Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Juventus - 23. května 2021   20:45

Bologna
86' Orsolini (Palacio)
1:4
(0:3)
Juventus
6' Chiesa   • 30' Morata  (Dybala) • 45' Rabiot  (Kulusevski) • 48' Morata
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Soumaoro, Medel (59. Antov), De Silvestri (68. Faragò) – J. Schouten (80. Baldursson), Svanberg – Vignato (58. N. Sansone), Skov Olsen (57. Orsolini), Palacio – Barrow.
P. Valeri (Itálie)
Stadio Renato Dall'ara
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt (46. Bonucci), Chiellini (59. Arthur), Sandro – Kulusevski, Danilo (67. Bernardeschi), Rabiot, Chiesa (60. McKennie) – Dybala, Morata.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:11.
Střely mimo: 8:5.
Rohy: 3:0.
Ofsajdy: 2:2.
Fauly: 7:16.
V druhém poločase už jsme nesledovali ani tak jestli Juventus dokáže zvítězit. Spíš bylo důležité to, co se stane na dalších stadionech. Bologna sice hned ze startu druhé půle vstřelila gól, ovšem ten kvůli ofsajdu neplatil. minutku na to se počtvrté prosadil Juventus. Podobnou situaci ovšem naopak jsme viděli po osmdesáté minutě, kdy neplatil gól Kulusevského, ale chvíli na to vstřelil jedinou branku Bologně Orsolini. AC Milán si místenku do Ligy mistrů zajistil venkovní výhrou 2:0 proti Atalantě. Ovšem Neapol doma nedokázala vyhrát s Hellas, pouze remizovala 1:1 a místo sebe poslala do Ligy mistrů Juventus.
90+2'
90+1'
Z dalších stadionů: AC Milán přidal druhý gól v nastavení a místo v Lize mistrů si už definitivně zajistil. Na stadionu Neapole však stále panuje remíza a zbývají poslední desítky sekund. Juventus je velmi blízko.
90'
Sudí tento poločas prodlouží ještě o dvě nastavené minutky.
89'
Leonardo Bonucci šel do hlavičkového souboje. S protihráčem se nehezky střetl a padl k zemi. Nyní je v péči lékařů. Měl by ale být v pořádku.
88'
Musa Barrow našel odražený míč a okamžitě ho nasměroval do vápna. Tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a centr tak obrana Juventusu zneškodnila až příliš snadně.
86'
Tak přece jen se Bologna dnes prosadila. Takovouto situaci už jsme tu dnes měli, hned na začátku druhého poločasu. Tentokrát ale nebyl kvůli ofsajdu uznán Kulusevského gól, na což odpověděl velmi hezkou střelou k tyči před padajícím Bonnucim RICCARDO ORSOLINI. Asistence: Rodrigo Palacio.
84'
Už několik minut hraje skoro jenom Juventus. Bologna se k němu vůbec nedostává. A pokud ano, nedokáže ho ani vyvézt z obranné poloviny.
83'
Juventus drží míč a soupeři ho skoro nepůjčuje. Kombinuje přitom před vápnem a vyčkává na dobrou pozici ke střele.
81'
Kulusevski se prezentoval velmi pěkným gólem. Krásné zakončení i to, jak si hráč Juventusu našel pozici mezi hráči Bologny ale vše zastínil ofsajd. Gól tedy neplatí.
80'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andri Baldursson.
79'
Na druhé straně podél levé autové čáry sprintoval za dlouhým nákopem Federico Bernardeschi, který ale míč nedostil předtím, než zapadl do autu.
78'
Rodrigo Palacio se snažil krátkým pasem skrze soupeřovu defenzívu uvolnit Musu Barrowa, ovšem to se mu vůbec nepovedlo. Obrana Staré dámy se pevně semkla.
77'
Bernardeschi odebral míč Palaciosovi, okamžitě ho odehrál na Moratu, ale ten zkoušel parádičky na soupeře, který míč jednoduše vybojoval.
76'
Bologna se opravdu snaží, i když šance na dnešní výhru už jsou nulové. I tak to ale nevzdává a dostává se do dalších a dalších útoků.
75'
Barrow chtěl poslat velmi dlouhý míč na hrotového útočníka Palaciose. Jenže místo velmi dlouhého míče posla extra dlouhý míč, která skončil až u brankáře Szczesného.
74'
Juventus už výrazně ubral na tempu. Nemá kam spěchat. je totiž jedno, jestli dnes vyhraje o pět branek, nebo o jednu. Hlavní je výhra a příznívé výsledky v ostatních zápasech.
73'
Cuadrado kličkoval a kličkoval, až Tomiyasuovi došla trpělivost, skluzem podebral míč i s Cuadradem a odpálil ho na druhou stranu.
71'
Musa Barrow se snažil na pravé straně překonat soupeře kličkami, ovšem to se mu vůbec nepovedlo a místo toho jen odevzdal míč.
70'
Pablo Farago se okamžitě zapojuje do útoků Bologni, které stále nabývají na síle. Jeho nynější rána šla ale hodně mimo pravou tyčku.
68'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Paolo Faragò.
67'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Federico Bernardeschi.
67'
Juventus opět na čtvrté pozici průběžné tabulky. V Neapoli je totiž vyrovnáno. Za Hellas skóroval MARCO DAVIDE FARAONI.
65'
Weston McKennie předvedl velmi nehezký faul. Sudí to nemohl nechat bez karty.
64'
Rodrigo Palacios čekal na míč ve vápně. Do dobré pozice mu ho mohl přihrát Barrow, ovšem ten místo toho zahrál míč do autu.
63'
Morata se snažil velmi dlouhým míčem vyslat do úniku Dybalu, ovšem provedení přihrávky bylo strašné a míč jednoduše přebrala obrana soupeře.
62'
Juventusu se značně komplikuje situace! Juventus sice vyhrává 4:0, ovšem po gólů Neapole, který obstaral AMIR RRAHMANI, vypadává zatím z pozic, které zaručují Ligu mistrů na příští rok.
60'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Weston McKennie.
59'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Valentin Antov.
59'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Arthur.
58'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Emanuel Vignato, přichází Nicola Sansone.
58'
Tak to vypadá, že se na hřišti hodně hráčů prorotuje. U postranní čáry stojí až čtyři hráči Bologne, kteří půjdou po sobě do hry.
57'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
56'
Morata se dnes žene za hattrickem! Po dlouhém pasu od Cuadrada se dostal k zadní tyči a z první v běhu vypálil. Míč však poslal jen do boční tyčky.
55'
Emanuel Vignato vyslal míč doprostřed branky, ale jeho rána byla hodně chabá. S nadsázkou by si Szczesny mohl doběhnout pro kávu, a stejně by se stihl vrátit dřív, než by se míč dostal do branky.
53'
Juventus byl blízko další brance! Po vyražení míče Skorupskim se k němu dostal Morata, který okamžitě pálil. Míč ale zablokoval jeden z obránců, který před hráče rychle skočil.
52'
Musa Barrow získal míč a okamžitě ho poslal za obranu pro Rodriga Palaciose. Ten ho ale nedoběhl a v pohodě si míč zpracovala obrana.
51'
Juventus hře dominuje. Hráči si rozdávají jeden pas za druhým, kombinují, sprintují, soupeř absolutně nestíhá. Tohle zavání další pohroumou.
48'
Tak to je šok! poté, co Palaciův gól nebyl uznán se rychle prosazuje Juventus. A celé to bylo v řežii ÁLVARA MORATY, který nejprve parádně míč zpracoval, následně se nenechal obrat soupeřem a parádně zakončil. Je pravda, že Skorupski mohl vyvinout trochu větší úsilí, protože míč zpomalil, ale nezastavil.
47'
Rodrigo Palacio se hned v první minutě druhého poločasu gólově prosadil! Unikl na Szczesneho, kterého technicky překonal. Sudí ale gól neuznal kvůli ofsajdu, což následně potvrdil také VAR.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Leonardo Bonucci.
46'
První poločas vyzněl jasně pro Starou dámu. Ta plní přesně to, co se od ni dnes očekávalo. Juventus totiž dnes musí zvítězit, aby zachoval šance na kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů. I v případě výhry se ale musí spoléhat na výsledky AC a Neapole. Za první poločas se prosadil třikrát, vždy ve chvílích, kdy domácí začínali nadějně kombinovat. Uvidíme, da ve druhém poločase poleví nebo padnou ještě další branky.
45+1'
45'
A je tady další branka, tentokrát do kabiny. Juventus sehrál parádní kombinaci, na jejímž konci Kulusevski i ve skluzu přeposlal míč ADRIENU RABIOTOVI, jenž už neměl těžkou práci, zakončil po zemi do levého dolního růžku. Asistence: Dejan Kulusevski.
44'
Gary Medel se provinil jasným podražením a nyní vidí sudího, jak z kapsičky vytahuje žlutý kartonek.
43'
V souběžně hraném zápase mezi Atalantou a AC se milánský celek dostal do vedení díky Kessieho trefě z pokutového kopu. Juventus ta v aktuální tabulce klesá na čtvrté místo. To ale stále znamená účast v lize mistrů.
42'
Bologna dostala k dispozici rohový kop. Rozehrál ho Palacio, který ani necentroval do vápna, ale poslal míč hráči kousek od něj. Ten zatím drží míč.
41'
Adama Soumaoro se dostal do souboje a v něm nedokázal míč soupeři sebrat povolenou cestou. Proto ho fauloval a sudí to viděl. Okamžitě tedy odpískal.
40'
Čtyřicet minut hry je za námi. Do poločasu už zbývá jen chvilka a bologna vypadá, jako by to do kabiny chtěla jen "ukopat". Pasivní hra se ale nemusí vyplatit.
38'
De Ligt po hlavičkovém souboji dopadl na nohu, za kterou se předtím držel. Nyní po hřišti kulhá a očividně není v herní pohodě. U laviček se pro jistotu rozcvičují náhradníci.
37'
Tohle od Álvara Moraty nebylo moc chytré. Hned v následující minutě po prvním přestupku spáchal další a sudí m u proto udělil kartu žluté barvy.
36'
Moratovi se nepodařilo obejít protihráče kličkou. Ten mu navíc odebral míč a tak ho útočník Juventusu fauloval. Sudí mu pak výrazně domluvil.
35'
De Ligtt odešel na ošetření za postranní čáru. Juventus tak chvíli musel hrát v deseti, ale nyní už je mladičký nizozemec zpět, takže se pokračuje "v plné" na obou stranách.
34'
Matthijs de Ligt se po souboji svalil k zemi. Nevypadá to s nim nejlíp, leží na trávníku a drží se za kotník. Navíc si gestem vyžádal pomoc lékařů.
33'
Domácí si za svou ofenzivní snahu vybojovali alespoň rohový kop. Ten ale vůbec nevyužili. Míč rychle přebral Juventus a málem ještě přešel do brejku.
32'
Rodrigo Palacio poslal do vápna velmi zajímavý centr. Dovnitř šestnáctky si naběhli asi čtyři hráči Bologně, ale k žádnému z nich se míč nedostal.
30'
Máme tady druhou branku! Přesně po půl hodině hry. Dybala nám opět ukázal, jak skvělý fotbalista je . Po pravé straně prošel až k vápnu, vyhnul se obraně a poslal krásným lobem oblouček na ÁLVARA MORATU, který už jen jednoduše "doťukl" míč do sítě. Asistence: Paulo Dybala.
28'
Oba další týmy, které ohrožují postup Juventusu do Ligy mistrů, zatím hrají remízu bez branek. AC Milán proti Atalantě, Neapol proti Veroně.
27'
Emanuel Vignato si naběhl do velmi dobré pozice. Kdyby se k němu dostal pas, mohlo by z toho být značné ohrožení branky. Stará dáma se ale semkla v obraně.
26'
Dejan Kulusevski se k míči cpal až s příliš velkým zapálením. Při tom fauloval soupeře, což hlavní arbitr Valeri okamžitě odpískal.
24'
Cuadrado centroval do pokutového území. Míč mířil na Moratu, který se vysunul, ale do trajektorie míče tygřím skokem zasáhl Skorupski, který míč rukou vyrazil.
23'
Medel hrubě chyboval ve vlastním pokutovém území. Přenechal dokonce míč napadajícímu Moratovi. Ten pak nakopl, který se mu odrazil do ruky, takže sudí odpískal.
22'
Svanberg před šestnáctkou posunul míč na Schoutena. Ten si ho zpracoval a téměř okamžitě vypálil. Míč se při cestě do branky několikrát odrazil od země a nakonec zapadl Szczesnemu do náruče.
21'
Dybala se provinil nehezkým faulem na Palacia. Nejdříve ho v souboji poslal k zemi a pak na něj ještě šlápl. Nutno ale říci, že nechtěně. Snažil se hráči vyhnout.
20'
Dvacet minut je za námi. Viděli jsme jednu branku. Aktivnějším týmem je Bologna, který si ale nevypracovala moc nebezpečných šancí. Změnila taky trochu taktiku, Palacio vystřídal Barrowa na hrotu. Ten nyní operuje na levém křídle.
18'
Bologna se dostala do kombinace. Rodrigo Palacio po zisku míče sprintoval k čáře a následně centroval na malé vápno. Szczesny ale na míč naskočil a sebral ho.
17'
Juan Cuadrado se zhostil role útočníka. S míčem se dostal až na pravé křídlo, odkud poslal dlouhý centr na penlatu. Tam ale zasáhla připravená obrana domácích.
16'
Juventus sehrál pohlednou kombinaci s několika velmi přesnými přihrávkami, díky kterým se dostal až do vápna soupeře. Domácí tým nebyl absolutně schopen odebrat míč.
15'
Bologna kombinovala před vápnem soupeře, do něj pak míč pozemním centrem poslal Vignato, ovšem vůbec nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
14'
De Ligt si zorganizoval obranu při protiútoku Bologně. Sandro pak odebral míč a dlouhou přihrávkou ho poslal dopředu, kde však útok Juventusu skončil.
12'
Vzhledem k výsledkům ostatních zápasů se v "živé tabulce" Juventus dostal na třetí místo. To znamená, že by se příští rok objevil v Lize mistrů. AC Milán i Neapol totiž zatím hrají bezbrankovou remízu.
11'
Dejan Kulusevski chtěl technickou finesou obejít protihráče, ovšem moc se mu to nepovedlo a nakonec ještě sám skončil na zemi.
9'
Alvaro Morata sprintoval k brance, ale míč přes obranu zkusil dlouhým pasem poslat Dybalovi. Ten se ale přes obranu nedostal a dobrý míč tak přišel vniveč.
8'
Andreas Skov Olsen nedokázal vyhrát souboj o míč a musel si pomoci jednoznačným faulem. Svého soupeře zatáhl za dres a poslal ho k zemi.
6'
Tak tohle je šok pro domácí tým, který začal velmi dobře! Centrovaný míč si ve vápně našel Rabiot, který ale neměl nejlepší pozici a jeho zakončení tečoval domácí gólman do břevna. Od horní tyčky se ale míč odrazil příhodně pro FEDERICA CHIESU, který pak už míč střelou o zem jednoduše umístil do prázdné branky. Zaznamenal tak svou šestou branku v sezóně. bez asistence.
5'
Tohle už vypadalo dost zajímavě. Na pravou stranu dostal pas Palacio, který míč skoro od vnější brankové čáry pozemním centrem vrátil do vápna. Tam už číhal Barrow, ale Szczesny míč nakonec zkrotil.
4'
Svanberg poslal míč za obranu soupeře, kde mohl jít sám na branku Palacio. Jenže ten zbystřil úmysl spoluhráče až příliš pozdě a k míči se už nedostal.
3'
Tomiyasu vhodil míč ke spoluhráči, který chtěl okamžitě tíkat dopředu. Jenže se k němu rychle seběhli dva obránci a donutili ho jen přihrát do obrany.
2'
Utkání už se rozběhlo. Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří si dnes oblékli bílé dresy. Bologna zvolila klasickou domácí variantu.
1'

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Soumaoro, Medel, De Silvestri – J. Schouten, Svanberg – Vignato, Skov Olsen, Palacio – Barrow.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Antov, Baldursson, Faragò, Juwara, M'Baye, Orsolini, A. Poli, N. Sansone, Urbanski.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Capellini, Sandro – Kulusevski, Danilo, Rabiot, Chiesa – Dybala, Morata.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Arthur, Bernardeschi, Bonucci, Correia, Demiral, Fagioli, Frabotta, McKennie, Ramsey, Ronaldo.

Rozhodčí: P. Valeri (Itálie).
JUVENTUS FC

Sezóna Juventusu letos skončí neúspěchem, to už je jisté. V Lize mistrů turínský klub vyřadil outsider z Porta, v Serii A na titul ztrácí ohromný počet bodů. Dnes ho ale čeká pravděpodobně netěžší zápas sezony. Musí totiž vyhrát, aby si zajistil šanci na kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů. Pátá pozice totiž Ronaldovi a dalším zajišťuje jen ligu Evropskou. I kdyby Juventus vyhrál, musí spoléhat na to, že AC Milín nebo Neapol, kteří mají shodně o bod víc, prohrají. Důležitá je ale výhra, protože bez ní jsou všechny naděje marné.

Forma: V – V – P – V – R

Poslední zápasy:
Juventus – Inter 3:2
Sassuolo – Juventus 1:3
Juventus – AC Milán 0:3
BOLOGNA FC

Bologna si hraje v poklidném středu tabulky. Nyní je na dvanáctém místě. Jistotu záchrany už má pár kol, takže ji zrovna moc nemusí vadit, že se nachází v katastrofální formě. Z posledních pěti zápasů totiž získala jen tři body za tři remízy a dvě prohry. Vybojovala jednačtyřicet bodů, teoreticky by tak ještě mohla zaútočit na desáté místo, nebo se o dvě místa propadnout.

Forma: R – P – R – R – P

Verona – Bologna 2:2
Bologna – Janov 0:2
Udinese – Bologna 1:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78