Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Spal - 15. prosince 2019   18:00

AS Řím
53' Tomović(vl.)  • 66' Perotti  • 83' Mchitarjan (Florenzi)
3:1
(0:1)
Spal
44' Petagna
AS Řím
Pau López – Florenzi, Çetin, Fazio, Kolarov – Diawara, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Perotti (79. Mchitarjan) – Džeko (89. N. Kalinić).
Giua – Preti, De Meo
Olympijský stadion (Řím)
Spal
Beriša – Tomović, Vicari, Felipe (73. Tunjov) – Cionek, Murgia, Missiroli, Valoti (88. M. Janković), Igor – Petagna, Paloschi (85. Floccari).

Z tohoto on-line přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer.
Před Vánocemi čekají oba dnešní soupeře venkovní duely. AS Řím zajíždí v pátek 20. prosince na hřiště trápící se Fiorentiny, zatímco Spal se o den později představí na stadionu FC Turín.
Spal natáhl svou šňůru bez ligové výhry na devět zápasů a zůstal na chvostu tabulky. Klub z města Ferrara naposledy vyhrál na začátku října, kdy v domácím prostředí udolal 1:0 Parmu.
AS Řím po obratu porazil Spal 3:1 a minimálně do zítřka pronikl mezi nejlepší čtyřku Serie A.
Držení míče: 65% : 35%.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 10:17.
90+4'
90+4'
Závěr zápasu AS Řím pohodově dohrává.
90+2'
V pokutovém území lehce přistrčený Marko Janković (Spal) upadl a všichni napjatě sledovali, co se po hvizdu sudího stane. Antonio Giua v tom měl od první chvíle jasno a útočícího hráče potrestal za simulování.
90+1'
Beriša (Spal) si připisuje rutinní zákrok proti nevýrazně zakončujícímu Zaniolovi.
90'
Hrát se bude ještě čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Nikola Kalinić.
88'
Římané ubránili rohový kop a také oni vystřídají.
88'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Marko Janković.
87'
Už takticky hrající domácí kombinují na vlastní polovině a snaží se o konstruktivní rozehrávku.
85'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Sergio Floccari.
83'
AS Řím právě vstřelil branku!
Klub z hlavního města potvrzuje svou kvalitu a vede 3:1! Uklidňující trefu zaznamenal HENRICH MCHITARJAN. Hráč, který před chvílí přišel do hry, si naběhl do předbrankového prostoru a po kolmici zprava doklepl míč do sítě.
81'
Hlavní rozhodčí přerušil hru na popud svého asistenta. Ten velmi dobře postřehl, že se Paloschi (Spal) zapojil do hlavičkového souboje při návratu z ofsajdu.
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Henrich Mchitarjan.
78'
Petagna (Spal) po kontaktu s protihráčem padá v pokutovém území! Nařídí rozhodčí třetí penaltu? Nikoliv, Antonio Giua ukazuje, že zákrok bránícího hráče byl křišťálově čistý.
76'
Statistika držení míče: 67% : 33%.
75'
Roh pro Spal. Murgia zvolil rozehrávku nakrátko. Domácí pak své soky vytlačili až ke středové čáře.
73'
Avizované střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Felipe, přichází Georgi Tunjov.
72'
Chystá se první střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapuje Tunjov (Spal).
70'
A své postavení si nepohlídal ani Pellegrini (AS Řím).
68'
O vyrovnání usilující Paloschi (Spal) v rychlém náběhu zapomněl na pravidlo o ofsajdu.
66'
A obrat je dokonán! Kabát exekutora penalty na sebe navlékl DIEGO PEROTTI a trefil pravý spodní kout brány. Beriša se ani nepohnul.
65'
Penalta pro AS Řím! Francesco Vicari fauloval Džeka a navíc inkasoval žlutou kartu.
64'
Tohle byla šance na obrat! Zblízka zakončující Zaniolo mířil Berišovi mezi nohy, ale gólman Spalu si na housle zahrát nenechal.
62'
Skumáž v předbrankovém prostoru! Svízelnou situaci bránící se Spal nakonec zvládl.
61'
Statistika držení míče: 68% : 32%.
59'
S trochou nadsázky se dá říct, že hosté hrají v rozestavení 7-3. První číslo udává počet bránících hráčů, druhé počet záložníků.
57'
Momentálně se hraje ve středu hřiště.
54'
Podražení zezadu nemohl rozhodčí přehlédnout. Taxativní žlutou dostal Yıldırım Mert Çetin (AS Řím).
53'
Na Olympijském stadionu v Římě už je veseleji! Pellegriniho střelu z levé strany si nešťastník NENAD TOMOVIĆ srazil do vlastní branky. Zkoprnělý Beriša nemohl nijak zareagovat.
50'
Felipe (Spal) uštědřil Perottimu bolestivého koňara a Antonio Giua poprvé vytáhl žlutou kartu.
49'
To Pellegrini (AS Řím) při dalším útoku už ano a patřičně toho využil. Se střelou směřující doprostřed branky Beriša neměl sebemenší problém.
47'
V ofsajdu stojící Džeko (AS Řím) nemohl hrát.
46'
Druhý poločas začal v sestavách beze změn.
46'
Zápas mezi AS Řím a Spalem má neočekávaný vývoj. Favorizovaný domácí tým měl po celý poločas více ze hry, jenomže chybou v jeho závěru zavinil penaltu, kterou neváhal proměnit Andrea Petagna.
Držení míče: 67% : 33%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:7.
45+1'
44'
Spal právě vstřelil branku!
A outsider jde do vedení! Na značku pokutového kopu si míč postavil ANDREA PETAGNA. Rozběhl se, pak skoro zastavil a vystřelil k levé tyči. López zřejmě očekával střelu doprostřed brány, a proto se jejím směrem pohnul příliš pozdě. V kabině tak bude se svými spoluhráči litovat zahozených šancí.
42'
Skóre se však brzy může změnit! Kolarov chyboval při rozehrávce, u okraje šestnáctky podrazil Cioneka a AS Řím bude čelit penaltě!
40'
To už se nacházíme v závěru poločasu, který je vzhledem k šancím překvapivě stále bezbrankový.
39'
A o chvíli později se ubránili rohovému kopu. Teď trpělivě vyčkávají, co nového soupeř vymyslí.
37'
Hosté míč odevzdali dlouhým nákopem.
36'
Beriša (Spal) si připisuje další zákrok. Práci měl znovu značně usnadněnou, protože Kolarov stejně jako předtím Perotti střílel do středu brány.
34'
Odvrácený centr si našel Perotti (AS Řím) a se zakončením ani chvíli neotálel. Beriša na míč po celou dobu dobře viděl, takže ho v klidu polapil.
33'
Po Felipeho faulu rozehraje domácí tým standardku z pravé strany. Ujme se jí Pellegrini.
31'
30'
Hostí často brání v sedmi lidech. A právě to je důvod, proč vyrážejí dopředu jen sporadicky.
27'
Fotbalistům Spalu se teď daří veškeré riziko eliminovat. Hodně jim k tomu pomáhá i defenziva, která právě zblokovala pokus Florenziho.
25'
Hned z dalšího útoku vytěžili domácí rohový kop. Pellegriniho centr nenašel správného adresáta.
23'
Florenzi (AS Řím) byl přistižen v ofsajdu.
21'
Další příležitost AS! Pellegriniho bomba sestrojená před pokutovým územím Berišou pořádně otřásla. A Římané jsou na koni.
20'
Hra je znovu přerušena. Důvodem se stal Kolarov (AS Řím) a jeho útočný faul.
18'
Ofsajd a v něm Petagna (Spal).
17'
Šance střídá šanci a Římané zahrozili i ze vzduchu! Po Pellegriniho exekuci rohového kopu se k hlavičce dostal Çetin a takzvaným koníčkem o zem málem vymetl levou šibenici!
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
14'
Domácí se nenechali zahanbit. Džeko zkusil štěstí střelou ze střední distance a ta prosvištěla kolem pravé brankové konstrukce!
13'
Defenziva AS Řím se musela mít znovu na pozoru. Nad ní si totiž vyskočil Valoti a rovněž on poslal svou hlavičku vedle pravé tyčky!
12'
Fotbalisté Spalu vystrčili drápky! Petagna neohroženě vešel na levou stranu vápna, odkud zamířil na vzdálenější tyč. K rozpoutání gólových oslav mu scházely centimetry!
10'
Zatím se však domácí tým nedokáže dostat dál než pár metrů za půlící čáru.
8'
Územní převahou dosponující AS Řím opět hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
6'
Lépe mířil Džeko (AS Řím), který z hranice vápna trefil střed Berišovy brány. A já musím konstatovat, že úvod zápasu se mi zamlouvá.
5'
A znovu jsou tu domácí. Ze střední vzdálenosti zakončující Zaniolo však svou střelu vyslal do vesmíru.
4'
Na opačné straně rozchytal brankáře Paloschi (Spal).
2'
Přesto jsme na první šanci nečekali dlouho! Centr zprava prolétl nad nabíhajícím Perottim na zadní tyč, kterou těsně minul Džeko (AS Řím)!
1'
První útok vyšel vniveč. Pellegrini (AS Řím) míč přes soupeřovu defenzivu nedostal.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště. Výkop na Olympijském stadionu v Římě provedou domácí.
Hráči obou celků právě zahájili rozcvičku.

AS Řím: Pau López – Florenzi, Çetin, Fazio, Kolarov – Diawara, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Perotti – Džeko.
Náhradníci: Cardinali, Fuzato – Antonucci, Juan Jesus, Mchitarjan, N. Kalinić, Ünder, Spinazzola.

Spal: Beriša – Tomović, Vicari, Felipe – Cionek, Murgia, Missiroli, Valoti, Igor – Petagna, Paloschi.
Náhradníci: Letica, Thiam – Cannistrà, Di Francesco, Floccari, Moncini, Mastrilli, M. Janković, Salamon, Valdifiori, Tunjov, Espeto.

Rozhodčí: Giua – Preti, De Meo.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 16. kola Serie A mezi AS Řím a Spalem.
Vzájemná utkání

16.03.2019 Spal – AS Řím 2:1
20.10.2018 AS Řím – Spal 0:2
21.04.2018 Spal – AS Řím 0:3
01.12.2017 AS Řím – Spal 3:1

Bilance z pohledu AS Řím: 2-0-2 (7:5).

Spal je úplně jiná kapitola. Klub topící se v sestupových vodách klesl po minulém kole až na samé dno. Nezvládl totiž důležitý souboj s Brescií, který byl zároveň bitvou "o šest bodů". Jediný gól zápasu vstřelil známý bouřlivák Mario Balotelli. Útěchou pro tým z města Ferrara může být postup do osmifinále národního poháru, v němž vycestuje na slavné San Siro k duelu s AC Milán.

AS Řím si dělá zálusk na TOP 4. Tohle umístění by týmu na konci soutěže zajistilo účast ve skupinové fázi Ligy mistrů. Oproti letošku by to znamenalo značné finanční polepšení, protože nyní nastupuje klub z hlavního města pouze v Evropské lize. A svou zemi tam reprezentuje úspěšně, ve čtvrtek oslavil postup ze skupinové fáze.
16. kolo Serie A nás mimo jiné zavede na Olympijský stadion v Římě, kde se tamní AS utkání se Spalem.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62