Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Cagliari - 8. prosince 2019   15:00

Sassuolo
7' D. Berardi (Djuričić) • 36' Djuričić (Toljan)
2:2
(2:0)
Cagliari
51' João Pedro   • 90' Ragatzu
Sassuolo
Turati – Toljan, Marlon (46. Peluso), Romagna, Kiriakopoulos – Magnanelli, Locatelli – D. Berardi (74. Traorè), Djuričić (89. Obiang), Boga – Caputo.
Pegolo, Russo – Bourabia, Duncan, L. Mazzitelli, Müldür, Obiang, Peluso, Raspadori, Tripaldelli, Traorè.
Cagliari
Rafael – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Pellegrini (46. Lykogiannis) – Nández (78. Ragatzu), Cigarini, Rog – Nainggolan, João Pedro – Simeone (46. Cerri).
Aresti, Ciocci – Cerri, Faragò, Ionita, Lykogiannis, Mattiello, Ch. Oliva, Pinna, Walukiewicz, Ragatzu.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek dne.

Fauly: 10:19
Zápas je u konce, Sassuolo nakonec doma jen remizovalo s Cagliari 2:2. Domácí přitom po prvním poločase vedli 2:0, když se prosadili Domenico Berardi a Filip Djuričić. Jenže ve druhém poločase se povedlo Cagliari snížit, o což se hlavou postaral João Pedro. Na 3:1 mohl z penalty navýšit Berardi, ale trefil břevno. V samotném závěru pak Cagliari vystřelil bod střídající Daniele Ragatzu.
90+6'
90+5'
Hosté ještě zkusili dotáhnout do konce zázračnou otočku, ale Naingolanova přihrávka do vápna nebyla přesná.
90+3'
João Pedro bojoval o míč ve vápně, ale byl tam proti přesile, dobře ho ubránil Francesco Magnanelli.
90+2'
Hamed Traorè se drží za hlavu, protože klidně mohl být nakonec za hrdinu on. Jenomže ve velké šanci branku netrefil.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, tak Cagliari zřejmě nakonec přeci jen znovu neprohraje. Hrdinou je střídající DANIELE RAGATZU, který si našel ve vápně míč a napálil ho z pravé strany přesně k bližší tyči. Bez asistence.
89'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Pedro Obiang.
89'
Filip Djuričić sedí na trávníku a trápí ho křeče. Bude muset střídat.
89'
Dopředu se podél pravém postranní čáry vydal Francesco Caputo, ale chyběla mu podpora, takže o míč brzy přišel.
88'
Cagliari se konečně dokázalo usadit na polovině soupeře a může usilovat o vyrovnání. Jenže centr z pravé strany nebyl přesný.
87'
Sassuolo už poměrně dlouho kombinuje, ale už se stáhlo na svou polovinu až k vlastní brance.
86'
Na zemi se ocitl po faulu Babise Lykogiannise Jeremie Boga a ani on nebude na nohy spěchat.
85'
Sassuolo už se snaží v závěru hodně natahovat čas a teď, když má aut, tak s ním vůbec nespěchá.
84'
Pokračuje se ve hře, Francesco Magnanelli je na nohou a ještě to zkusí.
83'
Francesco Magnanelli stále není v pořádku a nechává se ošetřovat.
82'
Luca Cigarini byl v souboji pozdě a dopustil se faulu proti domácímu Francescu Magnanellimu.
79'
Filip Djuričić si našel prostor na střelu, ale na svůj druhý gól v zápase dosáhnout nemohl, protože byla jeho střela zablokovaná.
78'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Daniele Ragatzu.
77'
Jeremie Boga se znovu aktivně dral dopředu a byl zatažen za dres. Rozhodčí to ale jako faul nevyhodnotil.
76'
Alberto Cerri chtěl roztáhnout hru na levé křídlo, ale jeho přihrávka neměla naději na úspěch. Pak přišel faul hostujícího týmu.
74'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Hamed Traorè.
74'
João Pedro nestíhal v běžeckém souboji s Locatellim, takže ho musel zastavit jen za cenu faulu.
72'
Znovu to zkoušel belgický středopolař Cagliari Radja Nainggolan, ale opět nebyl ani zdaleka tam přesný, jak by si představoval.
71'
Cagliari se v posledních minutách hodně bránilo místo toho, aby usilovalo o vyrovnání. Teď ale předvedlo docela nadějnou akci, po teré zakončoval z poza vápna volejem Radja Nainggolan. Míč mu ale vůbec nesedl.
69'
Filip Djuričić s centrem od rohového praporku na bližší tyč také neuspěl.
69'
Sassuolo kopalo rohový kop z pravé strany, ale ani z něj se neprosadilo. Hned má však k dispozici další.
68'
Berardi byl faulovaný uprostřed hřiště a domácí půjdou znovu do akce.
66'
Následoval ještě závar ve vápně Cagliari a možná i ruka Klavana, ale další penalta se nekope. Míč nakonec dokázal chytit i s přispěním tyče Rafael.
65'
Domenico Berardi penaltu neproměňuje! Jeho střela zasáhla jen břevno, od kterého se pak míč odrazil těsně před brankovou čáru.
65'
Je to jasné, penalta potvrzena. Míč si na penaltový puntík postavil Domenico Berardi.
64'
Situaci ještě samozřejmě prověřuje VAR, ale vypadalo to jasně.
63'
Po ruce v pokutovém území se bude kopat penalta, kterou bude mít Sassuolo. Babis Lykogiannis zřetelně po centru Toljana zasáhl rukou.
63'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, kterou nerozehráli vůbec špatně, ale vyrovnání se z toho nenarodilo.
62'
Jeremy Toljan to sice musel chvíli rozdýchávat, ale už je na nohou a bude pokračovat.
61'
O jeden takový se právě Cagliari pokusilo, ale centr zastavil Toljan, který schytal tvrdý míč do choulostivých partií.
60'
Územní převaha Sassuola ale pokračuje, domácí mají více ze hry. Musí si však dávat pozor, aby je hosté nezaskočili z brejku.
59'
Ani z tohoto rohového kopu se ale domácí vytoužené třetí branky nedostali, aby si zase dodali klid na své kopačky.
58'
Sassuolo je v posledních minutách zase nebezpečnějším týmem a po centru z pravé strany má další rohový kop.
56'
Z tohoto rohového kopu ale nic nebylo, Cagliari se v pohodě ubránilo.
55'
Jeremie Boga je dnes na levém křídle hodně aktivní a nyní vybojoval pro své mužstvo další rohový kop.
54'
Sassuolo získalo míč po faulu ve středu pole a nikam nespěchá. Bude se teď zřejmě hlavně uklidnit hru.
53'
Ani tentokrát si Turati po centru ze strany nepočínal zrovna jistě, ale pomohlo mu nakonec, že byl faulovaný.
51'
Tak pozor, namísto vedení 3:0 už je to jen 2:1 pro Sassuolo. Situaci úplně nezvládl teprve devatenáctiletý brankář Sassuola Turati, který vyběhl na centr, ale k míči se nedostal a JOÃO PEDRO ho hlavou v pohodě přehodil.
50'
Domácí byli velice blízko dalšímu gólu, Cagliari zachránil Ragnar Klavan, který vykopl míč z branky.
50'
První zajímavou akci předvedl domácí křídelník Jeremie Boga, když vběhl z levé strany do vápna a vybojoval rohový kop.
48'
Ve druhé půli zatím hra nestihla nabral žádné velké tempo, hodně se naopak fauluje a přerušuje se hra.
47'
Druhý poločas začíná tam, kde skončil ten první, tedy žlutou kartou. Dostává ji Fabio Pisacane.
46'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Marlon, přichází Federico Peluso.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Babis Lykogiannis.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Alberto Cerri.
46'
První poločas je za námi a Sassuolo zatím doma nad Cagliari vede 2:0. Domácí vedou rozhodně zaslouženě, protože zatím předvádí mnohem lepší fotbal, hosté si žádnou opravdu velkou šanci nevypracovali. Velký výkon zatím předvádí Filip Djuričić, který nejprve po hezké individuální akci přihrál na gól Domenicu Berardimu a druhý gól sám vstřelil.
45+1'
45+1'
Žlutým kartám není konec, další dostává hostující Marko Rog.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Žluté napomenutí dostává Filip Djuričić za faul na Nándeze.
44'
Cagliari tentokrát zastavilo akci soupeře už v zárodku a k rozehrávce využije i brankáře Rafaela.
43'
Po rozehrávce na krátko poslal centr do pokutového území Jeremy Toljan, ale druhou dnešní asistenci si nepřipsal.
42'
Je tu další šance pro domácí na navýšení náskoku, znovu z rohového kopu.
41'
Rohový kop Cagliari ubránilo a odvrátilo míč. Sassuolo bude rozehrávat odzadu.
41'
Ten táhl dnes velice aktivní Filip Djuričić a je z toho alespoň rohový kop pro Sassuolo.
40'
João Pedro se přes střed pole individuálně nedostal a domácí už zase myslí na rychlý brejk.
39'
Emoce na hřišti planou a další žlutou kartu dostává za svůj nedovolený zákrok proti Cigarinimu Francesco Magnanelli.
38'
Luca Pellegrini zatím dnes nehraje ideální zápas a teď to podtrhuje žlutou kartou.
37'
Uvidíme, jak bude pokračovat Cagliari, teď je ohrožena jeho dlouhá šňůra bez porážky.
36'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Sassuolo předvedlo další dokonalou a rychlou akci a už vede 2:0! Prosazuje se FILIP DJURIČIĆ, který zatím hraje opravdu skvělý zápas a k asistenci přidává i branku. Po levé straně utekl Toljan, našel přesným pasem Djuričiče a Srb zakončil z první pod břevno. Asistence: Jeremy Toljan.
35'
Sassuolo do své rozehrávce zapojuje i mladého brankáře Turata a vypadá hodně sebevědomě.
34'
Jeremie Boga si přebral míč a okamžitě s ním vlétl do vápna. Uvolnit se ale nedokázal natolik, aby poslal centr před branku.
33'
Ragnar Klavan byl v souboji pozdě a fauloval Djuričiče. Dostává první žlutou kartu utkání
32'
João Pedro vystřelil pravou nohou zpoza vápna, ale jeho rána byla zablokovaná, takže Turati mohl zůstat v klidu.
32'
Následně si domácí fotbalisté poradili také s rohovým kopem Cagliari.
31'
Marko Rog se na druhé straně také dostal do dobré šance, ale Simeoneho v lepší pozici před brankou nenašel.
30'
Djuričič našel kolmicí za obranu Caputa, který mu pak přihrávkou pod sebe vrátil a Filip Djuričić pak ve velké šanci jen těsně minul branku.
29'
Luca Pellegrini opět neposlal z levé stran špatný centr do vápna, ale tam si míč znovu našel Turati.
27'
Sassuolu rozhodně úvodní branka hodně pomohla a domácí fotbalisté jsou od té doby aktivnější i nebezpečnější.
25'
Jeremie Boga unikal po levém křídle a byl zastaven jen za cenu faulu, o což se postaral Marko Rog.
24'
Z rohového kopu nebylo pro Sassuolo nakonec nic a domácí to musejí zkouše znovu z vlastní poloviny.
22'
Berardi poslal dobrý míč do vápna, kterým našel Caputa. Ten se sice dokázal otočit k brance a vypálit, ale jeho střela byla sražena na rohový kop.
21'
Ragnar Klavan za faul na Djuričič žlutou kartu nedostal, a to může být velmi rád.
20'
Giovanni Simeone se sice po individuální akci dostal do zakončení, ale branku technickou střelou pravou nohou netrefil a navíc se pak pískal ofsajd.
19'
Stefano Turati uplatnil dobré čtení hry, vyběhl až za vápno a u míče byl jako první.
18'
Centr mířil někam na malé vápno a tam zužitkovali svou převahu hráči Sassuola.
17'
Cagliari dostává k dispozici rohový kop z levé strany.
16'
Na druhé straně do zkoušel Radja Nainggolan z velké dálky a i když branku trefil, Rafaela nepřekvapil.
15'
Domenico Berardi se dostal ke střele levačkou, ale ta byla zablokována.
14'
Luca Pellegrini se dopustil faulu, takže míč se dostane do moci Sassuola.
13'
Luca Pellegrini poslal z levé strany zajímavý míč do šestnáctky a jen těsně nenašel na zadní tyči Simeoneho.
12'
Radja Nainggolan se dopustil na útočné polovině nedovoleného zákroku, takže rozehrávat budou moci hosté.
11'
Zápas se nám rozběhl skvěle, obě mužstva se při každé příležitosti ženou dopředu.
10'
Fabrizio Cacciatore poslal zajímavý centr do vápna, ale tam míč ze vzduchu sebevědomě sebral Stefano Turati.
9'
Berardi se dopustil faulu ve středu pole a hrát tak bude Cagliari.
8'
Francesco Caputo mohl vzápětí přidat další branku, ale Rafaela nepřekonal a navíc byl v ofsajdu.
7'
Domácí jdou z první velké šance do vedení 1:0! Branka se zrodila z rychlého brejku, který nejprve táhl Djuričič a pak předal míč DOMENICU BERARDIMU, který dokázal propálit Rafaela. Asistence: Filip Djuričić.
6'
Luca Pellegrini z levé strany poslal střílený centr před branku, ale spoluhráče nenašel.
6'
Rozhodčí zaregistroval ofsajd a hrát tak budou moci domácí.
4'
Cagliari se trochu zatáhlo do obrany a čeká, co předvedou domácí fotbalisté.
3'
Sassuolo to usadilo na útočné polovině, ale zatím kombinuje hodně daleko od branky soupeře.
2'
První akci směrem dopředu domácího mužstva táhl Filip Djuričić, ale daleko se nedostal.
1'
Hosté začínají zápas dlouhou kombinací a zatím vůbec soupeři nepůjčují míč.
1'
Hráči už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

US Sassuolo Calcio: Turati – Toljan, Marlon, Romagna, Kiriakopoulos – Magnanelli, Locatelli – D. Berardi, Djuričić, Boga – Caputo.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Bourabia, Duncan, L. Mazzitelli, Müldür, Obiang, Peluso, Raspadori, Tripaldelli.

Cagliari Calcio: Rafael – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Pellegrini – Nández, Cigarini, Rog – Nainggolan, João Pedro – Simeone.
Náhradníci: Aresti, Ciocci – Cerri, Faragò, Ionita, Lykogiannis, Mattiello, Ch. Oliva, Pinna, Walukiewicz..

Vzájemné zápasy

V této sezoně se zatím tyto dva týmy neutkaly, v té minulé spolu hrály dvakrát v rámci domácí ligy. Nejprve se na hřišti Cagliari odehrála remíza 2:2 a Sassuolo pak doma vyhrálo v odvetě 3:0. Sassuolo s Cagliari neprohrálo pět utkání v řadě. Doma Sassuolo s Cagliari prohrálo jen jednou z posledních šesti utkání.
Cagliari Calcio

Cagliari je zatím obrovským překvapením této sezony. Tým, u kterého se spíš počítalo s bojem o záchranu, najednou usiluje o evropské poháry. Aktuálně je Cagliari s 28 body na pátém místě tabulky, na příčky pro Ligu mistrů ztrácí jen jeden bod a na pozice bez evropských pohárů má náskok sedmi bodů. Cagliari neprohrálo už třináct soutěžních utkání v řadě, naposledy v rámci Copa Italia vyhrálo doma 2:1 nad Sampdorií. Se stejným soupeřem hrálo naposledy i v lize a vyhrálo doma 4:3. Venku zatím Cagliari v této sezoně v lize hrálo šest utkání s bilancí tří výher, tří remíz a žádné porážky. Z posledních čtyř venkovních utkání Cagliari třikrát remiizovalo, naposledy 2:2 na hřišti Lecce.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo se v posledních letech vyprofilovalo v docela ambiciózní mužstva, ale v této sezoně se mu zatím moc nedaří. Na kontě má čtrnáct bodů a to mu stačí jen na patnácté místo. Na sestupové příčky to činí náskok jen čtyř bodů. Z posledních pěti soutěžních utkání vyhrálo Sassuolo jediné, naposledy prohrálo v rámci Copa Italia 1:2 doma s Perugií. V lize ale naposledy uhrálo překvapivou remízu 2:2 na hřišti Juventusu. Doma zatím Sassuolo v této sezoně v lize odehrálo sedm utkání s bilancí tří výher, žádné remízy a čtyř porážek. Pět z posledních šesti domácích utkání Sassuolo prohrálo, naposledy v lize s Laziem 1:2.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 15. kole Serie A mezi týmy US Sassuolo Calcio a Cagliari Calcio. Zápas se odehraje na Città del Tricolore v Reggio Emilii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62