Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Cagliari - 2. září 2018   20:30

0:1
(0:1)
Cagliari
45' Barella
Atalanta
Beriša – Mancini, Djimsiti (46. A. Gómez), A. Masiello – Hateboer, Freuler, Pašalić (72. Barrow), de Roon, Adnan (63. Gosens) – Rigoni, D. Zapata.
Fabio Maresca – Rodolfo Di Vuolo, Tarcisio Villa
Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo
Cagliari
Cragno – Srna, Romagna, Klavan, Padoin – L. Castro (74. Faragò), Bradarić, Barella – Ionita (68. Dessena) – Sau (78. Farias), Pavoletti.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:20.
Je dobojováno a z výhry se nakonec radují hráči Cagliari. Ti si ve druhém poločase své hubené vedení pouze hlídali a soustředili se především na obranu. Naopak Atalanta se snažila svého soupeře zatlačit, jenže směrem dopředu to dnes z jejich pohledu nebylo ono, a proto odcházejí z dnešního zápasu bez bodu.
90+6'
90+5'
Zřejmě s poslední akcí zápasu přispěchal Mancini, jenž ale špatně přihrál a to už vypadá s nadějemi domácích na bodový zisk velmi špatně.
90+4'
Po menších zmatcích v pokutovém území hostů se k hlavičce dostal Zapaza, ale jeho slabé zakončení chytil Cragno.
90+3'
Po zisku balonu mohl jít do brejku Pavoletti, avšak k hostujícímu útočníkovi ihned přistoupil dva protihráči, kteří jej dokázali odzbrojit.
90+2'
Domácí už vrhají všechny své síly do útoku, jenže zatím se jim nedaří dostat se přes skvěle fungující defenzivu Cagliari.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Zapata se po kontaktu s Klavanem skácel k zemi a dožadoval se pokutového kopu, ale hlavní sudí zůstal v klidu.
89'
Gómez si před pokutovým územím zpracoval přihrávku Zapaty a poté pálil z otočky, jenže jeho střela byla hodně pomalá a Cragno s ní neměl sebemenší problém.
88'
Středem hřiště se chtěl probít Freuler, jenže jeho individuální akci překazil dobrým obranným skluzem Klavan.
87'
Zatím ne, jelikož na Gómezův centr na zadní tyč jen těsně nedosáhl stoper Masiello.
86'
Domácí stupňují svůj tlak a nyní budou mít k dispozici rohový kop. Dočkají se hráči v modro-černém vyrovnání?
85'
Barrow se nejprve krásně zbavil svého strážce, jenže poté si příliš předkopl balon a při snaze dostat jej pod kontrolu fauloval Srnu.
84'
Atalanta kopala volný přímý kop ze zhruba pětadvacetimetrové vzdálenosti. Ke střele se nakonec odhodlal Gómez, který však pouze vyprášil rukavice připraveného Cragna.
83'
Na levé straně se po přihrávce Barelly zjevil zcela osamocený Farias, proti jehož přízemní střele musel zasáhnout gólman Beriša.
82'
Žlutou kartu dostává Daniele Dessena (Cagliari Calcio).
81'
Od rohového praporku rozehrávali také domácí, ovšem Gómezovu nabídku na přední tyč odhlavičkoval Padoin.
80'
Cagliari zahrávalo poté rohový kop, ale gólman Beriša včas vyběhl a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
79'
Do podobné situace jako Rigoni se krátce poté dostal Pavoletti, jenže ten trefil pouze před sebou stojícího Masiella.
78'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Diego Farias.
77'
Po několika odrazech před pokutovým územím hostů se balon dostal k Rigonimu, jehož tvrdá rána o kousek minula pravou tyč.
76'
Z toho ale vůbec nic nevzniklo, jelikož Gómezův centr na přední tyč odkopl daleko od Cragnovy svatyně Padoin.
75'
Marten de Roon byl u postranní čáry nedovoleně atakován a Atalanta bude mít k dispozici volný přímý kop.
74'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Paolo Faragò.
73'
Sau si sbíhal na přední tyč na centr Srny, avšak před dotírajícím útočníkem Cagliari stačil balon uklidit Mancini.
72'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Musa Barrow.
71'
Pavoletti si chtěl narazit se Sauem, jenže zpětná přihrávka jeho kolegy z útoku byla nepřesná a zamířila až za postranní čáru.
70'
Sau pustil přihrávku Castra za sebe, jenže tam se nacházel pouze Masiello, jenž následně vyvezl balon až na polovinu hřiště, kde jej předložil Pašalićovi.
69'
Castro nepřesně přihrál a domácí mohli postupovat do brejku, avšak Rigoni si také nepočínal dobře a jeho pas vystihl Klavan.
68'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Daniele Dessena.
67'
A opět se za dlouhým pasem hnal aktivní Zapata, jenže tentokráte brankář hostů vyběhl z brány a míč zakopl daleko od své brány.
66'
Zapata si zaběhl za obranu Cagliari na kolmici Freulera, ovšem jeho následný přízemní centr pro sebe uzmul brankář Cragno.
65'
Sau vybojoval balon a poté se chtěl protáhnout okolo Masiella, avšak ten byl při bránění pozorný a nepustil svého soupeře dál.
64'
Mancini se chtěl vydat dopředu, ale nakonec si vše rozmyslel a raději zvolil zpětnou nahrávku na Masiella.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ali Adnan, přichází Robin Gosens.
62'
Zapata se tentokráte dostal s míčem až k rohovému praporku, od kterého se odhodlal k centru, ovšem ten nemohl projít přes obranu hostů.
61'
Freuler chtěl lehkým bochánkem najít nabíhajícího si Zapatu, avšak před tím stačil balon odhlavičkovat do bezpečí Klavan.
60'
Hosté postupovali do slibné šance, ovšem Ionita nevyřešil přečíslení dobře a míč pouze odevzdal soupeři.
59'
Kolumbijský forvard ve službách Atalanty se o chvilku později dostal do podobné pozice, jenže tentokrát svého spoluhráče nenašel.
58'
Zapata se nyní krásně uvolnil a poté hledal volného Rigoniho, který však ve skluzu nedokázal nasměrovat balon mezi tři tyče.
57'
A znovu je hra přerušena, tentokráte si v rozporu s pravidly počínal Sau, jenž stáhl k zemi Masiella.
56'
V posledních minutách se poněkud přitvrdilo, dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Romagna, jenž skluzem zajel do Gómeze.
55'
Na hřišti nám nyní malinko vzplály emoce, když se do sebe pustili Freuler a Castro. Hlavní sudí si poté zavolal oba kohouty k sobě a důrazně jim domluvil.
54'
Za dlouhým pasem Barelly se hnal Sau, jenže pas hostujícího záložníka byl příliš dlouhý a nikdo z hráčů jej nezastihl na hrací ploše.
53'
Pašalić dostal na levé straně hodně prostoru, kterého využil k technické střele. Ta se chorvatskému záložníkovi ale příliš nepovedla a Cragno míč bez sebemenších problémů lapil.
52'
Žlutou kartu dostává Artur Ionita (Cagliari Calcio).
51'
Z toho se však nic nenarodilo, Gómezovu nabídku na přední tyč totiž v pohodě odvrátil Padoin.
50'
Zapata se chtěl ve vápně obtočit okolo svého strážce, jenže ten byl při bránění pozorný a bude z toho pouze roh pro Atalantu.
49'
Výborně to nyní udělal de Roon, který nejprve vybojoval balon a následně přenesl hru doleva na volného Masiella.
48'
Po souboji s Mancinim zůstal na trávníku ležet Castro. Ten se ale po chvilce zvedá a vypadá to, že se nebude jednat o nějaký vážnější zdravotní problém.
47'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Alejandro Gómez.
46'
V té už se nic důležitého nestalo, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro hosty. Atalanta sice v úvodní pětačtyřicetiminutovce více držela balon na svých kopačkách, ovšem z branky se nakonec radovalo Cagliari, které poslal z volného přímého kopu do vedení Barella.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Cagliari se na konci prvního poločasu ujímá vedení! Hosté měli k dispozici volný přímý kop z poměrně zajímavé pozice, který si vzal na starosti NICOLÓ BARELLA, jehož technická střela zapadla přesně na zadní tyč.
44'
Žlutou kartu dostává Berat Djimsiti (Atalanta Bergamasca Calcio).
43'
Klavan chtěl dlouhým nákopem vyslat do útoku Saua, jenže ten s tímto pasem vůbec nepočítal, a balon tak skončil až u brankáře domácích.
42'
Marten de Roon nejprve chyboval ve středu hřiště a poté se musel rychle vracet, ovšem svou chybu dokázal alespoň částečně napravit, když čistým skluzem zmařil slibně se rozvíjející akci hostů.
41'
Filip Bradarić se po chvilce znovu ocitl na trávníku a opět volal po odpískání faulu, jenže sudí Maresca takové zákroky zatím nepíská a to se nezměnilo ani nyní.
40'
Nyní se po pravé straně vydal útoku Hateboer, který si ale příliš předkopl balon, čehož využil Padoin, jenž mu míč ukopl od nohy.
39'
Hra se v psoledních minutách malinko uklidnila a ani jeden z celků se do útoku příliš nežene. Doufejme, že se to postupem času změní.
38'
Bradarić se po lehkém kontaktu s Masiellem poroučel k zemi a dožadoval se volného přímého kopu, jenže píšťalka sudího zůstal v tomto případě němá.
37'
Na dobrý centr Manciniho si ve vápně naskočil Zapata, který ale nezamířil přesně a balon o kousek minul pravou tyč hostující svatyně.
36'
Rigoni aktivně napadal rozehrávku Cagliari, jenže v souboji s Klavanem to přehnal s agresivitou a následně mu byl odpískán nedovolený zákrok.
35'
Zapata dostal těžkou přihrávku od Pašaliće, kterou si navíc zpracoval rukou, což neuniklo hlavnímu sudímu, který okamžitě přerušil hru.
34'
Už už to vypadalo, že Rigoni půjde sám na Cragna, jenže jeho akci zmařil signalizovaný ofsajd.
33'
Po krátké pauze zahrávali domácí rohový kop, po kterém se ale nikdo v modro-černém k hlavičce nedostal.
32'
Na hrací ploše zůstal na chvíli ležet Filippo Romagna, který po krátkém ošetření odchází za doprovodu lékaře za postranní čáru. Vypadá to ale, že hostující stoper bude moci pokračovat.
31'
Ze standardní situaci sice nic nevzniklo, ovšem akce domácích pokračovala a poté, co byla zblokována Pašalićova rána jedním z obránců Cagliari, se bude kopat roh.
30'
Zapata si zaběhl za obranu hostů na pas de Roona, a jelikož byl následně faulován, tak Atalanta bude zahrávat volný přímý kop.
28'
Castrova nabídka z levé strany přistála přesně na noze Saua, jenže ten místo střely ještě hledal volného Pavolettiho, který s tímto řešením nepočítal, a k míči se tak vůbec nedostal.
27'
Pašalić se ocitl v dobré palebné pozice, ale místo střely ještě přihrával Zapatovi, což se ukázalo jako chybné řešení.
26'
Tentokráte už se k zakončení prodral Klavan, jenže estonský fotbalista si v souboji Mancinim počínal v rozporu s pravidly, a proto mu byl odpískán faul.
25'
Srnovu nabídku z pravé strany zblokoval Adnan, takže hosté budou opět rozehrávat od rohového praporku.
24'
Cagliari mohlo zahrozit z rohového kopu, avšak ve vápně si nejvýše naskočil Masiello, jenž odhlavičkoval balon do bezpečí.
23'
Zapata se sice krásně uvolnil na levém křídle, jenže jeho následný centr skončil pouze v rukavicích připraveného Cragna.
22'
Castro se s ničím nepáral a zkusil Berišu překvapit střelou z dálky, ovšem ta byla velmi nepřesná a míč zamířil vysoko nad bránu domácího celku.
21'
A další špatná Ionitova přihrávka, tentokráte jeho centr z pravé strany přeletěl všechny jeho spoluhráče číhající v šestnáctce Atalanty.
20'
Na pravé straně byl nyní úplně volný Sau, jenže Ionitův dlouhý pas byl hodně nepřesný a míč zamířil do zámezí.
19'
Mancini poslal do vápna dobrý centr, na který si naskakoval Zapata. Ten sice balon lehce lízl, ovšem mezi tři tyče jej usměrnit nedokázal.
18'
Rigoni chtěl vyslat svým kolmým pasem do útoku Hateboera, avšak jeho pas s vypětím všech sil zastavil Romagna.
17'
Ionita si teď vůbec neporozuměl se Sauem a po jejich neshodě uvedou domácí míč do hry autovým vhazováním.
16'
O dalekonosný pokus se nyní postaral Bradarić, jehož rána ale zamířila přesně do míst, kde se nacházel Beriša, který míč nadvakrát zkrotil.
15'
Srna se dostal pod tlak napadajícího Zapaty a nakonec mu nezbylo nic jiného než poslat zpětnou nahrávku na brankáře Cragna.
14'
Adnan sice připravil o balon ne příliš jistého Romagnu, avšak hlavní sudí byl toho názoru, že domácí fotbalista si pomohl nedovoleným způsobem.
13'
Barella u postranní čáry tvrdě dojel Manciniho a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
12'
Po delší době se na útočnou polovinu dostali také hosté, jenže jejich akce končí nepřesnou přihrávkou Castra, kterou už Ionita nedokázal zachytit na hrací ploše.
11'
A z něj se málem domácí prosadili! Na nabídku na přední tyč si seběhl Djimsiti, jehož umístěnou hlavičku ale fantastickým zákrokem zneškodnil Cragno.
10'
Zapata se sice po centru Hateboera ke střele nedostal, ovšem alespoň vybojoval pro svůj tým rohový kop.
9'
Domácí zatím daleko více kombinují a svého soupeře téměř k ničemu nepouští. Momentálně si obránci Atalanty již poněkolikáté vyměňují balon.
8'
Rigoni si sice seběhl pro míč až na vlastní polovinu, jenže při snaze pokrýt si ho nedovoleně atakoval Klavana.
7'
Zapata si opět nabíhal na dlouhý pas Masiella, avšak ten byl až příliš dlouhý a nakonec skončil až u brankáře Cragna.
6'
O první zakončení zápasu se postaral Mario Pašalić, jehož tvrdá pumelice zpoza šestnáctky ale o pořádný kus minula hostující svatyni.
5'
Z toho ale nic nevzniklo, neboť Beriša vyběhl z brány a balon si ze vzduchu stáhl pro sebe.
4'
Dlouhý aut Padoina doletěl až do pokutového území, kde si ale nejvýše naskočil Masiello, jež pro jistotu odhlavičkoval míč na rohový kop.
3'
Zapata se nyní hnal za kolmým pasem Pašaliće, jenže v souboji s Padoinem si pomohl faulem, který mu byl následně také odpískán.
2'
První dlouhý nákop Manciniho mířil na rozběhnutého Zapatu, ovšem před ním stačil balon odvrátit Srna.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali hráči Atalanty, kteří dnes nastupují v modro-černých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil bílou sadu.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Mancini, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, Freuler, Pašalić, de Roon, Adnan – Rigoni, D. Zapata.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Valzania, Reca, Gosens, A. Gómez, Bettella, Tumminello, Castagne, Pessina, Barrow.

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Romagna, Klavan, Padoin – L. Castro, Bradarić, Barella – Ionita – Sau, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Daga, Rafael – Andreolli, Faragò, Lykogiannis, Pajač, Pisacane, Cigarini, Dessena, Cerri, Farias.

Rozhodčí: Fabio Maresca – Rodolfo Di Vuolo, Tarcisio Villa.
Cagliari Calcio

Naopak Cagliari se muselo v minulém ročníku Serie A do posledního kola strachovat o zachování prvoligové příslušnosti. Tu nakonec sice uhájilo, ovšem náskok na sestupující Crotone činil pouze čtyři body.Podobnou sezonu už nechtělo vedení opakovat, a proto v létě přivedlo několik velmi zajímavých jmen. Z Neapole třeba přišel za deset milionů eur italský útočník Leonarda Pavolettiho. Obranu, která loni nefungovala příliš dobře, přišel vyztužit velezkušený Darijo Srna, jenž přišel jako volný hráč, nebo také estonský stoper Ragnar Klavan, jehož vedení vykoupilo z Liverpoolu. Přesto se však parta okolo kapitána Desseny zatím hledá a momentálně se ji příliš nedaří. Hned na úvod totiž poměrně překvapivě prohrála s nováčkem z Empoli a následně v deváté minutě nastaveni přišlo o výhru nad Sassuolem.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalantě se loňská sezona velmi povedla a díky solidnímu sedmému místu si vybojovala účast v kvalifikaci Evropské ligy, ve které, jak nyní už víme, vypadla až v závěrečném dvojzápase s Kodaní. V létě se toho v klubu odehrálo poměrně dost a tým opustilo několik hráčů. Největší ztrátou je asi odchod dánského kanonýra Andrease Corneliuse, kterého vedení pustilo na hostování do Bordeaux. Jeho místo by ale mohl zaujmout italskou ligou prověřený Duván Zapata, jenž v Bergamu hostuje ze Sampdorie. Kolumbijský střelec zatím zasáhl do obou zápasů nového ročníku, přičemž v úvodním střetnutí pomohl svému týmu k výhře nad Frosinone 4:0 jako střídající hráč. K tříbodovému zisku neměli svěřenci kouče Gasperiniho daleko ani ve druhém kole, kdy ale doslova prohospodařili svůj dvougólový náskok proti AS Řím a nakonec z toho byla pouze remíza 3:3.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Italská Serie A se už pomalu rozjíždí a tento víkend je na programu třetí kolo. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas, v němž Atalanta Bergamasca Calcio přivítá na svém stadionu Cagliari Calcio. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62