Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Atalanta - 17. října 2021   15:00

Empoli
30' Di Francesco (Štulac)
1:4
(1:2)
Atalanta
11' Iličić  (Pašalić) • 26' Iličić  (Muriel) • 49' Viti (vl.)  • 89' D. Zapata  (Pašalić)
Empoli
Vicario – Stojanović, S. Romagnoli (C) (42. Tonelli), Viti, Marchizza (82. Parisi) – Henderson, Štulac, Żurkowski (62. Cutrone) – Haas – Di Francesco (62. N. Bajrami), Pinamonti.
Serra
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Atalanta
Musso – Tolói (C) (40. Freuler), Demiral, Palomino – Zappacosta, de Roon, Pašalić, Maehle – Muriel (46. D. Zapata), Iličić (68. Malinovskyj), Koopmeiners (68. Lovato).
F. Rossi, Sportiello – Freuler, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Lovato, Gi. Pezzella, Piccoli, Scalvini, D. Zapata, Zuccon, Oliveri.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 0:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 9:14.
Atalanta byla dnes lepším celkem a zcela zaslouženě si připisuje tři body. V průběhu zápasu se převaha prokázala i na výsledku.
90+3'
90+3'
Další centr od rohového praporku, ale ani tentokrát nebylo Empoli blízko brance. Utkání se už bude spíše dohrávat.
90+2'
Tvrdou střelu k bližší tyči vyslal ve vápně Pinamonti, ale Musso předvedl jistý zákrok a vyrazil míč na roh.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Rychlý brejk dává dnešnímu vítězi definitivní jistotu! Pašalić mohl zakončovat, jenže ještě vylepšil pozici pro DUVÁNA ZAPATU, který poslal míč do odkryté branky.. Asistence: Mario Pašalić.
86'
Po rohovém kopu Empoli vznikl na malém vápně závar. Cutrone se snažil zakončit, ale míč na brankové čáře zblokoval Demiral!
85'
Zappacosta poslal znovu skvělý centr do vápna. Míč si zpracoval Zupata, ale netrefil ideálně a minul branku.
84'
Domácí fotbalisté se sympaticky snaží udělat něco se zápasem, ale zatím vždy narazí na dobrou obranu Atalanty.
82'
Henderson rozehrál od rohového praporku. Míč se poté odrazil ke Štulacovi, který střílel zpoza vápna. Musso se ale natáhl a míč zastavil rukavicemi.
82'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Fabiano Parisi.
80'
Žlutou kartu dostává José Luis Palomino (Atalanta Bergamasca Calcio).
80'
Z pravé strany centroval Bejrami, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Míč tak obrana Atalanty odkopla do bezpečí.
78'
Prudký centr do vápna vyslal z pravé strany Zappacosta. Míč se odrazil přesně na hlavu Malinovskyho, které ho skvělý zákrokem vychytal Vicario!
76'
Empoli se snaží převzít iniciativu a kombinovat na útočné polovině, ale zatím nemají moc kudy kam.
75'
O míč ve vápně bojoval Cutrone, ale byl v oslabení proti obráncům Atalanty a tak se do zakončení nedostal.
74'
Na vlastní polovině získal balon Zupata a zkusil překvapit brankáře Vicaria střelou z obrovské vzdálenosti. Branku ale hrubě netrefil.
72'
Žlutou kartu dostává Remo Freuler (Atalanta Bergamasca Calcio).
72'
V posledních desítkách sekund sledujeme jen nakopávané balony z obou stran a spoustu chyb na kopačkách fotbalistů.
70'
Na centr do vápna se snažil dostat Cutrone, ale u míče byl blíže Musso, který ho schoval do náruče.
68'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Ruslan Malinovskyj.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Teun Koopmeiners, přichází Matteo Lovato.
68'
Mohlo být vymalováno, jenže Iličić vysoko přestřelil branku Vicaria! Pokutový kop tak zůstal neproměněn a hostující střelec zahodil hattrick.
67'
Sudí Serra nařizuje pokutový kop!
66'
A pozor, po jednom ze souboji ve vápně se kontroluje VAR. Zappacosta signalizuje a chce penaltu. Uvidíme co na to hlavní rozhodčí po kontrole videa!
64'
Pinamonti se snažil vytvořit tlak na Palomina, ale hostující obránce situaci vyřešil výborně. Atalanta tak nadále u balonu.
63'
Nový muž na trávníku Cutrone zpracoval centr do běhu a zakončoval poté ve vápně ke vzdálenější tyče. Bohužel pro něj situaci předcházel ofsajd.
62'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Nedim Bajrami.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Patrick Cutrone.
60'
Na centr do vápna si sběhl Zupata a chyběl mu možná metr k tomu, aby zakončoval do sítě.
58'
První centr zblokovala zeď hostů. Empoli ale zůstalo u balonu a poté zkusil štěstí z dálky Štulac. Musso ale neměl problém přilepit míč k rukavicím.
57'
Na útočné polovině byl faulován Štulac a tak budou moci domácí rozehrát volný kop.
56'
Po rychlé kombinaci zakončoval z hranice vápna Zupata, ale nastřelil jen stojícího obránce Empoli.
54'
Pinamonti zakončoval slibnou akci domácích, ale nakonec to bylo stejně zbytečné, neboť byl v ofsajdu.
53'
Empoli zvýšilo aktivitu na útočné polovině a snaží se napadat rozehrávku. Po zisku míče ale Henderson vyslal nepřesný centr.
51'
V pozoru nyní musel být Musso, který se připravoval na zakončení Pinamontiho z pravé strany. Nakonec ale domácí střelec trefil jen boční síť.
49'
Na centr ke vzdálenější tyči si skvěle vyskočil Pašalić, který ještě přihrávkou hledal před brankou svého spoluhráče. Nakonec mu situaci usnadnil MATTIA VITI, který ve snaze zabránit přihrávce poslal míč do vlastní branky.
47'
Z levé strany centroval do vápna Maehle a po několik odrazech se dostal k Palominovi. Ten ale hráz, kterou měl před sebou nedokázal prostřelit.
46'
Žlutou kartu dostává Leo Štulac (Empoli FC).
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
46'
Velmi aktivní Iličić si vynutil faul na útočné polovině a Atalanta tak bude mít k dispozici volný kop.
46'
Statistiky 1. poločasu:

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 0:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 6:6.
První poločas ovládla výsledkově Atalanta a dá se říct, že i zaslouženě. Bergamo mělo více ze hry a dokázalo si vytvářet šance. Dvě z nich proměnil kanonýr Iličić. Už to vypadalo, že o utkání je rozhodnuto, ovšem Empoli se vzchopilo a po krásné brance Di Francesca je znovu ve hře o body.
45+3'
45+2'
Přímého kopu se ujal Štulac, ale nastřelil jen připravenou zeď hostujících hráčů.
45+1'
Ještě před odchodem do kabin Empoli rozehraje velmi zajímavý přímý kop. Rozehrávat se bude po faulu na Pinamontiho jen pár metrů od vápna.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu sudí Serra nastavil 2 minuty.
45'
Poslední minutku prvního poločasu tráví Atalanta s míče na polovině soupeře. Muriel se zkoušel natáhnout na centr ke vzdálenější tyči, ale to by musel být superman, aby dokázal zakončit do branky.
44'
Další centr letící do vápna domácích se snažil hlavičkovat Iličić. Dříve u míče byl ale poctivě vracející se Viti.
42'
Individuálně se hezky předvedl Murial, který se po levém křídle protáhl kolem obránců až do zakončení. Vicario ale skvěle zasáhl a vykopl míč.
42'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Simone Romagnoli, přichází Lorenzo Tonelli.
41'
Na hrací ploše zůstal chvilku ležet Romagnoli a vypadá to, že i on bude brzy střídat. Empoli na pár chvil v deseti.
40'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Remo Freuler.
39'
Zappacosta vyslal střílený centr ke vzdálenější tyči, ale našel jen obránce Empoli.
39'
Atalanta se snaží uklidnit hru. V posledních minutách se Empoli čím dál častěji dostávalo k blízkosti vápna hostů.
37'
Žlutou kartu dostává Riccardo Marchizza (Empoli FC).
36'
Další útok vedli domácí po pravé straně. Haasovi ale centr vůbec nevyšel a míč skončil v zámezí. Odkopávat tak bude Musso.
35'
Pěknou kolmou přihrávku poslal Pinamonti mezi obránce Atalanty. Nechybělo mnoho, aby se Di Francesco dostal do střelecké pozice.
33'
Najednou jsou domácí při chuti. Na hranici vápna se opřel do míče Henderson, ale našel jen připravené rukavice Mussa.
31'
Gólová situace byla ještě kontrolovaná VARem, ale vše bylo v pořádku a můžeme pokračovat v zápase.
30'
Empoli právě vstřelilo branku!

Tomu říkám odpověď! Krásný centr z hloubky hřiště za obranou Atalanty zpracoval krásně do běhu FEDERICO DI FRANCESCO, který přesnou ránou ke vzdálenější tyči snižuje stav utkání! Asistence: Leo Štulac.
29'
Bergamo rozjelo přečíslení 4 na 3, ale tentokrát to Iličić nevyřešil nejlépe. Přihrával zpět na hranici vápna, ale de Roon trefil jen obránce Empoli.
28'
Pěknou kombinaci na pravé straně zhatil skvělým skluzem Stojanovič. Jinak by se Zappacosta mohl pokoušet o nebezpečný centr.
26'
Krásně to nyní sehráli hosté a znovu u toho byl JOSIP ILIČIĆ. Na hranici vápna mu sklepl balon narážečkou Muriel a JOSIP ILIČIĆ se poté prezentoval krásnou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Luis Muriel.
23'
Obrázek hry zůstává podobný, Atalanta drží balon. Ojedině se útočného pokusu zhostí Empoli, ale většinou to netrvá déle než pár desítek sekund.
20'
Atalanta je nadále při chuti a nastěhovaná na polovině soupeře. Empoli ale zatím nenechává příliš prostoru.
18'
Atalanta rozehrála volný kop na útočné polovině, nejblíže na hlavičku byl Koopmeiners, ale nakonec míč proletěl do zámezí.
16'
Ve vápně domácích měl balon na kopačkách Iličić, zkoušel z pravé strany centrem najít Pašaliće, ale ten byl dobře ohlídán soupeřem.
15'
Útočné snažení domácích nakonec končí ofsajdem. Marchizza byl příliš rychlý při náběhu na levém křídle.
14'
V krátkém sledu sehrálo tým z Florencie dva rohový kopy z pravé strany. Oba pokusy se ale dají klasifikovat jako velmi nepovedené.
13'
Empoli se snaží dopovědět pokud možno co nejrychleji a nastěhovalo se na polovinu soupeře.
11'
Velkou chybu na vlastní polovině vytvořil Viti, který špatně odkopl balon. Toho využil JOSIP ILIČIĆ, který našel přesnou přihrávkou za obranu Pašaliće. Ten mohl zakončovat ale ještě celou situaci vylepšil a naservíroval balon před prázdnou branku. JOSIP ILIČIĆ už měl jednoduchou práci dostat míč do sítě. Asistence: Mario Pašalić.
9'
Atalanta měla k dispozici další rohový kop. Míč se odrazil k noze Zappacosty, ale italský obránce netrefil svou střelou branku.
7'
Centr do vápna vyslal Marchizza, míč se poté odrazil příhodně přesně k Hendersonovi. Už to vypadalo, že se bude radovat z gólu, ale na brankové čáře vykopl míč Demiral!
6'
Na hlavičku si nejvýše vyskočil De Roon, ale nemířil přesně a tak domácí Vicario rozehraje od vlastní branky.
5'
Po rychlé kombinaci zakončoval ve vápně Muriel. Měl dobrou příležitost, ale míč zblokoval nad branku Empoli jeden z obránů. Atalanta rozehraje roh.
3'
Skvělou přihrávku mezi obránce dostal Di Francesco, který mohl zakončovat sám ve vápně. Naštěstí pro hosty, rychle se vrátil Palomino a pomohl brankáři.
2'
Míče se po poprvé ujali fotbalisté Atalanty, ovšem po krátké a nepřesné kombinaci se míč vrátil do moci domácích.
1'
Empoli rozehrálo utkání a kombinovalo na útočné polovině. K prvnímu ohrožení branky ale nedošlo.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, S. Romagnoli (C), Viti, Marchizza – Henderson, Štulac, Żurkowski – Haas – Di Francesco, Pinamonti.
Náhradníci: Ujkani – Asllani, N. Bajrami, Bandinelli, Ismajli, Cutrone, Fiamozzi, La Mantia, Luperto, Mancuso, Parisi, Tonelli.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Demiral, Palomino – Zappacosta, de Roon, Pašalić, Maehle – Muriel, Iličić, Koopmeiners.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Freuler, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Lovato, Gi. Pezzella, Piccoli, Scalvini, D. Zapata.

Rozhodčí: Serra.

8. P, 7 Z, 3 – 2 – 2, Skóre: 10:9, 11 b.
--------------------------------------------------------------------
Atalanta Bergamasca Calcio

Milánské kluby získali v podobě Atalanty v posledních letech silnou konkurenci. Jen kousek od této metropole v Bergamu sídlí právě mančaft Atalanty. Tento klub se v posledních sezonách často objevoval v těch nejprestižnějších evropských soutěžích. Letos ale svěřencům Gasperiniho start do sezony nevyšel. Po sedmi kolech zisk 11 bodů stačí pouze na osmé místo. Atalanta může litovat dvou utkání před reprezentační přestávkou, když se střetla s oběma milánskými celky a vytěžila jen bod. Tým ze severu Itálie táhne znovu Duvan Zapata, který se trefil už třikrát.

10. P, 7 Z, 3 – 0 – 4, Skóre: 9:12, 9 b.
Empoli FC

Tým z Florencie se po dvouleté odmlce znovu vrátil do Serie A, poté co loni ovládl celou Serii B. Při posledním postupu v sezoně 17/18 Empoli hned v té následující spadlo o soutěž níž a tomu se budou chtít svěřenci Andreazzoliho rozhodně vyhnout. Zatím mají poměrně dobře našlápnuto, jelikož po sedmi kolech nasbírali 9 bodů a okupují přesně střed tabulky. Nováček Serie A nespoléhá na jednoho střelce, do střelecké listiny se zapsalo již sedm hráčů a pouze Bajrami se trefil dvakrát. Těsně před reprezentační přestávkou nestačilo Empoli na AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62