Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Atalanta - 25. srpna 2019   20:45

Spal
7' Di Francesco (Petagna) • 27' Petagna (Igor)
2:3
(2:1)
Atalanta
34' Gosens  (Hateboer) • 71' Muriel  (A. Gómez) • 76' Muriel
Spal
Beriša – Vicari, Cionek, Felipe – D'Alessandro (72. Tomović), Kurtić, Valoti (65. Murgia), Missiroli, Igor (78. Floccari) – Di Francesco – Petagna.
Manganiello – Rocca, Pagliardini
Stadio Paolo Mazza, Ferrara
Atalanta
Gollini – Djimsiti, Palomino, A. Masiello (55. Muriel) – Hateboer, de Roon, Freuler (54. Malinovskyj), Gosens – Pašalić – A. Gómez, D. Zapata (81. Tolói).
Ndiaye, F. Rossi – Malinovskyj, Muriel, Ibañez, Škrtel, Tolói, Barrow.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:14. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:16.
Utkání končí vítězstvím Atalatny, což se asi čekalo, ale nečekalo se asi již tolik, po jakém průběhu to bude... Spal se v ligové premiéře nadechl k parádnímu výkonu a již ve 27. minutě zápasu vedl 2:0. Pravdou ovšem bylo, že hosté měli více šancí na vstřelení gólu, leč v brance Spalu dnes doslova zářil Beriša.
Vše se zlomilo ve druhé půli, do které vstoupil Spal výborně, na což museli hosté reagovat střídáním a to se povedlo náramně. Přišel na trávník totiž Muriel, který dvěma góly v 71. a 76. minutě sám zařídil obrat na konečných 3:2 pro Atalantu.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).
90+2'
Domácí se ubránili při rohovém kopu Atalanty, míč skončil v autu, domácí vhazují.
90+1'
Rohový kop vybojovali hosté, rozehrávat budou z pravé strany.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
A dopředu se ženou domácí, jenže vše je to hodně uspěchané, dostat míč za každou cenu do vápna Atalanty, k vidění je hodně nepřesností, diváci pískají.
88'
A hosté mohli navýšit své vedení, kdyby ovšem Etrit Beriša (Spal) nepředvedl další parádní zákrok, kdy reflexivně nohou vyrazil střelu dnes dvougólového Muriela.
86'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře... který se také záhy zmocnil míče.
85'
Pierluigi Gollini (Atalanta BC) pozorně četl hru a včas vyběhl ze své branky, aby uzmul míč před dotírajícím Floccarim.
82'
Další v podstatě odevzdaný míč v podání domácích, nepřesný centr z levé strany končí mimo hřiště.
81'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Rafael Tolói.
80'
Čeká nás posledních minimálně deset minut tohoto zápasu, hosté strhli vedení na svou stranu, dokáží ještě domácí alespoň vyrovnat?
79'
Po faulu bránícího Duvána Zapaty (Atalanta BC) hráli domácí, kteří ale rozehrávku uspěchali a rychle o míč přišli.
78'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Igor, přichází Sergio Floccari.
77'
Účastník letošní Ligy mistrů dokázal na hřišti Spalu nemožné – ze stavu 0:2 otočit skóre na 3:2 ve svůj prospěch, to je úctyhodný výkon.
76'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Etrit Beriša (Spal) skvělým zákrokem zlikvidoval jednu šanci soupeře, jenže následně se dostal míč před vápno, odkud to znovu pravačkou zkusil LUIS MURIEL, který opět poslal míč ke stejné tyči, jako při gólové situaci před pár minutami.
76'
Útočná akce Atalanty končí faulem, provinil se Robin Gosens.
75'
Hned šestice bránících hráčů nyní na malém vápně musela bránit pronikajícího Muriela (Atalanta BC).
74'
José Luis Palomino (Atalanta BC) zkrotil míč u půlící čáry, po výkopu od branky Spalu.
73'
A najednou je hráčů v tmavých dresech plné hřiště, dokoná Atalanta obrat?
72'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Nenad Tomović.
71'
Po celkem ledabyle zahraném rohu se do protiútoku dostali hosté, LUIS MURIEL zakroužil s míčem před vápnem Spalu a parádní střelou k tyči překonal Berišu.
71'
Byl z toho centr na bližší tyč, s nímž si hosté snadno poradili.
70'
Rohový kop Spalu, domácí rozehrají z pravé strany a pochopitelně nikam spěchat s rozehrávkou nebudou.
69'
Alejandro Gómez (Atalanta BC) se pokusil individuálně prosadit z levé strany, až před vápno Spalu, ale o míč přišel.
68'
Luis Muriel (Atalanta BC) dostal u půlící čáry „naloženo“ od soupeře, útočný faul Spalu, míč zůstává v držení Atalanty.
67'
Pierluigi Gollini (Atalanta BC) se zapojuje do rozehrávky a posílá míč na pravou stranu.
66'
Atalanta s míčem na své polovině, domácí sympaticky hned v pěti hráčích napadají rozehrávku.
65'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Alessandro Murgia.
64'
Vůbec nic, Mario Pašalić (Atalanta BC) fauloval, takže míč získají domácí.
63'
Atalanta na polovině domácího mužstva, uvidíme, co hosté vymyslí.
61'
Žlutou kartu dostává Mattia Valoti (Spal).
61'
Alejandro Gómez (Atalanta BC) rozehrál rohový kop z pravé strany, domácí míč odvrátili. Hosté ještě chvíli zůstali s míčem na polovině Spalu, ale do zakončení se již nedostali.
61'
Rohový kop vybojovali hosté, rozehrávat ho budou z pravé strany.
60'
Je za námi hodina hry, domácí stále hájí těsné vedení a hájí ho výtečně – aktivní hrou, žádnou přehnanou defenzivou.
59'
Defenziva Atalanty je stále v permanenci, nyní se obránci jen ohlédli za střelou Igora zpoza vápna, která letěla vedle branky.
58'
Míč znovu na kopačkách domácích, kteří se ženou dopředu po levé straně, ale neúspěšně.
56'
Vcelku pochopitelné rozhodnutí lavičky Atalanty, provést dvojí střídání, vzhledem k tomu, že hosté ztratili půdu pod nohama, v dosavadním průběhu druhé půle.
55'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Luis Muriel.
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Ruslan Malinovskyj.
53'
Fotbalisté Atalanty jsou od úvodních vteřin druhé půle pod tlakem, byť to jsou právě oni, kdo dotahují jednogólové manko.
52'
Míče nyní létají přes půlící čáru, opět jsou ale u něho více domácí.
50'
Domácí rozehráli roh z pravé strany, ale bylo to hodně nepovedené, přetažený centr nenašel ve vápně Atalanty vůbec nikoho.
49'
José Luis Palomino (Atalanta BC) odehrál míč v nouzi na roh, aktivní domácí vybojovali roh.
48'
Ofsajd zastavil útočnou akci Spalu, hosté dostávají míč alespoň za půlící čáru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas končí vítězstvím Spalu 2:1, nicméně nebýt hned několika bravurních zákroků gólmana Etrira Beriši, mohli domácí i prohrávat... Spal dvakrát skóroval ze dvou povedených akcí, naproti tomu hosté skórovali jen jednou, ale těch gólů mohli vstřelit hned několik. I za tohoto stavu je tak do druhého poločasu stále vše otevřené.
45+1'
45+1'
Nastavuje se pouze jedna minuta.
45'
Míč u branky Spalu, Etrit Beriša bude vykopávat.
44'
Po delší odmlce se také domácí dostávají do útoku... respektive dostávali, Simone Missiroli ztratil míč.
43'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
43'
Hosté znovu v útoku a je tu další šance, kdy po přihrávce z pravé strany pálí z voleje Remo Freuler (Atalanta BC), Etrit Beriša dalším parádním zákrokem podržel svůj tým.
42'
Atalanta měla ještě roh z levé strany, ale branku ohrozit již nedokázala, míč vybojovali domácí.
41'
Opět to byly dva rohové kopy Atalanty v řadě, přičemž při tom druhém byl blízko gólu Duván Zapata (Atalanta BC), jehož hlavička mířila pod břevno, ale Etrit Beriša (Spal) fantasticky vyrazil nad branku.
40'
Rohový kop Atalanty, hosté rozehrají z pravé strany.
39'
Po centru z levé strany se dostal k hlavičce Duván Zapata (Atalanta BC), jehož pokus dokázal Beriša chytit.
38'
Atalanta viditelně při chuti, hosté se nyní drží na útočné polovině.
37'
Alejandro Gómez (Atalanta BC) padá na trávník, po zákroku útočícího hráče Spalu.
36'
Atalanta s míčem u půlící čáry, Andrea Masiello podržel rozehrávku a nakonec poslal míč až k vlastní brance.
34'
Hans Hateboer (Atalanta BC) vhodil z pravé strany, míč si přiťukl s Martenem de Roonem a hned poté odcentroval do vápna Spalu. Tam se ve velké rychlosti vrhl hlavou po míči ROBIN GOSENS, který poslal míč nechytatelně do branky Spalu a hosté snižují.
33'
A je z toho pouze další, celkem v pohodě ubráněný, roh Atalanty, z pohledu Spalu.
32'
Rohový kop pro Atalantu, hosté rozehrají z pravé strany.
31'
Duván Zapata (Atalanta BC) to zkusil z voleje, z hranice vápna Spalu, Etrit Beriša (Spal) byl pozorný a jeho střelu lapil.
30'
První půlhodina zápasu za námi, domácí nasázeli favorizované Atalantě již dva góly a vypadá to na vítězný zápas Spalu.
29'
Vše vyřešila konzultace sudího Manganiella s videorozhodčím, ani nebylo třeba studovat záznam – gól platí!
28'
Celou situaci ještě konzultuje sudí s videorozhočím.
27'
Spal právě vstřelil branku!
Atalanta se sice snaží útočit, ale góly dávají z ojedinělých útočných akcí pouze domácí... Igor vykličkoval obránce na levé straně a poslal přes něj pas na malé vápno, kde míč nasměroval do branky Atalanty ANDREA PETAGNA.
26'
Faulů přibývá, domácí nyní budou moci rozehrát na polovině Atalanty... již se tak stalo, míč místo dopředu putoval ale do zadních řad domácího týmu.
25'
Útočným faulem končí akce Atalanty, hosté se sice diví, ale nic na rozhodnutí sudího nezmění.
24'
Následně fauluje Federico Di Francesco (Spal), při snaze vybojovat míč u půlící čáry.
23'
Akce Spalu končí spíše odevzdáním míče, než čímkoliv jiným...
22'
Útočné manévry Atalanty končí hlavičkou Zapaty, který poslal míč pouze několik metrů nad branku Spalu.
21'
Počet rohových kopů narůstá, další budou hosté rozehrávat, jak jinak, než opět z levé strany.
20'
Po centru do vápna se míč dostal k Robinu Gosensovi (Atalanta BC), který zpoza vápna vypálil z voleje, ale střela mu vůbec nesedla.
19'
Spal se nedostal z vlastní poloviny, nyní budou domácí čelit volnému přímému kopu soupeře.
18'
Alejandro Gómez (Atalanta BC) nakonec z levé strany rozehrával dva rohové kopy, ale hosté ani jednou branku ohrozit nedokázali.
17'
Rohový kop pro Atalantu, hosté budou opět rozehrávat z levé strany.
16'
Atalanta pod tlakem při vlastní rozehrávce, aktivita Spalu rozhodně neutichá.
15'
Míč rozhodčího, který ho podává obránci Atalanty.
14'
Hostům utíká míč do autu, vhazovat mohou domácí, z pravé strany, na své polovině.
13'
Federico Di Francesco (Spal) padá na polovině Atalanty, ale nepíská se, hraje se dál.
12'
Etrit Beriša (Spal) byl pod tlakem při rozehrávce od své branky, ale zvládl to a odehrál míč.
11'
Hosté rozehráli roh z levé strany, hlavička Zapaty končí nad brankou Spalu.
10'
Marten de Roon (Atalanta BC) odcentroval z pravé strany, je z toho roh pro hostující tým.
9'
Atalanta se snaží otupit tlak Spalu, což se zatím tolik nedaří.
7'
Další útočná akce domácích již ale končí gólem, když se za obranu Bergama dostal po parádní narážečce FEDERICO DI FRANCESCO, který poté přízemní střelou překonal vyběhnuvšího Golliniho.
5'
Andrea Petagna (Spal) si připisuje první střelecký pokus v zápase, branku soupeře ale vysoko přestřelil.
4'
Jasmin Kurtić (Spal) končí na trávníku, po souboji s devatenáctkou Atalanty Djimsitiho.
3'
Marten de Roon (Atalanta BC) se pokusil prosadit přes dvojici bránících hráč Spalu, ale neuspěl.
2'
Etrit Beriša (Spal) zachytil míč po nepřesném pasu soupeře a vykopává od branky.
1'

Spal: Beriša – Vicari, Cionek, Felipe – D'Alessandro, Kurtić, Valoti, Missiroli, Igor – Di Francesco – Petagna.
Náhradníci: Letica, Thiam – Murgia, Paloschi, Tomović, Valdifiori, M. Janković, Floccari, Moncini, Cannistrà, Dickmann, Espeto.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Djimsiti, Palomino, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić – A. Gómez, D. Zapata.
Náhradníci: Ndiaye, F. Rossi – Malinovskyj, Muriel, Ibañez, Škrtel, Tolói, Barrow.

Rozhodčí: Manganiello – Rocca, Pagliardini.
ATALANTA BERGAMO
Atalanta v minulé sezóně dokázala navázat na velmi dobrou sezónu 2017/2018, kdy skončila sedmá a vybojovala si evropské poháry. V Evropské lize 2018/2019 dokázal ovládnout základní skupinu naprosto suverénně, před Lyonem, Evertonem a Apollonem Limassol, v šestnáctifinále ale nestačila na favorizovaný Dortmund. Nicméně výtečné výsledky z Evropské ligy potvrdila Atalanta i v Serii A, kde za suverénní dvojicí Juventus, Neapol, ovládla zbytek ligy a skončil a na třetím místě, před dojicí milánským velkoklubů, ale i před AS Řím a dalšími slavnými týmy. Jak účastník letošní Ligy mistrů zahájí novou ligovou sezónu?
SPAL
SPAL zahájí svou třetí sezónu v řadě mezi italskou klubovou elitou a je otázka, jaký ročník tento tým vlastně čeká. V první sezóně v Serii A skončil SPAL sedmnáctý, tedy těsně nad sestupovými příčkami a to byl úspěch. V minulé sezóně se pak již SPAL dokázal probojovat na třinácté místo, byť s pouze čtyřbodovým náskokem na sestupové příčky, nicméně také s pouze dvoubodovou ztrátou na desátou Boloňu!
V letní přípravě se SPAL utkával se samými slabšími soupeři, nad nimiž vítězil, s jediným kvalitnějším soupeřem (Hellas Verona) pak remizoval 0:0.
Utkáním, které se odehraje Stadio Paolo Mazza ve Ferraře, provede jako hlavní sudí Gianluca Manganiello, kterému budou na čarách asistovat Domenico Rocca a Niccolo Pagliardini.
Vítejte u online přenosu 1. kola fotbalové Serie A, v němž SPAL přivítá na svém stadionu ATALANTU BERGAMO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62