Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Sampdoria - 26. července 2020   21:45

Juventus
45+7' Ronaldo (Pjanić) • 67' Bernardeschi
2:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – Danilo (29. Bernardeschi), Bonucci (C), de Ligt (78. Rugani), Sandro – Rabiot, Pjanić (78. Bentancur), Matuidi – J. Cuadrado, Dybala (40. Higuaín), Ronaldo.
Fourneau – Giallatini, Costanzo
Allianz Stadium, Turín
Sampdoria
Audero – Chabot (22. Léris), Jošida, Tonelli – Depaoli, Linetty, Jankto (73. Gabbiadini), Thorsby, Augello – G. Ramírez (90+1. Maroni), Quagliarella (C).

Juventus je tedy mistrem Serie A pro ročník 2019/2020. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:13.
Juventus si dnes dokráčel pro pohodové vítězství a naprosto zaslouženě slaví devátý ligový titul v řadě! Dnešní zápas byl docela vyrovnaný. Nakonec se přece jen jako první prosadila favorizovaná Stará dáma, která se však poté musela dlouho bránit, Sampdoria rozhodně mohla bodovat. Její odpor však definitivně zlomil gól Federica Bernardeschiho. Cristiano Ronaldo pak v závěru sice neproměnil pokutový kop, ale vzhledem k týmovému úspěchu ho to moc mrzet nemusí. Naopak pokud ještě chtěl myslel na nejlepšího střelce ligy, boj s Cirem Immobilem si dost zkomplikoval.
90+4'
90+3'
Juventus chce udržet míč do závěrečného hvizdu, což už tak těžké nebude.
90+2'
Hosté ještě mohli inkasovat potřetí, po zákroku brankáře se k dorážce tentokrát dostal Gonzalo Higuaín, ale Emila Audera tentokrát výborně zastoupili jeho spoluhráče!
90+1'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Gonzalo Maroni.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Cristiano Ronaldo mohl snížit vedení Cira Immobileho v tabulce střelců na rozdíl jediné branky, avšak se tak nestala. Portugalská hvězda totiž z pokutového území nastřelila jen brankovou konstrukci, konkrétně břevno.
88'
Fabio Depaoli se na hranici pokutového území dopustil dost riskantního zákroku, který se mu nakonec vymstil, protože Juventus bude zahrávat pokutový kop. Navíc vidí žlutý kartónek.
87'
Domácí se nyní jen tak mění míč kolem středové čáry a nikam nespěchají. Jejich kombinaci vzápětí přerušuje Gastón Ramírez, který začal znovu krvácet.
86'
Žlutou kartu dostává Adrien Rabiot (Juventus FC).
85'
Juan Cuadrado svedl na pravé straně sprinterský souboj s Tommasem Augellem, který však vůbec nezvládl, takže nakonec jen zbytečně fauloval.
84'
Do hry se vzápětí zapojuje také druhý gólman na hřišti, který jistě rozehrává nakrátko. Jeho spoluhráči se následně rychle přesouvají dopředu.
83'
Manolo Gabbiadini hledal od rohového praporku nějakého spoluhráče v malém vápnu, ale to se mu nepovedlo. Následuje tak odkop domácího brankáře.
82'
Sampdoria přece jen ještě ožila a tlačí se za čestnou trefou. Domácí však pořád neomylně brání své pokutové území a rozhodně nechtějí inkasovat.
81'
Hosté nedokázali nebezpečnou standardku využít, protože střela Fabia Quagliarelly končí sražená za bránou. Ani následný roh nebyl moc nebezpečný.
80'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC).
79'
Stará dáma se přece jen po soupeřící červené kartě výrazně uklidnila a kombinuje s mnohem větší lehkostí. Poslední desetiminutovka tak nejspíš bude klidná.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Rodrigo Bentancur.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Daniele Rugani.
77'
Tato situace nejspíš pohřbívá veškeré naděje Sampdorie. Morten Thorsby chtěl jít do míče, ale přitom omylem trefil kolíkama Miralema Pjaniće, za což musela přijít druhá žluta karta, vzápětí pak červená.
76'
Polský gólman nyní svým spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou. Ti to následně mají docela složité, protože Sampdoria aktivně napadá, ale zatím to bez problémů zvládají.
75'
I přes rozhodnutý stav se hraje relativně ve vysokém tempu, které udržují zejména domácí fotbalisté, kteří tak rozhodně nechtějí dvougólové vedení ztratit.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Manolo Gabbiadini.
72'
Na programu je druhá a zároveň poslední občerstvovací přestávka.
71'
Hosté byli neskutečně blízko snížení, ale nesměl by být Wojciech Szczęsny! Centr z pravé strany totiž dopadl přesně na hlavu Fabia Quagliarelly, který hlavičkoval z neuvěřitelnou razancí, ale domácí brankář ukázal neskutečné reflexy!
70'
Sampdoria už má jenom dvacet minut na vstřelení dvou branek, což je asi málo. Juventus se totiž stále soustředí hlavně na útočení a jistě si kráčí za titulem.
69'
Žlutou kartu dostává Federico Bernardeschi (Juventus FC).
67'
Juventus právě vstřelil branku!
Je to 2:0 a o vítězi je už nejspíš rozhodnuto! Emil Audero si tentokrát věděl rady se zakončením Cristiana Ronalda, jenže míč vyrazil jen před sebe, kam se jako první FEDERICO BERNARDESCHI, který pohotově dopravil balón do sítě.
66'
Žlutou kartu dostává Jakub Jankto (UC Sampdoria).
64'
Cristiano Ronaldo se opravdu ustavičně snaží dohnat dnes třígolového Cira Immobileho. Na levé straně si však nedokázal zpracovat přihrávku, nakonec z toho získal aspoň aut.
63'
Role se zase prohodili. Hře jednoznačně dominuje Juventus, který však dost lacině pokazil rozehrávku, kvůli čemuž si přidal zbytečné starosti, které však zvládl.
62'
Za obranný val Sampdorie se tlačil Gonzalo Higuaín, který dostal i nadějný vzdušný pas, ale soupeřící stopeři ho k míči ani nepustili.
61'
Aléx Sandro si počínal dobře také při obranné činnosti, díky čemuž zahájil nadějný protiútok. Ten po přihrávce Adriena Rabiota zakončil Cristiano Ronaldo, ale Emil Audero pořád drží pro svůj tým přijatelný stav!
60'
Vstupujeme do posledních třiceti minut duelu. Lépe je začínají domácí, Aléx Sandro totiž vhazuje poblíž pokutového území soupeře.
58'
Nyní pro změnu přestává stíhat Stará dáma. Matthijs de Ligt byl v souboji o dost později a soupeřícího forvarda tak raději fauloval, protože nechtěl riskovat nic nebezpečného.
57'
Fabio Depaoli výborně našel odražený balón a bleskově odcentroval přímo na hlavu Gastóna Ramíreze, který však hlavičkuje jen do středu brány, kde byl připraven Wojciech Szczęsny.
56'
Sampdoria vybojovala další roh, ale centr na bližší tyč úspěšný nebyl. Domácí se poté osvobozují dalekým odkopem.
55'
Juan Cuadrado trestuhodně propustil přihrávku do autu. Juventus se tak s míčem moc dlouho neohřál, vzápětí se bude muset opět bránit.
54'
Wojciech Szczęsny se poprvé v zápase pořádně vytáhl. Střílený centr se totiž zatočil až mezi tři tyče, ale polský gólman byl připraven a pohotově zasáhl.
53'
Druhá půle se zatím odehrává ve vysokém tempu, které docela vyhovuje oběma celkům. Směrem dopředu se nyní tlačí Sampdoria, Fabio Quagliarella si tak došel pro nedovolený zákrok Leonarda Bonucciho.
51'
Stará dáma i přes své vedení opravdu hodně aktivně napadá, což se ale tentokrát nevyplatilo, protože hosté se díky sérii přesných přihrávek dostali až do šestnáctky, kde však Mehdi Léris zakončil jen vedle brány.
50'
Přímý kop si zase bere na starost Miralem Pjanić, který tentokrát centruje. V pokutovém území tak zase hledal portugalského snajpra, ale ten se tentokrát k hlavičce nedostal.
49'
Sampdoria přestává stíhat, proto si musela pomoci dalším faulem. Toho se tentokrát dopustil český záložník Jakub Jankto, který poslal k zemi Cristiana Ronalda.
48'
Také hosté se ale bez problémů brání. Míč totiž skončil u brankáře Emila Audera, který následně v klidu rozehrává nakrátko.
47'
Juventus se však bez problémů ubránil a sám hledá cestu ke gólu, který by mu už definitivně mohl zajistit ligové vítězství.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu samozřejmě obstarala Sampdoria, která následně střeží míč jako oko v hlavě a opatrně s ním postupuje směrem dopředu.
46'
První půle byla docela dost klidná. Sledovali jsme však nadměrné množství zranění, protože dohromady už museli přijít tři vynucená střídání. Kvůli dlouhému ošetřování se navíc nastavovalo rovnou šest minut, čehož dokonale dokázali využít domácí, kteří soupeře pevně zatlačili a nakonec vytěžili i první branku, která může definitivně rozhodnout o titulu.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:53.
45+8'
45+7'
Tlak Juventusu nakonec přináší vysněný gól a Stará dáma vede! Ani další standardku nerozehráli domácí standardně, protože si jí vzal na starost Miralem Pjanić. Ten místo zakončení volil přihrávku na CRISTIANA RONALDA, což ani jeden z bránících hráčů nečekal, takže portugalský fotbalista se následně prosadil pořádnou dělovkou k pravé tyči. Asistence: Miralem Pjanić.
45+6'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Tonelli (UC Sampdoria).
45+5'
Juventus svého soupeře v nastavení pořádně svírá pomocí standardních situací. Tentokrát Sampdoria musela bránit roh, ale i to docela v pohodě zvládla.
45+3'
Po fauluKarola Linettyho si míč nestaví nikdo jiný než Cristiano Ronaldo, ale nakonec překvapivě zakončuje Federico Bernardeschi, což nebyl chytrý tah, protože míří jen nad horní tyčku.
45+3'
Žlutou kartu dostává Karol Linetty (UC Sampdoria).
45+1'
Nastavuje se šest minut vzhledem k dlouhému ošetřování všech zraněných fotbalistů.
45'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Juventus FC).
44'
Naopak Juventus se dostal k zakončení docela lehce. O to se tentokrát postaral Federico Bernardeschi, který mířil pod horní tyč, ale jen do středu brány, takže Emil Audero dokázal zareagovat.
43'
Domácí si po úspěšné defenzivě jen tak přihrávají na své polovině a vyčkávají. Do přestávky už se za brankou asi moc nepoženou.
42'
O přesnou střelu se pokouší také hostující fotbalisté, ale ti se k ní už dlouho nemohou dostat. Obrana Staré dámy pořád funguje výborně.
41'
Cristiano Ronaldo si připravil skvělou pozici pro technické zakončení, jenže to se mu nepovedlo, protože skončilo jen nějaký ten metr nad bránou.
40'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Gonzalo Higuaín.
39'
Je tady již třetí vynucené střídání v zápase. Pro Juventus je to velká ztráta, protože hrací plochu musí opustit Paulo Dybala.
37'
Hra se už začíná zpomalovat, ani jeden tým se nechce v závěru poločasu dopustit jakéhokoliv zaváhání.
36'
Domácí předvedli ukázkový přechod do útoku, ale vepředu se zase nemohou dostat do pokutového území. Nakonec musel přijít centr, po kterém Cristiano Ronaldo zase zakončuje nepřesně.
35'
Wojciech Szczęsny byl při rozehrávce pod tlakem napadajících protihráčů, takže tuto složitou situaci raději řešil dalekým odkopem, po kterém málem získal míč Adrien Rabiot, ale proti přesile se mu to nakonec nepovedlo.
34'
Federico Bernardeschi se dobře našel odražený míč a zkoušel střílet z první, ale pálil jen těsně vedle pravé tyče, čímž gólmana jenom trochu vyděsil.
32'
Juventus se nyní pokusil zahrozit pomocí aktivního napadání, ale Adrien Rabiot srazil míč jen za autovou čárou. Hosté však rozehrávají hodně nepřesně.
31'
Útočné snažení domácího celku nakonec přerušuje již jeho třetí ofsajd. Sampdoria se následně dopředu také docela hrne, ale Juan Cuadrado dobře zastavil rychlý útok.
30'
Ve hře se po dlouhé pauze může konečně pokračovat. Míč mají v moci fotbalisté Juventusu, kteří dopředu ihned nakopávají, ale nic z toho nevymysleli.
29'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Federico Bernardeschi.
27'
Danilo se rozdýchává za postranní čárou, ale nevypadá to s ním dobře. Nejspíš bude muset střídat.
25'
Danilo se vyžádal ošetření. Hlavní rozhodčí to následně využil k tomu, aby oba celky poslal na cooling break.
23'
Sampdoria bez problémů ubránili první roh soupeře. Následně se osvobodila odkopem, takže se vzápětí bude muset soustředit na defenzivu.
22'
O přesný centr se nyní pokusil také Juan Cuadrado. Na pozici hlavičkáře se opět ocitl portugalský fotbalista, ale tentokrát se k zakončení vůbec nedostal.
22'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Julian Chabot, přichází Mehdi Léris.
20'
Blaise Matuidi se šikovně uvolnil v pokutovém území, díky čemuž mohl po přihrávce odcentrovat na hlavu Cristiana Ronalda, který se málem prosadil. Emil Audero však míč výborně vykopl z brankové čáry a udržel tak bezbrankový stav!
19'
Fabio Depaoli se málem dostal za celou obranu soupeře, ale i proti jeho týmu se píská ofsajdové postavení. Na ofsajdy je to tedy 2:1 ve prospěch Juventusu.
18'
Cristiano Ronaldo se zničehonic výborně uvolnil na levé straně, kam dostal také vzdušnou přihrávku, jenže nacházel se v těsném ofsajdu, takže z toho zase nic není.
17'
Souboj na středu hrací plochy dopadl lépe pro domácí, Danilo tak rozehrává autové vhazování, které ale musí mířit dozadu.
15'
Ten spolehliví obránci Staré dámy bez problémů odvrátili, ale míč pro své spoluhráče nezískali. Sampdoria tak hledá cestu k dalšímu zakončení.
14'
Wojciech Szczęsny se snad poprvé v zápase zapojil do hry. Přihrávka spoluhráče mu přitom utekla až na roh, hosté tak budou rozehrávat první rohový kop v zápase.
13'
Domácí si před soupeřící šestnáctkou dělají co chtějí, do ní se ale nemůžou dostat. Obranu hostů zatím pevně drží.
12'
Chabot je v pořádku a ve hře se tak může rychle pokračovat. Juventus se pevně drží na útočné polovině a Sampdorii vůbec nepouští k balónu.
11'
Julian Chabot se po výborném obranném zákroku svíjí v bolestech a nechává se ošetřit. Snad to nebude nic vážnějšího.
10'
Adrien Rabiot výborně zachytil soupeřící pas, díky čemuž šel společně se třemi spoluhráči do přečíslení. Po přihrávce ho chtěl zakončit Cristiano Ronaldo, ale vracející obránci mu to opět nedovolili.
9'
Sampdoria se každopádně konečně dostala do hry a míč si se soupeřem pravidelně střídá. K ohrožení brány má však hodně daleko.
8'
Fabio Quagliarella dává do napadání opravdu hodně energie, ale k ničemu mu to není. Stará dáma rozhodně nehodlá inkasovat kvůli chybné rozehrávce.
6'
Hosté se konečně podívali k soupeřící šestnáctce, kde však mají problémy s přihrávkami. Tommaso Augello jen tak tak získal aspoň aut.
5'
Za obranu se nyní nabíhal Blaise Matuidi , ale ani on si náročný míč nedokázal zpracovat. Nakonec je to ale jedno, protože byl v ofsajdovém postavení.
4'
Sampdoria se pořád skoro téměř nedostala k míči, pořád tak musí být zatažená dozadu. To si domácí užívají a opatrně hledají cestu skrz soupeřící defenzivu.
3'
Cristiano Ronaldo se už napřahoval k zakončení, jenže v ten okamžik zezadu přiletěl Lorenzo Tonelli, který mu to hraničním zákrokem nedovolil. Penalta to však nebude, naopak fauloval Ronaldo.
2'
Juan Cuadrado se nadějně uvolnil na pravé straně, kam dostal také dobrý pas za obranu, ale ten si nedokázal zpracovat, takže balón skončil jen za brankovou čárou.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Juventusu, kteří následně ihned začínají kombinovat směrem dopředu a co nejrychleji se chtějí prosadit.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci (C), de Ligt, Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi – J. Cuadrado, Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Rugani, Zanimacchia, Bentancur, Olivieri, Higuaín, Bernardeschi, Muratore, Ramsey, Demiral.

UC Sampdoria: Audero – Chabot, Jošida, Tonelli – Depaoli, Linetty, Jankto, Thorsby, Augello – G. Ramírez, Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone, Seculin – La Gumina, Bonazzoli, Gabbiadini, Maroni, Léris, Rocha, Askildsen, A. Ferrari, Bertolacci, Murru.

Rozhodčí: Fourneau – Giallatini, Costanzo.
UC Sampdoria
Sampdoria ve zbývajících třech zápasech hraje jen o umístění, protože udržení už má dávno jisté. Aktuálně se nachází na čtrnácté pozici se ziskem 41 bodů. Moc velké bodové rozdíly ale mezi týmy nejsou, takže se stále může zhoršit, ale také polepšit. Dnešní hosté navíc ještě nedávno drželi šňůru třech výher v řadě, kterou si pokazili právě v posledním utkání, kdy padli s Janovem 1:2. Zajímavé také je, že Sampdoria si poslední remízu připsala na konci ledna, od té doby zaznamenala sedm výher a sedm proher. Uvidíme, co to dnes bude.

Poslední tři utkání
Sampdoria vs. Janov – 1:2
Parma vs. Sampdoria – 2:3
Sampdoria vs. Cagliari – 3:0
Juventus FC
Juventus se v poslední době na své poměry dost trápí, ale na titul mu to asi stačit bude. Stará dáma totiž z posledních pěti duelů vyhrála pouze jeden jediný, jinak dvakrát remizovala a dvakrát prohrála, naposledy dost překvapivě s Udinese. Juventusu to ale asi moc nevadí, protože na druhou Atalantu má pětibodový náskok, zápas k dobru a navíc také lepší vzájemnou bilanci, což tedy znamená, že k jistotě prvního místa mu stačí ze zápasu se Sampdorií jediný bod. Pro ten si jistě bez problémů dojde, dnešní domácí by ale určitě měli odčinit poslední porážku, o což se určitě pokusí.

Udinese vs. Juventus – 2:1
Juventus vs. Lazio – 2:1
Sassuolo vs. Juventus – 3:3
Dobrý večer při sledování italské Serie A! Tento víkend se odehrává již 36. kola, takže sezona směřuje do finiše. Juventus si dokonce dnes proti Sampdorii může zajistit devátý ligový titul v řadě. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62