Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Parma - 26. srpna 2018   18:00

Spal
49' Antenucci (Lazzari)
1:0
(0:0)
Spal
A. Gomis – Cionek, Vicari, Felipe, Fares (81. F. Costa) – Lazzari, Schiattarella (74. Valdifiori), Kurtić, Missiroli (63. Everton Luiz) – Antenucci, Petagna.
Daniele Orsato – Giorgio Schenone, Dario Cecconi
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves, Gagliolo, Gobbi (75. Gervinho) – Grassi, Štulac, Barillà (79. Dimarco) – da Cruz, Inglese, Di Gaudio (64. Ceravolo).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:14.
Utkání je u konce a domácí se mohou těšit z tříbodového zisku. O tom rozhodla jediná trefa a ta byla opravdu parádní. Ve 49. minutě si na Lazzariho centr naběhl Mirco Antenucci, položil se do voleje a trefil se naprosto přesně. Poté pokračoval fotbal podobný tomu z první půle, spíše se bojovalo a výrazných šancí mnoho nebylo. Hosté si mohli odvézt alespoň bod, jenže Ceravolovi v 90. minutě scházel kousíček k tomu, aby sklepl Ingleseho přihrávku do sítě. Konečný výsledek zápasu je tak 1:0.
90+6'
90+5'
Alessio da Cruz fauloval, to už patrně znamená konec nadějí pro hosty na případné srovnání.
90+4'
Antenucci se ocitl na zemi, dle sudího to ale nebylo vinou faulu. Hráči Spalu se zlobili, ale s verdiktem už nic nesvedli.
90+3'
Hráči Spalu chtěli podržet míč narážečkami na malém prostoru, chvíli jim to vydrželo, poté se ale Parma pustila do kontru.
90+2'
Míč je mimo hrací plochu, rozehrávají domácí a jak se dá čekat, docela u toho zdržují.
90+1'
Parma už otevřela obranu a Sepe tak čelil brejku Spalu z pravé strany. Prostor u své první tyče zvládl pokrýt a prudkou střelu pokrýt.
90'
Rozhodčí přidá pět minut.
90'
Málem bylo vyrovnáno! Na pravé straně si počkal Inglese a po zemi prudce nacentroval na malé vápno. Ceravolovi scházely jen centimetry, aby míč sklepl do poloodkryté branky!
89'
Další standardní situace pro Spal, nyní přímý kop. Výsledkem byla umístěná, ale slabá hlavička. Sepe po svém zákroku ihned rozehrál.
88'
Centr byl v chumlu uvnitř vápna odhlavičkován hostující obranou. Na protiútok to ale zatím nevypadá.
87'
Sepe a jeho spoluhráči budou nyní čelit rohovému kopu.
86'
Costa se narážečkou uvolnil na levé straně, má tak možnost rozvinout akci do trochu rozhozené obrany Parmy.
85'
Pokud je potřeba, nemají domácí problém akci pozdržet zpětnou přihrávkou. Hlavní je mít míč ve vlastním držení.
84'
Přímý kop pro Spal kousek od půlící čáry. Domácí samozřejmě s rozehrou nikam nepospíchají.
83'
Hosté si ale musí dávat pozor v obraně. Nyní do ni pronikl Lazzari a centrem hledal nabíhajícího Petagnu. Ten míč pouze lízl a branku netrefil.
82'
Parma začíná finišovat, k útoku začíná využívat dlouhých nákopů a vůbec rychlých přesunů.
81'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mohamed Fares, přichází Filippo Costa.
80'
Zprava se na střed probíjel Lazzari, hodil si míč na levačku, poté ale pálil vysoko nad.
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Barillà, přichází Federico Dimarco.
79'
Gervinho se jako tank dostal k centru z levé strany a poté z toho byla nebezpečná situace po odražené střele. Gomis ale byl u tyče včas.
78'
Kličkovanou předvedl pravou stranou da Cruz, prudký pokus na první tyč ale skončil na boční síti Gomisovy branky.
76'
Po centru a lehkém prodloužení si na zadní tyči hledal prostor Kurtić, měl to ovšem trochu na dlouhou nohu a Sepeho branku neohrozil.
75'
Faulů přibývá. Po dalším centrovali domácí z pravé strany, obrana Parmy odvrátila. Ale pouze na rohový kop.
75'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Massimo Gobbi, přichází Gervinho.
74'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Mirko Valdifiori.
73'
Fotbalu mnoho nevidíme, zato karet požehnaně. Přišla jedna pro hosty, za faul u pomezní čáry ji dostal Antonio Barillà.
72'
A aby toho nebylo málo, tak je tu čtvrtá žlutá karta v krátkém časovém úseku. Opět pro hráče Spalu, nyní se provinil Andrea Petagna.
71'
A další karta. hostující da Cruz se dostával do úniku, když byl nejprve potažen Cionkem a poté přímo stažen Felipem. A ten byl také potrestán.
70'
Opět se žlutilo, za nedovolený zákrok na Grassiho byl kartou potrestán domácí Manuel Lazzari.
69'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Leo Štulac.
68'
Dobře pozičně hrající da Cruz zastavil levou stranou unikajícího Petagnu a poté poslal uklidňující malou domů na Sepeho.
67'
Nevyšlo to ani centrem z pravého křídla, po přiklepnutí hlavou mohl Sepe vzít míč do rukavic.
66'
Už to vypadalo, že se Spal probije narážečkou do pokutového území, ale chyba lávky. Obrana hostů na poslední chvíli zasáhla a odkopla.
65'
Nepřesný nákop levou stranou končí u Sepeho, ten ve spolupráci s obranou zahajuje protiakci.
64'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Di Gaudio, přichází Fabio Ceravolo.
63'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Simone Missiroli, přichází Everton Luiz.
61'
Žlutou kartou za faul na Štulace dostal domácí Pasquale Schiattarella.
60'
Přiostřuje se. Jedná se o takové nenápadné, ale zároveň nepříjemné zákroky. Do vápna nyní kulhá domácí Cionek.
58'
A další přerušení... Nyní to zákrokem vůči své osobě odnesl hostující Barillà. Po chviličce ale vyskočil na nohy a bude bez potíží pokračovat.
56'
Po vzdušném souboji zůstal na trávníku ležet domácí Kurtić a drží se za obličej. Takže tu máme další přerušení a ošetřování.
55'
Parma rozehrála rohový kop, do zakončení se opět cpal Inglese. Ani teď ale nebyl úspěšný.
54'
Inglese se pokoušel probít přes dva obránce, Felipe jej však udržel na zádech a pomohl tak Gomisovi se zákrokem.
53'
Domácí Petagna nyní zatáhl za záchrannou brzdu, okamžitě se pískalo. Obešlo se to bez karty.
52'
Bránící zeď zvládl ztlumit střelecký pokus a o zbytek se postaral hbitý Sepe. Stále je to tak o jednu branku.
51'
Navíc je tu další akce Spalu a po faulu na Petagnu se bude kopat přímý kop z poměrně nebezpečné vzdálenosti.
49'
Spal právě vstřelil branku!
To je ono, tohle tento zápas potřeboval – gól! Zprava se k centru dostal Lazzari, na penaltě našel volného MIRCA ANTENUCCIHO, který se položil do voleje a trefil volný prostor Sepeho branky. Gólman Parmy vše pouze zkoprněle sledoval.
47'
Hned tu máme krátkou pauzu, po da Cruzově zákroku probíhá ošetřování na straně Spalu.
46'
Hned v úvodu se po pravé straně uvolnil domácí Kurtić, na zakončení ale neměl potřebnou rychlost.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Je za námi první půle, která mnoho fotbalu nepřinesla. Sledovali jsme zápas bez šancí, spíše to byla vyčkávaná. Optická převaha by se dala přiznat domácím, ti ale nedokázali nic vytěžit, vždyť jedinou kloudnější akcí byla Missiroliho hlavička po centru z pravé strany. DO kabin se tak jde za stavu 0:0.
45'
45+2'
Tak ještě jedna standardní situace pro hostující tým, to vše po faulu na Štulace. Je to ale na postupnou akci, nic pro přímé ohrožení.
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
44'
Hostující Grassi ukazuje sudímu, že byl Lazzarim faulován a mělo se rozehrávat proti brance Spalu, rozhodčí byl ale jiného názoru a Grassimu naznačil, aby rychle vstal.
43'
Úspěšný nebyl ani Vicari, na levé straně měl prostor pro střelu, rána levačkou mu ovšem nesedla podle představ. Sepe tak opět nemusel zasahovat.
42'
Aktivita Spalu nyní narůstá, chce to jen zlepšit koncovku.
41'
Vynikající Iacoponi nyní zastavil rychlého Farese. Bylo to všechno čisté a na poslední chvíli, neboť domácí hráč se již probíjel k finálnímu centru.
39'
Ne... Odražený míč se dostal ke Kurtićovi a ten se pokusil o zakončení přes hlavu. Sepeho branku minul o několik metrů.
38'
Už z toho máme menší sérii, Spal má již třetí roh v krátkém časovém úseku.
37'
Změnit to chtěl domácí Lazzari, jeho kličkovaná pravou stranou skončila rohovým kopem.
36'
A opět je tu fáze, kdy se na trávníku mnoho neděje...
34'
Zleva to zkoušel Di Gaudio, dal si ale míč dál od nohy a to obránci stačilo k zakročení. Spal jde do protiútoku.
33'
Gomis si svou zeď postavil opravdu skvěle, Bruno Alves totiž trefil jednoho z obránců a poté se míč obloučkem odrazil přesně k brankáři.
32'
Po chybné rozehrávce Spalu ve vápně přišel nedovolený zákrok a Parma tak zcela zdarma přišla k opravdu vážně vyhlížejícímu přímému kopu.
31'
Udělal to na jedničku, neboť sám zasahovat nemusel. Míč z jeho šestnáctky dostal Alessio da Cruz.
30'
Spal opět v akci, tentokrát se bude konat rohový kop. Sepe si už koordinuje své obránce.
29'
Na druhé straně mířil o něco lépe Lazzari, Sepeho ovšem nepřekvapil. Ten předvedl jistý zákrok na brankové čáře.
28'
Z velké dálky to zkusil Barillà, Gomisovu branku však minul o opravdu velký kus. Ihned poté se spoluhráčům omluvil za zbrklé zakončení.
27'
Není to kdovíjak akční a pohledné utkání, spíše se bojuje a čeká na chybu.
26'
Po delší době zase fotbalovější momenty, do pokutového území Parmy přilétly dva centry, oba se s vypětím sil podařilo obraně odvrátit.
25'
Antenucci na trávníku, stejně jako hostující da Cruz. Probíhá ošetřování, rozhodčí mezitím chvilku bez hry využívá k pokárání tvrdě hrajících hráčů.
23'
Po vhazování na polovině Spalu reklamovali domácí hru rukou, sudí s tímto nesouhlasil. Hráči v modrobílém pouze vhazují.
21'
Spal je v posledních minutách rozhodně aktivnější, do dalšího ataku se vydal Vicari, jenže i jemu scházelo více přesnosti.
20'
Další výpad Spalu skončil mimo hrací plochu, tentokrát Missiroli nebyl vůbec přesný a hosté vhazují.
18'
No vida a už jsme se dočkali. Na centr z pravé strany si naběhl domácí Missiroli a lehce trkl hlavou do míče. Jeho hlavičku zkrotil připravený Sepe.
17'
Je to stále o tom jednom, čekáme na první střelu na branku.
15'
Tohle už vypadalo slibněji. Na levé straně dostal trochu prostoru Gagliolo, po sprintu se pokusil o centr na malé vápno, jeho spoluhráči se ovšem zapomněli vzadu a obrana Spalu tak v poklidu míč uklidila.
13'
Gólman Sepe byl bez práce, většinu toho zařídil obranný zákrok Bruna Alvese. Hosté už vyráží do protiútoku.
12'
Po sraženém centru z levé strany se bude konat rohový kop domácího celku.
10'
Na obou stranách je plno nepřesností, drtivá většina akcí tak končí obrovský kus před pokutovým územím.
9'
Začíná se trochu přiostřovat, na trávníku se nyní ocitl právě domácí Kurtić, zákrok Barilly skončil bez karetního trestu. Pouze se rozehrává přímý kop.
8'
Už je po akci, hned první centr nebyl z těch povedených a skončil u obrany. Gólman Gomis vůbec do práce nemusel.
7'
Di Gaudio musí na ošetření mimo hrací plochu, jeho spoluhráči se mezitím chystají na rozehrání přímého kopu z levé strany.
6'
Je tu první žlutá karta utkání, za opravdu tvrdý zákrok na Di Gaudia ji dostal domácí Jasmin Kurtić.
5'
Parma je v úvodních minutách o něco aktivnější, stále ale čekáme na vážnější akci.
4'
No a po jeho rozehrání bylo před Gomisem docela živo. Ten musel na brankové čáře čelit náběhu Bruna Alvese a Roberta Ingleseho, nakonec ale společně s obranou zvládl dostat míč do bezpečí.
3'
Hra se opět přesunula k brance Spalu, zleva pálil Di Gaudio, domácí Cionek jeho tvrdý pokus srazil na rohový kop.
2'
O přechod dopředu se pokusili i domácí, jenže vše skončilo na levém křídle faulem Farese na da Cruze.
1'
O výkop se postarali hráči Parmy a hned se pustili do útočení. První akce skončila v zámezí.
1'

Spal: A. Gomis – Cionek, Vicari, Felipe, Fares – Lazzari, Schiattarella, Kurtić, Missiroli – Antenucci, Petagna.
Náhradníci: Thiam, V. Milinković-Savić – Djourou, Šimić, Valoti, Moncini, Valdifiori, Dickmann, Everton Luiz, F. Costa, Paloschi, Viviani.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves, Gagliolo, Gobbi – Grassi, Štulac, Barillà – da Cruz, Inglese, Di Gaudio.
Náhradníci: Frattali, Bagheria – Dimarco, Deiola, Ceravolo, Sierralta, Gazzola, L. Rigoni, Gervinho.

Rozhodčí: Daniele Orsato – Giorgio Schenone, Dario Cecconi.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Spal
Spal začal nový ročník Serie A vítězně a to když vyhrál na hřišti Bologny 1:0. O jedinou branku utkání se zasloužil Jasmin Kurtić. Spal se v minulé sezóně tak tak zachránil, když skončil na 17. příčce a o tři body se vyhnul sestupu do Serie B. V nadcházejícím ročníku mají ambice se co nejdéle udržet v horních patrech tabulky.
Spal se musí obejít bez obránce Bonifaziho, který přišel do týmu na hostování.
Parma Calcio 1913
Parma, jakožto nováček soutěže, hrála v prvním kole s Udinese a po dvou brankách to vypadalo hned na úvodní tři body. Nicméně Parma následně ubrala a Udinese dokázalo během 25. minut vyrovnat hru na konečných 2:2!
Zkušený hráč Massim Gobbi tuhle remízu komentoval slovy: "Tohle je velká škoda. Hráli jsme koncentrovaně, dařilo se nám všechno, co po nás trenér chtěl. Jenže nám to vydrželo jen něco přes hodinu. Ke konci jsme začali dělat chyby a nedávali pozor. Tohle se nám nemůže stávat, protože v první lize nás každý soupeř může ve chvíli potrestat. Teď musíme obrátit list a soustředit se na další duel."
Oba celky se oficiálně ještě neutkaly a půjde tak v dnešním zápase o jejich premiéru.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62