Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Spezia - 25. října 2020   15:00

Parma
34' Gagliolo  • 90+3' Kucka
2:2
(1:2)
Spezia
28' Chabot  (Bastoni) • 31' Agudelo  (N'Zola)
Parma
Sepe – Gi. Pezzella, Gagliolo, Iacoponi (C), Grassi – Hernani (53. Karamoh), Brugman (53. Cyprien), Kurtić (79. Sohm) – Gervinho, Cornelius, Kucka.
V. Marini
Stadio Ennio Tardini, Parma
Spezia
Provedel – Sala (54. Ferrer), Terzi (C), Chabot, Bastoni (63. Dell'Orco) – Pobega (54. Estevez), Agoumé, Bartolomei – Agudelo (63. D. Verde), N'Zola (82. Piccoli), E. Gyasi.

Druhý poločas nám taky nabídl dobrou podívanou. Spezia do něj vstoupila dobře a měla více ze hry. Avšak postupně iniciativu přebral jejich soupeř, jejichž tlak byl zpočátku takový nemastný neslaný. Nicméně v poslední čtvrt hodince hry se Parma začala dostávat do šancí, kdy zazdila několik dobrý pokusů k vyrovnání. Nakonec jim byla v nastaveném čase odpískána penalta a domácí celek vyrovnal! Jinak celkově jsme mohli vidět vyrovnanou hru a remízový stav je poměrně zasloužené rozuzlení dnešního dějství.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 8:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:22.
90+4'
90+4'
Povzbuzená Parma se ještě pokouší o zvrat. Provedel nyní skokem zachytil míč ve vápně.
90+3'
Parma právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je JURAJ KUCKA, který zavěsil míč pod horní tyč a domácí se dočkali vyrovnání v samotném závěru zápasu.
90+2'
A je tu faul ve vápně a pokutový kop pro Parmu!
90+1'
Čtyři minuty k dobru mají domácí, aby ještě dokázali vyrovnat tento dnešní vyrovnaný duel.
90'
Žlutou kartu dostává Simon Sohm (Parma Calcio 1913).
89'
Domácí mají tlak a v posledních minutách i šance. Závěr zápasu se blíží a Spezia se již jen zuby nehty brání.
87'
Další tutovku měl Juraj Kucka, který si dobře naběhl na dlouhý centr a poslal míč těsně kolem levé tyčky!
86'
Wylan Cyprien to zkusil přímo na branku, ale poslal míč nad horní tyčku. Pokus dobrý, jen lépe zamířit.
86'
Zajímavá a velmi důležitá standardní situace pro Parmu, kdy došlo k faulu těsně před hranicí šestnáctky.
85'
Žlutou kartu dostává Salva Ferrer (ASD Spezia Calcio 2008).
85'
Další zakončení přišlo po rohovém kopu, kdy v tísni poslal míč na branku Alberto Grassi, ale Provedel stihl včas zareagovat a skočil po míči ke své levé tyčce.
84'
Yann Karamoh se ocitl v tutové šanci, ale své zakončení zamířil přímo do vybíhajícího brankáře.
82'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Mbala N'Zola, přichází Roberto Piccoli.
81'
Emoce na hřišti a to po souboji ve vápně Spezie. Hlavní rozhodčí ukazuje, že se faulu dopustili právě útočící domácí, kteří vehementně protestují a chtějí penaltu.
80'
Vzápětí rychlý útok na druhé straně, kde Provedel včas vyběhl a zneškodnil šanci.
80'
Další útočná akce se na Parmu řítila z pravé strany a opět musel Sepe zasahovat. Tentokrát šel míč doprostřed jeho branky a poradil si s tímto zakončení.
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Simon Sohm.
78'
Tak tato střela Sepeho hodně překvapila! Ke střele se dostal Daniele Verde, který napřáhl ke střele a ta orazítkovala tyč! No, tak to je podruhé trefená branková konstrukce hostů ve druhém poločase.
76'
Ještě čtvrt hodiny hry mají domácí k možnému vyrovnání, případně otočení vývoje zápasu ve svůj prospěch.
75'
Do střely se na druhé straně prokličkoval hráč Spezie a ten vystřelil z pravé strany. Svůj pokus poslal nad horní tyč.
74'
Ivan Provedel musel nyní vyrážet nepříjemný míč, který letěl na jeho branku. Před ním byli dva hráči Parmy, kteří se však nacházeli v ofsajdu.
73'
Centr z levé strany, který vyslal hráč Parmy nebyl využit. Avšak domácí celek se drží na míči.
72'
Ivan Provedel má míč ve své moci a při tomto zákroku se rozhodně moc nenadřel. Následně zahrává míč na půlku hřiště.
70'
Nicméně Parma má celkově problémy se střílením branek v úvodu nového ročníku, což lze vidět i v průběhu druhého poločasu, kdy si nevytváří příliš mnoho vyložených šancí.
69'
S blížícím se závěrem zápasu lze očekávat zvýšený tlak ze strany Parmy a možné šance na protiútoky pro jejich soupeře.
68'
Salva Ferrer dokázal přenést hru z pravé strany na levou tyč, kde jeho spoluhráč tečoval míč, ale mimo tři tyče. Spezia po delší době zahrozila před brankou Parmy.
67'
Giuseppe Pezzella se snažil hlavičkovat vysoký centr, ale nepřesně a míč končí v zázemí.
66'
Tlak ze strany hostí je zatím bez výraznějších šancí na branku soupeře. Možná to změní jejich následující roh...
65'
Nedovolený zákrok na polovině hřiště a domácí celek bude rozehrávat míč.
64'
Parmě se podařilo přežít tlak ze strany Spezie a nyní pomalu a jistě začíná přebírat iniciativu. Vypadá to, že jejich střídání výrazně oživilo jejich hru a hlavně pohyb po hřišti.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Cristian Dell'Orco.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Daniele Verde.
61'
Parma zahrávala standardní situaci, která přinesla zakončení nad branku a poté tu máme další sérii střídání.
60'
Juraj Kucka se dral do pokutového území, ale nakonec byl v souboji připraven o míč. I když lze konstatovat, zda bylo počínání bránícího hráče v rámci povolených pravidel. Podle hlavního sudí ano a nebude to penalta pro Parmu.
60'
Parma však dokázala nyní zatlačit na svého soka a operují před jeho brankou. Zvláště jeden z centrů z levé strany vypadal nebezpečně, ale nikomu se nepodařilo ve vápně dostat k míči včas.
59'
Parma zahrávala v krátké době dva rohové kopy, ale ani jeden neznamenal výraznější nebezpečí pro Speziu.
57'
Hosté se tedy mohli dostat na dvou brankový rozdíl, ale právě branková konstrukce nyní byla na straně Sepeho.
56'
Mbala N'Zola přihrával do druhé vlny na nedávno střídajícího Esteveze, který nebyl daleko od své branky. Avšak jeho křižná rána skončila na pravé tyči!
54'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Nahuel Estevez.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Salva Ferrer.
54'
Z rohového kopu nepřišlo žádné nebezpečí pro Spezii, která následně taky bude střídat.
53'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Yann Karamoh.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Wylan Cyprien.
52'
Až nyní se daří Parmě ohrozit branku soupeře, díky kterému vybojovali rohový kop, ale to až po vystřídání na straně domácích.
51'
Hosté jsou zatím aktivnějším týmem v průběhu druhého poločasu a snaží si vrátit dvou brankový náskok.
50'
Zato na druhé straně se Spezia poměrně hladce dostala až do pokutového území, i když v tomto případě se k zakončení nakonec nedostala.
49'
Kombinace Parmy nepřinesla zakončení a ani přiblížení se k brance Provedela.
48'
Alberto Grassi nyní dokázal ubránit Gyasiho, který se neohroženě po levé straně dostával do pokutového území.
47'
Spezia v úvodu druhého poločasu drží míč na svých kopačkách. Avšak daleko od branky Sepeho.
46'
Mohli jsme vidět poměrně zajímavý první poločas. V něm jsme viděli několik zajímavých zakončení na jednu či druhou branku. V rozmezí šesti minut jsme mohli vidět také tři dosavadní branky, kdy se hosté dostali rychle do dvou brankového vedení a Parmě se brzy nato podařilo snížit. Určitě nás čeká ještě zajímavý druhý poločas.
45'
45'
Gervinho zatáhl míč až k brankové čáře a následně jej poslal zpět na hranici šestnáctky, kde se rozběhnutý Gastón Brugman dostal ke střele a poslal míč jen kousek mimo levou tyč!
44'
Hosté se sice dokázali ubránit, ale dostali jen míč k polovině hrací plochy a stále čelí menšímu tlaku ze strany Parmy.
43'
Spezia na polovině soupeře a snaží se prosadit z levé strany, což se jim zatím nedaří.
41'
Pěkná táhlá střela z levé strany zamířila mimo tyč, ale donutila Provedela ke skoku ke své tyči.
40'
Dokonce prvního poločasu nám zbývá pět minut. Nyní sledujeme vyrovnanou hru a hosté drží jedno brankový náskok.
38'
Dlouhý míč, na který si počkal Sepe a uklidňuje hru pro svůj celek.
37'
Spezia zahrávala svůj druhý roh a tentokrát to nebyla pohroma pro domácí celek.
36'
V posledních minutách jsem se rozhodně nenudili. Nyní si oba celky půjčují míč a pokouší se o další zteč branky.
34'
To se podívejme. Rychlá korekce skóre ze strany domácích je na světě. Gastón Brugman zahrál centr na levou stranu vápna, kde hlavičkoval jeden z hráčů. Míč se ocitl před brankou, kde jej pohotově do sítě doklepl RICCARDO GAGLIOLO.
34'
Možná se jim podaří skórovat z nabídnuté standardní situaci.
33'
Pro domácí celek je to rozhodně rána a uvidíme, jak se jim podaří zareagovat na tuto nepříznivou situaci.
31'
Spezia právě vstřelila branku!
A skutečně je tu druhý zásah hostí! Mbala N'Zola přiťukl míč na KEVINA AGUDELA, ten si udělal prostor ke střele a pěknou rychlou ranou k pravé tyčce navyšuje vedení pro Spezii. Asistence: Mbala N'Zola.
29'
Spezia je povzbuzená a nyní operuje s míčem na pravé straně hřiště. Dokážou udeřit podruhé?
28'
Hostům stačil premiérový rohový kop, ze kterého se jim daří otevřít stav utkání. JULIAN CHABOT si počíhal na dobrý centr a hlavičkou do levé šibenice nedal šanci brankáři Parmy.
26'
Po delší odmlce se hosté dostali k hranici šestnáctky, ale než stihli něco vymyslet, tak přichází o kontrolu na míči.
25'
Parma drží míč a nyní kombinuje daleko od branky Provedela. Spezia jen vykrývá prostory a čeká na případnou chybu soupeře.
23'
Žlutou kartu dostává Hernani (Parma Calcio 1913).
23'
Vzápětí měli další pokus, který už vypadal o něco lépe, ale nikdo nedoskočil na hlavičku a míč proletěl celým pokutovým územím na druhou stranu hřiště.
22'
Tak z této rohové možnosti se domácí hráči radovat nebudou. Centr od rohového praporku byl totiž přetažený.
21'
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Branku jsme zatím neviděli a možná přijde nyní po dalším rohu Parmy.
19'
Domácím se nyní v posledních minutách podařilo převzít iniciativu.
18'
Parma dobře rozehrála míč do strany a z levé strany přišel centr před branku. Jeden z hráčů skluzem zabránil, aby se míč dostal před branku Provedela.
17'
Roh přinesl krátký centr do vápna, kde si jej vzala obrana Spezie. Ta však ve snaze vyvézt míč chybuje a přišlo zakončení, které šlo nad branku Provedela.
16'
Dobrý střílený centr z levé strany. Nicméně nabíhající hráči měli daleko k míči. Ten byl však tečován a je tu roh pro Parmu.
14'
Postupný útok hostujícího celku nyní nepřinesl zakončení. Parma může rozehrávat od své branky.
13'
Nyní se hraje spíše na středu hrací plochy a oba celky se střídají na míči.
12'
Tommaso Pobega nedokázal zpracovat míč, který měl na dlouho nohu a následně se srazil se soupeřem.
10'
...samotný roh neznamenal zakončení. Domácí se dokázali následně udržet na míči a přišlo krkolomné zakončení, které míří hodně mimo tři tyče.
9'
Rohový kop pro Parmu...
8'
Úvod zápasu nám má tedy co zatím nabídnout. Mohli jsme vidět šanci Parmy a dvě dobré zakončení Spezie. Následně dvě žluté karty v krátkém sledu za sebou.
7'
První střela na branku Parmy byla zablokována. Tu druhou v podání Gyasiho chytil Sepe. Spezia se již podruhé dostala do vápna a vytvořila nebezpečné zakončení!
6'
Hernani nabral rychlost a byl faulován zezadu Pobegou, který je odměněn žlutou kartou.
5'
Ta však přichází vzápětí. Spezie se nadechovala k rychlému protiútoku a Alberto Grassi si pomohl faulem a zastavil počínající akci soupeře.
4'
Emmanuel Gyasi se nyní dopustil ostřejšího faulu. Nakonec z toho není úvodní karta zápasu.
2'
Na druhé straně také nebezpečí pro brankáře Provedela. Centr z pravé strany se dostal až na druhou stranu, odkud střílel hráč, avšak ten poslal míč trestuhodně nad branku Spezie!
1'
Domácí celek přišel velmi snadno o míč na polovině hřiště a tato ztráta znamenala rychlý protiútok soupeře. Jeden z hráčů hostí se dostal ke střele, avšak Luigi Sepe si připisuje první úspěšný zákrok.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Gi. Pezzella, Gagliolo, Iacoponi (C), Grassi – Hernani, Brugman, Kurtić – Gervinho, Cornelius, Kucka.
Náhradníci: Colombi, F. Rinaldi – Adorante, Balogh, Cyprien, Karamoh, Nicolussi, Sohm, Bane.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Sala, Terzi (C), Chabot, Bastoni – Pobega, Agoumé, Bartolomei – Agudelo, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Rafael, Krapikas – Deiola, Dell'Orco, Farias, Ferrer, Mora, Piccoli, D. Verde, Vignali, Estevez.

Rozhodčí: V. Marini.

Parma Calcio 1913
Parmě se úvod sezóny rozhodně nepovedl. Ze čtyř utkání mají jednu výhru (těsná výhra 1:0 proti Veroně), jinak vždy ze hřiště odešli jako poražený celek. V minulé sezóně se Parma dokázala umístit v pohodlném středu tabulky, v současné sezóně to zatím vypadá, že budou spíše hrát ve spodní polovině tabulky Serie A.

ASD Spezia Calcio 2008
Zato nováčkovi soutěže se poměrně zatím daří a patří mu čtrnáctá příčka. Na svém kontě mají zatím výhru 2:0 nad Udinese a v minulém kole remizovali 2:2 se silnou Fiorentinou! V ostatních dvou odehraných zápase nezískali žádný bod. Nicméně bylo to proti silnému AC Milán a nevyzpytatelnému Sassuolo!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62