Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : AC Milán - 16. září 2018   20:30

Cagliari
4' Pedro
1:1
(1:0)
AC Milán
55' Higuaín  (Kessié)
Cagliari
Cragno – Srna, Romagna, Klavan, Padoin – L. Castro (84. Dessena), Bradarić, Barella (C) – Pedro (64. Sau) – Pavoletti, Farias (52. Ionita).
Abisso – Costanzo, Bindoni
Sardegna Arena, Cagliari
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez (85. Laxalt) – Kessié, Biglia, Bonaventura (66. Bakayoko) – Suso, Higuaín, Çalhanoğlu (73. Castillejo).

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek nedělního večera a dobrý start do nového týdne. U dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Cagliari po zisku bodu okupuje po neúplném čtvrtém kole dvanáctou pozici. AC Milán nenavázalo na výhru proti AS Řím a zůstává se čtyřmi body ve spodní polovině tabulky na 15. pozici, stále má však zápas s Janovem k dobru.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Duel je u konce a Cagliari si připisuje cenný bod! Ten si vysloužilo za skvělých prvních dvacet minut, kdy hosty přehrávalo a dostalo se do vedení. Od té doby už Milán v utkání dominoval, vypracoval si množství šancí, ale proměnil jen jednu. Vyrovnání zařídil svým prvním gólem za AC Gonzalo Higuaín. Více už hosté nestihli, šance měl znovu Higuaín nebo střídající Castillejo, ale Milán se musí spokojit s bodem.
90+5'
90+4'
Castillejo se ještě dostal ke střele přibližně z penaltového puntíku, z těžké pozice však branku přestřelil.
90+4'
Dessena se s míčem nepáral a ze třiceti metrů ho napálil směrem na branku, jeho pokus by se ujal ale maximálně tak v ragby.
90+3'
Laxalt z těžké pozice odcentroval do šestnáctky a na míč si naběhl Higuaín, přes obránce odhlavičkoval, ale nezamířil mezi tři tyče! O kousek minul vzdálenější brankovou konstrukci.
90+2'
Cagliari rozehrává z vlastní poloviny, nikam nespěchá.
90+1'
Žlutou kartu dostává Franck Kessié (AC Milán), za ostrý skluz na Barellu.
90+1'
Suso si navedl míč na levačku a za hranicí vápna vypálil velmi nebezpečně ke vzdálenější tyči, Cragno se však skvěle natáhl a zachránil domácí od inkasování!
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, Milán v útoku.
90'
Castillejův centr zvládla domácí obrana odvrátit a následně balon odklidila alespoň za půlící čáru.
89'
Laxalt upadl u postranní čáry na levé straně a vybojoval pro hosty standardní situaci.
89'
Domácí dobře napadali Romagnoliho, ale ten se z tísně dostal a AC může zaútočit. V minulém kole proti AS Řím Milán rozhodl až v nastavení, povede se mu takový kousek i tentokrát?
88'
Hosté jsou v tlaku, ale nedaří se jim vsítit rozhodující branku. Calabriův centr byl přetažený až příliš a následně Srnu fauloval napadající Castillejo.
87'
Kessié vybojoval míč a následně hledal ve vápně dloubáčkem Higuaínem, pas na něj však neprošel.
86'
Dlouhý pas hledal Ionitu, ale Donnarumma výborně přečetl situaci a vyběhl včas.
86'
Susův centr zacílil Cragno, došel si ve změti těl pro míč a udržel ho.
85'
Castillejo byl podkopnut zezadu u postranní čáry, šance pro Milán při standarce z levé strany.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Diego Laxalt.
84'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Daniele Dessena.
84'
Calabria vybojoval pro hosty autové vhazování na útočné polovině.
83'
Centr Castilleja odvrácen, následně ještě vyslal míč do šestnáctky Calabria, ale pro balon si došel brankář Cragno.
82'
Srna zahrál v tísni raději na rohový kop, Castillejo ho atakoval, ale útočný faul se nepíská.
82'
Biglia pokazil přihrávku a Castro zamířil dopředu, neměl však žádnou podporu, hosté se stihli vrátit a o balon ho připravili. Tady je vidět, že Cagliari už necílí na výhru, ale chce udržet alespoň cenný bod za remízu.
80'
Na druhé straně centroval Rodríguez, míč skočil těsně před Cragnem, ale ten přesto dokázal dobře zasáhnout.
79'
Při centru Srny si ale domácí počínali v náběh nedovoleně, píská se útočný faul.
79'
Srna si navedl míč na střed a Castillejo ho poté fauloval, zajímavý přímý kop pro Cagliari z pravé strany z necelých třiceti metrů!
78'
Suso zpracoval dlouhý pas na pravou stranu výtečně, poté přihrával na střed Bakayokovi, ale ten nedokázal přejít přes obránce.
77'
Bakayoko nedostal dobrou přihrávku na levou stranu, míč odhlavičkoval pouze do autu, u balonu tedy Cagliari.
76'
Znovu Sau v protiakci, ale ani tentokrát neuspěl. Šel proti přesile, ale o balon při kličce směrem do středu hřiště přišel.
75'
Barella vybojoval míč a vyslal dopředu Saua, ten ovšem při pokusu o kličku neuspěl, a tak z nadějné akce nebylo nic.
74'
Castillejo přišel proti přesile o míč, ale hosté ho rychle vybojovali zpět a znovu útočí.
73'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Samuel Castillejo.
73'
Milán touží po výhře, ale teď se mu nedaří vytvořit si další šance, centr se Calabriovi vůbec nepovedl.
72'
Žlutou kartu dostává hned po ošetření za předchozí skluz Darijo Srna (Cagliari Calcio).
71'
Srna si příliš předkopl míč a ve skluzu šel do kontaktu s Rodríguezem, píská se jeho faul, ale na zdraví více utrpěl domácí bek.
70'
Castro se dopustil faulu u postranní čáry, hosté však rozehráli přímý kop nakrátko.
69'
Milán se dostal k míči a zkouší postupný útok po levé straně, Rodríguezův přízemní centr ale domácím trable nenadělal.
68'
Romagnoli nepřihrál přesně, míč skončil až v zámezí a zaútočit může znovu Cagliari.
67'
Milán odvrátil centr do šestnáctky, Pavoletti se následně snažil projít po levé straně, ale podle sudího Rodríguez zasáhl čistě.
66'
Po dlouhé době se domácí dostali až k pokutovému území a dokázali vybojovat rohový kop.
66'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Tiemoué Bakayoko.
65'
Další zajímavá šance pro Higuaína! Ten dostal skvělou přihrávku do pokutového území a už se zdálo, že se natlačil před Romagnu, ale ten jeho ránu ve skluzu zastavil, následně už odražený míč nadvakrát pokryl Cragno.
64'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Marco Sau.
63'
Cagliari zastavilo další akci hostů a raději odkoplo míč do bezpečí, do zámezí.
62'
Suso to neudělal vůbec špatně, z levé strany si proti Padionovi navedl míč na střed a vypálil k zadní tyči. Branku sice o dost netrefil, ale vše mohl změnit Higuaín, jenž se natahoval a snažil se balon tečovat, neúspěšně.
61'
Nyní se však z tísně Cagliari vykombinovalo pěkně až do útočné akce, Pedro dostal přihrávku za obranu, ale nezpracoval míč ideálně a nakonec nevypálil.
60'
Domácí drží míč na kopačkách, ale čelí napadání Milánu a mají s tím docela problémy.
59'
Calabria se snažil v souboji v rohu vybojovat roh, ale to se mu nepovedlo, je z toho jen odkop od branky.
59'
Kessié odcentroval do šestnáctky, ale tam byl v dobré pozici postavený Romagna, který odvrací míč do bezpečí.
58'
Cagliari na chvíli otupilo tlak hostů, ale nedokáže držet déle míč na kopačkách.
57'
AC pokračuje v nastolené hře ve druhé půli a už je znovu usazeno na útočné polovině.
55'
AC Milán právě vstřelil branku!
Je srovnáno, GONZALO HIGUAÍN se dočkal své první branky v dresu Milánu! Dostal povedenou přihrávku od Kessiého do běhu, v rychlosti přešel přes vyběhnutého Cragna a z úhlu poté zakončil přesně, trefil odkrytou branku!
55'
João Pedro se dostal ke střele z levé strany, zamířil však pouze doprostřed branky.
54'
Zajímavý centr do šestnáctky hledal natahujícího se Musacchia, ale nakonec přelétl na zadní tyči i jeho.
53'
Suso faulovaný Padionem u postranní čáry, hosté rozehrají standardní situaci z pravé strany.
52'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Artur Ionita.
52'
Romagna zastavil přihrávku do vápna, ale v tísni odehrál míč pouze do autu. Milán vstoupil do druhého poločasu dobře a hýří aktivitou.
50'
Domácí se ubránili i dalšímu rohu, ale dále čelí tlaku ze strany Milánu.
49'
Bonaventura se natlačil k hlavičce a zdálo se, že uklízí míč k bližší tyč, na poslední chvíli zasáhl dobře stojící Castro!
49'
Ještě jeden roh pro AC Milán.
48'
Susův centr se nakonec snesl k zadní tyči a pořádně vystrašil Cragna, který musel být v pozoru a rychle vyrazit!
48'
Dlouhý nákop z vlastní poloviny mířil na Pavolettiho, který se po balonu natahoval všemi silami, ale nedosáhl na něj.
47'
Bonaventura se snažil projít do pokutového území po levé straně, ale byl o míč čistě připraven, naopak na druhé straně v půli hřiště schytal nepříjemný šlapák Pedro, tady už se pískal faul.
46'
Kessiého pas na nabíhajícího Higuaína nebyl přesný a rozehrává Cragno.
46'
Cagliari vstoupilo do utkání jako z říše snů a AC nevědělo, kam dřív skočit, dokonce prohrávalo už ve 4. minutě po dorážce Pedra. Následně hosty zachránila tyč po krásné střele Barelly, od té chvíle už však Milán dominoval. Domácí ovšem brání kvalitně a do pořádných šancí hosty nepustili, a tak o poločase vedou 1:0.
45'
45'
Útočný faul hostů a obrana Cagliari si může odpočinout.
44'
Padoin skvěle zapracoval v obraně a obral hosty o míč. Zdá se, že Cagliari půjde do šaten s náskokem.
44'
Držení míče: 47 % – 53 %.
43'
Hosté rozehráli nakrátko a Suso následně vyslal velmi nepřesný centr z pravé strany vysoko nad branku.
42'
Pěkná kombinace Milánu v pokutovém území skončila pouze sraženou přihrávkou a rohovým kopem.
41'
Castrovu myšlenku nepřečetl Pedro, a tak nákop za obranu hostů neskončil žádným úspěchem.
40'
Dlouhý nákop na Kessiého na levou stranu nebyl dostatečně přesný a pro míč si v klidu došel Cragno.
39'
Cragno kryje vysoký míč po hlavičce jednoho z obránců.
38'
Rohový kop pro hosty.
38'
Aktivita Milánu skutečně zatím k ničemu nevede. Susovi se zamotal míč v pokutovém území mezi nohama a domácí odklízí balon do bezpečí.
36'
Hosté se dostali ke střílenému centru z levé strany, ale Cragno byl opět pozorný a kryje.
35'
Romagnoli fauloval v souboji ve středu hřiště Pavolettiho, nyní míč drží delší úsek hry Cagliari.
34'
Napotřetí už centr do šestnáctky přišel, ale nenašel nikoho z domácích.
34'
Domácí akce po levé straně skončila dvěma sraženými centry Padoina.
33'
Cagliari chce také útočit, ale do šance se zatím nedostalo. Srnův centr hosté odvrátili.
32'
Milán po dvaceti minutách převzal iniciativu a neustále útočí, zatím však bez úspěchu. Rodríguez nyní odcentroval z levé strany jen do rukavic Cragna.
30'
Susův centr z pravé strany prolétl vápnem bez povšimnutí, následně odcentroval Kessié, ale ani nyní nepřišla vyrovnávací branka.
29'
Centry Barelly z pravé strany však zamířil jen do rukavic Donnarummy.
29'
Další Calabriův centr si pohlídal obránce Romagna a dopředu mohou domácí.
27'
Největší šance hostů! Calabria našel krásným centrem na zadní tyč nabíhajícího spoluhráče, jímž byl Çalhanoğlu, ale z první skákavý míč nenasměroval mezi tři tyče, přestřelil!
26'
Milán přebírá iniciativu, ale zatím není nebezpečný. Nyní se od Susa dostal míč přes hlavičku Bonaventury až k Higuaínovi do vápna, avšak ten v obležení protihráčů neuspěl.
24'
Suso to udělal šikovně, prokličkoval se až do pokutového území, přes Castra sice nevypálil, ale na druhý pokus se to už povedlo. Pokus však nebyl dostatečně razantní a Cragno v klidu kryje.
23'
Higuaín převzal míč na hranici šestnáctky a vypálil z otočky, Cragno zasahovat nemusel, pokus byl totiž sražen.
23'
Calabria faulován při napadání domácích a AC může v klidu rozehrát z vlastní poloviny.
22'
Dlouhý nákop na Fariase byl sice přesný, ale hru přerušuje ofsajd.
21'
Hosté se vrátili dobře a nyní čelí jen postupnému útoku.
21'
Calabria neprošel přes domácí obranu a musí se rychle vracet, Cagliari chce založit rychlý brejk.
20'
Domácí drží míč a zatím jsou v utkání lepším týmem, AC už však také ukázalo útočné kvality, tento duel vypadá velmi zajímavě.
18'
Çalhanoğlu dosprintoval míč na levé straně a odcentroval na penaltu na osamoceného Bonaventuru, který však nezamířil hlavou vůbec dobře.
18'
Obléhání domácí branky skončilo pouze střelou Bonaventury zpoza vápna, pokus byl sražený.
17'
Kessiého rána zpoza vápna je sražena na rohový kop.
16'
Barella se dostal k odraženému míči a z dálky ho parádně napálil na branku, Donnarumma na balon neměl šanci dosáhnout, ale zachránila ho tyč!
15'
Střela i na druhé straně, ta je však sražena a je tu rohový kop pro Cagliari.
14'
Rodríguez se štěstím přešel přes obránce a velmi dobře vypálil, Cragno ale dokázal pokus vyrazit. Měl štěstí, že jen těsně vedle dobíhajícího hráče hostí.
14'
Barella dobře zasáhl na levé straně v obraně, ale AC pokračuje v útoku.
13'
Avšak hosté se dopustili hrubky, kterou ovšem nedokázal Farias potrestat, jelikož v pokutovém území podklouzl!
12'
Milán drží míč na kopačkách, ale rozehrává zatím pouze z vlastní poloviny.
10'
Znovu zmatky před Donnarummou, Higuán neodvrátil skákavý míč a odražený míč napálil Farias mimo.
9'
Domácí měli k dispozici rohový kop, ale centr Pedra hráči Milánu odvrátili.
6'
Cagliari pokračuje v aktivitě a útočí.
4'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Leonardo Pavoletti měl tutovku pro domácí už ve čtvrté minutě, ale trefil z pravé strany levou tyč! Domácí jdou však z dorážky do vedení! JOÃO PEDRO byl pozorný, dostal se k odraženému míči a otevírá skóre, když propasíroval míč za Donnarummu.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Romagna, Klavan, Padoin – L. Castro, Bradarić, Barella (C) – Pedro – Pavoletti, Farias.
Náhradníci: Daga, Aresti – Pajač, Andreolli, Dessena, Cigarini, Cerri, Pisacane, Ionita, Lykogiannis, Faragò, Sau.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Higuaín, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Reina, An. Donnarumma – J. Mauri, Castillejo, Borini, Bakayoko, Bertolacci, C. Zapata, Abate, Caldara, Laxalt, Tsadjout.

AC Milán – Cagliari 1:0

Poslední tři vzájemné duely skončily výsledkem 2:1, dvakrát se radovalo AC. Dokáže dnes Cagliari vzpomenout na rok a půl starý kousek a na domácí půdě Milán porazí, nebo favorit utkání nezaváhá a připíše si tři body?
AC Milán
Tým ze severu Itálie loni nebojoval o titul ani Ligu mistrů, ale nakonec si pohlídal alespoň přímý postup do Evropské ligy, kde se utká se španělským Betisem, řeckým Olympiakosem a překvapením z Lucemurska Dudelange. V loňské sezóně AC vybojovalo 64 bodů při skóre 56:42.

Letos sehrál Milán zatím pouze dva soutěžní zápasy, duel prvního kola proti Janovu byl totiž z důvodu pádu mostu právě v Janově odložen. Ve druhém kole ve šlágru mělo AC blízko k bodům proti Neapoli, ve 49. minutě totiž vedlo 2:0, ale nakonec prohrálo 2:3. Milán si však spravil chuť před reprezentační přestávkou, kdy porazil silný AS Řím 2:1 gólem v páté nastavené minutě, utkání rozsekl Cutrone. Následovalo ještě jedno přátelské utkání při reprezentační pauze, AC si doma poradilo s celkem ze třetí nejvyšší italské soutěže Pro Piancenzou 1:0.
Cagliari Calcio
Celek z největšího města na Sardinii se loni musel strachovat o udržení v soutěži do poslední chvíle, zachránil se až ve dvou zápasech v samotném závěru, kdy dvakrát zvítězil 1:0. Celkově nasbíral za 38 zápasů o bod více, než je počet utkání a měl třetí nejhorší útok (33 gólů), branek obdržel 61.

Letos se asi nedá očekávat žádný obrovský skok směrem dopředu, ale úvodní duely naznačily, že by to nemuselo být tak špatné. V prvním kole sice Cagliari podlehlo nováčkovi Empoli 0:2, ale následně uhrálo cennou remízu 2:2 s druhým celkem tabulky Sassuolem, když oba góly vsítil útočník Leonardo Pavoletti, a naposledy překvapilo silnou Atalantu, na její půdě zvítězilo 1:0. Stejné vítězství zaznamenalo i v přátelské utkání při reprezentační přestávce, kdy porazilo italský tým ze třetí nejvyšší soutěže Olbiu.
Přeji krásný nedělní večer, po reprezentační přestávce jsou zpět ligové soutěže a já vás vítám u duelu 4. kola italské Serie A, ve kterém Cagliar Calcio vyzve AC Milán. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62