčů a na kýženou branku už jí nezbývá příliš času.
70'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Bartosz Bereszyński.
69'
Pohotová akce v podání hostů nekončí brankou. Lazzari sklepl míč na osamoceného Floccariho, jehož dělovka vystoupala pouze do sítě za bránou.
68'
Na pravé straně opět operoval Lazzari, kterému se centr opět nepovedl. Na jistotu ale zahrál Barreto, jenž raději odvrátil míč za autovou čáru.
67'
Zcela nenápadný Antenucci neuspěl v hlavičkovém souboji se Salou, jeho celek se ale ještě ujme autového vhazování. Vypadá to, že se Spal dokázal vymanit z drtivého tlaku.
66'
Regini podcenil souboj s Floccarim, který svojí střelu hodně uspěchal. Hostující forvard totiž pálil z ostrého úhlu přímo do boční sítě.
65'
Žlutou kartu dostává Jacopo Sala (UC Sampdoria).
65'
Devátý rohový kop v podání Sampdorie byl rozehrán z pravé strany. Načechraný bochánek opět směřoval na přední tyč, kde byl nejvýše opět bránící hráč.
64'
Ochozy bouří, nezdálo se jim totiž Mattiellovo počínání u vlastní šestnáctky. Domácí tábor se dožadoval ruky, rozhodčí ale opět nechává hru plynout.
63'
Posléze se taktickým faulem prezentoval Viviani, který již hraje s jednou žlutou kartou. Hlavní sudí sice posoudil zákrok na Quaqliarellu jako nedovolený, žlutá karta ale následovat nebude.
62'
Lazzari spěchal s míčem po pravém křídle, odkud po dlouhém driblinku zkoušel odcentrovat. Jednalo se o slaboučký centr, který neměl šanci na úspěch.
61'
Máme za sebou hodinu hry a stále platí, že jsme se žádné přesné trefy nedočkali. Domácí ale zvýšili tempo a každou minutou jsou kýžené brance čím dál blíže.
60'
Salamon dokázal předskočit Quaqliarellu, posléze ale nepokračoval v akci. Místo toho následovala nepřesná přihrávka, která nakonec neměla fatální následky.
59'
O pár vteřinek později se neujal ani další roh a hra se tak přestěhovala až ke znuděnému Vivianovi. Ten nikterak nespěchal a těžiště hry poslal těsně za půlící čáru.
58'
Vracející se Lazzari musel vydatně přidat na rychlosti, neboť se za míčem hnal Quaqliarella. Šanci na zisk míče vycítili také domácí příznivci, avšak včas u balónu byl právě Lazzari.
57'
Hosté nevědí, kde jim hlava stojí! Nejdříve jeden z bránících hráčů zablokoval střelu, posléze hlavičkoval Caprari těsně vedle šibenice.
56'
Tohle ale bylo o poznání nebezpečnější! Praet zkoušel obstřelit branku, nicméně jeho technický projektil byl lehce ztečován těsně vedle.
55'
Ze vzduchu to dnes prostě nejde. Vzdušný prostor ve vlastní šestnáctce s přehledem pokrývají hráči Spalu, kteří ani tentokráte nepřipustili zakončení.
54'
Caprari měl na pravé straně spousta prostoru na načechraný centr. Svůj pokus ale vůbec neposlal do ohně, neboť ho za brankovou čáru srazil Felipe.
53'
Quaqliarella dokázal předskočit na hranici faulu Salamona, nicméně hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. K míči se tak dostal Vicari, který raději poslal míč na druhou stranu.
52'
Poprvé se na útočnou polovinu podívali také hosté, včas ale zasáhl Sala, který tak nepustil přihrávku za svá záda. Nyní to pro změnu zkouší domácí borci.
51'
Sevření ale končí, Ramírez nejen, že neposlal centr kolem Vivianiho, následně ještě povalil na zem Schiattarellu. Ten ještě podržel čas zavazováním kopaček.
50'
Janov začíná hodně aktivně, v krátkém časovém sledu si vybojoval už druhý roh. Po odklizení z přední tyče bude následovat i třetí.
49'
I tak následoval alespoň rohový kop, který opět nepřiměl Gomise k zákroku. Místo toho jeden z hráčů Spalu odklidil hrozící nebezpečí ven ze šestnáctky.
48'
Sala si to namířil kupředu, načež mu zkoušel narazit zpět kapitán Quaqliarella. Domácí forvard to zkoušel chytře, nicméně prostor spoluhráče nenašel.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Ivan Strinić, přichází Vasco Regini.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, který nenabídl žádnou přesnou trefu. Ze začátku jsme sledovali hodně nezáživné ukání, neboť jsme se nedočkali žádné vyložené šance. Aktivita obou celků se ale začala stupňovat a právě obě mužstva si připsaly po jedné gólovce. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45'
42'
Praet byl s míčem vyhnán hluboko k půlící čáře, kde s trochou štěstí prošel kolem napadající dvojice. Posléze musel rychle z branky Gomis, jenž vyboxoval balón.
41'
Právě Ramírez patří k nejaktivnějším hráčům na hrací ploše. Téměř každá útočná akce totiž putuje přes jeho kopačku, sám hráč má na svědomí snad tři pokusy na branku soupeře.
40'
Gomisova další práce. Zhruba ze třiceti metrů to zkusil levou nohou Ramírez, který pálil velmi pohotově. I tak jeho pokus doplachtil pouze doprostřed.
39'
Žlutou kartu dostává Gastón Ramírez (UC Sampdoria).
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí bude také něco nastavovat.
38'
Po delší době musel svojí píšťalku použít hlavní sudí, jenž posoudil zákrok na Torreiru jako faul. Sampdoria posléze narazila na hustý blok hráčů před šestnáctkou.
37'
Oba celky si tak přichystaly úvodní vyložené šance. V obou případech se jednalo o gólové příležitosti, avšak ani jedna nebyla využita. Pokračuje se za bezbrankového stavu.
36'
Který málem skončil brankou! K hlavičce se na přední tyči dostal Felipe, jehož hlavičku zastavil na brankové čáře Viviano.
35'
Antenucci zpětnou přihrávkou nabil ke střeleckému pokusu Antenuccimu, který svojí střelu ještě otřel o nohu soupeře. Spal bude zahrávat rohový kop.
34'
Praetovi uskočil balón ve středu hřiště hodně daleko od nohy a k míči se tak dostal soupeř. Ten zvolil poklidnou kombinaci, nicméně domácí skvěle napadají.
33'
Aby toho nebylo málo, tak se k další ráně dostal Caprari. Tentokráte se jednalo o neumístěnou střelu, která nepřidělala Gomisovi žádné vrásky na čele.
32'
První gólovka utkání! Obrana Spalu si nepohlídala náběh Ramíreze, který pohotově pálil pouze do nohy brankáře. Následný protiútok musel řešit Torreira.
31'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. K rozehrávce se totiž postavil Caprari, jenž to zkoušel obstřelem. Ten byl nakonec příliš vysoký a skončil nad brankou.
30'
Naprosto laciná ztráta balónu v podání Antenucciho přisoudila přímý kop pro domácí celek. Jedná se o velmi slušnou palebnou pozici, ze které určitě půjde skórovat.
29'
Spal se dokázal s trochou štěstí ubránit útočnému nájezdu soupeře. Při jednom z předchozích soubojů si ale způsobil menší poranění Felipe.
28'
Odpovědnost na sebe vzal Ramírez, jehož centr ale našel pouze hlavu Mattiella. Posléze byla Praetova rána bez přípravy hodně nepovedená, následovat bude odkop.
27'
Až nyní je pískáno. Tentokráte byl faul na Ramíreze posouzený jako nedovolený a Sampdoria se chopí standardní situace zhruba ze čtyřiceti metrů.
26'
Ramírez zkoušel individuálním způsem proniknout do šestnáctky. Ještě před ní si ale chtěl narazit s Barretem, načež upadl na zem. Grassi si ale počínal v rámci pravidel.
25'
Ani Lazzariho rychlé nohy nemohly zastihnout razantní přenesení hry v podání Grassiho. Míč doputoval až za postranní čáru, Strinič bude za pár vteřinek vhazovat.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která zatím nabízí hodně vyrovnaný fotbal. Oba celky si zkusily několik útočných akcí, ani jedna zatím neslavila úspěch.
23'
Až písknutí hlavního sudí vysvobodilo Salamona z hodně těžké situace. Napadající Strinič si dle výroku pomáhal faulem, Spal okamžitě rozehrál nabízenou standardku.
22'
Na druhé straně jsme se dočkali zakončení. Caprari nahrál stojícímu Quaqliarellovi, který z kroku razantně vypálil vedle branky. Gomis mohl být klidný.
21'
A znovu. Jeden z hostů opět zkoušel vybídnout Floccariho do sólového úprku, italský forvard se znovu pohyboval v ofsajdu. Zároveň šlo o třetí ofsajdové postavení Spalu.
20'
Další velmi pohotová akce v podání Spalu málem přinesla kombinaci až do kuchyně. Schiattarella ale zanedbal poslední přihrávku, Antenucci se tak k míči nedostal.
19'
Úvodní minuty přináší nejen hodně přesností, ale také řadu osobních soubojů. Zatím jsme viděli dvě žluté karty a navíc další řadu nedovolených zákroků.
18'
Viviani dostal míč do prostoru, načež chtěl okamžitou kolmicí oslovit Antenucciho. Myšlenka to sice byla dobrá, míč se ale stočil směrem od spoluhráče.
17'
Další nakopávaný balón mířil za domácí obranu, i tentokráte si ale Floccari nepohlídal ofsajdovou linii. Posléze s křižnou přihrávkou neuspěl Mattiello.
16'
Kouskování hry pokračuje. Barreto trochu ležérním způsobem přišel o balón, posléze svojí hrubici ale odčinil. Je nařízena standardka ve prospěch Sampdorie.
15'
Žlutou kartu dostává Édgar Barreto (UC Sampdoria).
15'
Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Schiattarela, jeho rána ale doputovala pouze do dolní končetiny soupeře. Viviano je tak i nadále bez zásahu.
14'
Žlutou kartu dostává Federico Viviani (Spal).
14'
Toreira zkoušel nezištnou přihrávkou oslovit Striniče, který o jeho úmyslu vůbec netušil. Možná i proto akce rychle skončila, Spal se ale dopustil brzké ztráty.
13'
Hostující brankář si dával s odkopem od své svatyně pořádně načas, nicméně svojí rozehrávku poslal mimo dosah svých kolegů. Sala bude vhazovat.
12'
Viviani šel podle výroku sudího do souboje s Ramírezem nohou napřed, což se nelíbilo hostujícímu hráči. Ten si s hlavním arbitrem posléze ještě řekl pár slov.
11'
Viviano nyní zahrál domácím příznivcům pořádně na nervy. S rozehrávku od branky totiž tak dlouho váhal, až mu málem míč ukopl napadající Antenucci.
10'
Postupem času začínají mít domácí hráči výraznou územní převahu a momentálně sledujeme aktivitu pouze jednoho celku. Janov to zkouší po pravé straně.
9'
Praet oslovil naběhnuvšího Toreiru, který se nedokázal prodrat kolem bránícího hráče. Logicky tak následoval rohový kop, jenž se stal snadnou kořistí Vicariho.
8'
Podobně to zkoušel také domácí stoper Ferrari, který to ale hodně uspěchal. Jeho křižný pas posléze skončil až za brankovou čárou, Gomis bude vykopávat.
7'
Felipe zkoušel kolmicí z vlastní poloviny oslovit Antenucci, který se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu. Tuto skutečnost posléze potvrdil i opakovaný záběr.
6'
Strinič vhazoval od levé postranní čáry, jako adresáta si vybral svého kolegu Toreiru. Jeho kolega posléze skončil na trávníku, píská se ale ve prospěch Spalu.
5'
Sampdoria uklidnila hru kombinací na své polovině. Záhy připlachtil do šestnáctky dalekonosný pas, po kterém se Ramírez vůbec nedostal k zakončení.
4'
Ta se mu vůbec nezdařila a balón zamířil daleko za brankovou čáru. Nějaké zdravotní problémy má ještě Salamon, který zřejmě neštastně narazil do reklamního banneru.
3'
Hned v úvodu jsme sledovali radu nepřesností, načež se nedovoleného zákroku dopustil Torreira. Viviani se tak chopí exekuce stadnardní situace.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

UC Sampdoria: Viviano – Sala, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – É. Barreto, Torreira, Praet – G. Ramírez – Quagliarella, Caprari.
Náhradníci: Puggioni, Tozzo – R. Álvarez, J. Andersen, Bereszyński, Capezzi, Djuričić, Kownacki, Linetty, Murru, Regini, Verre.

Spal: A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi, Mattiello – Floccari, Antenucci.
Náhradníci: Meret, Marchegiani – Bonazzoli, Bellemo, Gasparetto, Oikonomou, Mora, Paloschi, Rizzo, Vischi, Schiavon, Vitale.

Rozhodčí: Pairetto.
Spal

Nováček soutěže se zatím sžívá s atmosférou v italské nejvyšší soutěži a nutno říci, že si zatím počíná dle předpokladů. Spal se totiž nachází na první nesestupové pozici, přičemž je před Crotone pouze díky lepšímu skóre. Spal se nenachází v úplně solidním rozpoložení, nicméně si drží třízápasovou ligovou šňůru bez porážky. Právě poslední prohra je stará zhruba měsíc. V tomto celku najdeme hned dva nejlepší střelce, shodně čtyři branky totiž nasázeli Mirco Antenucci a Alberto Paloschi.
UC Sampdoria

Sampdoria se i v letošní sezóně nachází v horní polovině tabulky, konkrétněji to je šestá pozice. Celek z Janova se ale nachází ve velmi špatné formě, neboť v lize naposledy zvítězil před více než měsícem. Od té doby následuje pětizápasová ligová šňůra bez tří bodového zisku a navíc Sampdoria celkem získala pouze bod. Co se týče domácího poháru, tam to také nedopadlo dle představ. Domácí celek dnešního klání navázal ve svých špatných výkonech a ve strhující bitvě o postup nakonec podlehl Fiorentině 3:2. Nejlepším ligovým střelcem tohoto mužstva je s deseti brankami Fabio Quaqliarella, druhým v pořadí je Duván Zapata, jenž nasázel o čtyři branky méně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má před koncem tohoto kalendářního roku ještě na programu jedno kolo, my se společně zaměříme na souboj mezi UC Sampdoria a Spal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62