Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Sassuolo - 17. února 2019   15:00

Empoli
34' Krunić (Binnásir) • 37' Acquah (Farias) • 60' Farias (Binnásir)
3:0
(2:0)
Empoli
Drągowski – Veseli, Dell´Orco, Silvestre – Di Lorenzo, Binnásir, Krunić (88. Uçan), Acquah (78. Brighi), Pasqual (C) – Caputo, Farias (68. La Gumina).
Mariani – Santoro, Gori
Carlo Castellani, Empoli
Sassuolo
Consigli (C) – Lirola, Magnani, Peluso, Rogério – Locatelli, Sensi, Duncan (46. Bourabia) – Brignola (46. D. Berardi), Babacar (76. Matri), Boga.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu, na shledanou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:10.
Sassuolo odjede z Toskánska bez bodu. Značnou převahu v držení míče nedokázali hosté přetavit v branku a z následných protiútoků hrozili domácí, jimž se podařilo jejich značnou část proměnit, když postupně rozvlnili síť za Consiglim Krunić, Acquah a v druhém poločase přidal třetí trefu Farias. Poměrně jednoznačným výsledkem tak toskánský celek vítězí v dnešním duelu. Pro Empoli jsou to velmi užitečné tři body, jelikož se dostalo před Boloňu a alespoň prozatím se odpoutalo od sestupových pozic.
90+2'
90+2'
U míče jsou domácí, což znamená konec nadějí pro hosty.
90+1'
Berardi na hranici pokutového území hledal skulinku mezi dvěma obránci, kterou by našel Matriho. Trefil ale jen nohu obránce.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
90'
Problémy v obraně Empoli neudělal ani centr Locatelliho, ten opět výborně zneškodnil hlavou Bartłomiej Drągowski.
88'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Salih Uçan.
87'
Obrázek hry zůstává neměnný, u míče se častěji vyskytují hosté, ti ale nevymysleli nic kloudného. Momentálně se v ofsajdové pozici nacházel Boga, který tak přerušuje útok.
85'
Fanoušky nyní potěšil Bartłomiej Drągowski, jenž skvěle vyběhl proti centrovanému míči a zlikvidoval nebezpečí kombinací hrudi a nohou.
85'
Ke střele se naprosto nečekaně dostal La Gumina, z první však trefil jen boční síť.
84'
Žlutou kartu dostává Mehdi Bourabia (US Sassuolo Calcio).
83'
Nakrátko rozehraná standardka skončila u nohou Bourabii, jenž poslal hodně vysoký centr, na který nedoskočil nikdo z přítomných.
82'
Rukou zahrál Dell'Orco, volný přímý kop pro Sassuolo.
81'
Locatelli přihrál pod sebe na Bourabiu, tomu však míč utekl od nohy a z nadějně vypadající šance nebude vůbec nic.
80'
Krunić se podobně jako při první brance vydal vstříc útočnému dobrodružství, dobře proti němu však vystoupil Peluso a zastavil jeho počínání.
78'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Matteo Brighi.
78'
Nepřesnosti stále pokračují, nepřesný centr zprava vyslal Lirola.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Alessandro Matri.
76'
A konečně se protáhl i Bartłomiej Drągowski, proti střele Locatelliho musel vytáhnout parádní zákrok.
75'
Po třetí brance se hra na obou stranách uklidnila a Empoli se striktně drží v obranném bloku. Sassuolo zatím marně hledá skulinu, kterou by se dostalo k zakončení, míč se pohybuje na polovině hřiště u kopaček hostujících obránců.
73'
S nastavením zbývá do konce dnešního utkání zhruba 20 minut a Sassuolo stále neohrozilo branku Empoli, to je vskutku tristní bilance.
71'
Žlutou kartu dostává Manuel Pasqual (Empoli FC), který po nepřesné přihrávce stáhl Berardiho.
71'
Do pokutového území se snášel další centr, svůj cíl nenašel a tak jen neškodně prolétl.
70'
Dobře hrající Krunić neukočíroval míč na polovině a musí tak smutně přihlížet autovému vhazování Sassuola.
69'
Do útoku hostů se zapojují i oba stopeři a jejich obrana zůstává hodně otevřená. Přidá Empoli další gól z protiútoku?
68'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Antonio La Gumina.
67'
Sassuolo se ještě sympaticky snaží s výsledkem něco udělat, jejich zdlouhavé kombinace ale naráží na tvrdou obranu skvěle bránících domácích.
66'
Babacar se konečně dostal do své obvyklé pozice střelce, když přeskočil Di Lorenza, míč ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
65'
Berardi neudržel nervy na uzdě a naštvaně uhodil míčem o zem, za což mu Mariani uděluje žlutou kartu.
63'
Babacar si naběhl na vysoký centr, jenže v záklonu minul bránu o slušných pár metrů.
62'
Domácí fanoušci jsou hodně slyšet a není divu, když toskánský klub vede už o tři branky.
60'
Empoli právě vstřelilo branku!
A domácí udeřili opět z protiútoku! Ten táhla trojice hráčů Empoli, Binnásir výbornou přihrávku mezi dvěma obránci našel DIEGA FARIASE, ten efektně obešel obránce a ocitl se tváří v tvář Consiglimu, jehož překonal střelou po zemi.
59'
Napomenut je Pasqual, který po odpískání nesportovně zakopl míč mimo dosah hráčů Sassuola.
58'
Acquah operoval u rohové praporku hostů. Přes dobře bránícího obránce ale centr neposlal.
57'
Žlutou kartu dostává Stefano Sensi (US Sassuolo Calcio), který zastavil dobře pronikajícího Binnásira.
56'
Bourabia výborným pasem našel Berardiho, jenž poslal krásnou přihrávku přes malé vápno. Tam ale míč nedostihl jak Babacar, tak ani jiný hostující hráč.
55'
Po levé straně utekl rychlík Boga, jeho centr ale prosvištěl nad všemi hráči v pokutovém území a skončil na atletickém ovále za brankou.
54'
Sassuolo je zatím aktivnějším celkem, ale na vážnější příležitost bílo-zelení stále čekají.
53'
Bourabia našel svou přihrávkou pouze reklamní panel v zámezí. Budeme svědky autu domácích.
51'
Střídající Berardi ukázal fanouškům líbivé zpracování a následně se dostal do dobré střelecké pozice, jeho slabá střela po zemi ale Dragowskimu problémy nezpůsobila.
50'
Centr mířil do míst, kde se nacházel Bartłomiej Drągowski a ten míč bez problémů schoval do svých rukavic.
49'
Po faulu Kruniće na Lirolu dostávají hosté příležitost přímého volného kopu z pravé strany.
48'
Jejich první pochybení nepotrestal Farias, který nedosáhl na přihrávku, kterou včas pokryl Consigli.
48'
U míče hned od výkopu zůstávají výhradně hosté.
47'
Celkem dvě změny v sestavě udělal kouč hostů De Zerbi. Bourabia i Berardi by měli podpořit hlavně ofenzívu Sassuola.
46'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Enrico Brignola, přichází Domenico Berardi.
46'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Mehdi Bourabia.
46'
První poločas vyhráli nakonec domácí! Dlouho jsme sledovali neatraktivní fotbal, ale v poslední čtvrthodině se Empoli ze dvou protiútoků podařilo vstřelit dvě branky. Konkrétně se z úspěchu mohli radovat Rade Krunić po vynikající sólové jízdě a tři minuty po něm Acquah, jenž usměrnil přihrávku Fariase na zadní tyč. Sassuolo tak bude mít v druhém poločase hodně těžkou práci, totiž srovnat, či lépe otočit, vývoj utkání.
45'
45'
Locatelli vyšel ze souboje s Acquahem opět jako hříšník, což rodák z Ghany nese hodně těžce.
44'
V držení míče jednoznačně dominují hosté v poměru 60:40, to domácímu Empoli vůbec nevadí. Z protiútoku vstřelilo dva góly a jejich kombinaci zdobí ledový klid na kopačkách.
42'
Šance také pro hosty! Po narážečce pálil do tyče Sensi. Hezkou akci Sassuolo ale zastavuje ofsajd, jelikož narážející Boga stál v ofsajdovém postavení.
41'
Locatelli poslal na zem Acquaha a Mariani ihned píská faul.
40'
V ofsajdovém postavení lapen Enrico Brignola.
39'
Šokovaní hosté jako by nevěděli, co se právě událo a jejich hru kazí řada nepřesných přihrávek.
37'
Hosté se ještě ani nevzpamatovali z první vstřelené branky a Consigli musí míč ze své sítě lovit podruhé! Výborný pas poslal z pravé strany Farias, na úrovni penalty si ho našel skvěle nabíhající AFRIYIE ACQUAH a placírkou poslal míč na vzdálenější tyč.
36'
Na polovině hřiště byl faulován střelec Krunić, u míče tak nadále zůstávají domácí.
34'
Tak to je překvapení! Z protiútoku po rozehrávce Dragowskiho se k míči dostal RADE KRUNIĆ, jenž se vydal na výlet od poloviny hřiště až do pokutového území hostů, kde si obloučkem poradil i s Consiglim.
34'
Locatelli v pádu přehodil všechny obránce, jenže za obranou nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.
33'
Rogériův centr dopadl přesně na kopačky domácího obránce, jenž míč odklízí do bezpečí.
32'
Ve svém pokutovém území byl faulován Sensi, což neuniklo pozornosti hlavnímu sudímu.
30'
Boga se svalil na zem po souboji s Acquahem, domácí ale pokračují ve hře. Navíc forvard z Pobřeží slonoviny je zpět na nohou.
29'
A Babacar opět u míče! V souboji s Dell'Orcem ale odešel jako poražený, jelikož italský stoper jeho střelu srazil do zámezí.
28'
Centrovaný balon od praporku se snažil akrobaticky strefit právě Babacar, tomu se to ale nepovedlo a samotný Senegalec příčinu viděl v přidržení, arbitr Mariani byl opačného názoru a nechává hru pokračovat.
27'
Boga se vydal přes dva protihráče do vápna, tam se opět snažil vyhledat Babacara, jenže přihrávka byla zblokována na roh.
26'
Po nepřesné Krunićově přihrávce si pro míč došel Consigli, jenž ho posílá do hry a na své polovině operuje Sassuolo.
25'
Pozornost si na druhé straně získal také Babacar, ten zkoušel technicky zakončit zpoza pokutového území, Dragowski ale zasahovat nemusel.
24'
Z následného rohu ale domácí nevymysleli vůbec nic.
22'
Zmatek ve vápně hostů vyústil v orazítkování brankové konstrukce! Krásným sklepnutím našel Di Lorenzo Krunić, který zamířil do břevna!
20'
Chvílemi to vypadá, jako kdyby místo míče měli hráči u nohou horký brambor. Míče si dlouho neužil ani Boga, jenž nedokázal zpracovat centrovaný balon.
19'
Z akce od praporku nic nebude, přetažený centr směřoval mimo houf hlavičkářu, čekající na malém vápně.
18'
A opět Magnani od rohového praporku se snažil přihrát svému kolegovi v brance, jenže přihrávku poslal do zámezí a Empoli rozehraje roh.
17'
Locatelli byl sražen na polovině hřiště Veselim, ten se sice zlobí, ale není mu to nic platné.
16'
A s míčem si teď neporozuměl ani takový zkušený borec, jakým je Caputo. Skákavá přihrávka mu přeskočila nohu a ve hře pokračuje Sassuolo.
14'
Centr zleva směřující na Caputa vykryl Consigli, ani nemusel, Caputo totiž stál v ofsajdu.
13'
Magnani naprosto trestuhodně zkazil přihrávku na tři metry a daroval Empoli autové vhazování.
12'
Caputo v souboji rameno na rameno upadl a dožadoval se faulu, hlavní rozhodčí Mariani ale nedovolený zákrok neviděl.
11'
První desetiminutovka za námi a zatím je aktivnější celek ze Sassuola, domácí hrozí především z protiútoku a jsou to oni, kteří už hezkou kombinací prověřili Consigliho.
10'
Ale ani hosté výhodu rohu nevyužili a hra pokračuje ve středu hřiště.
9'
Rohový kop to bude také pro Sassuolo, ten vybojoval Brignola.
8'
Z následného rohového kopu ale nebude vůbec nic. Situaci v poklidu vyřešila obrana Sassuola.
7'
A teď už italský snajpr Caputo zakončil, z levé strany vyslal dělovku na bližší tyč, tu však výborným zákrokem vyrazil na roh Consigli.
6'
Perfektní skluz předvedl Peluso, jenž okradl o jasnou gólovou příležitost Fariase.
6'
Po levé straně hezky zpracoval centr domácí střelec Caputo, nic kloudného nevymyslel, ale v kombinaci může Empoli pokračovat.
5'
Míč ovládá hostující celek, který se snaží najít recept na domácí obranu, teď ale Boga nenašel žádného spoluhráče a míč odkopne polský gólman.
3'
Na levé straně šikovně operuje Brazilec Rogério, který vyslal do samostatného úniku rychlonohého Bogu, ten se dostal do bezprostřední blízkosti domácí branky, jeho kolmici ale zachytil Dragowski.
2'
Z pravé strany odcentroval Acquah, Caputa ve vápně ale zradilo zpracování a tak z hezké příležitosti nebude vůbec nic.
1'
Empoli do dnešního duelu nastoupilo ve svých tradičních modrých dresech. Sassuolo je oděno do bílo-zelené kombinace.
1'

Empoli FC: Drągowski – Veseli, Dell´Orco, Silvestre – Di Lorenzo, Binnásir, Krunić, Acquah, Pasqual (C) – Caputo, Farias.
Náhradníci: Provedel – Nikolaou, Antonelli, Rasmussen, Diks, Pajač, Brighi, Uçan, Traorè, Oberlin, La Gumina, Mčedlidze.

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Lirola, Magnani, Peluso, Rogério – Locatelli, Sensi, Duncan – Brignola, Babacar, Boga.
Náhradníci: Pegolo – G. M. Ferrari, Lemos, Demiral, Djuričić, Bourabia, Adjapong, Magnanelli, D. Berardi, Scamacca, Matri, Di Francesco.

Rozhodčí: Mariani – Santoro, Gori.
EMPOLI FC – US SASSUOLO CALCIO

Poslední vzájemné zápasy jsou vcelku jednoznačnou záležitostí. Ve 4 z 5 posledních střetnutí zvítězilo Sassuolo, což ho řadí do role mírného favorita. Tradičně ve vzájemných zápasech padá velké množství branek, dočkáme se i dnes?

Poslední 3 vzájemné zápasy:
Sassuolo – Empoli 3:1
Empoli – Sassuolo 1:3
Sassuolo – Empoli 3:0
US SASSUOLO CALCIO

Zcela jiné starosti má Sassuolo. To si drží poklidný střed tabulky, kdy si Sassuolo drží dostatečný odstup od sestupových pozic a udržuje i šanci na možné evropské poháry. Celek z provincie Modena se aktuálně nachází na 11. místě s celkem vyrovnaným skóre 34:36. Ovšem stejně jako forma soupeře, ani Sassuolo nemá bilanci z posledních zápasu dvakrát skvostnou, a tak by si rádo spravilo chuť výhrou. Nejlepším střelcem hostů je Khouma Babacar, jenž se ze vstřelené branky radoval šestkrát.

Poslední 3 ligové zápasy:
Sassuolo – Juventus 0:3
FC Janov – Sassuolo 1:1
Sassuolo – Cagliari 3:0
EMPOLI FC

Toskánský klub si jistě představoval růžovější procházku italskou nejvyšší soutěží. Cíl, kterým bylo udržení se v Serii A, zatím zůstává nenaplněn, jelikož se Empoli nachází na 18. příčce, jež zajišťuje právě sestup. Okouzlující není ani forma, vždyť z posledních deseti utkání získalo Empoli pouze 6 bodů, což je nejhorší bilance ze všech celků Serie A. Nejlepším střelcem je Francesco Caputo s jedenácti zásahy.

Lazio – Empoli 1:0
Empoli- Chievo 2:2
Empoli – FC Janov 1:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78