Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : AS Řím - 6. prosince 2019   20:45

Inter Milán
Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva (45+2. Lazaro), Vecino, Valero (72. Asamoah), Brozović, Biraghi (88. D'Ambrosio) – R. Lukaku, Lautaro Martínez.
Gianpaolo Calvarese
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
AS Řím
Mirante – Santon (16. Spinazzola), Mancini, Smalling, Kolarov – Veretout, Diawara, Zaniolo – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan (89. Florenzi), Perotti (68. Džeko).

Utkání mezi Interem Milán a AS Řím je za námi. Domácí nedokázali odskočit Juventusu v tabulce a dnes pouze remizovali 0:0. Šancí měl více Inter, ale herně se jednalo o remízové utkání. Největší šanci zápasu měl na kopačce Brozović na konci prvního poločasu. Brankář Mirante se také dvakrát perfektně vytáhl proti střelám Lukakua a Vecina.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 13:11.
90+4'
90+3'
Lazaro se ke střele neprotlačil. Před námi je ještě 30 sekund.
90+2'
Martínez se snažil v předbrankovém prostoru vybídnout svého spoluhráče. Našel však pouze fotbalistu v barvách římského AS.
90+2'
Chris Smalling dokázal odvrátit nepříjemný centr z pravé strany. Zkušený stoper zapracoval hlavou dobře.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby budou přidány 3 minuty.
90'
Centr z nohy Lazara ale doputoval do rukavic Miranteho. Možnost Interu tak vyšla vniveč.
90'
Martínez byl na útočné polovině nedovoleně poslán na zem. Domácí budou mít k dispozici jednu z posledních standardních situací v tomto utkání.
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Alessandro Florenzi.
88'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Danilo D'Ambrosio.
87'
Domácí se rychle přesunuli vpřed. Marcelo Brozović hledal v pokutovém území Martíneze, kterému nevyšel krok k zakončení. V souboji s Mancinim neuspěl.
86'
Pellegrini získal míč a hnal se do otevřenější obrany. De Vrij ale jeho pobídku dokázal vystihnout. Holandský stoper zažehnal možné nebezpečí.
85'
Také hosté se zapojili do útočení. Jejich aktivita vedla k zisku autového vhazování poblíž pokutového území milánského týmu.
84'
Mirante sebral míč a ihned jej nakopl vpřed. Džekova prodloužená hlavička ale spoluhráče nenašla.
84'
Inter získal míč pod svou kontrolu. Bude se snažit něco vymyslet, tentokrát po levé straně.
83'
Biraghiho centr zakončil Romelu Lukaku. Belgický útočník ale trefil hlavou stopera Manciniho, od jehož zad balón doputoval do zámezí.
82'
S přibývajícím časem nám aktivní fotbal upadá. Je k vidění mnoho soubojů, avšak kvalita pomalu vymizela.
81'
Handanovič uklidnil hru a přízemní rozehrávkou se snaží popohnat svůj celek do předních pozic.
80'
Žlutou kartu dostává Marcelo Brozović (Inter Milán).
80'
Edin Džeko se poprvé pořádně setkal s míčem. Doběhl si dlouhou přihrávku a postrčil míč pod sebe na Kolarova.
79'
Na opačnou stranu vyrazili hosté, avšak průniková přihrávka Zaniola byla zastavena de Vrijem.
78'
Standardní situaci milánského Interu si vzal k rozehrání Cristiano Biraghi. Levý křídelník domácích ale našel pouze hlavu bránícího hráče.
77'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
76'
Hosté se odhodlali k centru ze strany. Spinazzola ale svého spoluhráče nenašel.
75'
Pomalu nám končí 75. minuta a v poslední době nesledujeme příliš záživný fotbal. Oba celky kupí nepřesnosti při přechodové fázi do útoku.
74'
Kvůli faulu se chvíli nehrálo. Na balónu zůstávají domácí.
73'
Brozović dokázal čistým způsobem získat míč, ale následnou křžnou přihrávkou neoslovil rozběhnutého Martíneze.
73'
Prudký centr ze strany doskákal až k pozornému Mirantemu. Hostující brankář neměl problém s tím, aby míč zkrotil do své moci.
72'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Kwadwo Asamoah.
71'
Římané si vyměňují míč na polovině Interu. Pokusí se otevřít obranu domácího celku.
70'
Mchitarjan se uvolnil na pravé straně a po delší době se dostal do hry. Jeho centr ale žádného hráče AS neoslovil.
69'
Nyní se hraje ve středu pole. Čeká nás jistě velmi zajímavých 20 minut. Snad se dočkáme nějaké branky.
68'
Lautaro Martínez si přebral míč, rychle se s ním vytočil a najednou se zjevil před bránou. Mirante vyběhl včas a dokázal nebezpečí zlikvidovat i s pomocí Smallinga.
68'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Edin Džeko.
66'
Inter se sice dostal k zajímavé střele zpoza vápna, ovšem celé akci předcházel Godínův ofsajd.
65'
Hned dva rohy za sebou rozehrají domácí. Ten první byl rozehrán na krátko a skončil na bránícím hráči v bílém dresu.
64'
Biraghi pomohl defenzívě a stačil se rychle vrátit. Následně si pomohl s brankářem Handanovičem.
63'
Centr, který mířil do vápna, byl odvrácen. Inter se bez větších problémů ubránil.
62'
Valentino Lazaro těsně před pokutovým územím sestřelil soupeře, a proto sudí tahá žlutou kartu podruhé. Hosté navíc budou kopat standardní situaci.
61'
První žlutou kartu v dnešním zápase si vysloužil Diego Godín z Interu Milán.
60'
Velmi pěknou přihrávku vzduhem vyslal jeden z domácích stoperů. Martínez se pokusil míč prodloužit, jenže žádný z jeho spoluhráčů jej nepochopil.
59'
Lautaro Martínez si pomohl útočným faulem. Rozehrávat budou z vlastní poloviny hosté.
58'
Zhruba minutu domácí tým kombinuje na vlastní polovině. Zatím se černo-modrým nepovedlo otevřít obranu hostujícího mužstva.
57'
Fotbalisté Interu Milán získali míč ve středu pole a v tuto chvíli se nikam neženou.
56'
Spinazzola dostal na kopačku přesný pas od Diawary, jenže s následným centrem nenaložil dobře. Balón skončil v zámezí a odkopávat bude Samir Handanovič.
55'
Hned dva hráči hostujícího týmu promáchli velmi pěkný centr z levé strany. Tato šance může AS Řím značně mrzet.
55'
Biraghi nedokázal zastavit míč na hrací ploše. Hosté se zadarmo dostávají k míči, protože budou vhazovat aut.
54'
K hlavičce se dostal Zaniolo. Zakončoval však ze záklonu. Bránu tak poměrně značně přestřelil.
53'
Na druhé straně mělo AS zajímavý náznak šance. Nakonec vybojoval rohový kop.
52'
Martínez si ve vápně našel přirávku ze strany, jenže byl tísněn několika soupeři. Zakončil z prvního doteku nad horní tyč.
51'
Lazaro si nepřebral přihrávku od spoluhráče ideálně. Balón doputoval do zámezí a bude se vhazovat aut.
50'
Inter se už dostával do dalšího náznaku, jenže postup vpřed byl zastaven kvůli ofsajdu.
49'
Další velkou šanci měli domácí! Vecino si naběhl na přesnou přihrávku a špičkou kopačky zakončil na zadní tyč. Mirante se ovšem vytáhl dalším skvělým zákrokem.
48'
Škriniarův pas přes celé hřiště byl přesný. Následovalo přebrání míče od Lazara. Inter se postupně dostává vpřed.
47'
Lazaro ztratil míč na pravém křídle. Dopředu naopak můžou fotbalisté v bílých dresech.
46'
Inter získal míč a rozehrává z vlastní poloviny. Do kombinace se zapojují všichni tři stopeři.
46'
První poločas je u konce. Do kabin se jde za stavu 0:0. Větší šance měl Inter, a to konkrétně dvě stoprocentní. V sedmé minutě pálil Lukaku pouze do připraveného brankáře a v závěru úvodního dějství Marcelo Brozović přestřelil. Ani jeden z domácích hráčů branku nedal, a proto na světelné tabuli svítí bezbrankový stav.
45+3'
45+2'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Valentino Lazaro.
45+1'
Lautaro Martínez už mířil sám na bránu, jenže se zdálo, že byl faulován Mancinim. Rozhodčí si nakonec všiml ruky, která předcházela celé situaci. Hosté měli štěstí, neboť by zřejmě museli do deseti.
45+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
45'
Candreva je po jednom ze soubojů otřesen. Je možné, že za malý okamžik bude střídán.
43'
Opět hosté obrovsky zaváhali ve své rozehrávce. Mirante namazal Lukakuovi, který ještě uvolnil lépe postaveného Marcela Brozoviće. Záložník domácího týmu ale svou následnou střelu namířil nad břevno.
42'
Hosté svou špatnou rozehrávkou darovali Interu velkou šanci! Vecino mohl v klidu střílet, jenže ještě nesmyslně hledal pod sebou Lukakua. Zbytečně tak prováhal ideální možnost ke střeleckému pokusu.
41'
AS dostalo balón do své moci. Hostující obránci si přihrávají na své polovině.
39'
Romalu Lukaku si ve vápně počkal na přihrávku Vecina. Útočník Interu se už chystal ke střele, jenže do cesty se mu postavil Smalling. Bývalý stoper Manchesteru United navíc dokázal na svém protihráči vybojovat faul.
39'
Hra se zase trochu uklidnila. Milánský celek si přihrává na polovině hřiště.
38'
Biraghi velmi naivně v pokutovém území spadl. Tento pád byl na penaltu velmi bizardní. Přesto se levý křídleník Interu hlasitě dožadoval o odpískání faulu.
37'
Vecino si v souboji s Pellegrinim pomohl držením. Rozhodčí opět zapískal, tentokrát budou rozehrávat hosté.
36'
K rozehrávce se postavil chorvatský reprezentant Marcelo Brozović. Zkoušel pálit přízemně, jenže zeď jeho ránu zablokovala.
35'
Po faulu na Lukakua se bude kopat přímý kop. Inter bude mít ideální možnost na otevření skóre.
34'
Martínez se snažil obtočit podél Manciniho, ovšem na robustního stopera hostů nevyzrál.
33'
Římskému celku se nepovedl rychlý kontr. Balón už je opět v moci černo-modrých.
32'
Lautaro Martínez dal poprvé v zápase o sobě vědět! V rychlosti si vyměnil míč s Valerem a následně levou nohou zakončil. Zadní tyč minul zhruba o dva metry.
31'
Antonio Candreva vyslal centr, který se až příliš kroutil. Nejblíže k němu měl brankář Mirante.
30'
Ani další roh v pořadí branku nepřinesl. Inter se z následné akce provinil ofsajdem.
30'
Rozehrávka na krátko domácím málem vyšla. Valero pronikl až do vápna, ale finální pas našel pouze fotbalistu v bílém dresu.
29'
Biraghiho nadýchaný centr byl lehce nepřesný. Inter ale zůstal na míči a po delší době vybojoval rohový kop.
28'
Přenesení hry, které mělo oslovit Perottiho, bylo až příliš dlouhé. Balón doputoval do zámezí. V posledních minutách sledujeme docela hodně nepřesností.
27'
Řím zastavil průnikovou přihrávku. Spinazzola vybojoval pro své barvy autové vhazování.
26'
Domácí si přebírají balón a postupným útokem zkusí také oni něco vymyslet.
26'
Mchitarjan skoro přesně narýsoval Perottimu přihrávku do pokutového území. Chyběl zhruba metr a hostující hráč by nikým neatakován zakončil z ideálního postavení.
24'
Po chybě v rozehrávce musel Godín faulovat Perottiho. Stoper z Uruguaye se omluvil a žlutou kartu zatím nedostal.
23'
AS Řím získal územní převahu. Už dlouho nepustil Inter k nějakému nebezpečí.
22'
Diego Perotti se protancoval po levé straně, odkud také hledal v šestnáctce spoluhráče. Přízemní pas hostujícícho hráče ale nebyl dostatečně přesný. Míč propadl k nohám domácích fotbalistů.
22'
Propadlý míč dopadl až k Mirantemu. Brankář hostů nyní dostane mnoho času na přesnou rozehrávku.
21'
Diego Godín musel odražený centr odhlavičkovat ze záklonu.
20'
AS Řím se nadechuje k tlaku. Nyní obklopuje území okolo šestnáctky Interu.
19'
Vzápětí ale hosté dokázali vysrtřelit. Domácího brankáře Handanoviče pořádně pozlobil Zaniolo. Slovinský gólman vyrazil míč před sebe, ale stejně si pro něj došel jako první.
19'
Veretout se snažil v rychlosti vyměnit míč se svým spoluhráčem, ale přechod vpřed byl mírně pozastaven.
18'
Milán se znovu zmocnil míče a teď trochu uklidňuje situaci. Domácí si přihrávají u půlící čáry.
17'
Hned dva centr za sebou vyslali hosté do pokutového území. Oba odvrátil pohotový stoper de Vrij.
16'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Leonardo Spinazzola.
15'
Davide Santon odehrál balón a po své následné přihrávce spadl na zem. Zřejmě si natáhl sval a v utkání pokračovat nebude.
14'
Mirante centr do vápna vyboxoval a de facto založil římský postup vpřed.
14'
Milánští zkusili překvapit soupeře z pravé strany. Vybojovali alespoň rohový kop.
13'
Candreva se pokusil o rychlou kličku, jenže pomohl si zásahem rukou. Rozhodčí tento prohřešek viděl.
12'
Řím v posledních vteřinách drží častěji míč na kopačkách. Na Interu rozhodně nezačal defenzivním způsobem hry.
11'
Pellegriniho rohový kop lapil Samir Handanovič do svých rukavic. O pár sekund později přesně rozehrál.
10'
AS se dostalo na polovinu soupeře a zkoušelo to středem hřiště. Kolarov se ke své oblíbené střele z dálky nedostal.
10'
Tempo hry pomalu narůstá. V tomto zápase nás jistě čeká velmi pohledný fotbal.
9'
Pellegrini si navedl míč na pravou nohu a zhruba z dvaceti metrů poprvé prověřil Handanoviče. Slovinský brankář byl připraven.
8'
Z následného rohového kopu zůstal jeden z domácích hráčů volný na zadní tyči. Balón však zakončil pouze do boční sítě.
7'
Obrovskou šanci na kopačce měl Romelu Lukaku. Útočník milánského týmu si přebral přihrávku, v rychlosti si míč navedl do vápna a pravačkou vystřelil. Mirante ale předvedl vynikající zákrok, kterým zachránil svůj tým.
6'
Úvodní minuty jsou poměrně zajímavé. Na první střelecký pokus ale stále čekáme.
5'
Lukaku si zpracoval na prsa dlouhou přihrávku. Následně však belgického útočníka obral o míč důsledný stoper Chris Smalling.
5'
Hosté nepřešli přes levou stranu Interu, avšak na míči zůstanou, neboť budou vhazovat aut.
4'
Centr propadl až do zámezí. Odkopu od brány se v tuto chvíli ujal Antonio Mirante.
3'
Hosté se k zakončení nedostali. Míč má už na noze Borja Valero a okamžitě jej vyváží na polovinu Říma.
3'
Zaniolův průnik po levém křídle byl zastaven, ovšem AS bude mít k dispozici první rohový kop.
2'
Mchitarjan se po kontaktu s Godínem ocitl na zemi. Jednalo se o čistý zákrok, takže hra může pokračovat.
1'
Godín si rozmyslel přihrávku, která měla mířit dopředu. Raději uvolnil Stefana de Vrije.
1'
Inter v úvodní minutě kombinuje na své polovině. Zbytečně se nežene vpřed.
1'
Inter nastupuje ve svých domácích černo-modrých dresech. Římské AS navléklo bílé barvy.
Začátek utkání bude zřejmě lehce pozdržen. Na stadionu se chystá ceremoniál a hráči jsou nastoupeni v tunelu.

Inter Milán: Handanovič – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva, Vecino, Valero, Brozović, Biraghi – R. Lukaku, Lautaro Martínez.
Náhradníci: Berni, D. Padelli – Asamoah, Ranocchia, Politano, Dimarco, Lazaro, Agoume, S. Esposito, Bastoni, D'Ambrosio.

AS Řím: Mirante – Santon, Mancini, Smalling, Kolarov – Veretout, Diawara, Zaniolo – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan, Perotti.
Náhradníci: Fuzato, Cardinali – Juan Jesus, Džeko, Ünder, Çetin, Florenzi, Antonucci, Spinazzola, N. Kalinić.

Rozhodčí: Gianpaolo Calvarese.
INTER MILÁN

Vzestup slavného Interu Milán je v letošní sezoně zřejmý. Pod koučem Contem se dokázali Nerazzurri vrátit mezi absolutní špičku Itálie a zdá se, že letos budou bojovat s Juventusem o titul. Inter se minulý víkend vyhoupl na první příčku ligy. Na svém kontě má 37 bodů. V ligové soutěži tým z Milána padl jen jednou, a to na začátku října s Juventusem. Minulé kolo dokázal porazit Spal 2:1. Fotbalisté Interu mají ve svých rukou také případný postup ze „skupiny smrti“ v Lize mistrů. Po výhře nad Slavií je Inter druhý a v posledním kole musí uhrát proti Barceloně nejhůře stejný výsledek jako Dortmund proti pražskému celku.
AS ŘÍM

Římský tým vstoupil do sezony poměrně dobře. Momentálně drží pátou příčku s minimální ztrátou na třetí místo. Tým z hlavního města Itálie v domácí soutěži prohrál pouze dvakrát. Z posledních tří utkání vždy vzešel jako vítěz. Nejprve po reprezentační pauze zdolal Bresciu 3:0, následovala výhra v Evropské lize s tureckým Basaksehirem a také tříbodový zisk v posledním ligovém kole s Veronou. Dnes však čeká AS velmi těžký úkol. Pokusí se bodovat na půdě prvního celku soutěže. K případným bodům by měl napomoct útočník Edin Džeko, jenž je se šesti góly nejlepším střelcem hostů.