Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Udinese - 15. prosince 2018   18:00

Inter Milán
76' Icardi
1:0
(0:0)
Inter Milán
Handanovič – Vrsaljko, Škriniar, de Vrij, Asamoah – Valero (55. Lautaro Martínez), Brozović, Mário – Politano (85. Nainggolan), Icardi (C), Baldé (70. Perišić).
Rosario Abisso
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Udinese
Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck – ter Avest (90+3. Vizeu), Fofana (85. Machís), Behrami (C), Mandragora, D'Alessandro – Pussetto, de Paul.

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Utkání končí! Inter nakonec potvrdil roli favorita a díky brance Maura Icardiho z 76. minuty z penalty dokázal Udinese porazit 1:0. Hosty však tato ztráta rozhodně může mrzet, jelikož dnes se s favorizovaným Interem dalo hrát.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 11:6. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:8.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Felipe Vizeu.
90+3'
Udinese je na polovině Interu a tlačí. Uvidíme, jestli to domácí přežijí.
90+2'
Perišič poslal na malé vápno nadýchaný centr, který posunul Musso pouze za sebe. Icardi se k němu dostal a snažil se uklidit míč do brány. Trefil nakonec břevno, po kterém se balón odkutálel na horní síť.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují 4 minuty.
89'
Inter vsítil gól, ale ten neplatí! Mauro Icardi se už radoval z druhé branky, ale byl v těsném ofsajdu.
88'
Odkop od brány má na starosti Musso. Teď rozhodně zdržovat už nebude.
87'
Larsen napálil míč do protihráče a vybojoval míč. Udinese vhodí aut.
86'
Mohlo být s domácími zle! Pussetto dostal míč, který si však o kousek nezpracoval. Stál už těsně před Handanovičem, takže tohle může hosty mrzet.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Darwin Machís.
85'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Radja Nainggolan.
84'
Inter využil zaváhání v rozehrávce Udinese, ale celou akci vyřešil mizerně. Čtyři hráči si vyměnili míč, ale ke střele se stejně nedostali.
82'
De Vrij společně se Škriniarem dobře vystoupil a nechal hosty v ofsajdu.
81'
De Paul vystřelil z velké dálky. Rána šla sice do branky, ale nebyla tolik důrazná, jak být měla. Handanovič si připsal jednoduchý zákrok.
80'
Hosté rozehráli standardní situaci, během které se dopustili faulu. Sudí vše moc dobře viděl a nařizuje míč pro Inter. Rozehrávky se ujímá Handanovič.
79'
Žlutou kartu dostává Lautaro Martínez (Inter Milán).
78'
Udinese se okamžitě usadilo na polovině Interu a snaží se něco vymyslet.
76'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Inter Milán jde do vedení! K puntíku se postavil MAURO ICARDI. Penaltu proměnil po vzoru Antonína Panenky a krásným dloubáčkem překonal Mussa, který mu uskočil na stranu. 1:0.
75'
Sudí s pomocí videa nařizuje pro Inter penaltu!
74'
Fofana rozjel rychlý útok, který však po chvíli zabrzdil. De Paul poslal centrovaný míč do náruče Handanoviče.
73'
Inter je v posledních minutách lepší tým, ale zatím nezvládl vsítit branku. V těchto minutách se Udinese pouze brání.
71'
Žlutou kartu dostává Juan Musso (Udinese Calcio).
70'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Ivan Perišić.
69'
Brozovič přihrál na pravou stranu velmi přesně, ale Vrsaljkovi se centr nepovedl. Inter bude střídat.
68'
Na útočný výlet se vydal i Škriniar. Patičkou přihrával Baldému. Ten byl nakonec u míče až druhý.
66'
Opět Icardi selhal v obrovské šanci! Baldé si obhodil protihráče a poslal přesný centr. Icardi si naskočil na něj a mířil na přední tyč. Pravou tyčku o milimetry minul.
65'
Politanovi se centr nepovedl. K odraženému míči se dostal Asamoah, který pálil zhruba z třiceti metrů. Nelze se co divit, že míč v bráně neskončil. Přesto se domácím fanouškům tento pokus líbil.
64'
Nuytinck čistě odzbrojil Icardiho v pokutovém území o míč.
63'
Brozovičův centr zakončil Škriniar. Nebyl v příliš komfortní pozici, neboť byl tísněn obránci.
62'
Výroky hlavního sudího budí emoce. Nyní to vypadalo na jasný faul poblíž šestnáctky. Sudí však rozpažil a celé San Siro se bouří.
60'
Brozovič drží míč na noze, ale nemá komu přihrát. Nespokojeně rozhazuje rukama.
59'
Teď se opět hosté ukvapili. Vypadalo to na další přečíslení, ale Pussetto vystřelil z velké vzdálenosti, přestože mohl jít ještě dopředu. Spoluhráči mu to vyčetli.
58'
Žlutou kartu dostává Matteo Politano (Inter Milán).
58'
Behrami hraje hodně ostře. Martíneze fauloval hned dvakrát.
57'
Inter drží míč ve své moci a snaží se uklidnit situaci. Martínez se pokoušel o centr, který si však Musso stáhl do svých rukavic.
55'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Lautaro Martínez.
55'
Domácí fanoušci pískají, neboť si hosté vytvořili tak 3 dobré šance během pěti minut.
54'
Ter Avest dostal proti noze ideální přihrávku. Mířil na přední tyč a tlačil míč k zemi. Vše se mu povedlo, jen přesnost o pár centimetrů chyběla.
53'
A další náznak hostů! De Paul se řítil kupředu, podíval se na obě strany a nakonec střílel. Jeho rána taky netrefila zařízení.
51'
Největší šance zápasu! Hosté mohli jít do vedení. Fofana přihrával z otočky naslepo na zadní tyč, kde stál úplně volný Mandragora. Střední záložník Udine se opřel do míče vší silou. Bohužel pro hosty, bránu Handanoviče přestřelil.
50'
Asamoah se dostal až do pokutového území. Tam zkoušel udělat rychlou kličku, ale neuspěl. Vybojoval pro svůj tým roh.
48'
Brozovič poslal Icardimu krásný míč za obranu. Útočník Interu si dělal prostor, ale nakonec se k zakončení nedostal. Inter tak bude mít k dispozici pouze roh.
47'
Inter začal druhý poločas náporem. Tlačí svého soka, ale do vápna se pořádně zatím nedostal.
46'
Sudí ukončil první poločas. Inter měl sice navrch, ale branku vsítit nedokázal. Moc šancí jsme zatím neviděli, takže všichni doufáme, že ve druhé půli uvidíme lepší fotbal. Druhý poločas začne asi v 19:03.
45+1'
45'
Centr D´Alessandra z levé strany zastavila obrana Interu. Navíc si ještě pomohla zpětnou hlavičkou s brankářem Handanovičem.
44'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale žádný z týmů se nedostal až k vápnu.
43'
Velká šance Interu! Mário postrčil míč na Baldého, který vypálil v pádu. Krásná rána by zapadla do sítě, ale Musso vytáhl skvělý zákrok.
41'
Mandragora se ocitl na levém křídle, ale k centru se nedostal. Byl zastaven dvěma hráči Interu Milán.
40'
Vrsaljko hledal přízemním centrem ve vápně Icardiho. Kapitán Interu však promáchl a z dobré pozice nezakončil.
39'
Udinese dokázalo zastavil další útočný postup Interu a s poměrně velkým klidem situaci vyřešilo.
38'
Asamoah se stále častěji a častěji dostává k centrům, ale ten poslední se mu vůbec nepovedl.
36'
Na trávníku zůstal ležet Mandragora. Zdá se však, že bude brzy připraven a bude pokračovat ve hře.
35'
Asamoah nacentroval do míst, kde hlavičkoval Borja Valero. Mířil však poměrně dost vedle levé tyče. O žádný větší vzruch se nejednalo.
34'
Na chvíli přebrali iniciativu hosté. Nyní kombinují na vlastní polovině hřiště.
33'
Fofana byl dobře rozběhnutý a chystal se ke střele. Jelikož se snažil proniknout mezi třemi hráči, tak jeho šance na úspěch byly malé.
32'
Politano nebyl vůbec důrazný a k míči se nedostal. Udinese vyráží kupředu.
30'
Také krajní hráč Baldé si svou přihrávku za rámeček nedá. Obrana Udine zatím v konečné fázi pracuje jako švýcarské hodinky.
28'
Valero přihrál poměrně nepřesně a Inter Milán přijde o míč. Pomalu se ale dostává do tempa utkání.
27'
Brozovič si udělal prostor a napřáhl ke střele. Díky skvělému obrannému zákroku v podání Larsena se míč nedostal k bráně hostů.
26'
Valero ukázal, že má velmi dobrou kopací techniku. Z uctivé vzdálenosti napřáhl, ale jeho pokus také minul Mussovu svatyni.
25'
Fofana fauloval. Inter zůstane na míči.
24'
Mário se snažil proniknout po pravé straně, a pak se rozhodl poslat míč před bránu. Velká škoda pro Inter, že Portugalec našel pouze nohy hostů.
23'
Udine se snaží dostat rychle dopředu, ale obrana a střední záloha Interu zatím dobře funguje.
22'
První velkou šanci měl Icardi! Argentinský útočník si naskočil na rohový kop a hlavičkoval na zadní tyč. Musso se jen modlil, aby šel míč vedle, a to se také povedlo.
21'
Baldé byl hodně důrazný a při snaze se dostat k zakončení se dostal přes dva hráče. K odraženému míči se pak dostal Mário a jeho rána zamířila těsně nad břevno.
20'
Žlutou kartu dostává Kwadwo Asamoah (Inter Milán).
19'
Troost-Ekong dokázal odvrátit centr Asamoaha z levé strany.
18'
Inter rozehrál rohový kop, na který si naskočil Škriniar. Hlavička slovenského stopera však šla pouze do brankáře Mussa.
17'
Nuytinck si nechtěl komplikovat situaci, tak radši odkopl míč do zámezí. Aut rozehraje Vrsaljko.
16'
Inter zatím hraje hodně nezáživný fotbal. Hráči zatím nejsou moc často v nábězích a celkově hra nemá příliš velké tempo.
15'
Vrsaljko sám sebe doslova obehrál. Zkoušel u lajny udělat kličku, ale balón mu utekl. Aut pro hosty.
13'
Opět zvládl de Vrij dobře svůj rychlostní souboj a přihrál Handanovičovi. Udinese je ale zatím nebezpečnější než Inter Milán hlavně v přechodové fázi.
12'
Handanovič čeká na chvíli, až se mu spoluhráči nabídnou.
11'
Pussetto byl v zajímavém náběhu na levé straně, ale de Vrij předvedl svou kvalitu. Dokázal totiž útočníka Udine obrat skvělým způsobem o míč.
9'
Milánští opět drží míč na svých kopačkách. V úvodu utkání rozhodně nikam nespěchají.
8'
Zajímavou přihrávku dostal Mário. Následně vypálil z hranice pokutového území. Bránu však minul o malý kousek.
6'
Zaváhání hostujícího brankáře málem znamenalo vedoucí branku Interu. Mário se dostal do dobré pozice ve středu hřiště a uvolnil na pravé straně Vrsaljka. Ten sice měl k míči dál než brankář, ale nakonec centroval on. Obrana Udine nakonec vše zvládla.
4'
Politano se dopustil útočného faulu. Sudí vše dobře viděl a zapískal včas.
2'
Inter už drží míč na kopačkách a postupnou kombinací se snaží dostat dopředu.
1'
První útočnou akci podnikli hosté. De Paul rozjel útok, který pak ale zastavila obrana Interu. Fofana ztratil míč.
1'
Oba týmy nastupují ve svých tradičních barvách. Inter oblékl modro-černou kombinaci dresů a Udinese nastoupí v černo-bílé barvě.
Obě mužstva pod vedením hlavního arbitra vstupují na hrací plochu.

Inter Milán: Handanovič – Vrsaljko, Škriniar, de Vrij, Asamoah – Valero, Brozović, Mário – Politano, Icardi (C), Baldé.
Náhradníci: D. Padelli – D'Ambrosio, Candreva, Gagliardini, Lautaro Martínez, Miranda, Nainggolan, Ranocchia, Perišić.

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck – ter Avest, Fofana, Behrami (C), Mandragora, D'Alessandro – Pussetto, de Paul.
Náhradníci: Nícolas, Scuffet – A. Balić, Barák, Lasagna, Machís, Micin, Opoku, Gi. Pezzella, Pontisso, Vizeu, Wagué.

Rozhodčí: Rosario Abisso.
INTER MILÁN

Inter se nachází na opačném pólu tabulky. Momentálně je třetí s 29 body, avšak formu v posledních zápasech nemá moc lichotivou. Svěřenci kouče Luciana Spallettiho nedokázali vyhrát už čtyři soutěžní utkání v řadě a navíc musejí skousávat hořké vyřazení z Ligy mistrů. Přestože jim stačilo v posledním utkání skupiny porazit doma PSV, tak se to nakonec nepovedlo. Remíza 1:1 posunula Inter Milán pouze do jarních bojů v Evropské lize. Inter se každopádně může spolehnout na branky svého kapitána Maura Icardiho, který se v domácí soutěži trefil už osmkrát.
UDINESE CALCIO

Celek ze severu Itálie má na svém kontě pouhých 13 bodů a krčí se na 17. místě. Favorit zápasu je tak zcela jasný a Udinese může jen překvapit. Udinese má po patnácti kolech náskok dvou bodů na Bolognu, která se nachází na sestupovém místě. Trenéři Calcia nemají klidné spaní, jelikož jejich tým vyhrál jen jeden zápas z posledních sedmi. Naposledy Udinese podlehlo Atalantě 1:3 na domácí půdě. Nejlepším střelcem tohoto mužstva je se šesti góly Argentinec Rodrigo De Paul. Antonína Baráka v tomto zápase asi neuvidíme, jelikož je napsán v kolonce zraněných hráčů.
Krásný sobotní podvečer při sledování online přenosu z italské Serie A. Dnes se proti sobě postaví Inter Milán a Udinese Calcio. Zápas začíná v 18:00. Utkání bude pro Vás komentovat Daniel Fekets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62