Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Janov - 10. února 2019   12:30

Bologna
17' Destro (A. Poli)
1:1
(1:1)
Janov
33' Lerager  (Radovanović)
Bologna
Skorupski – M'Baye, Danilo, G. González, Mattiello – A. Poli (C) (77. Džemaili), Pulgar, R. Soriano – Palacio, Destro (60. Santander), Edera (70. N. Sansone).
Rocchi – Marrazzo, Valeriani
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
Janov
Radu – Biraschi, Günter, E. Zukanović, Criscito (C) – Veloso (79. Bessa), Radovanović – Lazović (83. P. Pereira), Lerager, Kouamé (90+1. Gi. Pezzella) – A. Sanabria.
Jandrei, Marchetti – Bessa, Candela, Dalmonte, Lakićević, Panděv, P. Pereira, Gi. Pezzella, Schafer.

On-line přenos končí. Na počtenou!
Žádný z týmů si v tabulce moc nepolepší, po remíze 1:1 si body mezi sebou totiž rozdělí. Větší ztráta je to samozřejmě pro Boloňu, která v domácím prostředí pomýšlela na víc a v samotném závěru utkání dokonce sahala po vítězství. I tak se tento celek alespoň dostal ze sestupového pásma, byť jen díky lepšímu skóre.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:13.
90+4'
90+3'
Fotbalisté domácího klubu ještě dobývají janovské území, moc času už jim na to ale nezbývá.
90+2'
Skorupski (Bologna) si pohrál s Radovanovićovým pasem a hned nato rychle rozehrál.
90+1'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Giuseppe Pezzella.
90'
I sérii rohových kopů hosté ustáli. Bránit remízu budou muset ještě minimálně čtyři minuty.
88'
A ještě jedna hrozba! Zdvižený prst měl stejně jako před několika desítkami vteřin Danilo (Bologna), jeho ránu z bezprostřední blízkosti musel Radu vyrážet ze všech sil.
87'
Další megašance Boloni! Tentokrát se zrodila díky rohovému kopu, po jehož rozehrání hlavičkoval Danilo do horní konstrukce brány!
86'
Žlutou kartu dostává Antonio Sanabria (Janov).
85'
Ke gólovému úspěchu měl velice blízko Soriano (Bologna), když z pozice před hranicí pokutového území těsně přestřelil břevno!
84'
Z této akce nic nebude. Ze strany centrující Mattiello posadil balon pouze na hlavu jednoho z obránců. Janovským pak pokus o rychlý kontr nevyšel.
83'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Danko Lazović, přichází Pedro Pereira.
81'
Ibrahima M'Baye (Bologna) v souboji dvou Afričanů skolil Kouamého. Zatímco faulovaný hráč na zemi naříká bolestí, výtržník vidí žluté napomenutí.
80'
Z dálky zakončující Santander (Bologna) se ukopl. Hodně ukopl. Za tento pokus ho nikdo nepochválí.
79'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Daniel Bessa.
78'
Palacio (Bologna) se odhodlal k centru. A udělal dobře Pro svůj tým totiž získal výhodu rohového kopu. Ještě před jeho rozehráním by mělo dojít ke střídání.
77'
Třetí výměna hráčů v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Blerim Džemaili.
76'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
75'
Při dalším tažení už to bylo o něco lepší. Z uctivé vzdálenosti střílející Veloso (Janov) ale stejně minul.
73'
Ačkoliv se hosté prokombinovali do střelecké pozice, zakončit akci se jim nepodařilo.
71'
Danilo (Bologna) se dopustil faulu ve středu hřiště.
70'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Simone Edera, přichází Nicola Sansone.
69'
Bologna už raději uklidňuje hru.
68'
Nebezpečí pro domácí klub přetrvávalo. Do pořádné voleje se totiž na hranici pokutového území opřel Criscito a k rozpoutání gólové radosti mu chyběly jen centimetry!
66'
Skorupski sklidil potlesk publika za zákrok, kterým se prezentoval proti hlavičkujícímu Kouamému. Africký hráč tlačil balon pod břevno, ale gólman Boloni ho dlaní vytáhl na roh.
64'
Servítky si v souboji u postranní čáry nebral Danko Lazović (Janov) a podle toho to taky dopadlo.
63'
Toho využil Radovanović (Janov). Střela, kterou vyprodukoval na levém křídle, směřovala doprostřed brány. Hlavně proto si na ní Skorupski tak pochutnal.
62'
Prostrčit míč mezi dva soupeře? Pro Palacia neřešitelný problém. Bologna se tak, ač nerada, musela z okolí pokutového území vystěhovat.
61'
60'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Federico Santander.
58'
Ztrátu míče se snažil okamžitě napravit, při nadměrné snaze však Rodrigo Palacio (Bologna) zasáhl nohy protihráče a za podražení inkasoval žlutou kartu.
56'
Nařízený přímák rozehrál Criscito (Janov) nakrátko.
55'
A nejen to. Dokonce i zaútočili. Akci musel faulem zastavit Mattiello (Bologna).
54'
Janovští znova dopravili balon mimo rizikové území, čímž získali čas na zformování se.
53'
Centrem od pravé lajny ještě poškádlil obranu soupeřova týmu Destro (Bologna).
51'
Nakonec ano, ale nebylo to nic jednoduchého. Hosté si po odkopu míče do bezpečí zhluboka oddechli.
50'
Další roh pro Boloňu. A ještě jeden. Tohle snad nikdy neskončí. Ubrání se Janov?
49'
Tohle byl zajímavě a především velmi nebezpečně rozehraný roh v podání domácího týmu! Přímočará přihrávka šla proti Sorianově noze, která kopla balon do skrumáže těl. Radu toho moc neviděl, takže měl štěstí, že na poslední chvíli zasáhl dolní končetinou.
48'
Souboj Sanabria – Lazović skončil nedovoleným zákrokem fotbalisty domácího klubu.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na zelený pažit.
Souboj týmů ze spodní poloviny tabulky vyznívá po úvodním dějství nerozhodně. Na Destrovu trefu ze 17. minuty totiž o čtvrt hodiny později odpověděl Lerager. Domácí tak neudrželi těsný náskok a nasednout zpátky na koně se pokusí po výměně stran. V tom jim má zabránit janovská defenziva v čele s gólmanem Radu.
Statistika držení míče: 53% : 47%.
45'
45'
Destro (Bologna) ještě stihl spáchat útočný faul.
44'
Pulgar (Bologna) si to celé zopakoval. Tentokrát kopl míč na bližší tyč, ale ani skrumáž k ničemu nevedla.
42'
Pulgar (Bologna) zakroutil míč směrem na branku, situaci uklidnil hlavičkující obránce.
41'
Bologna rozehraje roh. To už v době, kdy se přibližujeme ke konci úvodního poločasu.
39'
Škoda pro Janov, že Kouamého průniková přihrávka nenašla správného adresáta.
38'
Osobní souboj, v němž si M'Baye (Bologna) pomohl drobným, leč viditelným přidržením soka.
36'
Obrat ve skóre? To Bologna nehodlá v žádném případě dopustit a veškeré ataky úspěšné odráží.
35'
Vyrovnávací trefa janovské hráče nakopla. Prandelliho svěřenci opět operují na útočné polovině.
33'
Janov právě vstřelil branku!
Rohový kop zahrávající Radovanović načechral svůj pas pro nedostatečně bráněného LUKASE LERAGERA, který odhlavičkoval míč mimo Skorupskiho dosah. Je vyrovnáno!
31'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
30'
Exekutorem přímého kopu se stal Veloso (Janov). Podle očekávání zvolil přímou střelu, ta ovšem narazila na Skorupskim postavenou ocelovou zeď.
29'
Nakonec je vyhráli hosté. Ti navíc budou mít k dispozici standardku ze zajímavé pozice.
27'
Hra se přestěhovala ke středovému kruhu, kde mezi jednotlivými hráči probíhají usilovné souboje.
26'
Na opačné straně zase vyslal příliš dlouhý pas Criscito (Janov). Začínají se tak množit nepřesnosti.
24'
Pro přihrávku si měl k hranici vápna seběhnout Edera (Bologna), záměr svého kolegy však nepochopil.
23'
Protiútok, který táhl Lerager (Janov), okamžitě zastavila záložní řada soupeřova mužstva.
22'
O chvíli později janovský klub úspěšně čelil exekuci rohového kopu.
21'
Ostrý skluz v souboji použil Criscito (Janov) a může být rád, že ho za to sudí karetně nepotrestal.
19'
O rychlé vyrovnání usilující Lerager (Janov) to zkusil z voleje, ale pokus mu vůbec nesedl.
17'
Bologna právě vstřelila branku!
Po čtvrthodině hry otevírá skóre MATTIA DESTRO! Po dlouhém pasu Poliho přehlavičkoval pozdě vyběhnuvšího Radua a zaradoval se ze svého premiérového gólu v sezoně.
16'
Statistika držení míče: 67% : 33%.
15'
Janovský celek se ubránil rohovému kopu.
13'
Standardka se nepovedla. Criscito (Janov) nebyl schopen načepovat balon přesně.
12'
Obranný zákrok mu nevyšel podle představ, skluzující Pulgar (Bologna) podle názoru sudího fauloval.
11'
Desetiminutovou oťukávací část máme za sebou. Zatím je to z obou stran poněkud mdlé.
9'
Rozehrát ho šel Criscito (Janov), ale svým nepovedeným centrem našel pouze hlavu obránce.
8'
Premiérový roh v utkání vybojovali hosté.
7'
Krátce po uvedení míče do hry si před hranici pokutového území nakráčel Soriano (Bologna), jeho střeleckému pokusu scházela lepší muška.
6'
Lerager (Janov) fauloval uprostřed hřiště.
4'
A tak zamířil do útoku Veloso (Janov). A vepředu si nepočínal vůbec špatně. Z dálky dokonce vystřelil, ale bohužel z příliš hlubokého záklonu.
3'
Kombinace mezi Palaciem a Destrem k ohrožení branky soupeřova týmu nevedla.
2'
A tak není žádným překvapením, že se průzkumničit vydali jako první právě oni.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali domácí.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště.
Reprezentační záložník Ladislav Krejčí (Bologna) bude na svou příležitost čekat z lavičky.

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Danilo, G. González, Mattiello – A. Poli, Pulgar, R. Soriano – Palacio, Destro, Edera.
Náhradníci: A. Da Costa – Calabresi, Dijks, Donsah, Džemaili, Falcinelli, Helander, Krejčí, Á. Nagy, N. Sansone, Santander, Svanberg.

Janov CFC: Radu – Biraschi, Günter, E. Zukanović, Criscito – Rolón, Radovanović – Lazović, Lerager, Kouamé – A. Sanabria.
Náhradníci: Jandrei, Marchetti – Bessa, Candela, Dalmonte, Lakićević, Panděv, P. Pereira, Gi. Pezzella, Schafer, Veloso.

Rozhodčí: Rocchi – Marrazzo, Valeriani.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 23. kola Serie A mezi Boloňou a Janovem.

Janov CFC

Klub z přístavního města u Středozemního moře nemá utkání na cizích stadionech v oblibě. Průměr 2,5 inkasovaného gólu na zápas z něj dělá nejhůře bránící tým soutěže. Naposledy však Janov venku po čtyřech porážkách v řadě zvítězil, a sice nad typologicky podobným soupeřem, jaký ho čeká v neděli. To by mohl být jistý impulz směrem ke skladbě sestavy, která se v předešlých kolech často měnila.

Bologna FC

V Boloni mají ty nejhorší starosti – záchrannářské. Díky překvapivé výhře na slavném San Siru už sice situace není tak vážná, přesto tým srbského kouče Mihajloviće zůstává namočen v sestupovém pásmu. K vítězství na hřišti AC Milán lze konstatovat to, že bylo první po dlouhých čtyřech měsících (Bologna do té doby vyhrála ligové utkání naposledy 30. září). Tento nečekaný úspěch může být pro fotbalisty odrazovým můstkem k lepším výkonům.
Nedělní bohatý program Serie A začne tradičně hned po obědě. Od 12:30 svede bitvu o důležité body Bologna, která se pokusí přehrát Janov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62