Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Sampdoria - 17. října 2021   12:30

Cagliari
4' João Pedro (K. Baldé) • 74' M. Cáceres  • 90+4' João Pedro (Nández)
3:1
(1:0)
Sampdoria
82' Thorsby  (Caputo)
Cagliari
Cragno – M. Cáceres, Godín (58. Ceppitelli), Carboni, Lykogiannis – Nández, Marin, Strootman, Dalbert (11. Deiola) – K. Baldé (87. Pavoletti), João Pedro (C).
Marchetti – Dei Guidici, Grossi
Sardegna Arena
Sampdoria
Audero – Bereszynski (87. Depaoli), Jošida, Colley, Augello (64. Murru) – Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Askildsen (64. Verre) – Gabbiadini (53. Caputo), Quagliarella (C).

To je ode mě vše, mějte se hezky!
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:9.
Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:18.
Premiérovou výhru Cagliari řídil João Pedro

Poslední tým tabulky vstoupil do zápasu jak nejlépe mohl. Už ve 4. minutě odcentroval Baldé na zadní tyč, kde hlavou otevřel skóre João Pedro. Vyrovnání měl zanedlouho poté na kopačce Candreva, ale svoji křižnou střelou trefil jenom tyč. V dalším průběhu prvního poločasu už toho k vidění moc nebylo. Skóre se znovu hýbalo až po změně stran. V 74. minutě zvýšil Martin Cacéres, jenž s přispěním teče bránícího hráče trefil levou šibenici. V tu chvíli vedli domácí 2:0 a byli na nejlepší cestě za vítězstvím. Jenže závěr duelu zdramatizoval Morten Thorsby a fotbalisté Cagliari se o svou první výhru v sezoně museli začít strachovat. Až ve čtvrté nastavené minutě je uklidnil João Pedro, který se svou šestou trefou dotáhl v tabulce střelců na druhého Edina Džeka z Interu.
90+4'
90+4'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto! Pavoletti hlavou prodloužil míč za sebe, Nández dal své tělo před Murru a zprava předložil míč JOÃO PEDROVI. Brazilec si v zakončení počínal chladnokrevně, když Audera bez váhání prostřelil. V letošní sezoně vstřelil už svůj šestý gól a na kontě jich má stejně jako druhý Edin Džeko.
90+2'
Červenou kartu dostává trenér Roberto D'Aversa (Sampdoria) a tímto je vykázán na tribunu.
90+2'
Málem bylo srovnáno! Luca Ceppitelli před sebou neudržel Caputa a toho musel vychytat až Alessio Cragno! Důležitý zákrok domácího brankáře, který udržel své barvy ve vedení.
90+1'
Žlutou kartu dostává Leonardo Pavoletti (Cagliari).

Za touto kartou stojí šlapák.
90'
Těsný náskok bude Cagliari hájit ještě 4 minuty.
89'
Po Depaoliho centru na zadní tyč přeskočil Antonio Candreva Nahitana Nándeze a všichni napjatě čekali, kam se míč od jeho hlavy odrazí. Naštěstí pro Cagliari to bylo vedle branky, takže domácí tým zůstává ve vedení.
87'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszynski, přichází Fabio Depaoli.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Leonardo Pavoletti.
86'
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (Cagliari).
84'
Ofsajd Cagliari.
82'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Ještě nás čeká drama! Po rohovém kopu rozehraném nakrátko následoval centr před branku. MORTEN THORSBY se tam dostal před Strootmana a hlavou v pádu snížil na rozdíl jediného gólu.
79'
Míč zrovna propadl na zadní tyč, když v tu chvíli zazněl hvizd rozhodčího. Podle něj se Morten Thorsby provinil útočným faulem a já mu dávám za pravdu.
78'
Sampdoria přidává na obrátkách a usilovně obléhá pokutové území. Co z toho vzejde? Rohový kop.
77'
Fotbalisté Cagliari ubránili roh.
75'
Držení míče: 42% : 58%.
74'
Klub z ostrova Sardinie vede 2:0! Odvrácený centr ze standardky zpracoval na hranici vápna MARTÍN CÁCERES a s přispěním teče bránícího fotbalisty trefil levou šibenici. Audero teč nečekal a ve středu branky zůstal jako přikovaný.
73'
Vracející se Verre zastavil Nahitana Nándeze způsobem, který je dle výkladu fotbalových pravidel považován za nedovolený. Standardka pro Cagliari.
71'
Standardka pro Sampdorii ze středu osy hřiště. Nacvičený signál: přihrávka na volnou pravou stranu a rychlý centr před branku. Tam situaci hasil stoper Carboni.
70'
Răzvan Marin a Nicola Murru na lajně v přetlačované. Ukončil ji sudí Marchetti, jenž uviděl faul domácího fotbalisty. Ten se velmi hněvá, i když dobře ví, že verdikt sudího už nezmění.
68'
Sampdoria v útoku. Francesco Caputo vyslal před branku přízemní pas, který se stal kořistí Alessia Cragna.
66'
Strootmanův centr z nařízené standardky hosté odvrátili a Fabio Quagliarella pak na druhé straně hřiště přidržel Cácerese.
65'
Keita Baldé běžel z boku na Audera, ten se mu vrhl pod nohy a míč vypíchl – roh.
64'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
64'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Valerio Verre.
64'
Fotbalisté Cagliari jsou evidentně při chuti. Dalším zakončovatelem byl Răzvan Marin, který to zkusil ze střední vzdálenosti. Musel ovšem jednat rychle a podle toho to taky dopadlo.
63'
V navazující akci oxidoval na hranici vápna Keita Baldé a měl tam prostor na střelu. Razance v ní byla, přesnost ne.
62'
Ten na sebe upoutal pozornost i teď, když se při svém dravém sólu nechal faulovat.
61'
Po hodině hry vede Cagliari nad Sampdorií 1:0 brankou, kterou už ve 4. minutě vsítil João Pedro.
60'
Držení míče: 46% : 54%.
59'
Žlutou kartu dostává Maja Jošida (Sampdoria).

Do karetního mariáše se přidává i Jošida, ten si u postranní čáry vyšlápl na Brazilce Pedra. Žlutá karta teď padá každé čtyři minuty.
58'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Diego Godín, přichází Luca Ceppitelli.
57'
Fabio Quagliarella se uvnitř vápna dostal výš než Godín, ale ani tak míč nedoskočil. Škoda pro Sampdorii, tohle mohlo vyjít.
55'
Žlutou kartu dostává Alessandro Deiola (Cagliari).

Bartosz Bereszynski zakřičel bolestí poté, co ho po odehrání míče Deiola nepříjemně dohrál.
54'
Naštěstí to byla jen chvilková indispozice a João Pedro už je přítomen zpátky na hřišti.
53'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Francesco Caputo.
52'
Zatímco faulovaný João Pedro je ošetřován.
51'
Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (Sampdoria).

Jako utržený od řetězu vletěl do Pedra Morten Thorsby a hostující středopolař vidí žlutou kartu.
50'
Sampdoria bude vhazovat. Před Candrevou odhlavičkoval míč do zámezí Babis Lykogiannis.
48'
Hosté opět zahrozili. V ošemetné situaci před brankou se prodíral k míči Fabio Quagliarella. Diego Godín ho však střežil tak dobře, že mu nedovolil zakončit.
47'
Na druhé straně jsme byli svědky rohového kopu, který lépe dopadl pro bránící se tým.
46'
Domácí to dobře vykombinovali na pravé straně, kde se do střelecké pozice uvolnil Nahitan Nández. Brankáře Audera přinutil k zákroku na zemi.
46'
Cagliari vstoupilo do zápasu jak nejlépe mohlo. Už ve 4. minutě odcentroval Baldé na zadní tyč, kde hlavou otevřel skóre João Pedro. Vyrovnání měl zanedlouho poté na kopačce Candreva, ale svoji křižnou střelou trefil jenom tyč. V dalším průběhu už toho k vidění moc nebylo. Za zmínku stojí snad jen to, že domácí stoper Carboni hraje pod hrozbou vyloučení.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:9.
45+3'
45+3'
Hosté nedokázali přenést hru na Tommase Augella. Balon doletěl až do zámezí a tam už ho fotbalisté nechají. První poločas je u konce.
45+1'
Z důvodu dlouhé prodlevy VAR při konzultaci gólu nastavil sudí Marchetti hned 3 minuty.
45'
Centr z křídelního prostoru hosté hravě odvrátili a zamířili do brejku. Antonio Candreva se ve sprintérském souboji přetahoval s Deiolou a ten svého soka k radosti domácího publika předběhl.
44'
Po faulu Omara Colleyho na Pedra má Cagliari výhodu přímého kopu. K míči už se staví Răzvan Marin.
43'
Diego Godín se drží za nohu poté, co odzbrojil Antonia Candrevu. Ten mu při útočném snažení plnou vahou prošlápl nárt, takže bolest to musí být fakt velká.
41'
Martín Cáceres na pravé straně prodloužil míč hlavou za sebe, čímž ho vlastně jen odevzdal soupeři. Podél lajny běžící Antonio Candreva byl potom rozhozený Nándezem a i proto mu míč utekl do zámezí.
39'
Martín Cáceres ve středu hřiště ztratil míč a dopředu šli hosté. Narážečka mezi Askildsenem a Adrienem Silvou jim však nevyšla, když skončila v autu.
37'
Hosté nezůstali pozadu a po Askildsenově zblokované přihrávce měli k dispozici roh. Centr z něj však přetáhli a museli zařadit zpátečku.
36'
Alessandro Deiola vymyslel průnikovou přihrávku. Dobrá myšlenka však zůstala nepochopena a míč tak mířil jen do země nikoho.
34'
Domácí tým rozběhl akci po levém křídle. K odvrácenému pasu se dostal Martín Cáceres a vyslal nový centr. Pro ten si tentokrát došel brankář Audero.
33'
Tento zákrok už tak čistý nebyl. Marina sejmul Adrien Silva a míč má k dispozici Cagliari.
32'
Naštěstí nešlo o nic vážného a po krátkém ošetření pokračuje Babis Lykogiannis ve hře.
31'
Bartosz Bereszynski u lajny zakřižoval Lykogiannise a ten se po čistém zákroku hostujícího obránce v bolestech svíjí na zemi.
30'
Držení míče: 50% : 50%.
29'
Díky tomu mohl útok Sampdorie pokračovat a po přímočarém pasu pálil Fabio Quagliarella z první. Těžká pozice měla vliv na výsledek střely, ta skončila mimo.
28'
Krásné zpracování centru v podání Tommasa Augella. Ten u levé lajny zvedl svoji nohu a povedenou placírkou přilepil míč k zemi.
26'
Hosté odcentrovali zprava na zadní tyč, kde šel do výskoku Omar Colley. Míč netrefil ideálně, což byla škoda, protože jinak by mu pomohl Fabio Quagliarella.
25'
Chybu v hostující rozehrávce vystřídala chyba při útočné přihrávce. V tomto případě tak platilo "lehce nabil, lehce pozbyl."
23'
Po kombinaci na své polovině domácí rozběhli dlouhým pasem Pedra. Brazilský útočník se za míčem vydal zbytečně, na hřišti ho totiž nedostihl.
21'
Po faulu u postranní čáry měla Sampdoria k dispozici standardku. Antonio Candreva poslal svůj pas na zadní tyč, přetažený centr pak dolétl do zámezí.
20'
Rušno bylo i na druhé straně, kde z otočky pálil Fabio Quagliarella. Nejstarší hráč na hřišti poslal míč po zemi do středu branky, kde stál připravený Alessio Cragno.
18'
Při kontru vnikl do šestnáctky Nahitan Nández a po kontaktu s Augellem upadl. Penalta? Nic takového. Zákrok hostujícího zadáka byl podle rozhodčího křišťálově čistý.
17'
Logicky tak následoval roh. Na ten se domácí defenziva dobře připravila a zažehnala nebezpečí.
16'
Ránu Adriena Silvy zakončujícího zpoza vápna srazil jeden z beků Cagliari mimo branku.
15'
13'
Žlutou kartu dostává Andrea Carboni (Cagliari).

První žlutá karta je za podražení. Pro Carboniho jako domácího stopera věc opravdu nemilá.
12'
Manolo Gabbiadini předal balon doleva Candrevovi a ten měl na kopačce srovnání! Hostující fotbalista si totiž posunul míč na střed a z hranice šestnáctky trefil pravou tyč!
11'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Alessandro Deiola.
10'
Po jednom z tvrdších soubojů zůstal na trávníku ležet Dalbert a nevypadá to s ním vůbec dobře. Je zjevné, že potřeba bude střídání.
8'
Inkasovaným gólem rozhození hosté mezi sebou spolupracují při přechodu do útoku.
4'
Dobrý vstup do utkání korunuje Cagliari gólem! Hosté sice ubránili roh, ale potom nedokázali míč odkopnout do bezpečí. Balonu se zmocnil Keita Baldé, na levé straně vápna si ho vyměnil se spoluhráčem a odcentroval na zadní tyč, kde nejvýše ze všech vyskočil JOÃO PEDRO. Hosté ještě reklamovali ofsajd a celou záležitost prověřoval VAR. Po dlouhých desítkách vteřin nakonec rozhodl ve prospěch Cagliari, které tak nečekaně brzy otevřelo skóre.
3'
Odvrácený centr si před vápnem našel Martín Cáceres a bez rozpaků vypálil. Před ním postavený Omar Colley úspěšně srazil na další roh.
2'
Právě on pak postupoval po levém křídle až ke koncové čáře, kde ho soupeř zastavil jen za cenu rohového kopu.
1'
Po krátké sérii přihrávek na vlastní polovině Sampdoria nakopla míč dopředu. Hlavičkový souboj s Gabbiadinim vyhrál bek Babis Lykogiannis.
1'
Matteo Marchetti, rodák z Říma, přivedl fotbalisty na hřiště. Kapitáni João Pedro a Fabio Quagliarella si s ním i mezi sebou zatřásli rukou a potom se všichni společně vrhli na los. Ten vyhrál a stranu si vybíral hráč Cagliari, takže rozehrávku provedou hosté z Janova.
Jak vidno, v hlavách obou trenérů fungují stejné myšlenkové pochody. Jak Walter Mazzarri, tak Roberto D'Aversa pošlou na hřiště klasické rozestavení 4-4-2. Ofenzivní práci budou mít na starost João Pedro a Keita Baldé, na druhé straně pak uzdravený Manolo Gabbiadini a 38letý veterán Fabio Quagliarella.

Cagliari Calcio: Cragno – M. Cáceres, Godín, Carboni, Lykogiannis – Nández, Marin, Strootman, Dalbert – K. Baldé, João Pedro (C).
Náhradníci: S. Aresti, B. Radunović – Altare, Bellanova, Ceppitelli, Deiola, Farias, Grassi, Ch. Oliva, Pereiro, Pavoletti, Zappa.

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Askildsen – Gabbiadini, Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone – Depaoli, Caputo, Ciervo, Dragusin, A. Ferrari, Ekdal, Chabot, Murru, Trimboli, Verre, Yepes.

Rozhodčí: Marchetti – Dei Guidici, Grossi.
Fanoušci přicházejí, pivo se čepuje, klobásy se pečou a rozcvička je v plném proudu. Krásný podzimní fotbalový den v Cagliari, kde už zanedlouho začne zápas se Sampdorií. Koho do něj trenéři Walter Mazzarri a Roberto D'Aversa nominovali?
Kdo je nejlepším střelcem?

Za Cagliari zatím nastřílel nejvíc gólů João Pedro (4), Candreva ze Sampdorie má o jednu trefu méně.
Jak vypadala loňská vzájemná utkání?

Podzimní setkání se uskutečnilo v Cagliari a domácí tým i díky přesilovce trvající celý druhý poločas vyhrálo 2:0. Mezi střelce se zapsali João Pedro a Nández.

Březnová odveta už měla vyrovnanější průběh a skončila dělbou bodů. Hosty z Cagliari znovu poslal do vedení João Pedro, ale Bereszynski s Gabbiadinim dvěma slepenými góly deset minut před kocnem dokonali obrat. Nicméně ani jejich celek těsný náskok neudržel, když v šesté nastavené minutě srovnal Nainggolan na konečných 2:2.
Jak si oba kluby vedly v uplynulém kole?

Cagliari v páteční předehrávce doma s Venezií dlouho vedlo, jenže v nastaveném čase o těsný náskok přišlo a muselo se spokojit jen s remízou 1:1.

Před svým publikem hrála taky Sampdoria a rovněž ona plichtila. Utkání janovského celku s Udinese se zvrtlo v přestřelku, jež skončila 3:3.
Jak už bylo řečeno, Cagliari se krčí na samém chvostu tabulky. Po sedmém kole ztrácelo na Spezii a Salernitanu jeden bod, na Venezii a FC Janov dva body. O tři body pak Cagliari zaostává za Sampdorií, na svého aktuálního soka by se tak v případě výhry při vzájemné konfrontaci dotáhlo. Jenže to nebude vůbec snadné a myslí si to i bookmakeři. Pracovníci sázkových kanceláří rozvrhli kurzy +- rovnoměrně mezi oba soupeře.
V neděli po obědě vstoupí na trávník fotbalisté Cagliari a Sampdorie, aby mezi sebou odehráli další z utkání osmého kola Serie A. Zabrat musí hlavně domácí, protože jsou bez jediné výhry poslední. Ale ani hosté nemají na růžích zrovna ustláno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62