Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brescia : Lecce - 14. prosince 2019   15:00

Brescia
32' Chancellor (Špalek) • 44' Torregrossa (Sabelli) • 61' Špalek (Bisoli)
3:0
(2:0)
Brescia
Alfonso – Sabelli, Mangraviti, Chancellor, Matějů – Bisoli, Tonali (80. Viviani), Ndoj (29. Špalek) – Balotelli, Rômulo, Torregrossa (70. Martella).
Irrati – Tolfo, Galetto
Stadio Mario Rigamonti (Brescia)
Lecce
Gabriel – Rispoli, Rossettini, Dell'Orco, Calderoni (71. Babacar) – Tabanelli, Tachtsidis, Majer (62. Farias) – La Mantia, Šachov (46. Falco), Lapadula.
Bleve, Vigorito – Lo Faso, Monterisi, Dubickas, Gallo, Falco, Vera, Farias, Babacar, Riccardi, Benzar.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 16:25. Fauly: 1:2.
Je konec! Domácí nakonec berou z tohoto utkání velmi důležité tři body za výhru 3:0. O Lecce se dnes dá říct hlavně to, že sice měla balón častěji na kopačkách, ale dobré šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. To Brescia měla šancí o mnoho více a ve druhém poločase ještě přidala jednu branku. Po rychlé akce se prosadil Nikolas Špalek, který vlastně dorážel do prázdné brány. Hodně pokusů na bránu si připsal Mario Balotelli, ale ten se dnes neprosadil.
90+3'
90+2'
Brescia by ráda přidala další branku, ale nedaří se jí to. Mario Balotelli sice omylem, ale sklepl stehnem balón na Rômulu. Ten to zkusil na zadní tyč, ale jeho střela prolétla jen těsně vedle.
90+1'
Mario Balotelli byl nyní v další šanci, ale tomuto hráči dnes není přáno. Měl dobrou možnost z hranice šestnáctky, ale ta byla sražena jen na další rohový kop.
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
89'
Brescia naprosto v posledních minutách kontroluje hru a mohla přidat čtvrtou branku! Rômulo se řítil na gólmana ze strany, ale Gabriel vytáhl skvělý zákrok a vyrazil balón.
88'
K tomu se postavil sám faulovaný, tedy Mario Balotelli. Tentokrát se mu střela nepovedla tolik jako předtím a zeď ji poslala na rohový kop.
87'
Mario Balotelli si už rovnal míč na střelu, když mu byla přišlápnuta kopačka. To samozřejmě znamenalo pád a velmi dobrou možnost pro přímý kop.
86'
Cristian Dell'Orco ještě následně fauloval, tak se domácí o kousek šoupli dopředu. K tomu ještě po nějaké chvilce vybojovali aut na útočné polovině.
85'
Dimitri Bisoli si naběhl za obranu a měl velkou šanci na navýšení náskoku! Na poslední chvíli mu ale do rány vpadl protihráč, a tak je z toho jen roh.
84'
Jenže domácí obrana chce dnes ustát zápas s nulou. Když už se náhodou dostanou hosté ke střele, vše spolehlivě lapí domácí gólman – Enrico Alfonso.
83'
Nyní je odpískán faul domácímu celku. Lecce drží tedy míč na své obranné polovině a chce se dostat ještě dopředu. Rádo by ještě vstřelilo čestnou branku.
81'
Do konce utkání nám chybí necelých deset minutek a já si troufám tvrdit, že o dnešním vítězi je rozhodnuto. Domácí si připíšou tři důležité body do tabulky.
80'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Mattia Viviani.
79'
Mario Balotelli se provinil faulem, i když s tím vcelku jednoznačně svým gestem nesouhlasil. Sudí ale nebude měnit svůj výrok, takže hosté jsou u balónu.
78'
Dimitri Bisoli se stal dalším faulovaným domácím hráčem a v posledních minutách se spíše nehraje, než hraje. Lecce má navíc podstatně více faulů.
77'
Rômulo byl drsně sestřelen, ale vybojoval alespoň standardku pro svůj celek. Sandro Tonali ji zahrával, ale na přední tyči byli jen hráči hostujícího celku.
76'
Žlutou kartu dostává Diego Farias (US Lecce).
75'
Navíc ani druhý rohový kop nepřinesl ovoce pro hostující celek. Domácí obrana znovu byla u míče jako první a poslala ho mimo nebezpečí.
74'
Hosté vybojovali další rohový kop, po kterém se zakončení nedočkali. Aleš Matějů byl totiž u míče jako první a poslal ho na další rohový kop pro Lecce.
73'
Nyní domácí obrana zapracovala na jedničku. Centr totiž zastavil obránce Bresice, který navíc poté donutil soupeře zahrát jen mimo tři tyče.
72'
Lecce utahuje smyčku okolo obrany domácího celku! Khouma Babacar se ihned po svém příchodu dostal do šance, ale Enrico Alfonso podržel skvělým snížením úhlu svůj tým!
71'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Marco Calderoni, přichází Khouma Babacar.
70'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Ernesto Torregrossa, přichází Bruno Martella.
70'
Hosté měli možnost přímého kopu z dobré pozice, ale gól jsme znovu neviděli. Celé to na sebe vzal Filippo Falco, jenž minul tyčku.
69'
Calcio se dostalo do dalšího rychlého protiútoku, ale nebylo mu to k ničemu. Rychlou narážečku totiž zachytil soupeř, který okamžitě vyvezl balón dopředu.
68'
Lecce zatlačilo svého soupeře a nachází se v okolí šestnáctky. Nakonec Panagiotis Tachtsidis vypálil z dvaceti metrů a jeho ránu chytil Enrico Alfonso.
67'
Stefano Sabelli mohl rozehrát autové vhazování na útočné polovině, ale po jeho rozehrání se dostali k balónu zase hostující fotbalisté, kteří míří dopředu.
66'
Hosté sice měli k dipozici standardní situaci, ale po ní se vydali do protiakce jen domácí. Ti si ale nakonec poslali nepřesný pas, takže z akce sešlo.
64'
Žan Majer tedy definitivně dohrál a je zde opravdu velká šance, že si v bližších zápasech ani nezahraje. Nakonec je to zranění kotníku a hostující hráč je odnášen do útrob stadionu.
63'
Marco Calderoni se chtěl vydat dopředu, ale protihráč proti němu rychle vystoupil. Proto to musí hosté zase zvládnout postupnou kombinací a neztratit míč.
62'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Žan Majer, přichází Diego Farias.
61'
Brescia právě vstřelila branku! Další protiakce domácího celku končí brankou! Lecce má ve své obraně už téměř výkladní skříně, nikoliv okénka... Ernesto Torregrossa skvěle ustál souboj, načež poslal míč na Dimitriho Bisoliho. Ten si ještě chvilku počkal a našel před brankou úplně volného NIKOLASE ŠPALKA, jenž měl jednoduchou pozici. Asistence: Dimitri Bisoli.
60'
Žan Majer nejspíše bude nuceně střídat! Domácí hráč mu totiž v souboji přilehl nohu, když hráč hostí udělal prudký pohyb vpřed. Vypadá to na koleno a Majer je skoro odnášen spoluhráčem ta lajnu!
59'
Na hřišti se i nadále přiostřuje, i když zatím nevidíme tolik žlutých karet jako v prvním poločase. Na druhou stranu, to už opravdu asi nic nepřekoná.
58'
Žlutou kartu dostává Nikolas Špalek (Brescia Calcio).

Žlutou kartu dostává Marco Calderoni (US Lecce).
57'
Lecce sice častěji drží balón, ale Enrico Alfonso nemusí předvádět zázračné zákroky. Podstatně lepší šance mají domácí fotbalisté.
56'
Mario Balotelli v další šanci, ale ani nyní nerozšířil svůj střelecký účet! Dostal se k dorážce ze vzduchu, ale svou střelu namířil přesně na gólmana! Ten podržel svůj tým.
54'
To nebyla vůbec marná šance na domácí straně! Ta se totiž dostala do rychlého kontru, když se k míči dostal Mario Balotelli. Ten si zasekl na hranici šestnáctky a jeho střela minula tyčku jen o kousek.
53'
Ovšem celá útočná snaha Lecce je právě utnuta. Došlo totiž k souboji u postranní lajny, kdy si hráč hostí pomohl rukama, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
52'
A viděli jsme další centr do šestnáctky domácího celku. Zde přišlo vrácení hlavičkou zpět do ohně, ale domácí obránce poslal míč mimo nebezpečí.
51'
Andrea La Mantia si chtěl obhodit soupeře rychlou kličkou, ale ten ho zboural jako tank. Proto se píská faul a Lecce může pokračovat v náporu.
50'
Lecce se ale snaží alespoň snížit stav dnešního zápasu. Marco Calderoni chtěl centrovat, ale podjela mu noha a balón skončil jen mimo hřiště.
49'
Hosté vybojovali standardku ze strany hřiště. Jenže nic zajímavého z ní nevzniklo. Domácí obrana zatím hraje ve vzduchu bez nějakých problémů.
48'
Brescia začala i svůj druhý poločas hodně aktivně a navazuje na výkon z první půle. Tentokrát ji ale zastavil zdvižený praporek pomezního ofsajd.
46'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Jevhen Šachov, přichází Filippo Falco.
46'
Je za námi opravdu zajímavý první poločas, po kterém vede domácí celek o jednu branku. Hosté sice vstoupili aktivněji do prvního poločasu, přesto inkasovali. Brescia totiž rozebrala po centru obranu Lecce, načež byl míč poslán na Jhona Chancellora, jenž dorážel do branky z necelého půl metru. To navíc ještě nebylo vše, jelikož Calcio se ještě prosadilo, a to minutu před koncem poločasu. Gólman už pouštěl balón do zámezí, ale Stefano Sabelli ho ještě stihl na hrací ploše a poslal ho před branku, kdy byl připravený Ernesto Torregrossa, který dal jeden z nejlehčích gólů ve své kariéře.

Daší poločas začne přibližně v 16:07.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Andrea Tabanelli (US Lecce).
45'
45'
Žlutou kartu dostává Gianluca Lapadula (US Lecce).
44'
Brescia právě vstřelila branku! Neskutečná minela v podání obrany hostujícího celku posílá domácí tým do dvougólového vedení! Gabriel už poštěl míč do zámezí, jenže v tu chvíli se tam objevil Stefano Sabelli, jenž ho ještě stihl na hrací ploše a z první ho poslal před branku. Tam byl úplně osamocený ERNESTO TORREGROSSA, který v pohodě poslal balón do prázdné sítě. Asistence: Stefano Sabelli.
42'
Hra se stále stěhuje ze strany na stranu, což vidíme téměř celý první poločas. Mario Balotelli byl nyní faulován, a tak jsou domácí u balónu.
41'
Hosté zahrávali standardní situaci, která nebyla úplně marná. Po centru došlo totiž k prodloužení, jenže k tomu se jako první dostal Enrico Alfonso.
40'
Do konce poločasu nám chybí posledních pět minut! Na balónu se sice drželi domácí, ale dlouho jim to nevydrželo. Prezentovali se nepřesným autem.
40'
Žlutou kartu dostává Dimitri Bisoli (Brescia Calcio).
39'
Nyní se už nějakou dobu nehraje. Rozhodčí ještě řešil zákrok Balotelliho, ale na barvě karty se nic měnit nebude. Hosté se mohou pokoušet o srovnání.
37'
Žlutou kartu dostává Mario Balotelli (Brescia Calcio).
36'
Střelec prvního gólu už má na svém kontě i žlutou kartu. Ty jsme viděli v prvním poločase už tři. Vidíme tedy, že se rozhodně nehraje v rukavičkách.
35'
Žlutou kartu dostává Jhon Chancellor (Brescia Calcio).
35'
Hostující fotbalisté nyní úplně vypadli z tempa. Přesto nyní mohou trochu uklidnit hru, když vybojovali autové vhazování na své obranné polovině.
34'
Brescii se vlila nová krev do žil. Domácí jsou nyní na koni a hnali se do další šance. Nakonec se ale přihrávka ukázala jako příliš dlouhá na nabíhajícího hráče.
32'
Brescia právě vstřelila branku! Domácí fotbalisté se po rychlé akci dostávají v tomto zápase do vedení! JHON CHANCELLOR se z pozice obránce ocitl až na hrotu! Viděli jsme několik vrácení před gólmana, kdy se nakonec míč odrazil k obránci domácího celku, jenž měl jednoduchou pozici. Asistence: Nikolas Špalek.
30'
Vidíme tedy, že Emanuele Ndoj nejspíše po předchozím zákroku nemůže pokračovat v utkání! To je brzký zásah do sestavy trenéra domácího celku.
29'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Emanuele Ndoj, přichází Nikolas Špalek.
28'
Hráči ve žlutočerveném se znovu ocitli vepředu. Znovu to zkusili centrem do šestnáctky, ale tudy zatím cesta nevede. Domácí obrana to zvládá v pohodě.
27'
Emanuele Ndoj byl podkopnut zezadu a fauly se nám jen kupí, podstatně více jich mají hráči Lecce. Ti jsou ale přesto aktivnějšími aktéry na hřišti.
26'
Gianluca Lapadula předvedl velmi dobrý náběh! Sice byl u míče o něco později, přesto obral svého soupeře o balón. Hosté se ale k ničemu nedostali.
25'
Lecce se ale i nadále drží na míči. Přišel další centr do šestnáctky, který přeletěl první hráče hostí, načež Enrico Alfonso poslal míč mimo nebezpečí.
24'
Hned do protiútoku se dostali hosté, kteří to znovu zkoušeli centrem do šestnáctky. Domácí obrana si poradila i tentokrát, když poslala míč na aut.
23'
Dlouho trvalo, než domácí fotbalisté zahráli přímý kop. Mario Balotelli to vzal nakonec na sebe, ale Gabriel předvedl dobrý zákrok a má míč ve své moci.
22'
Nyní přišel faul těsně před vápnem a domácí mají zajímavou možnost pro přímý kop!
21'
Sandro Tonali pokračuje v zápase, byl to právě on, komu byl ledován kotník. Nyní byl znovu faulován, a tak mohou domácí založit nějakou útočnou akci.
20'
Je za námi prvních dvacet minut hry, ve kterých jsme branku ještě neviděli. Lecce pokračuje v aktivní hře a mohlo by se mu podařit vstřelení prvního gólu.
19'
Ernesto Torregrossa předvedl velmi dobrou práce. Donutil soupeře ke skluzu, který míč posunul jen o kousek. Poté se k balónu dostala právě domácí jedenáctka, jejíž centr před branku nebyl nijak úspěšný.
18'
O něco aktivnějším dojmem zatím působí hostující fotbalisté, kteří se na balónu drží častěji. Přesto jsme ještě vyloženou šanci ke vstřelení branky neviděli.
16'
Domácí hráč zůstává po střetu s Šachovem ležet na hřišti a byl k němu přivolán lékařský tým. Ten mu zaledoval kotník a uvidíme, jestli bude pokračovat.
15'
Žlutou kartu dostává Jevhen Šachov (US Lecce).
15'
Jevhen Šachov si seběhl pro balón na lajně a chtěl poslat centr před branku z první. Dobře ale zasáhl jeden z domácích, který míč srazil na autové vhazování.
14'
Emanuele Ndoj se hnal dopředu s balónem a měl před sebou hodně prostoru. Zkusil poslat přihrávku mezi obránce, ale neměl pochopení se spoluhráči.
13'
Aleš Matějů si zpracoval přihrávku na své obranné polovině a poslal ho dalšímu obránci. Lecce se okamžitě snaží napadat a podařilo se mu získat balón.
12'
Rômulo si u postranní lajny dělal téměř, co chtěl. Luca Rossettini ho zastavil nejspíše jen ta cenu faulu, ale ten se neodpískal. Proto mohou hrát hosté s míčem.
11'
Žlutou kartu dostává Žan Majer (US Lecce).
11'
Brescia zahrávala další standardku, nyní z lepší pozice než předtím. Sandro Tonali to zkusil z velkého úhlu, ale Gabriel si jeho střelu pohlídal.
10'
Přesti přišel centr. Sandro Tonali si vyskočil nejvýše a posunul míč zpět do šestnáctky. Tam si ale lépe počínali hráči hostí, kteří balón odpálil pryč.
9'
Andrea Tabanelli byl faulován, když dostal zezadu koňara do stehna. Domácí tak mohou rozehrávat standardní situaci z uctivé vzdálenosti.
8'
Zatím vidíme v úvodu tohoto zápasu vcelku atraktivní a hlavně útočný fotbal. Domácí mohou něco vymyslet, jelikož Aleš Matějů zahrával autové vhazování.
7'
Tohle byla ale velká šance na domácí straně! Rômulo si seběhl na přihrávku mezi obránce, ale jeho pokus placírkou Gabriel dokázal vyrazit svou nohou!
6'
Lecce nakonec vybojovalo rohový kop. Nakonec přišel centr na přední tyč, kam si sbíhal jeden z hostujících hráčů, ale jeho hlavička neměla šanci na úspěch.
5'
Do útoku se zase hnalo Lecce, ale obrana domácího celku si nyní poradila bez větších problémů. Přesto se hosté znovu dostali k balónu na útočné polovině.
4'
Rômulo si stěžoval, že byl v souboji postrčen, ale sudí faul pískat nebude. Přesto se Brescia drží na dostřel šestnáctky a může konečně něco vymyslet.
3'
Hostující fotbalisté jsou zpočátku utkání podstatně aktivnějším celkem. nyní přišel centr do velkého vápna, ale Enrico Alfonso nakonec nemusel zasahovat.
2'
Hosté se už hnali do velmi zajímavé akce! K tomu navíc přišel faul na hranici šestnáctky, ale je pískáno proti Lecce, které se nejspíše provinilo ofsajdem.
1'
Po kratším zpoždění nám začal první zápas v rámci Serie A v dnešním dni. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté zvolili žlutočervenou kombinaci.
1'

Brescia Calcio: Alfonso – Sabelli, Mangraviti, Chancellor, Matějů – Bisoli, Tonali, Ndoj – Balotelli, Rômulo, Torregrossa.
Náhradníci: Andrenacci – Magnani, Ayé, Zmrhal, Morosini, Špalek, Al. Donnarumma, Martella, Gastaldello, Viviani.

US Lecce: Gabriel – Rispoli, Rossettini, Dell'Orco, Calderoni – Tabanelli, Tachtsidis, Majer – Falco, Šachov, Lapadula.
Náhradníci: Bleve, Vigorito – Lo Faso, Monterisi, Dubickas, Gallo, La Mantia, Vera, Farias, Babacar, Riccardi, Benzar.

Rozhodčí: Irrati – Tolfo, Galetto.
US Lecce

To Lecce je na tom přece jen podstatně lépe a zatím se ho sestupová zóna úplně netýká. Po patnácti kolech má na svém kontě patnáct bodů a taky mu patří stylová patnáctá pozice. Hosté sice střílí více branek, kdy jich dali dvacet, přesto mají záporné skóre. Sami jich totiž inkasovalo dvacet devět. To Lecce v posledním kole bral jen bod. Na vlastním hřišti totiž remizovalo s Janovem 2:2, přestože Janov dohrával s červenou kartou.
Brescia Calcio

Brescia je zatím žhavým kandidátem na sestup, jelikož se jí zatím moc nedaří. Po čtrnácti kolech má totiž na svém kontě jen deset bodu a patří ji až devatenáctá pozice. Velkým problémem Calcia jsou branky. Za prvé jich málo dává, když jich dokázali vstřelit jen jedenáct, to není vůbec dobrý průměr. K tomu jich navíc rovnou dvacet pět inkasoval a celkově je na -15. V zatím posledním kole ale získala Brescia plný počet bodů. Vyhrála totiž na hřišti Spalu 1:0, když se trefil Balotelli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62