Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Fiorentina - 25. listopadu 2018   15:00

0:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – Calabresi, Helander, Mattiello (86. Dijks), A. Poli (C) – Pulgar, Svanberg (56. Krejčí), Orsolini (72. Džemaili) – Santander, Palacio, Danilo.
A. Da Costa, Santurro – Dijks, Destro, Falcinelli, Džemaili, G. González, Krejčí, M'Baye, Okwonkwo, Paz, Á. Nagy.
Di Bello – Mondin, Gori
Stadio Renato Dall'Ara
Fiorentina
Lafont – Milenković, Ceccherini, Hugo, Biraghi (80. Mirallas) – Benassi (87. Bryan Dabo), Veretout, Gerson – Chiesa (C), Simeone (72. Théréau), E. Fernandes.
Brancolini, Drągowski – Diks, Bryan Dabo, Eysseric, Hancko, Mirallas, Laurini, Sottil, Nörgaard, Vlahović, Théréau.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:21.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou, což se určitě moc nečekalo. Hned v prvním poločase jsme sledovali řadu velice slibných šancí, avšak ani jeden z celků nedokázal zamířit přesněji. Druhé dějství nám rovněž nabídlo celkem ofenzivní představení, přičemž aktivnější byla Fiorentina, jejíž akce většinou končily na pozorné obraně soupeře. Podobně si ale počínal také soupeř, což znamená jediné, obě mužstva si odvezou bod.
90+3'
90+2'
Fernandes ještě posílal před branku centr, který si ale Théréau nedokázal kloudně zpracovat. Vypadá to, že v dnešním utkání branku neuvidíme.
90+1'
Fiorentina zahrávala rohový kop z levé strany, Biraghi ale svým centrem našel pouze hlavu Helandera. Hosté ale zůstávají u balónu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Stále je stav bezbrankový, oba celky nemají na případnou branku moc času.
87'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Palacio (Bologna FC).
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Bryan Dabo.
87'
Biraghimu se podařilo oklamat napadajícího Calabresiho, posléze ale narazil na mnohem důraznějšího Danila, který navíc zasáhl čistým způsobem.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Mattiello, přichází Mitchell Dijks.
85'
Chiesa si dokázal narazit s Mirallasem, načež po kontaktu s protihráčem spadl k zemi. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře, penalta z toho nebude.
84'
To je velká škoda pro Fialky. K rychlému protiútoku se nadechl Veretout, který oklamal Poliho, jenomže finální přihrávku dokázal zastavit vracející se Mattiello.
83'
Po delší době se nám připomněl Santander, který nakonec dokázal vybojovat rohový kop. To se nelíbilo Hugovi, který chtěl odkop od branky.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, na první branku stále čekáme. Fialky jsou o poznání aktivnější, k brance to ale zatím nevedlo.
81'
Helander si nechtěl komplikovat život, raději přihrával brankáři Skorupskimu, který ihned roztáhl hru k levé postranní čáře.
80'
Akce domácích hráčů jsou hodně rychle u konce. To před malým momentem potvrdil Pulgar, který nedokázal přesně přihrát Palaciovi.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Kevin Mirallas.
78'
Biraghi ještě zkoušel poslat do vápna nadýchaný centr, ten ale dopadl pouze na hlavu Danila. Následný rohový kop v podání Gersona přinesla tvrdou ránu vedle brány.
77'
Na útočnou polovinu si to namířil Krejčí, jehož manévr ale dokázal přečíst Ceccherini. Na druhé straně se Fiorentině absolutně nepovedl rychlý konetr.
76'
Skorupski se tak po delší době dostal k práci s míčem, načež odkopával za středový kruh. Osobní souboj lépe zvládl Pulgar, který vybojoval další aut.
75'
Fiorentina měla k dispozici volný kop z velké vzdálenosti. O rozehrávku se postaral záložník Benassi, jehož kroucený centr skončil daleko v zámezí.
74'
Žlutou kartu dostává Ladislav Krejčí (Bologna FC).
73'
O autové vhazování z levé strany se postaral Biraghi, kterému se podařilo najít Fernandese. Druhý jmenovaný ale kličkou nevyzrál na Danila.
72'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Cyril Théréau.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Blerim Džemaili.
69'
Na zeleném pažitu se zjevil domácí Pulgar, kterého zezadu fauloval dobře hrající Fernandes. Bologna bude zahrávat volný kop z vlastní poloviny.
68'
U vlastního pokutového území musel zasahovat Ceccherini, který tak zamezil zakončení. Jeho odkop ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
67'
Až nyní se Gersonovi podařilo proniknout až do velkého vápna, kde jeho zpětnou přihrávku dokázal odklidit Danilo. Bologna je stále pod menším tlakem.
66'
Poslední minuty skutečně nepřinášejí nic moc závratného. I nadále sledujeme velice pomalé kombinace, o které se především stará hostující celek.
65'
Jenomže ihned poté dobře zasáhl obránce Hugo, který za sebe nepustil Santandera. Aby toho nebylo málo, tak si útočným faulem pomohl Mattiello.
64'
Na druhé straně hrací plochy měl málo času na řešení akce Calabresi, který nakonec na dlouhou nohu dokázal prostrčit míč na Poliho.
63'
Stále ten stejný obrázek. Fialky se postupnou kombinací přibližují k opačné šestnáctce, v tuto chvíli se Chiesa rozhodl pro zpětnou přihrávku na Huga.
62'
V tuto chvíli se s míčem na útočnou polovinu podíval obránce Biraghi, který posléze úspěšně přenesl hru na zcela osamoceného Milenkoviće.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále čekáme na první branku. Ve druhém poločase aktivněji jeví Fiorentina, který to mnohdy zkouší přes levé křídlo.
60'
Žlutou kartu dostává Arturo Calabresi (Bologna FC).
60'
U postranní čáry si celkem zbytečným přistrčením protihráče pomohl hostující Biraghi. Budeme sledovat falší standardku v podání domácích.
59'
Fiorentina na nic nečekala a okamžitě rozehrála do strany. Krátce poté se k zakončení dostal Chiesa, do jehož rány ještě vložil kopačku obětavý Helander.
58'
Posléze se na zemi ocitl aktivní Palacio, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Posléze sudí odpískal faul Santanderovi, který se hodně divil.
57'
Fialky táhly hodně nebezpečný protiútok, který po pravé straně vedl Fernandes. Jeho přihrávka měla najít Simeoneho, který ve skluzu minul balón.
56'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Ladislav Krejčí.
55'
Na pořadu dne byl rohový kop v podání Fiorentiny. O rozehrávku se postaral Chiesa, jehož nadýchaná nabídka doplachtila na hlavu Helandera.
54'
Ten přinesl pouze odvrácení míče, o které se postaral obránce Biraghi. Navíc se jako poslední dotkl balónu jeden z domácích fotbalistů.
53'
Další nedovolený zákrok způsobil hostující obránce Hugo, který celkem zbytečně fauloval Santandera. Budeme sledovat další standardku.
52'
Rychlý protiútok Fiorentiny nabídl celkem slibnou šanci pro Simeoneho, kterého zradilo převzetí míče, čehož využil vyběhnuvší brankář Skorupski.
51'
Bologna si tak vyzkoušela další standardku, která ale nepřinesla nic nebezpečného. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal hostující Hugo.
50'
Rozehrávky z útočné poloviny se ujal domácí Pulgar, který to raději zkusil nakrátko. O malý moment později byl na levém křídle faulovaný Santander.
49'
Poprvé ve druhém poločase se dostal k míči Skorupski, po jehož odkopu si nedovoleným zákrokem pomohl Ceccherini, který zezadu sestřelil Palacia.
48'
Hned v úvodu se k autovému vhazování dostal Calabresi, který si jako adresáta vybral Palacia. Druhý jmenovaný se ale snadným způsobem nechal obrat o balón.
47'
Žlutou kartu dostává Vitor Hugo (ACF Fiorentina).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme se určitě nenudili. Branku jsme sice neviděli, avšak od úvodních vteřin sledujeme velice ofenzivní podívanou. Úvod utkání patřil hostujícím hráčům, kteří si připsali řadu slibných šancí, avšak častokrát svůj celek podržel brankář Skorupski. Bologna se dlouhou dobu herně hledala, nejslibnější momenty přišly v koncovce prvního poločasu, ve které si několik zákroků připsal také brankář Lafont. Druhé dějství začne zhruba v 16:03.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Bologna pořádně zamkla svého soupeře. Na vzdušnou nabídku si naskočil Orsolini, jehož hlavičku dokázal fantastickým způsobem zneškodnit Lafont.
43'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí celkem nenápadný Santander, jehož hlavička neměla dobré parametry. Lafont se za tímto pokusem pouze ohlédl.
42'
Hrací předmět doskákal až za postranní čáru, kde se autového vhazování ujal Mattiello. Jeho nabídku ale dokázal přečíst jeden z napadajících protihráčů.
41'
Milenković si dával s provedením autového vhazování hodně načas. Nakonec se jeho celek dostal k opačné šestnáctce, Fernandes ale centr přetáhl.
40'
K výkopu od své branky se dostal brankář Lafont, kterému se ale nepovedlo rozehrát dle představ. I přesto se Calabresimu nezdařil centr z pravé strany.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
34'
Fernandes chytře sklepl pod sebe na volného Biraghiho, jehož dělovka proletěla vysoko nad brankou. Skorupski byl v tomto případě bez práce.
33'
Aby toho nebylo málo, tak se nepřesností prezentoval domácí zadák Helander, který přihrával mimo dosah Palacia. Fiorentina tak může vhazovat.
32'
Milenković chtěl vyvézt míč na druhou stranu, jenomže do dráhy se mu připletl Mattiello, od kterého se hrací předmět odrazil za postranní čáru.
31'
Domácí hráči se konečně dostali s míčem na útočnou polovinu, ihned z toho byl volný kop. Následná Svanbergova nabídka nenašla Santandera.
30'
Bologna si koleduje. Simeone se dokázal otočit s míčem, jenomže jeho tvrdou přízemní ránu dokázal Skorupski zneškodnit pravou rukavicí.
29'
Hodně času měl na zakončení Gerson, který zkoušel zakončit akrobatickým způsobem. Míč vyletěl vysoko nad branku, domácí brankář bude vykopávat.
28'
Fiorentina zahrávala standardní situaci zhruba ze čtyřiceti metrů. Nakonec se jednalo o cvičený signál, po kterém Fernandes centroval na hlavu Danila.
27'
Domácí obrana zaspala při bránění Fernandese, který se podél pravé postranní čáry dostal až do šestnáctky, kde jeho centr před branku pokryl Skorupski.
26'
Do vzduchu se dostával Simeone, který nakonec na centrovanou nabídku nedoskočil. Aby toho nebylo málo, tak Skorupski musel krotit prudkou ránu od Milenkoviće.
25'
Už třetí rohový kop Fiorentiny směřoval na přední tyč, kde ale dokázal zasáhnout pozorný Danilo. Posléze Benassi přihrával přesně mezi dvojici spoluhráčů.
24'
Vzápětí se s míčem podél autové čáry hnal Biraghi, který prudkou přihrávkou dokázal najít Simeoneho, jenž vybojoval rohový kop.
23'
To se až nyní podařilo Calabresimu, jehož centr byl skutečně hodně nebezpečný. Na vlastním malém vápně ale stačil kopačkou zasáhnout Hugo.
22'
Následně se hostující Fernandes dostával do celkem dobré šance, na poslední chvíli ho ale zastavil jeden z protihráčů. Domácí ale nedokázali vyvézt balón.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím sledujeme celkem ofenzivní podívanou. V posledních minutách je lehce aktivnějším celkem Fiorentina.
20'
Chiesa se manévrem na pravou nohu pokoušel zbavit Calabresiho, což mu celkem vyšlo. Avšak vzorně se vrátil forvard Orsolini, který mu střelu zablokoval.
19'
Do operativní pozice se dostal hostující Veretout, kterého ale neúnavně napadal jeden z protihráčů. Proto následovala zpětná přihrávka až na Huga.
18'
Na druhé straně si také Lafont připsal slušný zákrok, jenomže rána směřovala přímo doprostřed branky. Postaral se o ní aktivní záložník Poli.
17'
Tohle už bylo nebezpečné! Chiesa měl za pokutovým územím hodně prostoru, nakonec jeho střelu dokázal Skorupski vyrazit na bližší tyč.
16'
Fiorentina se opět dostala s míčem na útočnou polovinu, kde se dostala k dlouhé kombinaci, načež Veretout nedokázal přesně přihrát vedle stojícímu Benassimu.
15'
Další tvrdý zákrok předvedl domácí Svanberg, avšak i tentokráte se pokračuje ve hře. Následně se Orsolini nedostal kolem obránce Huga.
14'
Nyní se na zeleném pažitu ocitl hostující Gerson, kterého trefil napadající Pulgar. Fialky rozehrály po zemi, momentálně je u balónu Ceccherini.
13'
Domácí hráči se hodně divili výroku sudího, který viděl míč za postranní čárou. Calabresi je jiného názoru, nakonec z toho bude aut pro Fiorentinu.
12'
Prudká přihrávka směřující na Benassiho byla až příliš prudká, míč skončil za postranní čárou. I přesto se jako poslední dotkl balónu domácí Mattiello.
11'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující Chiesa, který místo míče trefil do obličeje Pulgara. Bologna bude rozehrávat z vlastní poloviny.
10'
Na opačné straně si Fiorentina přichystala standardní situaci z pravé strany. K míči se postavil Veretout, z jehož rozehrávky nakrátko nic nevzniklo.
9'
Následný rohový kop nabídl slušnou příležitost domácího celku, k hlavičce se totiž dostal Helander, do jehož rány ještě strčil kopačku Poli, což přineslo zakončení nad branku.
8'
Santander tentokráte dokázal prodloužit míč za sebe, obrannou povinnost si ale splnil Milenković, který poslal balón daleko za postranní čáru.
7'
To bylo sympatické zakončení. K volnému míči se dostal domácí Orsolini, jehož tvrdou ránu dokázal Lafont vyrazit vedle sebe. Bologna bude zahrávat roh.
6'
Na druhé straně měl kolem sebe dostatek prostoru Chiesa, jenomže jeho přihrávka nenašla nikoho z kolegů. Nakonec se k odkopu staví Skorupski.
5'
Další nákop směřoval na levou stranu, kde se nacházel forvard Santander, který ale ve vzduch neuspěl. To nemuselo vadit, volného míče se ujal Pulgar.
4'
Rozehrávky se ujal obránce Helander, který ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Posléze se poprvé k míči dostal brankáře Skorupski.
3'
Hned v úvodu utkání skončil na zemi hostující Biraghi, do kterého zajel jeden z protihráčů. Bude z toho pouze standardka pro Bolognu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
ACF Fiorentina

Na opačné straně stojí Fiorentina, která každoročně usiluje o pohárovou Evropu. Fialky ale rovněž nepodávají zrovna přesvědčivé výkony, ty ale zatím stačí na devátou pozici, což není zas tak špatné. Fiorentině chybí na pohárové příčky pouze dva body, na vedoucí Juventus ale schází už sedmnáct bodů. Hostující tým dnešního utkání sice neprohrál ani jeden z posledních čtyř zápasů, na druhou stranu se pokaždé jednalo o remízu. Aby toho nebylo málo, tak všechny čtyři zápasy skončily výsledkem 1:1. Fialky patří k nejhorším celkům na hřištích soupeřů, dohromady zde získaly pouze tři body, do dnešního dne ani jednou nezvítězily.
Bologna FC

Bologna se v letošním ročníku neprezentuje zrovna povedenou hrou, navíc výsledky zatím stačí až na šestnáctou pozici, tedy pouhé dvě příčky nad sestupovým pásmem. Bologna má z dvanácti odehraných zápasů na svém kontě pouze deset bodů, na osmnácté Empoli pak má náskok pouze jednoho bodu. Domácí celek dnešního utkání se ale nepotýká s oslnivou formou, nezvítězil ani v jednom z posledních pěti zápasů. Poslední výhra přišla koncem měsíce září, tehdy Bologna na vlastním stadionu zdolala Udinese poměrem 2:1. Bologna ale poslední dva domácí zápasy nezvládla, v tom posledním podlehla Atalantě výsledkem 1:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Bologna FC a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62