Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : AS Řím - 1. února 2020   20:45

Sassuolo
7' Caputo (Djuričić) • 16' Caputo (Toljan) • 26' Djuričić (D. Berardi) • 74' Boga (Kiriakopoulos)
4:2
(3:0)
AS Řím
55' Džeko  (Lorenzo Pellegrini) • 73' Veretout
Sassuolo
Consigli – Toljan, G. M. Ferrari, Romagna, Kiriakopoulos – Obiang, Locatelli – D. Berardi (C) (88. Magnani), Djuričić, Boga (82. Magnanelli) – Caputo (75. Defrel).
Pairetto – Schenone, Vecchi
MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio nell'Emilia)
AS Řím
Pau López – Santon (46. Peres), Mancini, Smalling, Spinazzola – Veretout (81. Villar), Cristante – Ünder (66. C. Pérez), Lorenzo Pellegrini, Kluivert – Džeko (C).

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 10:10. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:19.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která tedy byla pořádně divoká a dočkali jsme se zajímavých věcí. Nejprve krátce po začátku druhé půle snížil Edin Džeko, aby se však nechal v 69. minutě vyloučit po druhé žluté kartě Lorenzo Pellegrini. Hosté ovšem nesložili zbraně a podařilo se jim získat penaltu po ruce Bogy, kterou proměnil Jordan Veretout. Hned vzápětí se však míče chopil Jeremie Boga a povedenou akcí odčinil předchozí zaváhání. To vzalo hostům vítr z plachet a už se jim do utkání dostat nepodařilo, takže si po zásluze odnáší tři body domácí celek, zatímco hosté odjíždí s prázdnou. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a někdy zase na počtenou.
90+4'
90+3'
Vysoký centr od Consigliho na levou stranu nezvládl udržet ve hře Manuel Locatelli.
90+2'
Filip Djuričić končí na zemi po nedovoleném zákroku, který vytáhl mladý Španěl Villar.
90+1'
Centr na pravou stranu domácích pokryl dobře postavený Chris Smalling.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.
90'
Justin Kluivert poslal k zemi nedovoleným zákrokem Pedra Obianga a domácí si s rozehrávkou dávají hodně na čas.
89'
Z levé strany mířil k soupeřově šestnáctce vysoký centr, který přeletěl všechny hráče v pokutovém území.
88'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Giangiacomo Magnani.
87'
Edin Džeko vypustil kroucený pokus zpoza pokutového území, který se však mezi tři tyče nevešel.
86'
Fotbalisté Sassuola mají míč na kopačkách, což jim za současného stavu plně vyhovuje.
85'
Závěr zápasu se kvapem přibližuje a domácí i nadále drží dvoubrankové vedení.
84'
Kluivert poslal centr na Manciniho. Ten následně ke svému velkému úžasu vidí žlutou kartu.
83'
Na levé straně velmi aktivní Spinazzola vybojoval další rohový kop, který rozehraje Kluivert.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Francesco Magnanelli.
81'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Gonzalo Villar.
81'
Jeremy Toljan se pokusil ve vápně obhodit soupeře, ale ten mu na to neskočil a poslal míč do zámezí.
80'
Hosté opět získali míč na své kopačky a přihrávají si na útočné polovině hřiště.
79'
Po dvou rozích se domácí ubránili, takže může vykopávat Andrea Consigli.
78'
Spinazzolův tečovaný centr nadělal starosti Consiglimu, který ho musel vyboxovat na roh.
77'
Hosté opět kombinují s míčem u kopaček a navzdory vyloučení se snaží o další korekci skóre.
76'
Domenico Berardi vyzkoušel štěstí zpoza pokutového území, ale slabá střela zamířila jen doprostřed branky.
75'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Grégoire Defrel.
74'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Tak beru zpět, teď to opět na drama nevypadá a JEREMIE BOGA se vykupuje z předchozí chyby při penaltě. Hráč z Pobřeží Slonoviny se vydal do útoku, oklamal soupeře, navedl si míč ke střele a prudkou ranou trefuje přesně.
73'
AS Řím právě vstřelil branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal JORDAN VERETOUT a neskutečnou pumelicí do středu branky nedal Consiglimu nejmenší šanci zasáhnout. Zřejmě nás ještě čeká drama.
71'
Jeremie Boga zahrál po centru z pravé strany rukou, takže uvidíme pokutový kop!
70'
Domenico Berardi vyslal technický pokus z hranice pokutového území, který celkem jednoduše chytá Pau López.
69'
Lorenzo Pellegrini se vracel s Djuričićem, kterého fauloval, dostává druhou žlutou kartu a míří pod sprchy.
68'
Rychlost nabral Toljan, posílal přihrávku na Caputa, ale tomu se míč zamotal mezi nohama, načež zasáhl Peres.
67'
Na levé straně se k centru dostal Kiriakopoulos, našel spoluhráče, ale toho soupeř k zakončení nepustil.
66'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Carles Pérez.
65'
Leonardo Spinazzola sáhl do obličeje Obiangovi, za což vidí žlutou kartu.
64'
Ve druhé půli hosté naprosto dominují a soupeře zatím vůbec k ničemu nepouští.
63'
Kombinace hostů byla až příliš bohorovná, takže obrana Sassuola dokázala zabránit přihrávce.
62'
Manuel Locatelli končí na zemi po nedovoleném zákroku Justina Kluiverta, který za svůj faul vidí žlutou kartu.
61'
Chris Smalling raději na útočné polovině poslal k zemi Caputo, než aby riskoval nějaký další rychlý útok soupeře.
60'
Po rohovém kopu se hostům nic dalšího vytvořit nepodařilo a musí hledat novou cestu k soupeřově brance.
59'
Obrovská šance hostů gólem nekončí, když nejdřív vytáhl skvělý zákrok Consigli, aby následně před dorážejícím Džekem ukopl na poslední chvíli spoluhráč pryč.
59'
Pedro Obiang šel trochu do rizika, když ve vlastním pokutovém území zahrál před soupeřem ve skluzu. Měl štěstí, protože dobře trefil.
58'
Leonardo Spinazzola opět na levé straně, ale tentokrát předal dozadu, protože byl zdvojen.
57'
Hosté i nadále pokračují v útočném snažení s cílem minimálně vyrovnat nepříznivý stav.
55'
Nejprve sice Consigli předvedl vynikající zákrok, ale posléze se přeci jen Římané dočkali snížení, o které se postaral přesnou hlavičkou do odkryté části branky kanonýr EDIN DŽEKO.
54'
Spinazzolovi se nepovedlo odcentrovat přes pozorného Jeremyho Toljana, ale získal aspoň rohový kop.
53'
Giorgos Kiriakopoulos raději odvrátil míč z pokutového území do autu. Římané zůstávají v blízkosti soupeřova vápna.
52'
Filip Djuričić našel rozběhnutého spoluhráče, ten mu vrátil do vápna, kde ale Srb o míč přišel.
51'
Nejprve byla střela hostů zblokována, načež se k zakončení dostal Džeko, ale z otočky našel jen dobře postaveného Consigliho.
50'
Z levé strany se o centr pokusil Leonardo Spinazzola, leč trefil pouze bránícího protivníka.
49'
Francesco Caputo se dostal do soupeřova pokutového území, kde se snažil najít spoluhráče, ale ten se míče nedočkal.
48'
Filip Djuričić nestačil rychlostně na soupeře, takže postup kupředu zastavil a zklidnil hru přihrávkou dozadu.
47'
Justin Kluivert prováhal okamžik vhodný pro střelu, načež se dostal úplně mimo střelecký úhel.
46'
Technickou střelou se prezentoval Lorenzo Pellegrini, jenže pokusu dal zároveň příliš razance, takže branku minul.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Bruno Peres.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme mohli sledovat poměrně překvapivou podívanou. Nejprve tedy dle předpokladů hráli hlavně hosté, ale první pořádná akce Sassuola byla zakončena gólem Francesca Caputa. To hosty naprosto vyvedlo z rovnováhy a v zásadě se z toho nedostali do konce poločasu. Domácí naopak dovedli ještě dva útoky do gólového konce. O druhý gól se postaral znovu Francesco Caputo a třetí branku přidal Filip Djuričić po chybě v rozehrávce AS. Hosté si žádnou brankovou příležitost nevypracovali a s nadějemi na bodový zisk to moc reálně nevypadá. Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Nepřesnou střelou z větší dálky se prezentoval Manuel Locatelli a poločasový hvizd se přibližuje.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Domácí si vybojovali výhodu rohového kopu, která se však žádnou výhodou být neukázala.
44'
Lorenzo Pellegrini zezadu fauloval Pedra Obianga, za což dostává žlutou kartu a vynechá kvůli karetnímu trestu příští ligový zápas.
43'
Kombinace se nevyvedla, takže vpřed směřovali domácí, nicméně ani oni nebyli přesní.
42'
Hosté kombinují na útočné polovině, leč zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
41'
Rozehrávka se však příliš nepovedla, takže se k míči dostali hosté. Ovšem ani Cengiz Ünder nepředvedl zrovna povedený centr, takže vykopává Consigli.
40'
Útočný faul Edina Džeka na Bogu znamená uklidnění situace pro domácí družstvo a rozehrávku z vlastní poloviny.
39'
Domenico Berardi šikovně našel Bogu, ale sudí následně přerušuje hru pro ofsajdové postavení nabíhajícího hráče.
38'
Jeremie Boga vybojoval na soupeři rohový kop. Hosté se sice diví, ale sudí svůj verdikt určitě zpátky nevezme.
37'
Davide Santon hodně zariskoval, když zezadu nepříjemně dohrál Kiriakopoulose a klidně mohl dostat druhou žlutou kartu.
36'
Ofsajdové postavení jednoho z hostujících fotbalistů znamená míč pro Sassuolo.
35'
Hostující fotbalista je ošetřován na hrací ploše, takže musíme chvilku počkat na volný přímý kop v podání AS.
34'
To však neplatí po několika okamžicích a zákroku Pedra Obianga na Lorenza Pellegriniho, za což dostává domácí hráč žlutý trest.
34'
Hosté měli k dispozici rohový kop, po němž se Cengiz Ünder hlásil o penaltu po údajné hře rukou, ale sudí zůstává ledově klidný.
33'
Domácí už opět zatopili hostující obraně rychlým brejkem, který při lepším vyřešení mohl skončit dalším zakončením do prázdné branky. Takto míč schoval López.
32'
Lorenzo Pellegrini si obhazoval soupeře, avšak míč si příliš ukopl, takže ten mizí mimo hrací plochu.
31'
Nepovedená přihrávka do pokutového území v podání Jordana Veretouta se stala lacinou kořistí Consigliho.
30'
Hosté se ubránili a už pomalu směřují na útočnou polovinu. Třígólové manko se jim však bude dohánět velmi těžko.
29'
Dalším karetním hříšníkem je Davide Santon, který poslal k zemi mizejícího Giorgose Kiriakopoulose.
28'
Lorenzo Pellegrini vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokusu chyběl směr i razance.
26'
Naprostý zmar hostujícího celku pokračuje. Po chybné rozehrávce a sklepnutí spoluhráče se k míči dostal Domenico Berardi, který vyslal tváří v tvář brankáři Lópezovi FILIPA DJURIČIĆE a ten poslal míč mezi nohama Španěla do sítě.
25'
Ovšem centrovaný míč směrem k pokutovému území zvládli odvrátit hostující zadáci.
24'
Za faul na unikajícího Domenica Berardiho vidí zblízka žluté varování Bryan Cristante.
24'
Po rohovém kopu si však hráči celku z hlavního města nic zajímavého nevytvořili.
23'
Na levé straně šikovně unikl jednomu soupeři Spinazzola, načež při obhazování druhého vybojoval alespoň roh.
22'
Zahuštěná obrana Sassuola si poradila i s dalším centrovaným míčem, tentokrát letěl z pravé strany.
21'
Hráči římského celku kombinovali s míčem u kopaček na útočné polovině. Následný centr z levé strany ale zamířil jen do rukavic Consigliho.
20'
Hosté už se opět dostali do vápna, kde však obětavý obranný zákrok soupeře akci překazil.
19'
Přetažený centr si na zadní tyči zvládl najít Chris Smalling a z těžkého úhlu vypustil jedovku, kterou Consigli vyrazil na další roh. Ten už byl ale hodně nezdařený.
18'
Na druhé straně hosté vybojovali rohový kop po zásahu vracejícího se Berardiho.
16'
A FRANCESCO CAPUTO zdvojnásobuje vedení domácího celku! Po bleskové akci se míč dostal na pravou stranu, odtud do vápna, kde Jeremy Toljan vybídl autora branky k snadnému zakončení.
15'
Po delší době se AS vysvobozuje z vlastní obranné poloviny. Ovšem centr z pravé strany nebyl vůbec přesný.
14'
Po centru od praporku propadl míč až k zakončujícímu domácímu hráči, jemuž však míč spadl na stehno a od něj k Lópezovi.
13'
Další volný přímý kop Sassuola zvládla odvrátit hostující obrana, ale opět uvidíme rohový kop.
12'
Domácí jsou po vstřelené brance aktivní a nyní se jim podařilo vybojovat si výhodu rohového kopu. Po něm přišly zmatky v obraně AS, které se však povedlo vyřešit.
11'
Exekuce volného přímého kopu nebyla z nejpovedenějších, protože míč doputoval pouze do zdi.
9'
Domenico Berardi se vypravil k soupeřově pokutovému území, kde ho Cristante poslal k zemi nedovoleným způsobem.
7'
První vážnější akce domácích končí brankou! FRANCESCO CAPUTO dostal vynikající přihrávku do běhu od Filipa Djuričiće, vyhnul se ofsajdu, ve vápně uhnul i skluzujícímu Mancinimu a poslal míč na zadní tyč.
6'
Střela jednoho z hostujících hráčů ze střední vzdálenosti byla zblokována, takže Consigli mohl zůstat v klidu.
5'
Cengiz Únder se pokusil přenést hru na levou stranu, kde však spoluhráč neměl šanci zachytit míč na hrací ploše.
4'
U míče jsou opět hosté, kteří jsou od úvodních minut jednoznačně aktivnějším celkem.
3'
Příliš nepřesná přihrávka na útočnou polovinu se stala snadnou kořistí Giorgose Kiriakopoulose.
2'
Povedený průnik do pokutového území končí dobrým obranným zákrokem jednoho z domácích hráčů.
1'
Hosté se hned v úvodní minutě usadili na soupeřově obranné polovině, načež poslali míč do vápna na Džeka, před nímž protihráč odvrátil.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, G. M. Ferrari, Romagna, Kiriakopoulos – Obiang, Locatelli – D. Berardi (C), Djuričić, Boga – Caputo.
Náhradníci: Pegolo, Turati – Defrel, Magnanelli, Marlon, Bourabia, Traorè, Müldür, Rogério, Piccinini, Raspadori, Magnani.

AS Řím: Pau López – Santon, Mancini, Smalling, Spinazzola – Veretout, Cristante – Ünder, Lorenzo Pellegrini, Kluivert – Džeko (C).
Náhradníci: Mirante, Fuzato – N. Kalinić, Perotti, Peres, Çetin, Kolarov, Pastore, Fazio, C. Pérez, Ibañez, Villar.

Rozhodčí: Pairetto – Schenone, Vecchi.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo zatím bojuje o nesestupové pozice, o které se rve zatím úspěšně. I tak je ale až na stupínku číslo 15 a na sestup má s dvaceti třemi body náskok pouhých 8 bodů, což na druhou stranu někdy může v pohodě stačit. Sassuolo z posledních pěti zápasů pouze jedenkrát slavilo tři body. Jednou pak uhrálo remízu. Tým má záporné skóre – 32 inkasovaných ku 35 obdrženým brankám.

Absence:

Možná si nezahrají:
-V. Chiriches (svalové zranění)
- G. Ferrari (poranění kotníku)
- A. Tripadelli (nespecifikované zranění)

Forma: R – V – P – P – P

Poslední zápasy:
Sampdoria – Sassuolo 0:0
Sassuolo – Turín FC 2:1
Udinese – Sassuolo 3:0
AS Řím

Římské AS zdatně bojuje na špici tabulky. Nyní se nachází na čtvrté pozici vinou špatných výsledků v posledních pěti zápasech. S třiceti devíti body si ale zatím drží postupovou pozici do Champions League. Na paty AS ale šlape Atalanta, která se chce kvalifikovat i druhý rok po překvapivé účasti z této sezóny. Má jen o bod méně. Titul se ale vzdaluje. AS aktuálně ztrácí na Juventus 12 bodů, ještě ale před sebou máme přes 15 zápasů, a proto i tato možnost není nereálná.