Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Cagliari - 29. prosince 2018   15:00

Udinese
39' Pussetto (Stryger Larsen) • 57' Behrami (Pussetto)
2:0
(1:0)
Udinese
Musso – Opoku, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen (90. Gi. Pezzella), Fofana, Mandragora, Behrami (C), D'Alessandro – Pussetto (79. A. Balić), Lasagna.
Mariani – Meli, Tolfo
Dacia Arena, Udinese
Cagliari
Cragno – Srna (76. Faragò), Ceppitelli, Pisacane, Romagna – Ionita (62. Pajač), Bradarić (C), Barella – Pedro – Farias (65. Sau), Cerri.

Já děkuji za pozornost a přeji pěkně strávený zbytek večera.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 12:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:15.
Ačkoliv nám první polovina krom Pussettova gólu nepřinesla příliš oku lahodících situacích, druhé dějství bylo mnohem vypjatější. Mnoho šancí doplněno množstvím karet, z nichž byly dvě červené, nám přinesla opravdu peprnou podívanou. Vítězství nakonec po zásluze bere domácí mančaft, který ještě gól z první pětačtyřicetiminutovky doplnil Behramiho gólem.
90+5'
90+5'
Pohledné završení zápasu nám přinesl Fofana, který pumelicí z úctyhodné vzdálenosti notně protáhl gólmana Cagliari!
90+4'
D'Alessandro se po souboji u pravé lajny dozajista spokojí s rohovým kopem ve prospěch svého mužstva.
90+3'
Dobrou kontrolu míče předvedl Fofana, který se u lajny elegantně vymotal z obklíčení tří hráčů.
90+1'
Rozhodčí dnešního zápasu nám ještě přidali pětiminutové nastavení.
90'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Giuseppe Pezzella.
89'
Behramiho dalekonosný projektil Cragna nijak neprověřil.
88'
Domácí už se s útoky nikam příliš neženou a mač spíše dohrávají.
86'
Hlavní rozhodčí ještě na videu přezkoumával situaci při standardce, kdy byl bek Udinese Larsen lehce zatahán za dres, nakonec však nechal situaci bez zpětného zásahu.
86'
Balićův přímý volný kop odvrácen.
85'
Bradarić zastavil Lasagnu unikajícího podél levé lajny až skluzem, za nějž vyfasoval žlutou kartu.
84'
Marco Sau se v době Pedrovy přihrávky nacházel v ofsajdu.
82'
Fofanu razícího si cestu k protější bráně od míče včasně odstřihl Romagna.
80'
D'Alessandro včas dostoupil centrujícího hráče a ztečoval balón na rohový kop.
79'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Andrija Balić.
79'
Mandragora šel do souboje s Cerrim uvnitř středového kruhu jasně kolíky napřed, což sudí bez váhání ocenil žlutým kartónkem, který ale po rozhovoru s videorozhodčími přeměnil na červený!
78'
Hlavní arbitr utkání po poradě s videem nakonec přehodnotil Mandragorův skluz, jehož obětí se stal Cerii, a bývalému hráči Juventusu ukázal červenou kartu! Počet mužů na trávníku je tudíž nyní znovu vyrovnaný.
76'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Darijo Srna, přichází Paolo Faragò.
74'
Ačkoliv už Udinese třímá třígolové vedení, stále nepouští o jednoho muže oslabeného soupeře ani za půlící čáru a snaží se ještě nějakou tu branku přidat.
73'
Tlak domácí ekipy nakonec završil nepřesný pas za obranu, u něhož se nejdříve ocitl Cragno.
72'
Dobré vedení míče prokázal Larsen, který po několika rychlých krocích na střed hrací plochy pálil jen do Cragnových rukavic.
70'
Barella asi dvacet metrů od vlastní brány zatáhl za dres Mandragoru a dal tak soupeři k dispozici standardní situaci.
70'
Fofanův centr z levého křídla příliš zmatku v defenzívě hostí nenadělal.
69'
Z rohového kopu Udinese žádné větší nebezpečí nepramenilo.
67'
Přímák se nakonec po několika odrazech podařilo domácím odklidit do bezpečí.
66'
Pussetto nedovoleně zastavil Srnu mířícího od pravé lajny do šestnáctky a za zákrok obdržel žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Marco Sau.
63'
Pussetto se rychlým driblinkem možná trochu vyhnal do úhlu a střelu mu zblokoval jeden z beků.
62'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Marko Pajač.
61'
Lasagna namířil penaltu přímo k levé tyči Cragnovy klece, brankář Cagliari se ale výtečně natáhl a definitivnímu pohřbení svého celku zabránil!
59'
Barella ve vlastním vápně trošku nešikovně podkopl Lasagnu a Udinese dostane k dispozici pokutový kop!
57'
Udinese právě vstřelilo branku!

VALON BEHRAMI obdržel nějakých dvacet metrů od brány soupeře hezké přiťuknutí od Pussetta a přesným zakončením k tyči navyšuje vedení!
56'
Rohový kop Udinese propadl až na zadní tyč k Opokuovi, který balón nečekal a ze stoprocentní pozice minul!
55'
Cerri se napřáhl z hranice vápna Udinese, blok beků však nepropálil.
54'
Nuytinck raději nedovoleně zastavil Fariase již na polovině soupeře.
53'
Larsen z přímého volného kopu nepropálil zeď.
50'
Lasagna prchnul všem obráncům a jediný, kdo jej zastavil, byl až kapitán hostí Ceppitelli, který si pomohl jasně nedovoleně a správně vyfasoval červenou kartu! Hráči Udinese se ještě hněvají, že jim rozhodčí přisoudil jen přímák a neuznal gólovou dorážku jednoho ze spoluhráčů!
48'
Pedro ve vzdušném souboji fauloval Mandragoru.
47'
Pussetto se na popud fanoušků neostýchal vypálit z nějakých třicetidvou metrů od Cragnovy svatyně, bránu však minul.
46'
Bradaričův pokus z hranice pokutového území Opoku neměl příliš těžké odvrátit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První poločas v Dacia Areně nám toho vskutku moc k pokoukání nepřinesl. Jako lehce lepší mužstvo bychom mohli označit Udinese, které více drželo balón a nacházelo se také u více slibně se rozvíjejících akcí. Domácí také poslal do vedení šest minut před koncem poločasu zatím jedinou přesnou ranou zápasu Pussetto.
45'
44'
Následná roztržka ještě přinesla napomenutí také Larsenovi a Nuytinckovi.
44'
Farias si nepříjemně vyšlápl na Larsen a po šlapáku dostává po právu žlutou kartu.
43'
Bradaričovi se povedl krásně najít mezi obranu nabíhajícího Pedra, který ale tváří v tvář minul bránu Udinese.
42'
Fariasovo snažení na levé straně Larsen vytlačil na rohový kop.
40'
Znovu se Fofana pokoušel překonat brankáře Cragna, ani nyní ale nevyměřil přesnost a minul.
39'

Tak konečně se dočkáváme otevření skóre! Larsen začal celou akci milimetrovým přenesením hry na IGANCIA PUSSETTA, který si nejdříve výtečným zpracováním hrudí přiťukl balón do pohybu, na což navázal famózním uklizením skákajícího kopačáku přesně ke vzdálenější tyči.
36'
Lasagnu od balónu ve vápně Cagliari dobře odtlačil pohotový Ceppitelli. S pomocí Cragna se hostům povedlo balón odvrátit.
34'
Cerri se pokoušel patičkou najít za obranu nabíhajícího Ionitu, Opoku ale jeho záměr přečetl a sám na sebe ještě hezkým zpracováním vybojoval faul.
33'
Nyní zažíváme trošku klidnější fázi hry, v níž Udinese s vyvezením balónu nějak extra nespěchá.
32'
Blíže k vlastní bráně pak Pisacane dokázal odvrátit Lasagneho centrovaný míč.
31'
Pisacane zastavil Behramiho vzdušnou přihrávku na jednoho z hráčů v černo-bílých pruzích rukou.
30'
Lasagna si po nákopu z obrany pomohl v souboji s Romagnou rukama.
28'
Dloubáček za obranu v podání Barelly nikoho nenašel a skončil v zámezí, středopolař se totiž úplně nedohodl s útočníkem Cerrim.
28'
Fofana sám překazil kontr vlastního mužstva, když v přečíslení čtyři na tři neúspěšně hledal jednoho z kolegů.
27'
Po standardní situaci hostí se k hlavičce vyšvihnul Cerri, Mussa ale vcelku pohodlně vytlačil merunu na rohový kop.
26'
Nuytinckovo taktické zatažení za dres rozběhnutého Barelly ocenil hlavní rozhodčí první žlutou kartou utkání.
24'
Larsen se brilantně uvolnil na pravé straně krasnými jesličkami soupeři, Fofanovi však vzápětí nevyšlo zpracování pasu od dánského beka. Reprezentant Pobřeží Slonoviny si pak ještě při snaze získat míč počínal nedovoleně.
23'
Po nepovedeném centrovaném přímáku Udinese se ještě u voleje ocitl Fofana, kopačák mu ovšem na obuv nesedl ideálně a Mussu neohrozil.
22'
Pussettovu zakončení z hranice šestnáctky se úspěšně postavil obranný val hostí.
21'
Behrami to s presinkem přehnal, když při rozehrávce soupeře fauloval Barellu.
20'
Srnův daleký centr přistál jen v Mussově náručí.
19'
Po posledním tlaku domácích může Cagliari konečně trochu zklidnit hru s míčem na vlastních kopačkách.
18'
Tentokráte to byl Fofana, jenž napřáhl ze vzdálenosti nějakých dvaatřiceti metrů, ani on ale balón mezi tři tyče nevměstnal.
17'
Larsen střelou na bližší tyč poprvé protáhl Cragna, který balón vyrazil, poté ještě pálil Pussetto, ten však pro změnu vůbec netrefil klec Cagliari.
16'
Dalekonosná střela z kopačky Mandragory zblokována hned prvním hráčem.
16'
Romagna si v souboji tělo na tělo na půlící čáře vymodlil faul.
15'
Pussetto se hlavou opřel do vysokého centru z levého křídla, obráncem ztlumený pokus ale Cragno snadno posbíral.
14'
Nyní se u balónu na delší dobu udrželi hosté, nic kloudnějšího ovšem na protější defenzívu nevymysleli.
12'
Ionita na středu pole přiťukl Cerrimu, jehož střela skončila vysoko nad Mussovou svatyní.
11'
Farias na hrotu útoku Pisacaneho prudký pas nezkrotil.
10'
D'Alessandrův balón z levé strany hostující obrana zneškodnila, následné snažení Udinese pak už přineslo jen odkop od Cragnovy brány.
9'
Ani jeden ze dvou po sobě jdoucích rohů Cagliari ve větší nebezpečí nevyústil.
8'
Cerri už se po pravé straně dral do vápna, vzápětí však míč na rohový kop odvrátil pozorný Nuytinck.
6'
Aktivněji zatím do mače vstoupili domácí, ti také od defenzivní linie vymýšlí nový útočný výpad.
5'
Jednalo se o Fofanu, který si navedl míč od levé lajny do středu hřiště, ani jeho zakončení se ovšem mezi ty na branku nezapíše.
5'
Ceppitelli nejdříve sám odzbrojil Pussetta, načež kopem do Argentince vybojoval aut.
4'
Na opačné straně si s Fariasovým centrem z pravé strany bezpečně poradil brankář Musso.
3'
Pussetto se asi dvacet metrů od soupeřovy brány uvolnil ke střele, pokus ale zamířil slušných pár decimetrů mimo.
2'
Na začátku zápasu si obě mužstva často mění držení míče.
1'
Utkání odšpuntovali rozehrávkou domácí, kteří oblékli typické černo-bílé pruhy, zatímco Cagliari zvolilo čistě červenou sadu.
1'
Začátek utkání se o pár minutek zpozdil, hráči už ale přicházejí na hřiště.

Udinese Calcio: Musso – Opoku, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Fofana, Mandragora, Behrami (C), D'Alessandro – Pussetto, Lasagna.
Náhradníci: Nícolas, Scuffet – A. Balić, Barák, Machís, Gi. Pezzella, Micin, Pontisso, ter Avest, Vizeu, Wagué.

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Ceppitelli, Pisacane, Romagna – Ionita, Bradarić (C), Barella – Pedro – Farias, Cerri.
Náhradníci: Daga, Rafael – Andreolli, Cigarini, Dessena, Doratiotto, Pajač, Padoin, Faragò, F. Verde, Sau, Pavoletti.

Rozhodčí: Mariani – Meli, Tolfo.
Vzájemné zápasy:

Historická bilance lehce vyznívá pro domácí mančaft, který s Cagliari devatenáctkrát zvítězil, sedmkrát se body dělily a desetkrát odešel poražen. Loňský ročník nám však přinesl rozdílnou podívanou, když nejdříve doma Udinese padlo 0:1 a následně na venkovní půdě podlehlo Cagliari 2:1.
Cagliari Calcio:

Ani o Cagliari, které loni uniklo propadnutí se o soutěž níže jen o dvě příčky, asi nemůžeme říci, že zažívá nejpovedenější ročník, oproti Udinese na tom však jsou o něco lépe. Mimo domácí stadion se ovšem svěřencům kouče Marana příliš nevede. Zatím dokázali v neznámém prostředí jen jednou zvítězit a třikrát remizovat. Pětkrát odjeli domů bez bodového zisku.

Udinese Calcio:

Domácí ekipa se v posledních letech stala už klasickým účastníkem bojů o udržení, zatím se jí ale daří zdárně udržet mezi elitou Apeninského poloostrovu. V této sezóně, kdy navazují na minulé třinácté místo, na tom ale zatím nejsou zdaleka nejlépe. Dvoubodový náskok na pozice sesílající do Serie B nezní úplně nejpohodlněji, Udinese navíc s bilancí 2-2-5 doma získalo jen o bod více než venku.

Inter Milán 1:0 Udinese Calcio
Udinese Calcio 1:1 Frosinone
SPAL 0:0 Udinese Calcio

Rodrigo Javier de Paul (6 gólů)

Rodrigo Javier de Paul (3 asistence)

18 zápasů, 17. místo, 15 bodů (3-6-9)
Dobrý den a vítejte u textového přenosu utkání devatenáctého kola italské Serie A mezi Udinese Calcio a Cagliari Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62