Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Brescia - 25. srpna 2019   20:45

0:1
(0:0)
Brescia
54' Al. Donnarumma
Cagliari
Rafael – Pinna, Ceppitelli (C), Klavan, Lykogiannis – Nández, Nainggolan, Ionita (83. Ragatzu) – Birsa (62. L. Castro) – Pavoletti (45. Cerri), Pedro.
Abbattista – Paganessi, Bresmes
Sardegna Arena (Cagliari)
Brescia
Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor (C), Martella – Bisoli, Tonali, Dessena – Špalek (79. Gastaldello) – Al. Donnarumma (71. Zmrhal), Ayé.

Ode mě je to vše, na počtenou!
Další kolo je na programu za týden a oba týmy v něm narazí na milánské soupeře. Cagliari doma přivítá Inter a Brescia okusí atmosféru slavného San Sira.
Brescia coby nováček Serie A vstoupila do nové sezony tou správnou nohou. V Cagliari překvapila těsnou výhrou, kterou Donnarumma vystřelil z penalty. Právě skončený zápas se dá označit jako utkání neregulérních branek. Domácím rozhodčí neuznali jednu, zatímco hostům hned dvě.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 10:11.
90+5'
90+4'
Hosté se pochopitelně snaží dohrát zápas co nejdál od svého území, což se jim poměrně daří.
90+2'
Ayé (Brescia) mohl definitivně rozhodnout! Po vzniklém brejku upaloval vstříc Rafaelově bráně, ale z úhlu rozvlnil pouze její boční síť.
90'
A bránit těsný náskok bude ještě pět minut.
88'
Není divu, že Brescia raději uklidňuje hru.
87'
Touha po vyrovnání je obrovská a domácí přidávají na obrátkách. Brankáře Joronena vylekal Pedro, když ho dobře mířenou hlavičkou k pravé tyči přinutil k tygřímu skoku.
86'
Zády k bráně otočený Castro (Cagliari) teď přímo ve vápně předvedl technickou finesu. Po několika žonglech se rozhodl pro zakončení přes hlavu. Nůžky, které vystřihl, však byly otupělé.
85'
Snaží se také domácí tým. Cerri se pustil do odvážného souboje jeden na jednoho a vytěžil z něj roh. Centr exekutora Ragatza nebyl nebezpečný.
83'
Střídání v týmu Cagliari: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Daniele Ragatzu.
81'
Pojistku na vítězství Brescie měl deset minut před koncem na kopačce Martella! Střelu z levé strany vápna nasměroval kousek nad břevno.
79'
Střídání v týmu Brescia: ze hřiště odchází Nikolas Špalek, přichází Daniele Gastaldello.
77'
Dva rohové kopy pro Cagliari. V obou případech bylo před bránou docela rušno, ale obránci vzniklé situaci pokaždé vyřešili.
76'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
74'
Tady se musí žlutit. Daniele Dessena (Brescia) podrazil miláčka domácího publika Nainggolana a kromě žluté karty si také vyslechl pískot z hlediště.
71'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Alfredo Donnarumma, autora branky z pokutového kopu nahrazuje český reprezentant Jaromír Zmrhal.
71'
Zápas má třetího provinilce. Po nešetrném skluzu zpytuje svědomí Simone Pinna (Cagliari).
69'
Hra se ustálila ve středu hřiště.
66'
Odražený míč si po centru našel Cerri (Cagliari) a okamžitě ho napálil směrem na bránu. Joronen ale zasahovat nemusel, o práci ho připravil obránce.
65'
Cagliari bude kopat roh.
63'
Tento zápas můžeme bez obav označit jako duel neregulérních branek. Kvůli porušení ofsajdového pravidla totiž není uznán už třetí gól, tentokrát poprvé na domácí straně. Radost z toho nemá dorážející Castro.
62'
Střídání v týmu Cagliari: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Lucas Castro.
61'
Příliš agresivní byl v souboji o míč Florian Ayé (Brescia) a za hrubost inkasoval žlutou kartu.
61'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
58'
Nakonec ano. I když se Donnarumma (Brescia) dostal ke střele, tak obranný val neprorazil.
57'
Domácí se chtějí z inkasované branky co nejdříve oklepat. Nyní na to ale nemají prostor, protože musí bránit. Zvládnou to?
55'
Útočný faul, spáchal ho Cistana (Brescia).
54'
Brescia právě vstřelila branku!
A teď už nováček střílí regulérní gól! Penaltovým katem se stává ALFREDO DONNARUMMA a radost má z toho obrovskou.
53'
Po dvou neuznaných gólech přichází zadostiučinění a Brescia bude kopat penaltu! Jejímu nařízení předcházela Cerriho ruka.
50'
Zahrozit chtěli také domácí, a tak Cerri napřáhl ke střele z hranice vápna. Jeho rána měla razanci, jenomže postrádala rovněž potřebnou přesnost.
48'
To jsou věci! Brescia vstřelila už druhý neregulérní gól. Tentokrát se krátce po rozehrání rohového kopu ocitl v ofsajdu z bezprostřední blízkosti hlavičkující Bisoli.
46'
Hned v úvodu druhé půle získal domácí tým roh. Centr směřoval na přední tyč, kde stál připravený obránce.
46'
Aktéři zápasu se vrátili zpátky na hřiště, aby pokračovali v bitvě, kterou před hodinou započali.
Šancí jako máku, gól žádný – alespoň ne regulérní. Takové je resumé úvodního poločasu, ve kterém obě mužstva hrála vyrovnanou partii. Vidět byl i bývalý slovenský reprezentant do 21 let Nikolas Špalek (Brescia). Snad se do střeleckých příležitostí dostane i po změně stran a hlavně už nějakou využije.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 4:5.
45+5'
45+3'
Babis Lykogiannis (Cagliari) podrazil Sabelliho a na cestu do kabin si s sebou přibalí žlutou kartu.
45+2'
Špalek (Brescia) si na úrovni penaltového puntíku naskočil na načechraný centr, ale v mírně pokrčeném stavu už nedokázal přesně srovnat mířidla.
45+1'
Přestávka začne za pět minut.
45'
Střídání v týmu Cagliari: za zraněného Leonarda Pavolettiho přichází Alberto Cerri.
43'
O zakončení z voleje se uvnitř vápna snažil Ayé (Brescia), střela mu ovšem vůbec nesedla.
41'
Pavoletti (Cagliari) stále polehává na trávníku a nevypadá to s ním dobře. Snad si nepřivodil zranění.
40'
Hra je znovu přerušena z důvodu ošetření hráče. Po faulu na svou osobu se skácel k zemi Pavoletti (Cagliari) a jak vidno, utrpěl bolestivé zranění.
38'
Další útok domácího celku. Pedro neohroženě vnikl do pokutového území a už už se chystal zakončil. V poslední okamžik ho čistě odzbrojil Klavan.
37'
Ionita (Cagliari) se dokonce prezentoval centrem, který mu však ukořistil gólman Joronen.
35'
Naštěstí jsou oba schopni pokračovat.
34'
Ou, při vzdušném souboji se Ionita (Cagliari) a Cistana (Brescia) tvrdě srazili hlavama a vypadá to, že oba budou potřebovat lékařskou pomoc.
33'
Po relativně delší odmlce vyrazili dopředu domácí. Podél postranní čáry se proběhl Nández, který při svém sólu průniku narazil na tvrďáka Sabelliho.
31'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
30'
Balon se vrátil zpátky do pokutového území a vyšplhal si pro něj Chancellor (Brescia). V obležení několika protivníků nebyl schopen přesně zamířit.
29'
Další roh a trma-vrma před Rafaelem. Brankáři Cagliari museli opět pomoci spoluhráči.
28'
Hned z dalšího útoku získali hosté roh. Zdánlivě zajímavou exekuci překazil výskokem obránce.
26'
Trochu ji rozhýbat se snažil Sabelli (Brescia). Škoda, že byl jeho centr přetažený.
25'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště, a my tak sledujeme poněkud hlušší pasáž utkání.
22'
Následný roh domácí zvládli ubránit.
21'
O chvíli později musel Rafael (Cagliari) zasahovat ještě jednou a tentokrát už se zapotil. Pořádnou dělovku na něj vyslal Špalek.
20'
Hosté zůstali na útočné polovině a ke střele z dálky se tam odhodlal Donnarumma. Rafael měl po celou dobu ideální výhled, takže bez problémů zakročil.
18'
Rozehrávka nakrátko se nevydařila. Centr, který následoval, totiž odhlavičkoval obránce.
17'
Rohový kop pro tým Brescia.
16'
14'
No ale pozor! Rozhodčí tento gól nechal prověřit u VAR a kvůli ofsajdu ho neuznává! Pokračujeme tak za bezbrankového stavu.
12'
A pak dokonce sama udeřila! Na perfektní centr Bisoliho si k hranici malého vápna naběhl ALFREDO DONNARUMMA a hlavou do protipohybu gólmana poslal nováčka do vedení! Tohle je pro domácí studená sprcha.
11'
Brescia se posléze ubránila dvěma rohovým kopům.
9'
A chvíli poté si domácí vypracovali druhou šanci! Průniková přihrávka do ní poslala Pedra, který tvář v tvář Joronenovi nepochopitelně selhal.
8'
Podle očekávání míč centrovaný do pokutového území defenziva Cagliari hravě odvrátila.
7'
Hosté se konečně osmělili a hned získali roh.
5'
Cagliari těží z územní převahy. Brankovou příležitost si díky tomu vytvořil Birsa. Mířil do levé šibenice a nechybělo moc, aby ji trefil!
4'
Domácí tým podnikl další akci. Pedro však finální fázi pokazil, když si míč předkopl příliš před sebe.
2'
A právě Cagliari si hned v úvodu utkání vypracovalo první střeleckou příležitost. Na noze ji měl Birsa, který z hranice šestnáctky vypálil vysoko nad.
1'
Zahajovací výkop provedou domácí.
Eugenio Abbattista přivedl hráče na hřiště.
Zápas bude zajímavý i pro slovenské a možná taky české fanoušky. V základní sestavě Brescie totiž nastoupí Nikolas Špalek, zatímco jeho parťák Jaromír Zmrhal, který ještě nedávno oblékal dres pražské Slavie, si na svou šanci počká z lavičky.

Cagliari Calcio: Rafael – Pinna, Ceppitelli (C), Klavan, Lykogiannis – Nández, Nainggolan, Ionita – Birsa – Pavoletti, Pedro.
Náhradníci: Aresti – L. Castro, Cerri, Cigarini, Deiola, Mattiello, Ch. Oliva, Luca Pellegrini, Pisacane, Ragatzu, Romagna.

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor (C), Martella – Bisoli, Tonali, Dessena – Špalek – Al. Donnarumma, Ayé.
Náhradníci: Alfonso – Curcio, Gastaldello, Semprini, Tremolada, Zmrhal, Mangraviti, Morosini.

Rozhodčí: Abbattista – Paganessi, Bresmes.
Hráči obou celků už se intenzivně rozcvičují. Kteří? To se dočtete v našich sestavách!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového přenosu z utkání úvodního kola Serie A mezi Cagliari a Brescií.

Brescia Calcio

Tým z podhůří Alp je coby nováček samozřejmě outsiderem. A i když se Brescia papírovým předpokladům hodlá vzepřít a na Sardinii překvapit, dobré vzpomínky na tento ostrov rozhodně nemá. Když tam proti Cagliari nastoupila v roce 2016 ještě v Serii B naposledy, schytala nemilosrdný debakl 0:6.

Cagliari Calcio

Tým ze Sardinie nemá žádné velké ambice, hlavní pro něj bude záchrana. V uplynulém ročníku se vinou chabých výkonů v závěru soutěže udržel nad sestupovou propastí o pouhé tři body a dobře vstoupit do nadcházející sezony pro něj bude nesmírně důležité. Má k tomu ideálního soupeře.
Včera stáhla oponu a dnes pokračuje představováním dalších týmů – třeba i nováčků. Italskou Serii A hraje od nové sezony Brescia, která po devíti letech strávených mimo nejvyšší soutěž zajíždí do Cagliari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62