Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Inter Milán - 19. srpna 2018   20:30

Sassuolo
27' D. Berardi
1:0
(1:0)
Sassuolo
Consigli – Lirola, Magnani, G. M. Ferrari, Rogério – Bourabia (64. Sensi), Magnanelli (C), Duncan – D. Berardi, K-P. Boateng (85. Babacar), Di Francesco (74. Boga).
Maurizio Mariani – Ciro Carbone, Sergio Ranghetti
Mapei Stadium – Città del Tricolore
Inter Milán
Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Miranda, Dalbert (46. Perišić) – Brozović (86. Karamoh), Vecino – Politano, Lautaro Martínez (69. Baldé), Asamoah – Icardi (C).

Ode mě je to pro dnešek vše. Dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 23:11.
Je konec, hned na úvod nového ročníku Serie A se zrodil nečekaný výsledek, Sassuolo poráží Inter Milán 1:0. V prvním poločase hru po většinu času kontrolovali domácí fotbalisté, kteří zaskočili favorizovaného soupeře svým výborným pohybem. Pětadvacátá minuta přinesla penaltový zákrok na Di Francesca, o chvíli později poslal Neroverdi do vedení Domenico Berardi. Hosté se před přestávkou zmohli jen na nepříjemný pokus kapitána Icardiho, ve druhé půli už se hrálo podle jejich taktovky. Spallettiho družina ale doplatila na mizernou koncovku, Icardi selhal i ve své druhé možnosti, v nastaveném čase pak hlavou o kousek přestřelil de Vrij.
90+6'
90+5'
Dost možná poslední příležitost na vyrovnání nepříznivého stavu pokazil milánskému týmu faulující Matías Vecino. Neroverdi s rozehrávkou standardní situace pochopitelně nespěchají.
90+4'
Mé předchozí tvrzení pouze potvrdil Andrea Consigli, který obětavě vyboxoval Politanův centr od rohového praporku. Snaha Interu ještě bude pokračovat.
90+3'
S nadějemi Spallettiho družiny to začíná vypadat bledě, Sassuolo brání jednobrankový náskok opravdu srdnatě a nic nenasvědčuje tomu, že by o něj mělo v závěru utkání přijít.
90+2'
O chvíli později hlavičkoval nizozemský stoper, který do Interu Milán přišel z římského Lazia, znovu. Tentokráte Consigli vůbec zasahovat nemusel, balon skončil nad horní tyčí.
90+1'
A první nastavená minuta málem přinesla vyrovnávací trefu. Politanova nabídka dolétla přesně do míst, kde se pohyboval Stefan de Vrij, jenže jeho hlavička z bezprostřední blízkosti skončila pouze u výtečného Consigliho.
90+1'
Hlavní sudí Mariani se nad rámec základní hrací doby rozhodl nastavit hned pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Stefano Sensi (US Sassuolo Calcio).
89'
Centrovaný míč od Mattea Politana sice dolétl na hlavu jednoho z milánských hráčů, poté se ale pouze vznesl do vzduchu a spadl přesně do náruče nachystaného Consigliho.
88'
Závěr utkání se nezadržitelně blíží a nápor Interu stále nepřichází. Možná se hostům povede udeřit po nařízené standardní situaci, kterou pro ně získal faulovaný Baldé.
87'
Neúnavný Alfred Duncan si narazil s právě příchozím Babacarem a poté se marně pokoušel překvapit Samira Handanoviće přízemním pokusem k bližší tyči.
86'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Yann Karamoh.
85'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Khouma Babacar.
84'
Tentokráte Keita Baldé operoval na hranici pokutového území, odkud vyslal hodně razantní pokus, díky Magnaniho bloku ale Andrea Consigli k zákroku sáhnout nemusel.
83'
Rogério se u postranní lajny utkal v souboji s Baldém. Míč posléze doskákal až za postranní čáru, načež jej hlavní rozhodčí po konzultaci se svým kolegou správně přisoudil Interu.
82'
Sassuolo už se přeci jen zatáhlo do hlubšího defenzivního bloku, ve zbývajícím průběhu utkání od domácích hráčů zřejmě můžeme čekat jen beton před vápnem a rychlé brejky.
81'
Střídající Stefano Sensi tak dlouho přidržoval Vecina, až nedal rozhodčímu jinou možnost, než odpískat nedovolený zákrok. K udělení karetního trestu ze záhadných důvodů nedošlo.
80'
Duncan nedovoleně zastavil Perišiće, chvíli nato jeho reprezentační kolega Brozović rozehrál přímý kop na Mirandu, jenže ten vracel míč do vápna už z prostoru za čarou.
79'
Téměř totožný moment byl k vidění i o pár okamžiků později. Jediná změna spočívala v tom, že Icardiho místo Politana zkoušel nalézt Ivan Perišić.
78'
Kombinace milánského velkoklubu tentokráte probíhala na pravé straně, odkud k Icardimu centroval Politano, o odklizení balonu se ovšem postaral Ferrari.
77'
Nepřesnosti v rozehrávce Interu využil Magnanelli, jenž lehkým obloučkem poslal balon k Boatengovi. Ten v postupu vstříc Handanovićovi pokračovat nemohl, pomezní sudí správně viděl ofsajd.
76'
Keita Baldé využil své šikovnosti k proniknutí do pokutového území, jeho následný centr sice směřoval do prostoru před brankou, jenže ve vzduchu si pro něj došel Consigli.
74'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Jeremie Boga.
73'
Alfred Duncan si obhodil míč kolem Asamoaha, poté si troufl na sprinterský souboj s Mirandou, zkušenému brazilskému obránci ale překvapivě nestačil.
72'
Do konce základní hrací doby zbývá odehrát už jen necelých dvacet minut. Inter si zatím žádný souvislejší tlak nevypracoval, Sassuolo až na Icardiho šanci z před pár minut statečně odolává.
71'
Dnes aktivně hrající Di Francesco si z obránců soupeře udělal tréninkové kužely, jenže těsně před Mirandou si míč poslal příliš daleko od kopaček, čehož brazilský veterán dokázal využít.
70'
Na trávníku zůstal po tvrdém souboji s Icardim ležet Magnanelli, k němuž byli okamžitě přivolání zdravotníci. Nechme se překvapit, zda bude domácí kapitán schopen utkání dohrát.
69'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Keita Baldé.
68'
Nově příchozí Sensi přenechal balon lépe postavenému Berardi. Ten se, zdá se, nepoučil, znovu jej totiž přidržel a v podstatě si počkal pouze na to, až mu střelu zblokuje Miranda.
67'
Obrovská příležitost byla k vidění i na druhé straně. Nabídka z kopačky Ivana Perišiće doputovala přesně do míst, kam si seběhl Icardi, kapitán Interu však z bezprostřední blízkosti těsně přestřelil.
66'
Asamoah nedosáhl na Vecinovu nahrávku, čehož okamžitě využil Lirola. Domácí obránce to udělal fantasticky, když milimetrovým centrem vyzval ke skórování Boatenga, jeho rána ale skončila jen na tyči.
65'
Duncan svůj pas na Lirolu načasoval opravdu parádně, přízemní nabídka pravého zadáka Sassuola se také povedla, ovšem Boatengovy naděje na uklizení míče do poloprázdné branky zahnal Danilo D'Ambrosio.
64'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Stefano Sensi.
64'
Marcelo Brozović si vyčkal na ideální okamžik a poté zkusil oslovit Ivana Perišiće, před chorvatského reprezentanta ale včas skočil Giangiacomo Magnani.
63'
Bourabia přerušil další akci soupeři, k obrannému zákroku navíc přidal povedený průnikový pas pro Berardiho, který se ale s míčem znovu mazlil o něco déle a z nadějného brejku Handanoviće vůbec neohrozil.
62'
Matteo Politano se zbavil napadajícího Rogéria a kousek za šestnáctkou si přehodil balon na silnější levačku, jenže jeho rána měla přesně opačnou rotaci, než domácí potřebovali.
61'
Mauro Icardi si vyměnil míč s Martínezem a poté se s ním vrhl střemhlav do šestnáctky, jenže kulatý nesmysl se mu v moment střely zamotal mezi nohama.
60'
Asamoah předvedl obrovskou rychlost, zachytil balon ještě na hrací ploše a poté jej do palebné pozice předložil Marcelu Brozovićovi, jehož prudký projektil vylétl vysoko nad branku.
59'
Tentokráte se Domenico Berardi pasoval do role nahrávače, když nasměroval svůj pas přesně na hruď ghanského veterána Boatenga. Domácí útočník však kvůli ofsajdu dále postupovat nemohl.
58'
Tady měl Berardi střílet. Italský reprezentant se protáhl mezi Asamoahem a Mirandou, jenže místo okamžitého zaměstnání brankáře Handanoviće si naprosto zbytečně chtěl obehrát ještě de Vrije.
57'
Nyní už ghanský fotbalista vbíhá na hrací plochu, rozhodně ale nemůžeme říci, že by vypadal stoprocentně fit. V nadcházejících minutách se tak dost možná dočkáme vynuceného střídání.
56'
Alfred Duncan byl po Vecinově předchozím zákroku za doprovodu zdravotníků odveden k ošetření za postranní čáru, zpět na place jej zatím stále nevidíme.
55'
D'Ambrosiovu zpětnou nahrávku málem vystihl Kevin-Prince Boateng, který nebezpečně dotíral na Mirandu s vybíhajícím Handanovićem, k míči se však o kousíček nedostal.
54'
Žlutou kartu dostává Matías Vecino (Inter Milán).
53'
Stefan de Vrij se ocitl v nezáviděníhodné situaci, když byl u postranní čáry pronásledován Rogériem. Nizozemský stoper se nakonec rozhodl pro nejjednodušší řešení a jen zakopl míč do autu.
52'
Pol Lirola si všiml za obrannou linii Interu si sbíhajícího Di Francesca, jedna ze čtrnácti letních akvizic Sassuola to ale v souboji s de Vrijem přehnala s agresivitou.
51'
Duncan ustál souboj s Vecinem, posunul balon k Boatengovi, kterého zezadu atakoval Miranda. Jednalo se o jasný faul, brazilský stoper si při svém počínání navíc sám ublížil.
50'
O tom, že Perišić ofenzivu svého týmu rozhýbe, se přesvědčujeme už krátce po jeho příchodu na lavičce. Chorvatský reprezentant přihrával Icardimu a nebýt záchranného skluzu v podání Ferrariho, šel byl hostující kapitán sám na branku.
49'
Ivan Perišić si seběhl na Asamoahův dlouhý aut, poté si v pokutovém území krkolomně narazil s Icardim a vypálil z otočky, slabší pravačkou ovšem zacílil nad branku.
48'
Ve druhém poločase se dá očekávat stále se stupňující nápor hostujícího celku. Martínez zkusil překvapit Consigliho načechraným obloučkem, jenže brankář Sassuola číhal na správném místě.
47'
Ferrari promáchl D'Ambrosiovu nahrávku na Icardiho, o chvíli později před Politanem odvrátil míč alespoň na roh, ze kterého fotbalisté Interu nic nevytěžili.
46'
Luciano Spalletti sáhl k očekávanému střídání, na hřiště se podívá Ivan Perišić, střelec jednoho z chorvatských gólů ve finále mistrovství světa. Utkání naopak končí pro Dalberta.
46'
První poločas je u konce a domácí fanoušci doprovázejí svůj tým do šaten hlasitým potleskem, Sassuolo totiž vede nad Interem 1:0. Nutno poznamenat, že jde o vedení zasloužené, Neroverdi totiž favorizovaného soupeře po většinu hrací doby přehrávali a byli aktivnější. Dosud jediný gól padl v sedmadvacáté minutě, když penaltu po faulu na Di Francesciho se štěstím proměnil Domenico Berardi. Hosté se s blížícím se koncem půle přeci jen začali zvedat, dva střelecké pokusy kanonýra Icardiho ale mezi tři tyče nezamířily.
45'
45'
Hosté se marně dožadovali odpískání penalty, když se Kwadwo Asamoah po souboji s Magnanellim skácel k zemi. Rozhodně se jednalo o sporný moment, sudí ale dle mého názoru rozhodl správně.
44'
Pokud chtějí Milánští uspět, musí se vyvarovat jednoduchých ztrát ve středu hřiště. Jednu takovou předvedl Vecino, a pustil tak do úniku Domenica Berardiho, ten však pod tlakem vracejícího se Dalberta vysoko přestřelil.
43'
Inter se pomalu nadechuje k závěrečnému tlaku prvního poločasu. Od Nerazzurri se určitě čekalo více, ovšem nesmíme zapomínat, že po přestávce nás ještě minimálně pětačtyřicet minut hry čeká.
42'
Spalettiho družina se dopustila další laxní chyby v rozehrávce, jmenovitě to byl Brozović, kdo namazal Di Francescovi, zaváhání svého kolegy ale stačil zažehnat D'Ambrosio.
41'
Duncan nezpracoval Berardiho nahrávku, Milánští se na to konto mohli vydat do rychlé protiakce. Jenže ta skončila dříve, než vůbec začala, Martínez s Icardim si vůbec neporozuměli.
40'
Z této standardní situace se Sassuolu zahrozit nepovedlo, o hlavičku se peroucí Gian Marco Ferrari totiž ve vápně jasně fauloval bránícího Stefana de Vrije.
39'
Domenico Berardi roztáhl hru na Lirolu, který nezvládl odcentrovat přes Dalberta. Sudí si chvíli nevěděl rady, nakonec však správně přiřkl domácím rohový kop.
38'
Matínezovi prošel hraniční zákrok proti Rogériovi, argentinský mladík posléze nacentroval balon do malého vápna s nadějí v Icardiho zakončení, jenže vybíhající Andrea Consigli jeho plány zhatil.
37'
Bouřlivý potlesk z ochozů stadionu si vysloužil Domenico Berardi. Střelec zatím jediné branky dnešního utkání si totiž u postranní lajny pohrál s Asamoahem, krásný fotbalový moment.
36'
Asamoah zvládl udržet míč před Lirolou, poté jej posunul na osu hřiště. Matías Vecino nalezl v šestnáctce číhajícího Icardiho, který si zkusil vymodlit penaltu, Ferrariho zákrok ale byl naprosto v pořádku.
35'
Martínez se pokoušel pokrýt balon tělem, důrazný Magnanelli se s ním však nepáral. Dle názoru hlavního sudího si kapitán Neroverdi počínal za hranou fotbalových pravidel.
34'
Miranda ve snaze o odvrácení míče namazal Boatengovi, který okamžitě z první adresoval svou nahrávku Di Francescovi. Ten v akci pokračovat nemohl, pomezní sudí správně odmával ofsajd.
33'
Parádní rána hostujícího kapitána, málem bylo srovnáno. Obrana Sassuola poskytla Icardimu dostatek času i prostoru k tomu, aby si nachystal míč na svou neuvěřitelně silnou pravačku, jeho pumelici ovšem k zasažení prostoru u tyče scházely deciemetry
32'
Na Polittanův nepříjemně zakroucený centr si na hranici malého vápna sbíhali de Vrij s Brozovićem, ovšem oba byli až příliš rychlí a letící balon o kousek přeběhli.
31'
Asamoah se na levé straně zkoušel zbavit Pola Liroly, ten si ale pomohl rukama, přidržel ghanského záložníka za dres, načež mu byl odpískán nedovolený zákrok.
30'
Inter zatím zůstává hodně za předzápasovými očekáváními a pokud chce s nepříznivým vývojem něco provést, bude muset zařadit o několik rychlostních stupňů výše.
29'
Dalbert předvedl další slabší okamžik, míč v podstatě pouze odevzdal Consiglimu. Posléze ale své zaváhání stačil napravit, když odvrátil výkop domácího brankáře před Berardim.
27'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
A domácí fotbalisté se k velké radosti svých fanoušků ujímají zaslouženého vedení. DOMENICO BERARDI sice nekopl penaltu úplně přesvědčivě, Samir Handanović totiž směr jeho rány vystihl a na míč si dokonce sáhl, v cestě do sítě mu ovšem nestačil zabránit.
26'
Žlutou kartu dostává Miranda (Inter Milán).
25'
Tak pozor, po faulu na unikajícího Federica Di Francesca byla nařízena penalta! Sassuolu se naskýtá velká příležitost k otevření gólového účtu.
25'
Poněkud zběsilé tempo z posledních minut se teď pokouší uklidnit Stefan de Vrij s Mirandou, kteří kombinují na vlastní polovině a čekají, až se v obraně soupeře otevře nějaké okénko.
24'
Boateng vybojoval balon pro Alfreda Duncana, jenž se zachoval poněkud sobecky, když místo pasu na volného Berardiho pouze napálil míč do před sebou blokujícího de Vrije.
23'
Následovaly hned dva rohové kopy hostujícího týmu. Po tom druhém se k zakončení téměř prodral Stefan de Vrij, kterému balon z kopačky doslova sebral Giangiacomo Magnani.
22'
První vážnější šanci Interu měl na svědomí Mauro Icardi. Kapitán milánského týmu si seběhl na přesný pas od Martíneze a z úhlu málem překvapil brankáře Consigliho, jenž vytěsnil míč na roh.
21'
Milánští rozjeli postupnou kombinaci po pravé straně, Politano si ale v souboji jeden proti jednomu nevěřil na Rogéria, a proto opět otočil hru směrem vzad.
20'
Úvodní dvacetiminutovka sice nabídla jen jednu gólem zavánějící příležitost, i tak ale můžeme říci, že sledujeme kvalitní utkání v hodně svižném tempu, o které se stará především Sassuolo.
19'
Berardi ve vzdušném souboji přetlačil zatím hodně nejistého Dalberta, pustil si míč dál od nohy a poté odcentroval k zadní tyči, kde na něj jen těsně nedoskočil Di Francesco.
18'
Konečně o sobě dal vědět také v létě mohutně posílený Inter. Mladičký Martínez sklepl Icardimu, jenž si našteloval míč na pravačku a vypálil, přízemním pokusem ovšem Consigliho nevystrašil.
17'
Po Rogériově faulu si přímý kop vzal na starost Matteo Politano, mimochodem kmenový hráč Sassuola, jenže obrana domácích jeho centr odvrátila.
16'
Žlutou kartu dostává Rogério (US Sassuolo Calcio).
16'
Svěřenci trenéra De Zerbiho se zlobí na hlavního sudího, že neodpískal další standardní situaci v jejich prospěch. Opakovaný záběr ukázal, že jsou nespokojeni oprávněně, Boateng byl viditelně přidržen Mirandou.
15'
Federico Di Francesco doběhl téměř ztracený balon, načež jej poslal do pokutového území, kde se k zakončení sice dostal Duncan, jenže trefil pouze před sebou blokujícího Vecina.
14'
Standardní situaci rozehráli domácí na krátko, což se jim v konečném součtu absolutně nevyplatilo. Boateng totiž sklepl Rogériovi míč pouze na paty, obránce Sassuola byl posléze vytlačen až na obrannou polovinu.
13'
Neroverdi určují tempo utkání, favorizovaného soupeře zatím jasně přehrávají. Nyní budou mít k dispozici přímý kop, na Berardiho si nedovoleně vyšlápl Brozović.
12'
Sassuolo rozehrávalo alespoň rohový kop. Po Berardiho skákavé nabídce míč doputoval do malého vápna, kde málem překvapil ne úplně pozorného Samira Handanoviće.
11'
Dalbert nezachytil Rogériův pas, a nabídl tak možnost Domenicu Berardimu. Talentovaný křídelník pronikl až do vápna, kde se chtěl ještě zbavit de Vrija, jenže ten jeho záměr skvěle přečetl.
10'
Kevin-Prince Boateng si seběhl na lavičku do prostoru levého křídla, kde jej ve výskoku rukama přibrzdil D'Ambrosio. Správně odpískaný faul v podání hlavního arbitra.
9'
Další rychlý brejk Sassuola táhl Magnanelli, jenž těsně před šestnáctkou roztáhl hru pro Berardiho. Ten vracel míč do centra dění, Boatenga však k hlavičce nepustil de Vrij.
8'
Hosté rozehráli přímý kop hodně zajímavě, když do šestnáctky vyslali jen tři hráče, Lautaro Martínez se ale i tak dostal ke střele, s níž si poradil připravený Consigli.
6'
Žlutou kartu dostává Alfred Duncan (US Sassuolo Calcio).
6'
Následoval rohový kop De Zerbiho družiny. V šestnáctce sice došlo k závaru, po kterém se k zakončení málem dostal Berardi, s rezolutním odkopem však stačil přispěchat Miranda.
5'
Zajímavá možnost domácího celku, který se málem ujal vedení. Boateng přihrávkou z první poslal do úniku Bourabiu, jenž se pokusil zaskočit Handanoviće střelou mezi nohy, brankář Interu ale spolehlivě zasáhl.
4'
Stejnou situaci jsme viděli i na opačné straně hrací plochy, Giangiacomo Magnani místo k Di Francescovi poslal kulatý nesmysl pouze do zámezí.
3'
Miranda si vyměnil balon s novým stoperským kolegou de Vrijem a poté zkusil přenést hru na levé křídlo, pro Asamoaha byla však jeho nahrávka příliš dlouhá.
2'
Rogériův pas pustil Danilo D'Ambrosio za sebe, čehož se pokoušel využít napadající veterán Boateng, obránce Interu ale zachoval chladnou hlavu a celou situaci s přehledem vyřešil.
1'
Maurizio Mariani právě foukl do píšťalky, dnešní utkání úvodního kola nového ročníku Serie A mezi Sassuolem a Interem bylo zahájeno. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v zeleno-černých dresech, naopak milánský celek bude hrát v bílém.
1'
Ještě před začátkem zápasu je na programu minuta ticha za oběti pádu mostu v Janově.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Magnani, G. M. Ferrari, Rogério – Bourabia, Magnanelli (C), Duncan – D. Berardi, K-P. Boateng, Di Francesco.
Náhradníci: Satalino, Pegolo – Djuričić, Matri, Sensi, Sernicola, Odgaard, Boga, Babacar, Dell'Orco, Locatelli, Adjapong.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Miranda, Dalbert – Brozović, Vecino – Politano, Lautaro Martínez, Asamoah – Icardi (C).
Náhradníci: D. Padelli, Berni – Vrsaljko, Ranocchia, Škriniar, Baldé, Gagliardini, Valero, Karamoh, Perišić, Candreva.

Rozhodčí: Maurizio Mariani – Ciro Carbone, Sergio Ranghetti.
Poslední vzájemné utkání

12. 5. 2018 – Inter Milán – US Sassuolo Calcio 1:2

Branky: 80. Rafinha (Perišić) – 25. Politano, 72. Berardi

Inter Milán: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Ranocchia (77. Valero), D'Ambrosio – Vecino (71. Éder), Brozović – Candreva (58. Karamoh), Rafinha, Perišić – Icardi (C)

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lemos (85. Letschert), Acerbi, Dell'Orco – Adjapong, Missiroli, Magnanelli (C), Duncan, Rogério – Berardi (79. Ragusa), Politano (71. Babacar)
Inter Milán

Do minulého ročníku Serie A vstoupili fotbalisté Interu fantasticky, v průběhu sezony se ale nevyvarovali několika poklesům formy a nakonec obsadili čtvrtou pozici, díky níž je po dlouhých sedmi letech znovu uvidíme v základní skupině Ligy mistrů. To, že v milionářské soutěži nechtějí hrát pouze komparz, ukázali I Nerazzurri během přestupového období, když do svých řad získali hned několik opravdu zvučných posil. Defenzivu bude z postu stopera nově dirigovat Stefan de Vrij, kraje obrany by měli mít na starost Šime Vrsaljko z madridského Atlética a Kwadwo Asamoah, jenž doposud působil v Juventusu. Záložní řada se rozrostla o Radju Nainggolana, o zvýšení produktivity by se kromě již zmíněného Politana měli starat talentovaní Keita Baldé a Lautaro Martínez. Otázkou zůstává, zda Luciano Spaletti, který prodloužil smlouvu až do roku 2021, udrží Maura Icardiho. Služby kapitána Interu by totiž rád získal Real Madrid.
US Sassuolo Calcio

Loňský ročník sice zakončilo na jedenáctém místě, od sestupových vod ale Sassuolo dělilo pouhopouhých šest bodů. Nespokojenost vedení klubu se projevila už v červnu, z postu hlavního trenéra byl odvolán Beppe Iachini, na jehož místo nastoupil Roberto De Zerbi. Kádr I Neroverdi prošel možná až příliš rozsáhlou obměnou, v kabině týmu z Modeny se objevilo hned čtrnáct nových tváří. Mezi ty nejzajímavější posily určitě patří Kevin-Prince Boateng, Federico Di Francesco, Manuele Locatelli či talentovaný obránce Marlos Santos, který naposledy působil v Barceloně. Sassuolo naopak opustily dvě klíčové postavy, produktivní křídelník Politano zamířil právě do Interu, zkušeného stopera Acerbiho zase zlákala nabídka z Lazia. Hned na úvod nové sezony čeká partu okolo kapitána Magnanelliho těžký soupeř, poslední tři duely s milánským velkoklubem ale zeleno-černí zvládli, tak se nechme překvapit zda uspějí i dnes.
Příjemný nedělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Italské velkokluby během přestupového období mohutně posilovaly, nový ročník Serie A tak slibuje opravdu velmi atraktivní podívanou. Z důvodu odložení zápasů obou janovských týmů je dnes na programu jen pět utkání úvodního kola, my se společně zaměříme na souboj, v němž US Sassuolo Calcio přivítá Inter Milán. Výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62