Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Torino - 26. října 2021   20:45

AC Milán
15' Giroud (Krunić)
1:0
(0:0)
AC Milán
Tătăruşanu – Calabria, A. Romagnoli (C) (46. Kjaer), Tomori, Kalulu (46. Hernández) – Tonali (66. Bakayoko), Kessié – Saelemaekers, Krunić (66. Binnásir), Leão – Giroud (86. Ibrahimović).
Gianluca Aureliano
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Torino
V. Milinković-Savić – Buongiorno (46. Ricardo Rodríguez), Bremer, Djidji – Aina (80. Zaza), Pobega, Lukić, Singo (75. Vojvoda) – Brekalo, Linetty (54. Praet) – Belotti (C) (54. A. Sanabria).
Beriša – Baselli, Izzo, Kone, Praet, Rincón, Ricardo Rodríguez, A. Sanabria, Vojvoda, Warming, Zima, Zaza.

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme u dalšího kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek.
V dnešním utkání jsme viděli velmi vyrovnanou partii, nicméně to byli domácí fotbalisté, kteří určovali tempo utkání. Hosté si sice dokázali vytvořit nějaké příležitosti k zakončení, nedokázali ovšem překonat domácího Tătăruşanu, který v závěru předvedl bravurní zákrok proti hlavičce Tommasa Pobegy. AC Milán tedy díky brance Oliviera Girouda vítězí a připisuje si důležité tři body do ligové tabulky.
90+5'
90+4'
Rohový kop z levé strany žádnou další příležitost nenabídl, domácí fotbalisté zřejmě již přežijí závěr tohoto klání.
90+4'
Jeden z posledních centrů dokázali hosté poslat do vápna soupeře, na hlavičku Pobegy ovšem dokázal reagovat skvělým zákrokem gólman Tătăruşanu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Tiemoué Bakayoko (AC Milán).
90+3'
Po zpomaleném záběru můžu říct s čistým svědomím, že ruka na zádech Ibrahimoviće sice byla, ale nejednalo se o kdovíjakou razanci, i proto se zřejmě pokračuje ve hře.
90+2'
Theo Hernandéz posílá nadýchaný míč do vápna soupeře, kde jej zpracoval Zlatan Ibrahimović, který po kontaktu se soupeřem padá! Zkušený sudí zatím nereaguje, uvidíme, zda tuto situaci prověří VAR.
90+1'
Binnásir vybojoval již několik standartek v tomto utkání, nyní byl povalen k zemi na polovině soupeře, což domácím fotbalistům rozhodně vyhovuje.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Rodríguez se dopustil faulu na polovině soupeře, rozehrávat budou fotbalisté domácího celku.
88'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, rozhodně by rádi utkání dohráli bez inkasování branky, uvidíme, jak jsou v tomto směru vyspělým klubem.
87'
Miláček domácího davu, švédský reprezentant, Zlatan Ibrahimović je již na hrací ploše, v řadách publika můžeme zřetelně slyšet provolávání jeho jména.
86'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Zlatan Ibrahimović.
85'
Tečovaná rána Dennise Praeta končí na břevně domácí branky, teď se příznivcům AC Milínu pořádně ulevilo, následovat ovšem bude rohový kop z pravé strany hřiště.
84'
Olivier Giroud ani nyní nedokázal zpracovat míč dle svých představ, těží z toho hostující fotbalisté, kteří se bez námahy dostávají k míči.
83'
U míče nyní Simone Zaza, který rozhodně oživil hru hostujícího celku. Toho samozřejmě všichni můžeme znát zejmény díky neproměněnému pokutovému kopu ve čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Německu.
82'
Hosté se po neúspěšném rohovém kopu ještě nějakou chvíli udrželi na polovině soupeře, to je ovšem minulostí, jelikož po faulu Pobegy bude rozehrávat Theo Hernandéz.
81'
Hostující celek bude mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Simone Zaza.
79'
Domácí fotbalisté se snaží o konstruktivní rozehrávku, pomocí které by se rádi dostali skrze zahuštěný střed hřiště.
78'
Pro nadýchaný centr z pravé strany hřiště si hravě došel domácí brankář Tătăruşanu, který jej sbírá do svých rukavic.
77'
Olivier Giroud se nyní dožaduje penalty! Sudí Gianluca Aureliano ovšem tento zákrok vyhodnotil naprosto opačně a signalizuje útočný faul tohoto francouzského reprezentanta.
76'
Hostující trenér, Ivan Jurić, využil již tři střídání. Ani v jednom případě nedošlo na českého reprezentanta Davida Zimu, ten do turínského klubu přestoupil nedávno z pražské Slavie.
75'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Mërgim Vojvoda.
74'
Wilfred Singo, obránce původem z Pobřežních Slonovin, je již opět na nohou, a proto se může pokračovat ve hře.
73'
Jeden z hostujících hráčů se ocitl na hrací ploše, sudí Aureliano přerušuje hru.
72'
Olivier Giroud poněkud nešťastně změnil trajektorii míče, a proto se domácí Binnásir nedokázal dostat k zakončení.
71'
Fotbalisté domácího celku pokračují ve své kombinace, i oni by rádi navýšili své vedení.
70'
Rohový kop z pravé strany hřiště nepřinesl tížené ovoce, Kjaer svou hlavičku nedokázal usměrnit mezi tyče Savićovy branky.
69'
Domácí celek bude mít k dispozici rohový kop po ztečovaném centru Calabrii.
68'
Nyní se Olivier Giroud prezentoval nepřesnou přihrávkou, čímž daroval míč svému soupeři, v následujících minutách bude určit již střídán.
67'
Na poslední chvíli zareagoval hostující Bremer, který tak zamezil zpracování Olivieru Giroudovi, který by se dostal do velmi zajímavé palebné pozice.
66'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tiemoué Bakayoko.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Ismaël Binnásir.
65'
Zajímavou brejkovou situaci měli hostující fotbalisté, nepřesná přihrávka ovšem zhatila ohrožení branky Milána.
64'
Trenér domácího celku, Stefano Pioli, intenzivně rozdává instrukce svým svěřencům, ti poslušně poslouchají jeho pokyny.
63'
Nyní si rozcvičovací návlek na sebe oblékl Zlatan Ibrahimović, čímž okamžitě spustil hlasitý potlesk domácího publika.
62'
Skvěle se nyní odprostil Tomori od bránicího hráče, následně byl ovšem přecejen obrán o míč Pobegou.
61'
Fotbalisté Turínu i nadále zesilují tlak na branku svého soupeře, nejsou se ovšem schopni dostat k zakončení, které by nějak výrazně ohrozilo branku Tătăruşana.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, domácí fotbalisté i nadále drží velmi hubené vedení.
59'
Velmi takticky se nyní zachoval Saelemaekers, ten nedovoleným zákrokem zastavil rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně Sanabriu a ještě k tomu bez karetního napomenutí.
58'
Kessié se po zákroku Tommasa Pobegy svíjí v bolestech na trávníku, lékaři jej pomalu zvedají ze země.
57'
Žlutou kartu dostává Tommaso Pobega (Turín FC).
56'
Po nepřesné přihrávce Pobegy se domácí fotbalisté opět dostávají k míči.
55'
Hosté se nyní snaží rychlou kombinací překonat obranný val svého soupeře, zatím bez jakéhokoliv úspěchu.
54'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Antonio Sanabria.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Dennis Praet.
53'
Do palební pozice se dostal Andrea Belotti, míč ovšem netrefil zcela ideálně, a proto jeho ráně chyběla potřebná přesnost.
52'
Hosté se natlačili před branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem nacentrovat míč do těchto míst.
51'
Přetlačovanou ve středu hřiště nakonec vyhrál domácí Kessié, který se okamžitě snaží ohrozit branku svého soupeře.
50'
Po centru Rodrígueze se k zakončení dostal jeden z hráčů hostujícího celku, jeho hlavička ovšem mířila mimo tyče Tătăruşanovy branky.
49'
Skvělý obranný zákrok předvedl Calabria, hosté ovšem budou rozehrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
48'
Domácí fotbalisté vstoupili aktivněji do druhé půle, snaží se nalézt skulinku v obranných řadách hostujícího celku.
47'
Olivier Giroud nedokázal ustát souboj s hostujícím Ricardem Rodríguezem a padá k zemi, sudí i přes protesty fanoušků faul nepíská.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Theo Hernández.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessio Romagnoli, přichází Simon Kjaer.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Ricardo Rodríguez.
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu druhé půle.
46'
V prvním poločase jsme viděli velmi vyrovnanou partii. Šťastnějším týmem je rozhodně ten domácí, jelikož se po rohovém kopu, zásluhou Oliviera Girouda, dostal do jednobrankového vedení. Oběma celkům se nedaří prokombinovat skrz zahuštěný střed hřiště. Uvidíme, kdy se začnou využívat krajní prostory, kde je momentálně mnoho místa pro rychlonohé fotbalisty.
45'
44'
Olivier Giroud nyní nedokázal v souboji přetlačit bránicího obránce, konkrétně se jednalo o Bremera, ten dokázal získat z minima maximum, a proto již hosté vymýšlejí, jak se dostat k bráně soupeře.
43'
Domácí fotbalisté nyní zvládli agresivní napadání ze strany svého soupeře, čímž si vysloužili bouřlivý potlesk fanoušků na stadioně.
42'
Vyslaný centr z kopaček Sandra Tonaliho rozhodně neměl gólové parametry, obránce Bremer hravě odvrátil tento míč do bezpečí.
41'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
40'
Tonali nyní zazdil pořádnou příležitost domácího celku, nejspíše si nevšiml uvolněného Kruniće, který by jinak utíkal zcela osamocen na branku soupeře.
39'
Hosté se nyní opět snaží obléhat branku svého soupeře, zatím se jim to ovšem vůbec nedaří.
38'
Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
37'
Leão se pokusil pumelicí ze střední vzdálenosti ohrozit branku soupeře, jeho rána ovšem míří několik metrů vysoko, než původně zamýšlel.
36'
Pro centrovaný míč z pravé strany hřiště si hravě došel gólman Tătăruşanu, který jej vyboxoval do bezpečí.
35'
Po faulu domácího Pierra Kalulu budou mít hosté rozehrávku z velmi slibné vzdálenosti.
35'
Žlutou kartu dostává Pierre Kalulu (AC Milán).
34'
Domácí fotbalisté pokračují ve své kombinaci, hosté již tolik nenapadají jejich rozehrávku, a proto mají čas si rozmyslet svůj následující postup.
33'
Na lavičce domácího celku panuje skvělá atmosféra, Zlatan Ibrahimović rozebírá situaci na hřišti s mladičkým Pellegrinim.
32'
Opravdou kousek nyní chybělo fotbalistům AC Milán, aby se dostali do gólové příležitosti, finální nepřesná přihrávka Leão znemožnila ohrožení branky.
31'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně si své postavení nepohlídal kapitán Andrea Belotti.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, domácí celek se ujal vedení po trefě Oliviera Girouda z rohového kopu.
29'
Tak tuhle přihrávku již hostující Linetty nebyl schopen zachytit, míče se tedy ujmou fotbalisté domácího celku.
28'
Po nadýchaném centru z pravé strany hřiště se málem hosté dostali do zakončení, konkrétně byl blízko u míče Andrea Belotti, který se snažil okouzlující patičkou dostat míč do sítě milánské branky.
27'
Nyní se přerušila hra, ale nic nenasvědčuje tomu, že by se VAR vrátilo k předchozímu rozhodnutí sudího.
26'
Fotbalisté domácího celku reklamují ruku jednoho z bránicích hráčů Turína ve vápně, zkušený sudí zatím nereaguje.
25'
Olivier Giroud nedokázal zpracovat centr jednoho ze svých spoluhráčů, a proto domácí o míč přichází.
24'
Žlutou kartu dostává Wilfried Stephane Singo (Turín FC).
23'
Tato brejkové situace domácího celku nakonec branku Turína nijak neohrozila, pro míč si pohodlně došel gólman Milinković-Savić.
22'
Nyní jsou to pro změnu hostující fotbalisté, kteří obléhají branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem propasírovat míč na číhajícího Belottiho.
21'
Domácí fotbalisté se po krátké odmlce opět dostávají k míči a snaží se konstruktivní rozehrávkou nalézt skulinky v obranném bloku hostujícího celku.
20'
Útočného faulu se dopustil Kessié, rozehrávat budou hostující fotbalisté.
19'
Tato standartní situace nijak neohrozila branku soupeře, jelikož hlavička Brekala mířila zbytečně vysoko nad branku Milána.
18'
Právě nyní budou po faulu Kruniće rozehrávat hosté standartku ze slibné vzdálenosti, uvidíme, jak s ní naloží.
17'
Ani jim se příliš nedaří dostat přes zahuštěný střed hřiště, možná by oni potřebovali pomoci nějakou standartní situací.
16'
Hosté se po inkasované brance snaží zvednout sebevědomí pomocí sérii přesných přihrávek, uvidíme, zda si také dokáží vypracovat nějakou brankovou příležitost.
15'
AC Milán právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se ze všech nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru francouzský kanonýr, OLIVIER GIROUD a otevírá gólový účet v dnešním utkání. Asistence: Rade Krunić
14'
Po tečovaném centru z levé strany hřiště bude následovat první rohový kop domácího mužstva.
13'
Olivier Giroud byl nyní faulován bránicím Bremerem, kterýkoliv hrotový útočník Milánu to dnes bude mít opravdu složité s touto bránicí dvojicí.
12'
Útočného faulu se dopustil Kessié, ten se nedokázal čistým způsobem odpoutat od bránicího Djidjiho.
11'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
10'
Zdá se, že Giroud je již opět na nohou, a proto Gianluca Aureliano dává pokyn k pokračování hry.
9'
Olivier Giroud se po nepovedeném souboji s protihráčem ocitá na zemi a bude potřebovat ošetření lékaře.
8'
Zatím jsme žádnou větší příležitost neviděli, domácím fotbalistům dělá obrovské problémy přechod přes zahuštěný střed hřiště.
7'
Skvělý Tomori předvedl obranný zákrok, díky kterému vystavil stopku rozvíjející se akci Turínu, konkrétně se mu podařilo zastavit Lukiće.
6'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, postupnou kombinací se snaží překonat bránicí val svého soupeře.
5'
Žlutou kartu dostává Alessandro Buongiorno (Turín FC).
4'
Standartka hostujícího celku ze slibné pozice nijak neohrozila branku domácího mužstva, jelikož byl centr příliš krátký.
3'
Nepřesný centr, jenž měl být zřejmě adresován Olivieru Giroudovi končí u branicích stoperů hostujícího celku.
2'
Andrea Belotti osamocený napadá rozehrávku svého soupeře, ten zatím v poklidu kombinuje na své vlastní půli.
1'
Domácí se ujali úvodního výkopu.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria, A. Romagnoli (C), Tomori, Kalulu – Tonali, Kessié – Saelemaekers, Krunić, Leão – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Bakayoko, Binnásir, Conti, Gabbia, Ibrahimović, Hernández, Maldini, Kjaer, Pellegri.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Buongiorno, Bremer, Djidji – Aina, Pobega, Lukić, Singo – Brekalo, Linetty – Belotti (C).
Náhradníci: Beriša – Baselli, Izzo, Kone, Praet, Rincón, Ricardo Rodríguez, A. Sanabria, Vojvoda, Warming, Zima.

12. místo, 9 zápasů, 11 bodů, skóre 12:10

Domácí celek rozhodně nemá nějaké pohárové ambice, v tak nabitém ligovém ročníku, jako je ten letošní, by to bylo téměř nemožné. I přes to se očekává, že se turínský celek bude nacházet v horní polovině tabulky.

V posledním utkání si Turín poradil s FC Janov (3:2). Domácí byli daleko lepším týmem v tomto utkání a zaslouženě si připsali důležité tři body do ligové tabulky. Skvělý první poločas odehrál Antonio Sanabria, který dokázal vstřelit branku a druhou zařídil.

Pozitivní informací pro příznivce turínského celku je fakt, že se jim uzdravil Andrea Belotti, který již 7 sezón táhne tento celek k lepším zítřkům. Za turínský celek odehrál již 214 ligových utkání, ve kterých si připsal 93 branek, v letošním roce by tedy mohl překonat hranici stovky gólů.
AC MILÁN
2. místo, 9 zápasů, 25 bodů, skóre 22:9

Nejúspěšnější italský klub na evropské scéně v historii, momentálně jeden ze dvou klubů v ligovém ročníku, které ještě nezažili hořkost porážky – to všechno je AC Milán.

V posledním utkání milánské AC dokázalo hladce porazit Bolognu (4:2). Velkou kuriozitou se stal vlastní gól Zlatana Ibrahimoviče, tato branka do vlastní sítě byla jeho první po 957 odehraných utkáních.

U domácího celku bychom velmi složitě museli vyzdvihnout určitého hráče, jelikož Milánu chybí nějaký pravidelný kanonýr, v týmu se ovšem nachází více hráčů, kteří jsou schopni skórovat a urvat vítězství na svou stranu, což z nich dělá mnohem nebezpečnějšího soupeře.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 10. kolo nejvyšší italské soutěže. AC Milán bude hostit Turín FC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62