Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Janov - 26. prosince 2018   15:00

Cagliari
45+3' Farias (Srna)
1:0
(1:0)
Cagliari
Cragno – Srna, Ceppitelli (C), Pisacane, Padoin – Faragò, Cigarini (87. Bradarić), Pedro (15. Ionita) – Barella – Farias (74. Sau), Pavoletti.
Orsato D. (ITA)
Sardegna Arena, Cagliari
Janov
Radu – Biraschi, Romero (66. Favilli), Criscito (C) – Sandro (46. Kouamé), Rolón, P. Pereira, Hiljemark (77. Veloso) – Bessa, Lazović – K. Piątek.

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek svátků. Na viděnou.
Už za tři dny se Cagliari představí na stadionu Udinese, Janov přivítá v utkání 19. kola Fiorentinu.
Cagliari se tak v tabulce Serie A dostalo díky třem bodům před svého středečního soupeře na třináctou pozici. Janov je čtrnáctý.
Fotbalisté Cagliari nadělují svým fanouškům vánoční dárek v podobě vítězství nad Janovem. O tříbodovém zisku rozhodl jedinou trefou Farias, jenž se prosadil v nastaveném čase prvního poločasu. Domácí mohli posléze své vedení pojistit, velké šance ale zůstaly nevyužity, a tak se o triumf strachovali zataženi ve vápně až do závěrečného hvizdu. Janovu se ale i přes zvýšenou snahu vyrovnat nepodařilo.
90+3'
90+3'
Po centru Pereiry hlavičkoval Rolon, míč ale mezi tři tyče nevměstnal.
90+2'
Ceppitelli ustrážil tělem míč před dotírajícím Bessou. Balon uvede do hry Cragno a rozhodně nebude pospíchat.
90+1'
Sudí Orsato nastaví zápas o tři minuty.
90'
Fotbalisté Cagliari jsou nastěhováni ve vlastní šestnáctce, kterou zatím brání více než pozorně.
88'
Rychlou akci Janova zakončoval střídající Veloso, rána mu ale nesedla.
87'
Cigarini nakonec opouští hřiště, duel místo něj dohraje Bradarić.
86'
Aktuálně se nehraje. Na zemi leží Cigarini a vypadá to, že jej trápí křeče.
85'
Do konce čisté hrací doby schází pět minut. U míče je v posledních chvílích výhradně Janov, čas se mu ale rychle krátí.
83'
Centr z levé strany hrací plochy doplachtil jen do rukavic připraveného Cragna.
82'
Piątek měl k sudímu pravděpodobně nemístné poznámky, za které si vykoledoval žlutou kartu.
81'
Pavoletti to v souboji o míč přehnal s důrazem, ve vápně Janova je mu pískán útočný faul.
80'
Na levé straně vápna se uvolnil Lazovič, svou ranou ale našel jen tělo protihráče. Janov však u míče zůstane, bude vhazovat.
77'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Miguel Veloso.
76'
Vzdušný souboj Cragna s Piątkem vyzněl lépe pro prvního jmenovaného.
75'
Řady karetně potrestaných hráčů rozšiřuje žlutým faulem Cigarini.
74'
Autor zatím jediné branky Farias dohrál. Za ovací tribun přenechává své místo na trávníku Sauovi.
73'
Střídajícímu Favillimu je pískána ruka. Balon se tak opět stěhuje na stranu Cagliari.
71'
To rohový kop v podání Janova žádný vzruch nepřinesl. Dopředu mohou jít domácí.
69'
Po rohovém kopu Cagliari se zrodila obrovská šance! Jeden z domácích hráčů orazítkoval dělovkou z velké dálky tyčku, následně dorážel Pavoletti jen těsně vedle!
67'
Lazovič odcentroval na hlavu Piątka, balon ale skončil pouze na horní síti.
66'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Cristian Gabriel Romero, přichází Andrea Favilli.
65'
Faragò si vykoledoval žluté napomenutí.
63'
Janov kopal další roh, také tentokrát však skončil míč na hlavě bránícího hráče Cagliari.
62'
Farias vystihl rozehrávku hostů a upaloval sám na Radua. Svou přízemní střelu ale poslal přesně doprostřed branky, a tak stále platí stav 1:0.
60'
Cagliari kopalo roh, vzápětí byl ale pískán útočný faul.
58'
Centr Ionity srazil jeden z hostů na autové vhazování.
56'
Piątek si nabíhal na přihrávku směřující k zadní tyči, balon ale nezachytil. Janov je nicméně v posledních minutách hodně aktivní.
55'
Janov vybojoval další rohový kop, domácí jej ale ihned vyhlavičkovali daleko od své brány.
54'
Na druhé straně střílel po přihrávce od spoluhráče hodně nepřesně Pavoletti.
54'
Centr od rohového praporku doputoval pouze od boční sítě.
53'
Z levé strany vápna střílel opět Bessa, Cragno jeho ránu vyrazil na roh.
50'
Z hranice vápna vypálil Bessa, jehož přízemní rána prosvištěla těsně vedle levé tyče! Teď měli domácí velké štěstí.
48'
Akci Janova hasil odkopem do autu Pisacane. Následně se čistým zákrokem prezentoval Farias, a tak bude Cagliari odkopávat od branky.
46'
Janov jde do druhé půle s jednou změnou v sestavě. V duelu už nepokračuje Sandro, jehož místo zaujal Kouamé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Cagliari vede po úvodním dějství nad Janovem 1:0, když skóre otevřel až ve třetí minutě nastavení střelou o zem Farias. Janov toho směrem dopředu příliš nepředvedl a bude muset po změně stran pořádně přidat.
45+4'
45+3'
Farias během oslavy gólu svlékl dres, a tak vidí žluté napomenutí.
45+3'
Cagliari právě vstřelilo branku!
První centr z pravé strany hosté odvrátili, vzápětí se ale zrodil další, po němž se opřel do míče DIEGO FARIAS a střelou o zem poslal balon se štěstím přesně k tyči.
45+2'
Cagliari bude zahrávat svůj druhý dnešní roh. Hosté ještě nekopali ani jeden.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
44'
Na druhé straně prošel šikovně přes obránce Farias, jeho rána z levé strany ale byla pomalá, a tak s ní nakonec neměl Radu problém.
43'
Z hranice vápna vypálil Sandro. Pouze však do míst, kde stál připravený brankář Cragno.
41'
Rolón sejmul u postranní čáry skluzem protihráče a vidí žlutou kartu.
40'
Hosté si nyní při odkopu brankáře nepohlídali své postavení, a tak přicházejí o balon vinou ofsajdu.
37'
Hra pokračuje. Z levé strany se do vápna dostal Bessa, jehož přízemní přihrávku musel likvidovat odkopem ve skluzu Padoin.
35'
Na zemi se v bolestech svíjí Criscito. Momentálně se nehraje.
32'
Z toho ale domácí fotbalisté nikterak nezahrozili. Dopředu může vyrazit Janov.
31'
Teď už to bylo o poznání lepší! Barella si zasekl balon v šestnáctce a poté vyslal technickou ránu na vzdálenější tyč. Míč minul branku jen o centimetry, díky teči má Cagliari alespoň roh.
30'
Farias to opět zkoušel z levé strany, také tentokrát však končí balon vysoko nad brankou-
29'
Criscito nakopl v souboji o míč Faraga, je to faul. Pískot se neozývá pouze z píšťalky, ale i z ochozů.
26'
Z hranice vápna zkoušel střílet Pisacane, jeho pokus byl ale zblokován. Následně se zrodila rána vysoko nad bránu.
24'
Criscito teď hasil akci domácích hlavičkou do rukou brankáře. Pro míč si běžel i jeden z hráčů Cagliari, Radu k němu měl nakonec ale přeci jen o něco blíže.
23'
Pohledných fotbalových momentů je zatím poskrovnu, spíše sledujeme přetahovanou o balon.
20'
Z více jak dvaceti metrů vyzkoušel štěstí Cigarini, jeho rána z voleje ale zamířila vysoko nad břevno.
18'
A další nedovolený zákrok. Faulů zatím v tomto utkání vidíme opravdu požehnaně.
16'
Tentokrát se s bolestivou grimasou zvedá z trávníku hostující kapitán Criscito.
15'
Pedro není schopen ani po ošetření dál pokračovat ve hře. Jeho místo na hrací ploše zaujímá Ionita.
14'
Další šance Janova! Do pokutového území se s míčem dostal kanonýr Piątek, svou střelou ale napálil pouze gólmana Cragna.
12'
Balon je aktuálně více na kopačkách hráčů v bílých dresech, tedy těch z Janova. Ti kombinují, na dostřel Cragnovy svatyně se ale nedostávají.
10'
Opět se nehraje. Tentokrát míří za postranní čáru absolvovat ošetření hostující Rolon.
8'
Pedro se vrací zpět na trávník.
5'
První dobrá možnost pro Janov! Rolon ale z bezprostřední blízkosti branky pálil vedle pravé tyčky.
4'
Na zemi leží Pedro. Zřejmě bude muset podstoupit ošetření.
3'
Domácí jsou v úvodu aktivnějším celkem a kombinují s balonem na polovině soupeře.
1'
Jen po několika sekundách utkání vyfasoval Romero za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Ceppitelli (C), Pisacane, Padoin – Faragò, Cigarini, Pedro – Barella – Farias, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Daga, Rafael – Andreolli, Bradarić, Cerri, Dessena, Ionita, Pajač, Romagna, Sau, Lella.

Janov CFC: Radu – Biraschi, Romero, Criscito (C) – Sandro, Rolón, P. Pereira, Hiljemark – Bessa, Lazović – K. Piątek.
Náhradníci: Marchetti, Vodišek – Dalmonte, Favilli, Kouamé, Lisandro López, Omeonga, Panděv, Rômulo, Spolli, Veloso, E. Zukanović.

Rozhodčí: Orsato D. (ITA).
Vzájemným soubojům vévodí v poslední době Janov, který se v předešlých pěti ligových střetnutích radoval ve čtyřech případech, jednou pak vyhrálo Cagliari. Naposledy se zkraje dubna zrodilo vítězství Janova v poměru 2:1.
Nejpilnějším střelcem Cagliari je se šesti letošními trefami třicetiletý útočník Leonardo Pavoletti, jenž však momentálně marodí s poraněným stehenním svalem. To Janov má ve svém středu dokonce nejlepšího kanonýra celé Serie A. Třiadvacetiletý Polák Krzysztof Piatek obstaral hned 13 z celkových 25 branek svého týmu.
Janov na tom není o moc lépe. Fotbalisté z přístavního města letos nastřádali 19 bodů a v pořadí soutěže jsou o příčku před svým středečním protivníkem na třinácté pozici. V posledním kole ukončil Janov dlouhé desetizápasové čekání na vítězství, když na domácím trávníku porazil 3:1 Atalantu.
Cagliari dosud nasbíralo 17 bodů a v tabulce je čtrnácté. Tým ze Sardinie letos vyhrál pouhé tři zápasy, přičemž na tříbodový zisk čeká už dlouhých sedm utkání. Naposledy Cagliari prohrálo na stadionu římského Lazia 3:1.
Příjemné středeční odpoledne. Osmnácté kolo italské Serie A má dnes na programu své 18. kolo, v jehož rámci se utkají i tabulkoví sousedé – týmy Cagliari Calcio a Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62