Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 17. října 2021   20:45

Juventus
16' Kean (Bentancur)
1:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – Danilo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio (88. Sandro) – J. Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Bernardeschi (76. Arthur) – Kean (71. Kulusevski), Chiesa (71. Morata).
D. Orsato – D. Bindoni, M. Bresmes
Allianz Stadium (Torino).
AS Řím
Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Veretout (81. Šomurodov), Cristante – Zaniolo (26. El Shaarawy), Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – T. Abraham.

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:13.
Druhá půle už branku nenabídla, hosté se marně snažili dobýt pokutové území Juventusu, ale vázla souhra a lepší finální střela. V největší možnosti se zřejmě ocitl Veretout, který těsně minul vzdálenější tyč, jinak to byla ze strany AS docela bída. Jeho hráči mohou litovat neproměněné penalty z prvním poločase.
To Juventus vytěžil prakticky z minima maximum a připisuje si pro něj velmi cenné tři body do tabulky.
90+4'
90+3'
Rick Karsdorp (AS Řím) zcela jasně fauloval a soupeř s rozehrávkou pro změnu pospíchat nebude.
90+2'
Římský tým už moc času nemá, rozehrávat bude ze své poloviny.
90+1'
Nastavují se pouze tři minuty.
90'
Dlouhý centr před bránu Juventusu tečoval jeden z hostí, ale pouze do zámezí.
89'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím) za faul na Álvara Moratu.
89'
Lorenzo Pellegrini v pokutovém území skrumáž před sebou neprostřeli a Szczęsnyho tak neohrozil.
88'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Aléx Sandro.
87'
Žlutou kartu dostává Danilo (Juventus FC).
85'
Žlutou kartu dostává Eldor Šomurodov (AS Řím).
83'
Giorgio Chiellini neodvrátil míč úplně dobře, k odraženému balónu doběhl Bryan Cristante, jeho prudká rána byla tečována do protipohybu brankáře, naštěstí pro domácí mimo tři tyče.
82'
A znovu postavení mimo hru a opět se provinil tým AS.
81'
Jasný ofsajd, do kterého se chytil nový muž na hřišti.
81'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Eldor Šomurodov.
79'
Aktivita hostujícího mužstva poněkud zeslábla, v posledních minutách drží míč převážně Juventus.
77'
Domácí si faul před hranicí pokutového území nevymodlili, ale u balónu zůstávají.
76'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Arthur.
75'
Další roh pro tým z hlavního města.
74'
Rui Patrício si vyběhl pro volný balón, trochu zaváhal s jeho pokrytím a málem toho využil Dejan Kulusevski, nakonec však přeci jen hostující brankář sebral míč do rukavic.
73'
Matías Viña dokázal projít přes několik obránců, jeho střelu na bližší tyč ale přeci jen nakonec jeden z nich stačil zblokovat na roh.
71'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Dejan Kulusevski.
71'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Álvaro Morata.
70'
Wojciech Szczęsny byl připraven a letící balón uklidil do svých rukavic.
70'
Žlutou kartu dostává Stephan El Shaarawy (AS Řím).
69'
Hosté jsou nyní aktivní, nebezpečná přihrávka Henricha Mchitarjana byla ovšem zblokována včas.
68'
Lorenzo Pellegrini rozehrál standardku svého mužstva, centr poslal na úroveň penalty, odkud odhlavičkoval míč do bezpečí jeden z hráčů Juventusu.
67'
Jordan Veretout vyslal na domácí svatyni velmi slušný pokus z dálky, míč se zatočil jen těsně vedle vzdálenější tyče. Snad první větší možnost AS ve druhé půli.
66'
Stephan El Shaarawy si zpracoval balón na levé straně a zkoušel jej rychle přihrát na střed, ovšem jeho přihrávka byla zastavena.
64'
Jordan Veretout se málem dostal do dobré šance, ale od míče byl odstaven. Pak se k němu ještě na chvíli dostal, ovšem odcentroval nepřesně.
62'
Domácí kombinují u středové lajny a nikam příliš nepospíchají. Pasivita se jim ale nemusí vyplatit.
59'
Wojciech Szczęsny obdržel malou domů, s míčem si chvíli pohrál a pak jej odkopl daleko do bezpečí.
58'
Moise Kean se sice dožadoval vhazování na soupeřově straně, avšak sám se provinil faulem, takže rozhodčí správně dává míč protivníkovi.
56'
Penalta to není, hra může pokračovat dál.
55'
Lorenzo Pellegrini je mezitím ošetřován na hrací ploše, rozhodčí se stále radí.
53'
Giorgio Chiellini docela riskoval v pokutovém území, kde zasáhl protihráče, do hry vstupuje VAR a je dost možné, že AS rozehraje podruhé v zápase rohový kop.
51'
Mattia De Sciglio se dobře uvolnil v hostujícím pokutovém území, z ostrého úhlu minul soupeřovu svatyni.
50'
Matías Viña zasáhl v souboji o míč loktem svého protihráče, kartu nevidí.
49'
Žlutou kartu dostává Mattia De Sciglio (Juventus FC).
48'
Velké šance Juventusu. Nejprve na úrovni penalty střihl parádní nůžky Federico Chiesa, Patrício míč vyrazil a k dorážce se dostal Moise Kean, avšak zblízka mířil nad. Tohle může Juventus mrzet.
47'
Lorenzo Pellegrini odcentroval před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
47'
Po faulu budou hosté rozehrávat z levého křídla kousek od rohového praporku.
46'
Slušná první půle byla k vidění. Hosté sice začali aktivněji, ale byli to oni, kdo jako první inkasoval. Ještě před odchodem do kabin mohli srovnat, avšak neproměnili pokutový kop. Juventus tak může být zatím spokojenější, ale vyhráno jistě nemá.
45+5'
45+4'
Dlouhý centr skončil přímo v rukavicích hostujícího brankáře, který rychle rozehrává.
45+3'
Žlutou kartu dostává Tammy Abraham (AS Řím), která poslal k zemi Chielliniho.
45+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
44'
Avšak Jordan Veretout (AS Řím) neproměňuje pokutový kop. Hráč hostí to zkusil po zemi lehce na pravou stranu, domácí gólman si v klidu počkal, nedělal žádný pohyb a v pravý čas stačil zasáhnout.
43'
Rozhodčí ještě řešil s VAR možný ofsajd, ale vše bylo v pořádku, takže pokutový kop platí.
41'
Žlutou kartu dostává Wojciech Szczęsny (Juventus FC).
41'
Hosté se dostávali v pokutovém území do velké příležitosti a domácí si pomohli pouze faulem. Bude to penalta.
40'
Hosté rozehráli rohový kop, Gianluca Mancini ale fauloval Szczęsneho, takže z nabídnuté šance není nic.
38'
Juventus drží míč na kopačkách a v klidu volí přihrávky mezi sebou.
36'
Rick Karsdorp se ke zpětné přihrávce přes obránce u pokutového území AS nedostal, míč mu utekl do zámezí.
34'
Nepřesný balón skončil v rukou Patrícia, který rychle rozehrává.
33'
Juventus si vynutil faul za středovou lajnou, může tak v klidu rozehrávat.
31'
Stephan El Shaarawy střílel slabě z dálky, mířil přímo do náruče připraveného brankáře.
31'
Centrovaný míč z levé strany dokázali domácí odvrátit, akce hostů však pokračuje.
30'
Teď už se přeci jen hráči AS trochu přiblížili velkému vápnu staré dámy, ta se musí mít na pozoru.
29'
Hostům se nedaří dostat dál než za polovinu, Juventus dobře napadá jejich rozehrávku.
28'
Hra se nadále odbývá daleko od obou branek. Na další šanci se tak čeká.
26'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Stephan El Shaarawy.
25'
Nicolò Zaniolo hledal přihrávkou do velkého vápna nabíhajícího spoluhráče, k tomu ale míč nakonec nedoputoval.
23'
Faul domácích hráčů na útočné straně, byl to Danilo, který atakoval při vzdušném souboji Henricha Mchitarjana, kartu nevidí.
21'
Hra byla znovu přerušena, ale tentokrát jen na chvíli. Na zemi zůstal jeden z hostů.
20'
Rick Karsdorp pokazil křižnou přihrávku, míč zastavuje obrana Juventusu.
19'
Hosté chtějí rychle odpovědět, ale zatím si jen přihrávají u středového kruhu.
16'
Juventus právě vstřelil branku!
Hosté tvoří hru, ale do vedení jde domácí tým. Mattia De Sciglio odcentroval z levé strany, k hlavičce se u vzdálenější tyče dostal Bentancur, letící míč ještě stihl rovněž hlavou tečovat MOISE KEAN a balón skončil v síti brány AS.
14'
Střídání se nechystá, hra může pokračovat dál.
12'
Jeden z hráčů Juventusu leží na trávníku, hra je přerušena.
10'
Moise Kean poslal křižný pas na vzdálenější stranu, kde se míč snažil udržt na hřišti Mattia De Sciglio, to se mu sice povedlo, ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
8'
Nicolò Zaniolo prošel s míčem až před velké vápno, zvolil kolmici na levou stranu, kde si míč zpracoval Lorenzo Pellegrini a následně vypálil, tečovaný balón proletěl nad bránou.
7'
Juan Cuadrado dlouhý míč nezpracoval, ten mu utekl do zámezí.
6'
Hosté rozehráli standardku z pravého křídla, Lorenzo Pellegrini odcentroval na vzdálenější tyč, kde hlavičkoval Gianluca Mancini, ovšem Wojciech Szczęsny míč vyrazil a podržel svůj tým.
4'
Juventus nebyl o mnoho úspěšnější a o míč přichází rovněž.
2'
Nepřesná přihrávka hostů do pokutového území, soupeř míč odvrací do bezpečí.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio – J. Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Bernardeschi – Kean, Chiesa.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Sandro, Pellegrini, Rugani, Arthur, Ramsey, McKennie, Kulusevski, Morata, Kaio Jorge.

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Veretout, Cristante – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – T. Abraham.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Calafiori, Reynolds, Kumbulla, Villar, Diawara, Darboe, C. Pérez, Šomurodov, B. Mayoral, El Shaarawy.

Rozhodčí: D. Orsato – D. Bindoni, M. Bresmes.
Juventus FC

Slavný Juventus si postupně zvyká na éru bez Cristiana Ronalda. Domácí celek nemůže být s úvodem nového ročníku spokojený. Juventus odehrál sedm zápasů a vytěžil z nich pouze jedenáct bodů. Před nedělními duely mu patřila až sedmá pozice. Na vedoucí Neapol dokonce ztrácí propastných deset bodů. Poslední čtyři duely v řadě ale Juventus ovládl. Naposledy triumfoval 1:0 v turínském derby.
AS Řím

Celek z italské metropole nevstoupil do éry pod Mourinhem vůbec zle. Po sedmi kolech má AS na kontě patnáct bodů a drží čtvrtou pozici. Zejména úvodní duely měl velmi povedené. Následně ale přišly porážky s Veronou a v římském derby s Laziem. Od tohoto duelu ale AS přehrálo v evropském poháru Zoryu a v domácí lize Empoli.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze šlágru Serie A mezi Juventusem a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62