Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Udinese - 23. září 2021   20:45

AS Řím
36' T. Abraham (Calafiori)
1:0
(1:0)
AS Řím
Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Calafiori (69. Smalling) – Veretout, Cristante – Zaniolo (74. El Shaarawy), Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – T. Abraham (86. Šomurodov).
Rapuano – Ranghetti, Scatragli
Stadio Olimpico (Řím)
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck (C) (79. Samardžič), Samir – N. Molina (62. Soppy), Pereyra, Walace, Makengo (85. Arslan), Udogie (79. Larsen) – Pussetto (62. Beto), Deulofeu.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:8.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která tedy byla mnohem nudnější než ta polovina první. V zásadě jsme se obešli bez velkých brankových příležitostí a asi nejzajímavější okamžik přišel v závěru zápasu, když dostal druhou žlutou kartu Lorenzo Pellegrini a domácí museli několik posledních minut odbránit o deseti. Za první poločas si domácí výhru v dnešním utkání zasloužili, ovšem výkon v druhé půli by žádná přísná měřítka zřejmě nesnesl. Římané si z dnešního souboje odnáší důležité tři body do tabulky, zatímco soupeř po povedeném vstupu do soutěže začíná trochu ztrácet dech. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+3'
Arslan při návratu do obrany fauloval Mchitarjana, což je vítané ušetření času pro domácí.
90+2'
Po rohovém kopu dokázali domácí na bližší tyči odvrátit do bezpečné vzdálenosti.
90+1'
Volný přímý kop si vzal na povel Gerard Deulofeu a vypustil jedovatou ránu, která zamířila pod břevno, kde ji na roh vyrazil Rui Patrício.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Lorenzo Pellegrini dostává druhou žlutou kartu, když ve vzdušném souboji zasáhl loktem Samardžiče. Kapitán domácích musí opustit hrací plochu a AS dohrává o hráče méně.
89'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, ale Smalling dokázal velmi dobře zasáhnout.
88'
Stryger Larsen už nedokázal udržet míč na hrací ploše, takže bude následovat autové vhazování Karsdorpa.
87'
Další střelecký pokus domácích, nicméně ani Stephan El Shaarawy nedokázal najít prostor vymezený třemi tyčemi.
86'
Mchitarjan našel hlavu střídajícího uzbeckého fotbalisty, který se mohl hned uvést, ovšem branku netrefil.
86'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Eldor Šomurodov.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Tolgay Arslan.
84'
Deulofeu hledal spoluhráče, ale našel jen soupeře ve vápně. Následně marně reklamoval ruku.
83'
Po Betově akci získali hosté roh, ovšem na centr od praporku nejvýše vyskočil Tammy Abraham a odvrátil daleko od vápna.
82'
V pokutovém území hostů skončil na zemi Mchitarjan, ovšem rozhodčí Rapuano neviděl žádný prohřešek proti pravidlům.
81'
Ovšem Tammy Abraham poslal nepřesnou přihrávku za obranu, kterou soupeři snadno zachytili.
80'
Gerard Deulofeu na levé straně přišel o míč a kupředu se vydávají domácí.
79'
Nuytinck a Udogie končí. Na hrací plochu přibíhají Samardžič a Stryger Larsen.
78'
Závěr zápasu se pomalu přibližuje a domácí stále vedou nejtěsnějším rozdílem.
77'
Domácí se po dlouhé době usadili na útočné polovině. Silvestri po neohrabaném zákroku svého obránce zachránil situaci a zabránil rohu.
76'
El Shaarawy se pokusil prohodit míč přes soupeře, ale ten jeho manévr odhalil a odkopl do autu.
75'
Po centru z pravé strany se k zakončení dostal Beto, ovšem branku se mu zaměřit nepodařilo.
74'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Stephan El Shaarawy.
73'
Centr na pravou stranu se hostům nepovedl a míč míří pryč ze hry, takže vykopávat bude Patrício.
72'
Soppy hodně pozvedl útočnou aktivitu hostujícího celku. Udinese vybojovalo roh, ovšem centr nebyl vůbec povedený.
70'
Zaniolo klidně mohl vidět kartu. Nejprve fauloval Samira a pak ještě zahodil míč.
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Riccardo Calafiori, přichází Chris Smalling.
68'
Francouz Soppy se dobře ve vápně zbavil soupeře, ovšem potom vypálil mimo tři tyče.
67'
Hosté nyní častěji drží míč na kopačkách a snaží se objevit skulinu v obranném postavení soupeře.
66'
Dalším karetně potrestaným hráčem domácího celku je Riccardo Calafiori.
65'
Abraham nedokázal udržet míč proti přesile, následně sáhl po záchranné brzdě Cristante a za zákrok na Makenga vidí žlutou kartu.
64'
Střídající Brandon Soppy se stal terčem nedovoleného zákroku, který předvedl Tammy Abraham.
62'
Ze hry odchází Molina s Pussettem a na hrací ploše je nahrazují Soppy a Beto.
61'
Do zakončení se dostal Udogie, leč o kousek minul levou tyč ze svého pohledu.
60'
S šestým rohovým kopem nenaložili domácí nejlépe a hostující obrana v čele s brankářem situaci vyřešila.
59'
Na pravé straně se k míči nedostal Lorenzo Pellegrini, ale získal alespoň rohový kop.
57'
Poslední minuty nepřináší příliš zajímavých okamžiků. Oproti prvnímu poločasu sledujeme zatím méně atraktivní podívanou.
56'
Skvělou práci směrem do obrany předvedl Ignacio Pussetto, který sebral míč Cristantemu, načež ho raději poslal k zemi Pellegrini, který je prvním domácím karetně potrestaným hráčem.
55'
Samir nepříjemně dohrál Zaniola, takže u míče budou i nadále fotbalisté AS.
54'
Kombinace Římanů stále probíhá nejdále v okolí středového kruhu, odkud reálné nebezpečí pro Silvestriho branku nehrozí.
53'
Domácím se vůbec nedaří dostat do zatažené obrany hostujícího družstva.
51'
Abraham výborně udržel míč u rohového praporku a ještě ho dobře rozehrál na volného spoluhráče.
50'
Římané začínají nové útočné snažení velice pozvolnou kombinací na vlastní obranné polovině.
48'
Z pravé strany centroval Pussetto, jenže poslal míč pouze do boční sítě, přitom mu zajímavě nabíhal Deulofeu.
47'
V úvodu druhé půle se oba celky poměrně často střídají v držení míče.
46'
Máme za sebou úvodní poločas utkání, ve kterém jsme mohli dlouho sledovat výraznou převahu domácího družstva. Římané si dokonce připsali několik zajímavých příležitostí, avšak nedokázali se gólově prosadit. Poté Udinese trochu vyrovnalo hru, nicméně v 36. minutě předvedl perfektní akci Riccardo Calafiori, jenž ve vápně našel Tammyho Abrahama a ten dostal míč do sítě. Hosté si v závěru poločasu připravili také jednu šanci, jenže před Pussettem dokázal výborným zákrokem odvrátit Mancini. Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+2'
45+2'
Ovšem Gerard Deulofeu poslal centr do míst, kde míč nikdo ze spoluhráčů nemohl zachytit.
45+1'
Pussetto dobře zpracoval míč, načež ho poslal k zemi Roger Ibañez, takže ještě uvidíme volný přímý kop.
45'
Rozhodčí Rapuano přidá ještě dvě minuty.
45'
Ještě mají míč na kopačkách hosté, ale ani oni se již nikam příliš neženou.
44'
Oba celky se nyní střídají v držení míče, závěr poločase se domácí snaží odehrát v klidu.
42'
Po rohovém kopu již žádné další nebezpečí pro domácí branku nepřišlo.
41'
Ignacio Pussetto už se zřejmě viděl jako střelec branky, jenže na poslední chvíli se do všeho vložil Mancini a obětavě odvrátil na roh.
41'
Římané jsou nyní hodně pasivní, což by se jim nemuselo vyplatit. Udinese kombinuje na útočné polovině.
39'
Hosté se po inkasované brance snaží hrát s míčem u kopaček, což se jim momentálně daří.
38'
Lorenzo Pellegrini byl u míče o něco později než soupeř, takže je mu pískán faul.
36'
AS Řím právě vstřelil branku!
Riccardo Calafiori předvedl perfektní akci po levé straně, nenechal si sebrat míč, načež naservíroval na zlatém podnose přihrávku před odkrytou branku pro TAMMYHO ABRAHAMA, který dokázal dostat míč do sítě.
34'
Gianluca Mancini má krvavý šrám v obličeji po hlavičkovém souboji, takže musí být ošetřen.
33'
Pellegriniho oblouček do pokutového území odvrátila obrana a následně úplně odkopla mimo vápno.
32'
Walace zezadu poslal k zemi Pellegriniho a dostal za svůj čin žlutou kartu.
31'
U postranní čáry se ocitl na trávníku Pussetto, který se stal obětí nedovoleného zákroku soupeře.
30'
Poslední minuty už je hra mnohem vyrovnanější, úvodní tlak AS již opadl a stále máme bezbrankový stav.
29'
Ignacio Pussetto si nepohlídal náběh a při centru Nuytincka se nacházel v ofsajdové pozici.
28'
Mchitarjan na levé straně centroval, ale míč přeletěl hráče ve vápně a dostal se na druhou stranu vápna, kde však domácí hráč míč neudržel.
27'
Centrovaný míč od rohového praporku doletěl na Nuytincka, který jen sklepl zpět na Deulofeua, jenž však následně přišel o míč a fauloval Mchitarjana.
26'
Roberto Pereyra se dral po pravé straně směrem k pokutovému území, takže domácí zadák raději zahrál míč na roh.
25'
Roger Ibañez skončil na zemi spolu s Ignaciem Pussettem, rozehrávat budou domácí.
24'
Dlouhý míč na hranici pokutového území dokázala zpacifikovat defenziva hostujícího týmu.
22'
Tentokrát domácí nedokázali vybojovat ani rohový kop, takže míč zpět do hry uvede Marco Silvestri.
21'
I nadále jsou aktivnější domácí, kteří hledají prostor, kudy se probít skrz soupeřovu obranu.
20'
Zaniolo vypustil poměrně těžkou střelu z nepříliš dobré pozice, která zamířila pouze kousek vedle branky. Zajímavý pokus dvaadvacetiletého fotbalisty.
19'
Římané kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině, ale momentálně poměrně daleko od branky.
18'
Pellegrini to nyní přehnal s důrazem, když porazil na zem Roberta Pereyru.
18'
Na levé straně měl míč Riccardo Calafiori, ale soupeř mu ho důrazně odpálil do autu.
17'
Nepříliš důrazná střela Lorenza Pellegrini zamířila pouze do míst, kde míč snadno zastavil Marco Silvestri.
17'
Henrich Mchitarjan nyní vymyslel zřejmě centr, který letěl vysoko a pryč od míst, která by mohla být pro soupeře nebezpečná.
16'
Pellegrini je v úvodu velmi aktivní a nyní získal výhodu rohu. Po něm číhal na zadní tyči, leč soupeř před ním odvrátil.
15'
Z pravé strany domácí centrovali do vápna, ovšem Lorenzo Pellegrini o kousek na míč nedosáhl, takže soupeř odkopl.
14'
Hosté se konečně také osmělují, ovšem nakonec se sami dostali pod tlak, z čehož Becaa vysvobodil Abraham, který ho fauloval.
12'
Po rohu došlo k nepříjemnému útočnému faulu, jehož terčem se stal Jordan Veretout. Nedovolený zákrok předvedl Makengo.
11'
Jako blesk z čistého nebe se ocitl v pokutovém území Deulofeu, ovšem podařilo se mu získat jen rohový kop.
10'
Nové útočné snažení domácích začíná sérií přihrávek na vlastní obranné polovině.
9'
Úvodní tlak domácího mužstva nepolevuje a hosté neví, kam dříve skočit. Dominantní výkon AS.
8'
Po rohovém kopu hosté raději odvrátili na další roh. To už se na zadní tyči k zakončení dostal Zaniolo, ale v neurovnané pozici trefil pouze tyč.
7'
Lorenzo Pellegrini se pokusil vypálit z větší vzdálenosti, nicméně trefil pouze ruku Brama Nuytincka, která byla u těla. Uvidíme však další roh.
6'
Když už se nyní míč dostal na kopačky hostů, zase ho musejí rychle odevzdat, jelikož Pussetto si nepohlídal ofsajdové postavení.
5'
Fotbalisté Udinese vyloženě zaspali úvodní okamžiky, protože se vůbec nedostávají k míči.
4'
Po rohovém kopu se do první skutečně zajímavé střelecké pozice dostal Henrich Mchitarjan, nicméně mířil pouze těsně vedle, přičemž míč lízl z vnější strany tyč.
3'
Tammy Abraham vybojoval pro svůj celek další rohový kop, když při přihrávce trefil Becaa do choulostivých míst a od nich zamířil míč do zámezí. Brazilec navíc zůstává ležet na zemi.
2'
Domácí i nadále pokračují v tlaku na soupeře a kombinují s míčem u kopaček.
1'
Římané hned v úvodních vteřinách vybojovali rohový kop po centru z pravé strany. Zaniolo centrem od praporku našel spoluhráče, ale ten míč na branku nasměrovat nedokázal.
1'

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Calafiori – Veretout, Cristante – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato, Boer – Kumbulla, Reynolds, Darboe, El Shaarawy, Diawara, Smalling, Zalewski, Šomurodov, B. Mayoral, C. Pérez.

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck, Samir – N. Molina, Pereyra, Walace, Makengo, Udogie – Pussetto, Deulofeu.
Náhradníci: D. Padelli, Piana – Forestieri, Soppy, Beto, N. Pérez, De Maio, Arslan, Samardžič, Jajalo, Zeegelaar, Larsen.

Rozhodčí: Rapuano – Ranghetti, Scatragli.
Udinese Calcio

Ani Udinese to nemělo špatně rozjeté. Udinese by rádo zapomnělo na nepovedenou loňskou sezónu, kde skončilo na 14. pozici, jen sedm bodů od záchrany. Ostatně na sedmnáctý Turín Udinese ztratilo pouhé tři body. Letošní sezónu však Udinese zahájilo velmi povedenými výsledky, když nejprve v poháru vyřadilo Ascoli po výhře 3:1, načež následovala v prvním kole překvapivá remíza s Juventusem 2:2. Druhé kolo proti Venezii Udinese zvládlo a zvítězilo přesvědčivě 3:0. Ovšem pondělní dohrávka přinesla domácí debakl 0:4 od Neapole a nyní tedy Udinese jede na horkou půdu do Říma.
AS Řím

Římané velmi dobře rozjeli letošní ročník, ovšem v posledním kole se zasekli. První tři kola AS vyhrálo poměrně jasným způsobem. Na domácí půdě zahájili Římané výhrou 3:1 s Fiorentinou, poté rozdrtili Salernitanu 4:0 na její půdě a poradili si i v domácím prostředí se Sassuolem 2:1. Ovšem čtvrté kolo znamenalo první ztrátu a hned se jednalo o prohru, když po poločase sice AS na půdě Verony vedlo 1:0, ovšem Barák s Caprarim průběh zápasu otočili. Následovalo ještě jedno vzepětí po vlastním gólu domácích, jenže po pěti minutách strhl skóre na stranu Verony Faraoni a 3:2 to již zůstalo do samého konce. Nyní si budou chtít Římané náladu spravit ve vloženém kole.
V rámci pátého kola nejvyšší italské fotbalové soutěže se utkají AS Řím a Udinese Calcio. Papírovým favoritem je celek trenéra Josého Mourinha z hlavního města Itálie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62