Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Neapol - 3. února 2020   20:45

Sampdoria
26' Quagliarella (Ekdal) • 73' Gabbiadini
2:4
(1:2)
Neapol
3' Milik  (P. Zieliński) • 16' Elmas  (Di Lorenzo) • 83' Demme   • 90+8' D. Mertens
Sampdoria
Audero – Thorsby, Tonelli, Colley, Augello – Linetty, Ekdal, Jankto (79. Vieira) – G. Ramírez (68. Maroni) – Quagliarella (C) (75. Bonazzoli), Gabbiadini.
Falcone, Seculin – É. Barreto, Chabot, Léris, Maroni, Murru, Vieira, Bonazzoli, Bertolacci, La Gumina, Askildsen.
La Penna – Passeri, Longo
Stadio Comunale Luigi Ferraris
Neapol
Meret – Hysaj, Manolas, Di Lorenzo, Rui – P. Zieliński, Lobotka (61. Demme), Elmas (79. Politano) – Callejón (72. D. Mertens), Milik, L. Insigne (C).
Karnezis, Ospina – Allan, Demme, Koulibaly, F. Llorente, Lozano, Luperto, Nikola Maksimović, D. Mertens, Politano.

Je konec! Dnešní utkání nakonec přineslo hned šest branek, přičemž čtyři z nich vstřelila Neapol, která se tak logicky raduje z vítězství. Sampdoria byla v úvodu druhého poločasu aktivnější, přičemž se dočkala kýžené vyrovnávací branky. Nerozhodný výsledek však neměl dlouhého trvání, Neapol si totiž poté připsala další dva přesné zásahy.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 10:10. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:6.
90+9'
90+8'
Neapol právě vstřelila branku!
Tak ještě jedna branka pro hostující celek, o vítězi je tak rozhodnuto! Za padajícím míčem se vydal domácí brankář Audero, který ho ovšem hlavou odvracel pouze na před sebou stojícího DRIESE MERTENSE, jenž z dálky uklidil míč do prázdné branky.
90+6'
Běží nám jedna z posledních minut, v tuto chvíli to na vyrovnání opravdu nevypadá.
90+5'
V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu, tentokráte šel příliš agresivně do souboje hostující Politano, jenž je dalším hráčem se žlutým varováním.
90+3'
Žlutou kartu dostává Diego Demme (SSC Neapol).
90+2'
To snad není možné. Neuběhlo ani pár vteřin a zdravotní problémy má pro změnu hostující Mertens, který se drží za ruku, dost možná se jedná o zlomeninu.
90+1'
Manolas se již zdá být v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Neapol je okamžitě u míče, nadcházející vteřiny bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
90'
Druhý poločas bude nastaven o sedm minut.
89'
Zdravotní problémy měl hostující obránce Manolas, který dostal celkem slušně naloženo v předchozím souboji. Chvíli se tak určitě hrát nebude.
88'
Neapol pracovala s míčem u vlastního pokutového území, kde se do kombinace zapojil také brankář Meret, kterému se povedlo přesně roztáhnout hru.
87'
Žlutou kartu dostává Karol Linetty (UC Sampdoria).
86'
Do hlavičkového souboje se pouštěl Gabbiadini, což neměl dělat. Domácí útočník se v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
83'
Hosté se přeci jenom dostávají zpět do vedení! Insigne si uvnitř pokutového území seběhl na zpětnou nahrávku, po které zkoušel zakončit z otočky. Jeho rána však trefila před sebou stojícího protihráče, k míči se však poté dostal DIEGO DEMME, který přesně zamířil do prázdné branky.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Nadcházející minuty budou ještě hodně zajímavé, jakákoliv chyba může mít totiž fatální následky.
80'
Do protiútoku se dostával Elmas, kterému se povedlo kostrbatou nahrávkou najít Milika, jenž byl zastaven. Polský útočník se přesto nacházel v ofsajdovém postavení.
79'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Matteo Politano.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Ronaldo Vieira.
78'
Hodně důrazně šel u postranní lajny do souboje domácí obránce Thorsby, který místo míče zasáhl nohu Ruie. Tento zákrok celkem překvapivě nepřinesl kartu.
77'
Směrem dopředu se pro změnu vydal také střídající Mertens, který kolem sebe neměl hojnou podporu spoluhráčů. Až poté mu na pomoc přispěchal Zieliński.
76'
Quagliarella nakonec musel vinou zranění odstoupit z tohoto zápasu, nadcházející minutky se tak obejdou bez jeho přítomnosti. Nyní však vhazuje Augello.
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Federico Bonazzoli.
74'
Sampdorii se tak skutečně povedlo srovnat krok, v tuto chvíli tak začínáme opět do začátku. Pro hostující tábor je to signál k tomu, aby opět přidal na aktivitě.
73'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Až nyní je skutečně vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil MANOLO GABBIADINI, který zvolil prudké zakončení k pravé tyči, na které si Meret dokázal sáhnout, střelu však nevytěsnil.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Dries Mertens.
72'
Quagliarella upadl v pokutovém území, nakonec je z toho penalta pro Sampdorii!
71'
Hysaj se s míčem dostal do nepříjemné pozice, odkud pouze odkopával za postranní lajnu. Augello ihned vhazoval, přičemž se mu povedlo najít kolegu Jankta.
70'
Za dlouhým pasem se pokusil doběhnout hostující Milik, jenomže obrannou povinnost si dokázal splnit domácí Tonelli, který odvracel míč ze vzdušného prostoru.
68'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Gonzalo Maroni.
64'
Ani jeden z celků se v posledních minutách nedostává k pohledným kombinacím. Linettymu se sice povedlo udržet míč, jenomže poté nedokázal najít Ekdala.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas je rovněž hodně zajímavý. Sampdoria pořádně vyrovnala hru, stále jí však schází jedna branka.
62'
Branka neplatí ani na opačné straně! Nejprve do brankové konstrukce zakončoval Zieliński, následnou úspěšnou dorážku z ofsajdu obstaral Callejón.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Diego Demme.
60'
Jenomže míč se nedostal ani ke středovému kruhu, přesně se totiž povedlo zakročit domácímu Linettymu, který poté proskočil až na útočnou polovinu hrací plochy.
59'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany, které si vzal na starost Hysaj. Jeho nahrávka překvapivě směřovala k Meretovi, který rozehrál přesně.
58'
Žlutou kartu dostává Gastón Ramírez (UC Sampdoria).
57'
To jsou věci! Sampdoria se totiž radovala z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec neplatí. Gabbiadini totiž zahrál rukou, Neapol tak stále vede.
56'
Neapol se nastěhovala k blízkosti opačného pokutového území, kde to Hysaj zkoušel přenesením hry na Insigneho, jenž se nedostal přes dvojici protihráčů.
55'
Zadák Hysaj byl zahnán až k postranní lajně, odkud se mu nepovedlo přesně odklidit hrací předmět. Naopak z toho bylo autové vhazování pro domácí mužstvo.
54'
K zajímavému hlavičkovému pokusu se dostal Gabbiadini, kterému se povedlo vystrašit brankáře Mereta. Zakončení nakonec dopadlo zhruba metr vedle branky.
53'
Na opačné straně pro změnu musel spěchat za míčem domácí Audero, pro kterého se nejednalo o nikterak složitou práci. Posléze rovněž vyhodil do strany.
52'
Meret si dával s rozehrávkou celkem načas, nakonec se sám dostal pod nátlak napadajících protihráčů, avšak přesto se mu povedlo odklidit hrací předmět.
51'
Směrem kupředu se chtěl vydat také pravý bek Thorsby, jenomže mu míč utekl daleko od kopačky. To znamená, že si autové vhazování vyzkouší hostující Rui.
50'
K míči se dostal také hostující brankář Meret, kterému se povedlo schovat hrací předmět do svých rukavic, načež jsme sledovali vyhození do volného prostoru.
49'
Sampdoria se pustila do rychlého protiútoku, jenomže ten skončil hned na první nahrávce. Augellova nahrávka na Quagliarellu skončila pouze u Manolase.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali trpělivou kombinaci Neapole, po které si nedovoleným zákrokem pomohl Linetty, jenž přišlápl protihráče.
47'
Žlutou kartu dostává Albin Ekdal (UC Sampdoria).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl velice zajímavou podívanou. Lépe do utkání vstoupila Neapol, která se během necelých dvaceti minut dostala do dvoubrankového vedení. Sampdoria se z ojedinělé šance dostala zpět do hry, načež ke konci poločasu nebyla daleko od vyrovnávací branky, kterou ale zatím nevstřelila.
45'
44'
K vidění byla menší strkanice, ve které se hodně angažoval také český záložník Jankto, který rovněž vyfasoval kartu.
43'
Žlutou kartu dostává Jakub Jankto (UC Sampdoria).
Žlutou kartu dostává Eljif Elmas (SSC Neapol).
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Neuvěřitelné, co domácí zahodili! Prázdnou branku měl před sebou domácí Ramírez, avšak nakonec trefil pouze brankovou konstrukci.
40'
Lobotka dnes hraje velice dobře, i v tomto případě si vymodlil nedovolený zákrok. Ramírezovi se to sice nelíbí, avšak i přesto budeme sledovat standardku.
36'
Parádní přenesení hry se mělo snést do prostoru, kam si nabíhal Thorsby. Quagliarellovo řešení nebylo vůbec špatné, balón přesto doskákal ven z hrací plochy.
35'
Zatím nepříliš výrazný Gabbiadini se pokoušel propustit míč až na Ramíreze, jenomže tento úmysl se povedlo přečíst Manolasovi, který tak ihned zakročil kopačkou.
34'
Audero si troufl na přízemní nahrávku, načež po zpětné přihrávce odkopával daleko na opačnou polovinu, kde v souboji jeden na jednoho uspěl Di Lorenzo.
33'
Neapol si vyzkoušela další rohový kop, který opět nebyl vůbec špatný. Na přední tyči se do vzduchu šplhal Manolas, avšak jeho prodloužení nebylo zrovna přesné.
32'
Je za námi zhruba třetina hry, jenž nám nabídla hned tři přesné zásahy. Klid na kopačkách hráčů Neapole je minulostí, hosté si najednou dávají velký pozor na přesnost.
31'
Hlavní sudí ponechal domácím výhodu, avšak rychlý protiútok měl hodně krátké trvání. Quagliarella byl pozdě v souboji o míč, poté povalil k zemi Manolase.
30'
Hodně načas si s nahrávkou do strany dával hostující Di Lorenzo, který před napadající dvojicí protihráčů přeci jenom přihrál Hysajovi, který ihned odkopával.
29'
Následně si Rui přehodil míč na silnější nohu, načež centroval směrem do pokutového území. Tam jeho nabídku tečoval Zieliński, avšak výrazně vedle branky.
28'
Lobotka se ve středu hrací plochy dostal do nepříjemného obležení, avšak nečekaným manévrem se zbavil protihráčů, čímž se sám dostal až do volného prostoru.
27'
Rázem tu tedy máme pořádnou zápletku, také Sampdoria totiž udeřila hned ze své první vyložené šance. Neapol udělala chybu, stále však vede o jednu branku.
26'
Jenomže tu máme kontaktní branku z pohledu domácích! K hranici pokutového území se snášela vzdušná nabídka, na kterou by hostující Hysaj zřejmě dosáhl. Jenomže místo obranného zákroku podklouzl, což vedlo k fantastickému voleji v podání kapitána FABIA QUAGLIARELLY.
25'
Neapol si tak logicky vybojovala další rohový kop, který se opět snášel na hlavu Di Lorenza. Ten tentokráte neuspěl, poté ještě zkoušel zakončovat zadák Rui.
24'
Uvnitř velkého vápna se zničehonic zjevil křídelník Callejón, který si přehodil míč na pravou nohu, avšak jeho centr dokázal včas zablokovat domácí Tonelli.
23'
Hra se nám o poznání uklidnila. Neapol celkem bezpečně pracuje s míčem na vlastní obranné polovině, mezitím sledujeme aktivní napadání v podání soupeře.
19'
Domácí si v krátkém časovém sledu zajistili hned dva rohové kopy, avšak ani jeden nepřinesl nic nebezpečného. Po tom druhém hlavičkoval Colley do soupeře.
18'
O rychlou odpověď se tak pokoušel záložník Linetty, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho zakončení v pádu nakonec putovalo kousek vedle vzdálenější tyče.
17'
Sampdoria tak neprožívá vůbec povedený vstup do tohoto zápasu, během necelých dvaceti minut inkasovala už dvakrát, což značí hodně složitou pozici.
16'
A ten přináší druhý přesný zásah pro Neapol! Exekuce rohového kopu se totiž z pravé strany ujal Zieliński, kterému se uvnitř pokutového území povedlo najít Di Lorenza, jenž ještě prodlužoval za sebe. Tam se nacházel ELIF ELMAS, jenž překonal brankáře Audera.
16'
Colley předvedl dobrý obranný zákrok, neboť zablokoval tvrdé zakončení v podání Callejóna. Audero tak nemusel zasahovat, Neapol má k dispozici rohový kop.
16'
Hosté se opět celkem pohotově dostali na útočnou polovinu, kde si pro zpětnou nahrávku seběhl Zieliński, kterému se v tísni povedlo roztáhnout hru křížem.
15'
Po pravém křídle si to namířil Gabbiadini, který šikovně centroval přesně proti noze Quagliarellovi. Ten pálil z jedničky, čímž Mereta donutil ke svému prvnímu zákroku.
14'
Do kombinace se posléze zapojil také zatím znuděný Meret, který pouze roztáhl hru do volného prostoru. Ruiovu nabídku navíc zablokoval do zámezí Thorsby.
13'
K hranici pokutového území si to namířil Elmas, kterému se ještě povedlo pod sebou najít lépe postaveného Milika, s jehož ránou doprostřed si Audero poradil.
12'
Středopolař Lobotka to udělal moc šikovně, neboť se manévrem dostal kolem protihráče, který ho logicky povalil k zemi. Neapol již rozehrála standardní situaci.
11'
Hezká kombinace hostujícího celku nakonec nepřinesla nic nebezpečného, Elmasovi se totiž zamotal míč mezi nohy, čehož dokázal využít pozorný Tonelli.
10'
Sudí musel míč vrátit na místo přestupku, sám se ho totiž dotkl. Obránce Tonelli tak rozehrával z vlastní poloviny, nakonec si vybral obranného kolegu Colleyho.
9'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku, kterým se prezentoval jeden z domácích. Neapol tak rozehrála volný kop, jenomže posléze o míč celkem rychle přišla.
8'
Di Lorenzo včas vystoupil před protihráčem, jenomže poté se mu nepovedlo přesně nahrát. To vedlo k rychlému protiútoku, obrana Neapole se včas vrátila.
7'
U postranní lajny převzal další nahrávku Rui, který ihned vracel zpět na obrannou polovinu. Sampdoria se naprosto marně pokouší vystihnout rozehrávku.
6'
Pochopitelně se jednalo o Mereta, který to raději zkoušel rozehrávkou po zemi, přičemž si vybral vedle stojícího Manolase. Ten s rozehrávkou celkem váhal.
5'
Sampdoria se vůbec poprvé dostala k opačnému pokutovému území, kde se moc dlouho nezdržela. Posléze se poprvé k míči dostal brankář SSC Neapole.
3'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Zieliński si na levém křídle přichystal velice přesný centr, kterým u hranice malého vápna našel ARKADIUSZE MILIKA, jehož hlavičkový pokus směřoval mimo dosah brankáře Audera.
3'
Neapol celkem dlouho kombinovala na polovině soupeře, kde se do kombinace zapojil také obránce Hysaj, kterému na pomoc přispěchal Zieliński.
2'
K míči se dostal hostující Milik, kterému se povedlo přeposlat nahrávku do volného prostoru. Tam se nacházel Elmas, jenž ještě v tandemu zkoušel najít Insigneho.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

UC Sampdoria: Audero – Thorsby, Tonelli, Colley, Augello – Linetty, Ekdal, Jankto – G. Ramírez – Quagliarella (C), Gabbiadini.
Náhradníci: Falcone, Seculin – É. Barreto, Chabot, Léris, Maroni, Murru, Vieira, Bonazzoli, Bertolacci.

SSC Neapol: Meret – Hysaj, Manolas, Di Lorenzo, Rui – P. Zieliński, Lobotka, Elmas – Callejón, Milik, L. Insigne (C).
Náhradníci: Karnezis, Ospina – Allan, Demme, Koulibaly, F. Llorente, Lozano, Luperto, Nikola Maksimović, D. Mertens.

Rozhodčí: La Penna – Passeri, Longo.
SSC Neapol

Kdo by to byl jen řekl, že by se v tomto ligovém ročníku nedařilo ani Neapoli. Tradiční účastník evropských pohárů se po více než polovině soutěže nachází na jedenácté pozici, což značí spodní poloviny tabulky. Neapol z posledních čtyř ligových duelů dokázala naplno bodovat pouze v jediném případě, navíc do předešlého kola držela nelichotivou sérii tří proher v řadě, kterou narušila právě díky minulému kolu. Neapoli se totiž velice překvapivě povedlo na domácím stadionu porazit vedoucí Juventus, a sice výsledkem 2:1. Neapol je devátým nejlepším venkovní mužstvem, z deseti odehraných zápasů vyhrála pouze třikrát.
UC Sampdoria

Fotbalisté Sampdorie letos neprožívají zrovna povedenou sezonu, tamní celek se totiž nachází na průběžné šestnácté pozici. Sampdoria má na svém kontě přesně dvacet bodů, avšak od sestupového pásma ji dělí pouhé čtyři body. Domácí celek tohoto zápasu se v posledních týdnech výsledkově zlepšil, avšak to stále není ono. UC Sampdoria z posledních čtyř duelů prohrála pouze v jediném případě, naproti tomu rovněž vyhrála pouze jedinkrát. Sampdoria navíc schytala debakl 1:5 na půdě řimského Lazia, v nadcházejícím kole se ale domácímu celku tohoto zápasu povedlo uhrát nerozhodný výsledek 0:0 proti Sassuolu, což se rozhodně počítá.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UC Sampdoria a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62