Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Atalanta - 25. září 2019   19:00

0:2
(0:0)
Atalanta
71' D. Zapata  (Freuler) • 90' de Roon  (Pašalić)
AS Řím
Pau López – Spinazzola (55. Juan Jesus), Smalling, Fazio (76. N. Kalinić), Kolarov – Cristante, Veretout – Zaniolo (65. Mchitarjan), Lorenzo Pellegrini, Florenzi – Džeko.
Massimiliano Irrati – Matteo Passeri, Luca Mondin
Stadio Olimpico, Řím
Atalanta
Gollini – Tolói, Kjaer, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler, Castagne – Malinovskyj (79. Gosens) – Iličić (60. D. Zapata), A. Gómez (88. Pašalić).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:11.
Utkání je u konce a hostující Atalanta se může radovat z výhry a tří bodů. AS dnes působilo zakřiknutým dojmem, směrem dopředu to nebylo to pravé a hosté toho dokázali využít. Rozhodující okamžik zápasu přišel v v 71. minutě, kdy se Atalanta dostala po zachycené rozehře do kontru a Duván Zapata tvrdou ranou do horní části branky otevřel skóre. AS se pak všemožně snažilo o srovnání, jenže bez úspěchu a v 90. minutě dal navíc pojišťující trefu Marten de Roon. Konečný výsledek tak zní 0:2.
90+3'
90+2'
Pierluigi Gollini se chystá k odkopu od vlastní branky, opět to dělá velmi pomalu, nikomu už to ale nevadí – je rozhodnuto.
90+1'
Střela z dálky šla vysoko nad Golliniho branku, ten tuto střelu pouze kontroloval pohledem.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Bergamo právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Po rozehrání přímého kopu přizvedl Pašalić míč před gólmanem, prodloužil tak centr na MARTENA DE ROONA, který hlavou sklepával do odkryté branky – 0:2.
89'
Ještě jedna žlutá karta pro domácí, po faulu na Duvána Zapatu ji dostal Juan Jesus.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Mario Pašalić.
88'
Hraje se daleko od Golliniho branky, to teď hostům vyhovuje opravdu maximálně.
87'
Definitivně mohl rozhodnout Zapata, který si po Hateboerově akci a přihrávce zprava zpracoval a po zemi vypálil ke vzdálenější tyči. Míč lízl brankovou konstrukci a šel mimo!
86'
Další nákopy domácích směrem k brance Atalanty a další pohotové obranné zákroky hostů.
85'
Další střela nad Lópezovu branku, opět se předvedl Alejandro Gómez. López bleskově rozehrává.
84'
Domácí pospíchají, moc jim to ale směrem kupředu nejde. Naopak hosté hrají rozvážně, hlavně neztratit míč.
83'
Na druhé straně pronikl do poloodkryté obrany Gómez, kousek za vápnem však pálil vysoko nad.
82'
Jako bílá hráz teď funguje obrana Atalanty, domácí se přes ni nemohou probít ke střele z opravdu dobré pozice.
81'
Veretoutův technický pokus zpoza pokutového území srazil hlavou Kjaer, je z toho roh pro AS.
80'
Gollini rozehrává od vlastní branky a samozřejmě s tím vůbec nikam nepospíchá...
79'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Robin Gosens.
78'
Po dlouhém nákopu se ve vápně míč odrazil ke Kalinićovi, který vystřelil z otočky. Ránu po zemi ale Gollini zvládl vyrazit!
77'
Tak už je po akci, kde nejnebezpečnějším momentem byl od hostů odražený míč. Nyní jej má Gollini a chystá se k odkopu.
77'
Rohový kop pro AS Řím, vybojoval jej Nikola Kalinić, rozehraje jej Lorenzo Pellegrini.
76'
Ne ne, ve hře domácích začíná být křeč, důkazem je i nepovedená narážečka, která skončila za brankou Atalanty.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Federico Fazio, přichází Nikola Kalinić.
74'
Po rychlém brejku přihrával Zapata doprava na Hateboera, tomu to ale v běhu nesedlo a svou střelu poslal nad bránu.
73'
No a Atalanta je vedoucí brankou tak povzbuzena, že se opět žene do útoku a hraje se před Lópezem.
71'
A je tu gól! Domácím nevyšla rozehrávka, přihrávku vystihl Gómez, dlouhým pasem našel Freulera, který sklepl na DUVÁNA ZAPATU a ten nekompromisní bombou pod břevno otevřel skóre!
70'
Ou, tak tomuto moc nescházelo! Na centr si v pokutovém území naskočil nebráněný Palomino a prudká hlavička šla jen kousek vedle. López zůstal na čáře jako přikovaný a mohl si zhluboka oddechnout.
69'
Teď už to bylo i se střelou, byť zblokovanou. Zapata vybojoval pro Atalantu alespoň rohový kop.
68'
Těsný ofsajd zastavil akci hostujícího celku, v nepovoleném postavení byl Hateboer.
66'
Kličky u pokutového území, to nyní předváděli hosté. Jenže bez střel i bez přihrávky za obranu.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Henrich Mchitarjan.
64'
Hostující Castagne teď dostal hromadu prostoru pro centr z levé strany, jenže i za takto dobrých podmínek nepřihrál přesně.
62'
Zapata neprošel po levé straně, Atalanta bude vhazovat. U míče je Castagne.
60'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Duván Zapata.
59'
Tak tohle byla velká šance domácích na otevření skóre! Po pravé straně unikl Zaniolo, dostal se do vápna, kde udělal kličku gólmanovi, jenže jeho následnou střelu zblokoval jeden z obránců!
58'
Fazio se kličkami dostal až na půlku a až tam rozehrál na spoluhráče, aby se mohl vrátit do obranné linie. AS však nic nebezpečného nevymyslelo, od Golliniho začíná protiakce Atalanty.
55'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Juan Jesus.
54'
Za domácí zahrozil Džeko, po uvolnění se pálil z úhlu, Gollini byl ale u své pravé tyče na zákrok dobře připraven.
53'
Rychlá kombinace hostů byla zakončena střelou de Roona, mířila však přesně doprostřed branky, kde stál připravený López.
52'
Střet Pellegniho s Malinovským byl posouzen jako faul domácího hráče, Atalanta rozehrává ze středového kruhu.
51'
Rohový kop pro AS Řím. Centr se ovšem moc nepovedl, scházela mu výška a byl odvrácen hned u první tyče.
49'
Míč je v zámezí. Domácí reklamovali faul na Džeka, dle sudího se však Malinovskij nedovoleného zákroku nedopustil.
48'
AS je v úvodu trochu zpomalené, hosté dokáží přejít do útoku. Jen finální fáze skřípe, tak jako nyní při pokusu o prostrčení míče za obranu.
46'
Hned v úvodu druhé půle přišla střela hostů z pravé strany, prudký pokus šel ale nad Lópezovo břevno.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Je za námi první poločas a do kabin se odešlo za bezbrankového stavu. Sledovali jsme sice opravdu svižný fotbal, oba celky se snažily o útok, koncovka však nebyla na úrovni, která by přinesla góly. Nejblíže tomu byli domácí Džeko, kterého vychytal Gollini a na druhé straně Gómez, ten ale střelou ze střední vzdálenosti nevyzrál na Lópeze. Na góly si tak musíme počkat.
45+2'
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
44'
Po pěkné narážečce se za obranu dostával Džeko, jenže střelu mu obrana zblokovala a následně se na Tolóiovi dopustil faulu.
43'
Trochu divočejší přihrávka na Pau Lópeze, ten musel natáhnout krok, aby pak mohl v relativním klidu odkopnout míč.
42'
Atalanta si v poklidu přihrává na vlastní polovině a trpělivě vyčkává na možnost rychlého přechodu do útoku.
40'
Je to tak, Nicolò Zaniolo si za tahání za dres prohlédl žlutou kartu a bude si tak muset ve zbytku utkání dávat pozor.
39'
Přímý kop pro Atalantu a jak to tak vypadá, za chvíli to bude na karty vyrovnáno.
37'
Castagne si nabíhal na levou stranu na přihrávku, bylo to na něj ale příliš prudké a míč skončil v zámezí.
36'
Hostující Iličić byl bolestivě přišlápnutý a chtěl se pomstít fotbalově. Prudká střela prolétla jen kousek vedle Lópezovy levé tyče.
34'
Další odkopy hostů, Atalanta se skutečně v posledních minutách pouze pečlivě brání.
32'
Zleva se do pokutového území dostal Džeko a střelou po zemi se snažil trefit prostor u zadní tyče. Gollini jeho ránu zvládl vyrazit.
30'
AS se opětovně začíná nadechovat k tlaku, Atalanta se poslední okamžiky pouze brání.
28'
Po centru od rohového praporku se k hlavičce dostal Smalling, jenže mířil vedle Golliniho branky. Je po krátkém tlaku.
28'
Po hezké fintě se na levé straně uvolnil Spinazzola, nacentroval na Džeka, před ním ale jeden z obránců včas zakročil a srazil míč na roh.
26'
Na přímý kop se nachystal Aleksandar Kolarov, jenže se zdí překopl i Golliniho branku.
25'
No a Simon Kjaer navíc za svůj nedovolený zákrok dostal jako první žlutou kartu.
24'
Zaniolo se prodíral k vápnu, když jej fauloval Kjaer a zajistil tak AS zajímavý přímý kop.
22'
Atalanta začíná přidávat na tempu a zkoušet, co si může dovolit. López tak musel opět zasahovat, nyní proti centru po zemi z pravé strany.
20'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Alejandro Gómez a donutil jít Lópeze na zem. Ten si tak připsal první vážnější zákrok.
19'
Sledujeme teď opravdu běhavý fotbal, oba celky se snaží o útočnou hru. Jen ty šance schází.
18'
Protiakce hostů. Po lehce odvráceném centru z pravé strany pálil Malinovskij, střela o zem skončila u Lópeze.
17'
K velkému sólu se nadechl domácí Zaniolo, přešel přes několik hráčů až do pokutového území, jenže pak pouze napálil jednoho z posledních bránících hráčů.
16'
Nakonec se rozhodl překvapit gólmana Golliniho přímou střelou, ta prolétla kousek nad brankou a zastavila se o tyč, která napíná síť.
15'
Faul na Kolarova, následuje přímý kop. Ten rozehraje Pellegnini centrem z levé strany.
14'
Po pravé straně hodlal zasprintovat směrem k brance AS Iličić, pomezní sudí jej ale nachytal v těsném ofsajdu.
13'
Po ošetření se ale vrací do branky a hosté sportovně přenechali míč soupeři, který je pro ošetření schválně zakopl.
12'
No, možná tu bude potíž pro domácí tým, neboť po běžném startu na míč a snadném zákroku zůstal na trávníku gólman López a drží se za nohu – evidentně silná křeč.
11'
Kolarov se nyní postavil k rohovému kopu, jenže ani tento centr k ohrožení branky nevedl.
10'
AS nevyšla ani akce po levé straně, kdy zasprintoval Zaniolo a zpětnou přihrávkou hledal Džeka. Toho obrana Bergama uhlídala a míč poslala na autové vhazování.
9'
Centr prolétl pokutovým územím a skončil u pozorného Golliniho, ten si připsal snadný zákrok.
8'
Teď ale následuje přímý kop z pravé strany, o ohrožení hostující branky se pokusí Aleksandar Kolarov.
7'
Římští fotbalisté zatím nejsou směrem kupředu příliš důrazní, obrana Atalanty pokusy o výpady zvládá pochytat.
6'
Křížnou střelu z pravé strany zkusil hostující Gómez, branku ovšem zcela minul. Přesto se z tribun snesl mírný pískot, domácím fanouškům se podobné průniky za obranu AS nezamlouvají.
5'
Nepřesný pas přes obránce Atalanty, míč skončil u připraveného Golliniho, ten ihned rozehrál.
4'
Za prudkou přihrávkou po zemi se hnal domácí Zaniolo, přes vracejícího se beka se ovšem probít nedokázal.
3'
No a možná by měl, neboť Atalanta podnikla výpad pravou stranou, po centru skrz vápno se po míči natahoval Palomino a nescházelo mu mnoho, aby jej srazil na branku.
2'
Úvodní okamžiky se odehrávají na polovině hostujícího týmu, AS ale zatím na svého soupeře příliš netlačí.
1'

AS Řím: Pau López – Spinazzola, Smalling, Fazio, Kolarov – Cristante, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Florenzi – Džeko.
Náhradníci: Mirante, Fuzato – Mchitarjan, Antonucci, Juan Jesus, Santon, Pastore, Kluivert, N. Kalinić, Diawara.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Kjaer, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler, Castagne – Malinovskyj – Iličić, A. Gómez.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Gosens, Ibañez, Arana, Barrow, Djimsiti, Pašalić, A. Masiello, D. Zapata.

Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Matteo Passeri, Luca Mondin.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne v 19 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Massimiliano Irrati, kterému budou na pomezí asistovat Matteo Passeri a Luca Mondin.
Atalanta Bergamasca Calcio

Hosté na tom také nejsou špatně, na šestém místě mají sedm bodů. V minulém kole to ale pro Atalantu nedopadlo nejlépe, na svém trávníku hrála s Fiorentinou a duel skončil remízou 2:2. Hosté vedli po vlastním gólu Palomina a trefě Ribéryho o dva góly, Atalanta však předvedla povedený finiš, v 84. minutě snížil Iličić a v páté minutě nastavení srovnal Castagne. Přesto klub zaznamenal ztrátu a mínusové body do tabulky pravdy.

Odehrané zápasy

SPAL – Atalanta 2:3
Atalanta – Turín 2:3
Janov – Atalanta 1:2
Atalanta – Fiorentina 2:2
AS Řím

Domácí tým je po čtyřech odehraných zápasech na čtvrtém místě tabulky s osmi body. O víkendu se mužstvo představilo na půdě Bologni a po vyrovnaném duelu si nakonec odvezlo všechny body. Skóre otevřel ve 49. minutě Kolarov, jenže na jeho gól už o pět minut později zareagoval proměněnou penaltou Sansone. Už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, když v posledním útoku utkání hlavičkoval Džeko a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o výhře AS 2:1.

AS Řím – Janov 3:3
Lazio – AS Řím 1:1
AS Řím – Sassuolo 4:2
Bologna – AS Řím 1:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání pátého kola mezi týmy AS Řím a Atalanta Bergamasca Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62