Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Lazio - 5. března 2022   20:45

0:3
(0:2)
Lazio
19' Immobile   • 42' Luis Alberto  (Felipe Anderson) • 62' Felipe Anderson  (S. Milinković-Savić)
Cagliari
Cragno – Goldaniga (77. Ceppitelli), Lovato, Altare (57. Carboni) – Bellanova, Marin, Deiola (57. Pavoletti), Grassi, Dalbert (77. Zappa) – Pereiro (67. Baselli), João Pedro (C).
B. Radunović, S. Aresti – Obert, Kourfalidis, K. Baldé, Ceppitelli, Carboni, Pavoletti, Baselli, Lykogiannis, Zappa.
Maresca – Bindoni, Alassio
Unipol Domus, Cagliari
Lazio
Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto (88. Bašić) – Felipe Anderson (84. Romero), Immobile (C), Zaccagni (68. Pedro).
Adamonis, Reina – Romero, Akpa-Akpro, Cabral, Patric, Hysaj, Kamenović, Bašić, Moro, A. Anderson, Pedro.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.
Utkání je u konce a hostující Lazio jej v poklidu dohrálo. Cagliari se sice snažilo nepříznivý stav upravit, nicméně Strakoša neměl moc práce a prakticky řešil jen střelu Răzvana Marina. Naopak po kombinaci a hlavně kličkované Felipeho Andersona upravili hosté na 0:3 a tímto výsledkem také duel skončil. Lazio je po této výhře se 46 body na sedmém místě, Cagliari je na 17. místě s 25 body.
90+7'
90+6'
Pavoletti trefil pouze obránce před sebou, Lazio jde do kontru.
90+5'
Po dlouhé pauze konečně hrajeme, Cagliari se snaží o alespoň kosmetickou úpravu skóre.
90+4'
Tak dokonce se na scéně objevují i nosítka, Immobile však nakonec odejde po svých.
90+3'
Zase se nehraje, neboť na trávníku leží Immobile a na nohy se mu moc nechce. Rozhodčí ukazuje, že promrhaný čas nastaví.
90+2'
A právě za řeči dostal žlutou kartu domácí Matteo Lovato.
90+1'
Závěr je docela nervózní, spíše se teď diskutuje, než hraje.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Závěr utkání odehrají hosté v deseti lidech, neboť Adam Marušić zahrál zbytečně rukou dostal druhou žlutou a tedy i červenou kartu.
88'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
87'
Na opačné straně vystřelil zpoza šestnáctky Pedro, prudký pokus šel nad břevno.
87'
Grassi zvládl po centru akrobatický volej, Luiz Felipe zvládl tuto střelu zastavit na malém vápně.
86'
Ještě jeden rohový kop pro Cagliari.
85'
Romero hned v úvodu svého působení na hrací ploše chyboval, Bellanova ale jeho zaváhání nepotrestal. Mířil totiž přesně do míst, kde stál Strakoša.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Luka Romero.
83'
Lazio v poklidu hlídá svůj náskok a celkově i závěr zápasu.
82'
Lazio se hrnulo do dalšího přečíslení, Immobile nezištně přihrál na levou stranu na Felipe Andersona, tentokrát byl ale autor třetí branky zablokován.
81'
Tentokrát se do míče na hranici vápna opřel Pavoletti, rána šla vysoko nad.
80'
Po druhém centru zakončoval z velké dálky Lovato, jeho dělovka prosvištěla nad Strakošovou brankou.
79'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, nebezpečněji to vypadalo po prvním centru, kdy se k hlavičce dostal Pavoletti a Acerbi srážel míč na další roh.
79'
Roh pro domácí, u míče je Baselli.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Gabriele Zappa.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Luca Ceppitelli.
75'
Domácí Goldaniga má zdravotní problémy, drží se za záda a gesto spoluhráčů bylo jasné – bude se muset střídat.
75'
Rozhodčí si dal s odpískáním faulu Răzvana Marina docela načas, pak mu ale ukázal dokonce žlutou kartu.
73'
Roh domácích, do odraženého centru se opřel Dalbert, jeho dělovku zastavil stínící Felipe Anderson.
71'
Žlutá karta na straně Lazia, za zákrok na Joãa Pedra jo dostal Adam Marušić.
70'
Lazio v posledních minutách trochu polevilo, nikam se nežene, nemá ani důvod.
68'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro.
67'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Daniele Baselli.
66'
Immobile šel do souboje o míč až moc důrazně a byl mu odpískán faul na Grassiho.
65'
Trochu krkolomně rozehraný roh Lazia, po obloučku z hlavičky se domácí snadno osvobodili.
64'
Lazio hraje v naprosté pohodě, na Cragna se hrne útok za útokem. Je to fotbal na jednu branku.
62'
Lazio právě vstřelilo branku!
Už je asi definitivně rozhodnuto. Hosté vybojovali na půlce míč, Milinković-Savić přihrál na FELIPEHO ANDERSONA, ten z bránících hráčů udělal diváky, po několika kličkách se dostal před gólmana a střelou po zemi jej hravě překonal. Po famózně provedené akci je to 0:3.
60'
Teď už zase hosté, pravou stranou se k vápnu blížil Felipe Anderson, přihrávku na střed mu už ovšem obrana Cagliari odkopla.
58'
Domácí Marin se v běhu dokázal kličkami zbavit hned dvou protivníků a poté vystřelil po zemi. Šlo to ale přesně do míst, kde stál připravený Strakoša.
57'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Leonardo Pavoletti.
57'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giorgio Altare, přichází Andrea Carboni.
56'
Na lavičce Cagliari se chystá první změna, zatím se ještě předávají taktické pokyny.
55'
Najednou tu ale byla akce Cagliari, centr z pravé strany a Milinković-Savić musel ve vápně důrazně odvracet hlavou.
54'
Obrana domácího celku je docela dost průchozí a jen chybami hráčů Lazia z toho nejsou další gólové šance.
52'
Roh se hostům nevyvedl, přesto Lazio pokračuje v útočení a operuje před gólmanem.
51'
Hosté získali na vlastní polovině míč, najednou z toho byl brejk čtyři na dva a střela Cira Immobileho z levé strany. Cragno ránu vyškrábl na roh!
50'
Roh domácích, následoval pouze rázný odkop až k tribuně. Aut pro Cagliari.
49'
Marušić měl sice na pravé straně trochu prostoru, jenže jeho snaha o jesličky obránci byla možná zbytečná a akci Lazia zastavila.
48'
V úvodu druhé půle se domácí tým pustil s chutí do útočení, zatím ale pouze kombinuje před vápnem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První půle je za námi a dle očekávání se lépe vedlo hostům z Říma. Ti byli už od úvodních minut aktivnější, cpali před Cragna jeden míč za druhým, koncovka ale nějakou dobu vázla. Platilo to až do 19. minuty, kdy se k penaltě za hru rukou ve vápně postavil Ciro Immobile a bez problémů otevřel skóre. Cagliari se samozřejmě snažilo o odpověď, Strakoša ovšem po celý poločas nemusel vážněji zasahovat. Nakonec se hostům povedl ještě jeden úder, kdy se po rychlém brejku a přihrávce F. Andersona trefil Luis Alberto a upravil na současných 0:2.
45+2'
45+2'
Závěr poločasu se odehrává před brankou Lazia, na centr z levé strany si naskakoval Marin, hlavičkoval ovšem o velký kus mimo.
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
44'
V pokutovém území Lazia upadl Bellanova, rozhodčí ale hled ukazoval, že tohle penalta rozhodně nebude.
42'
Teď už se hosté prosazují a vedou o dvě branky. Lazio se dostalo do rychlého brejku, Felipe Anderson mohl sám zakončovat, ale nesobecky přihrál na levou stranu a LUIS ALBERTO už sklepával do odkryté části branky – 0:2.
41'
Už se hrálo na opačné straně, Bellanova trefil ranou Radua a od něj se míč odrazil na rohový kop.
41'
Immobile se nyní změnil v nahrávače, přihrával na Andersona, toho ovšem na poslední chvíli před střelou zastavil Altare.
39'
Domácí mají velké potíže s dlouhými pasy, tentokrát poslal míč mimo hrací plochu Deiola.
38'
Narážečka hostů u vápna, Milinković-Savić ale nabíhajícího Immobileho nenašel.
36'
Zase nepovedený nákop k hostující brance, Strakoša míč hravě sebral a v publiku to jen zklamaně zašumělo.
35'
Souboj dvou Brazilců u pomezní čáry, faul se nekonal, hostující tým pouze vhazuje.
33'
Velká malá domů na Cragna, ten také neváhal a hned rozehrával na pravé křídlo.
32'
Goldaniga rozehrával na pravou stranu, Bellanova ale už neměl pro postup a tak musel zase hrát dozadu.
30'
Cagliari se po delší sobě dostalo na útočnou polovinu, jenže nepřesný pas skončil pouze u Strakoši a ten už rozjíždí protiútok.
29'
Roh byl rozehrán jako signál, nakonec z lepšího úhlu centroval Alberto, jenže ve vápně zaúřadovala domácí obrana a bylo po akci.
28'
Do běhu dostal přihrávku Radu, ten se snažil o centr, který však byl sražen za branku. Roh pro Lazio.
27'
Další akce hostů ale končí faulem, Luiz Felipe fauloval na útočné polovině Joãa Pedra.
25'
Vypadá to, že římský celek definitivně převzal vládu nad hrací plochou, poslední okamžiky se hrají neustále před Cragnou.
23'
Immobile zaútočil pravou stranou, ve vápně hledal Andersona, ten se ovšem po prudké přihrávce natahoval marně.
22'
A právě brankář Lazia Řím zakročil, když se k němu dostal odražený míč z malého vápna.
21'
Cagliari v útoku, je tu rohový kop z levé strany. Strakoša si už koordinuje obranu.
19'
Míč si na penaltový puntík postavil CIRO IMMOBILE, poslal gólmana na opačnou stranu a sám střelou po zemi hravě skóroval. Stav utkání je tak 0:1.
18'
A je to penalta! Sudí si video prohlédl s velkou důsledností a nakonec dal Giorgio Altaremu i žlutou kartu!
17'
No a rozhodčí se jde nakonec sám podívat na video, zda Altare skutečně nehrál rukou!
16'
Hosté dvakrát reklamovali ruku, poté Immobile střílel zpoza vápna a šlo to kousek nad.
14'
V souboji u brankové čáry uspěl hostující Radu, odkopem trefil Grassiho a není to tak ani rohový kop.
12'
Lazio začíná přebírat iniciativu, před Cragna začíná létat jeden míč za druhým.
10'
Vysoký pas do vápna na Milinkoviće-Saviće, ten byl těsně ubráněn a míč nezpracoval.
9'
Menší zpomalení tempa, Radu se chystá vhazovat na vlastní polovině a čeká, až se mu spoluhráči nabídnou.
8'
Grassi se pokoušel o průnik pravou stranou, obrana Lazia ale pracuje stoprocentně a zatím soupeře ke Strakošovi nepouští.
7'
Úvod zápasu je tak docela akční z obou stran, zatím ale čekáme na opravdu vážnou akci.
6'
Marušić z pravé strany našel centrem Immobileho, ten si zpracoval a vystřelil na první tyč. Trefil ovšem pouze boční síť Cragnovy branky.
5'
Nepřesný pokus o dlouhý pas Lazia, míč pouze proskákal prostorem a skončil mimo hrací plochu.
4'
Gastón Pereiro neprošel pravou stranou, byl pro tuto chvíli zastaven. Pokračuje ale série Cagliari v podobě autových vhazovánní.
3'
Dlouhý aut do vápna se nekonal, Grasso a Lovato pouze kombinovali na křídle, jejich následný centr byl pak zase sražen.
2'
Domácí celek se vydal do rychlého protiútoku a centr z pravé strany musel Radu srážet na aut.
1'
Hosté se hned v úvodu dostali na dostřel, celý nátlak ale skončil úderem Marušiće do obličeje Joãa Pedra. Ten byl chvíli otřesen, ale už je připraven pokračovat.
1'
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Unipol Domus začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabio Maresca, kterému budou na pomezí asistovat Daniele Bindoni a Stefano Alassio.
S. S. Lazio

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na sedmém místě vybojovali 43 bodů a na pátou Atalantu tak ztrácí pouze čtyři body, jenže současná forma není kdovíjaká. Lazio vypadlo proti Portu z Evropské ligy a tým nevyhrál ani poslední dva ligové duely. Naposledy hrál doma proti Neapoli a i když to po gólu Pedra z 88. minuty vypadalo, že římský klub vybojuje alespoň bod za remízu, tak v 90. minutě skóroval Ruiz a Lazio tak prohrálo 1:2.

Cagliari Calcio

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě tabulky se ziskem 25 bodů a rozhodně se musí dívat pod sebe, neboť na osmnáctou Venezii má pouze tříbodový náskok a Cagliari je tak hodně namočeno do bojů o záchranu. V posledních týdnech ale tým boduje, neprohrál už pětkrát v řadě a v této sérii vybojoval devět bodů. Naposledy se Cagliari představilo na trávníku Turína a po gólech Bellanovy a Deioly vyhrálo 2:1.

Cagliari – Fiorentina 1:1
Atalanta – Cagliari 1:2
Empoli – Cagliari 1:1
Cagliari – Neapol 1:1
Turín – Cagliari 1:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 28. kola mezi týmy Cagliari Calcio a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62