Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Fiorentina - 27. října 2021   20:45

Lazio
52' Pedro (S. Milinković-Savić)
1:0
(0:0)
Lazio
Reina – Lazzari, Luiz Felipe (77. Patric), Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (79. Bašić), Cataldi (84. Lucas Leiva), Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile, Pedro (84. Moro).
Ayroldi – Longo, Lombardi
Fiorentina
Terracciano – Venuti (71. Odriozola Arzallus), Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (83. Terzić) – Duncan (83. Benassi), Torreira, Castrovilli (57. Bonaventura) – Callejón (71. Saponara), Vlahović, Sottil.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:11.
Lazio si připisuje extrémně cennou domácí výhru 1:0. Hned po sedmi minutách druhého poločasu se gólově připomněl Pedro a jeho zásah se nakonec ukázal být jediným. Náskok mohl ještě navýšit Ciro Immobile nebo Raúl Moro, ale oba s díky odmítli. Fiorentina zkoušela v závěru zvýšit obrátky, do vápna poslala i brankáře Terraccianoa, ale k vyrovnání její snaha tentokrát nevede.
90+4'
90+4'
Pietro Terracciano nakopává z útočné poloviny, ale nepřihrál zrovna ideálně. Poslední půlminuta pro hosty, kteří předvádějí marné dobývání.
90+3'
Ztěžka oddechuje Álvaro Odriozola Arzallus. Do vápna už se ovšme na roh nastěhoval i brankář Pietro Terracciano.
90+3'
Až nyní se na steč vydal Riccardo Saponara. Po jeho přihrávce se ovšem neotočil do ideálního prostoru Giacomo Bonaventura. Fiorentina má ale pořád k dispozici ještě několik desítek sekund.
90+2'
Dobrou půlminutu teď S. S. nepouští soupeři míč, v nastoleném trendu navíc patrně bude pokračovat.
90+1'
Pietro Terracciano už vystoupil opravdu vysoko. Jeho nákop sice ukořistil Riccardo Sottil, ale hrubé zdivo před vápnem stejně nepropálil.
90+1'
A už je zřejmá i hodnota nastaveného času. Zápas se protáhne minimálně o čtyři minuty.
90'
Po faulu právě na Lazzariho přijde ještě domácí rozehra z útočné poloviny, Laziu hraje v posledních minutách vše do karet.
89'
Na pravé straně oxiduje i s míčem Manuel Lazzari. Daří se mu znovu tahat čas.
88'
Tak to byl fantastický zákrok, který vytáhl Pietro Terracciano proti Raúlu Morovi. Otázkou je, zda na hrdinské činy není už trochu pozdě.
88'
Balon opustil hrací plochu a parta kouče Sarriho se k němu zrovna moc nehlásí. Sudí si navíc musí něco vyříkat s koučem Fiorentiny.
87'
Centr z nohy Aleksy Terziće byl nakonec nadějnější, než se na první dobrou zdálo. Pepe Reina neměl snadnou pozici, přesto merunu ukořistil.
86'
Nejzajímavější možnost druhé půle mohl mít Dušan Vlahović, nicméně v poslední chvíli nesmyslně přibrzdil a Francesco Acerbi ho dokázal poměrně snadno odzbrojit.
85'
Zpětnou přihrávkou gólmanovi si vypomůže Patric, už se totiž dostával pod nepříjemný nátlak.
84'
Znovu se ozvala píšťalka, tentokrát po intervenci Toma Bašiće, který na travnatém pažitu předvedl sérii sudů.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Raúl Moro.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Marco Benassi.
82'
Reina kombinuje se svými parťáky nakrátko. Hra je v poslední době hodně soubojová, což samozřejmě musí vyhovovat domácí straně. Tentokrát to odnesl Ciro Immobile.
81'
Šlapák Cira Immobileho se neobejde bez reakce, dostává žlutou.
81'
Napodruhé Riccardo Saponara nezvládl kličku, kterou by si udělal prostor v pokutovém území.
80'
Z první prodloužil míč Riccardo Saponara. Jenže Fiorentina má s delším pobytem před vápnem nadále velký problém.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Toma Bašić.
79'
I když Luis Alberto sám schytal úder do tváře, v pádu úmyslně podrazil Nikolu Milenkoviće a inkasuje žlutou kartu.
78'
Třebaže se Lucas Torreira rozčiluje, prohřešek mu je odpískán vcelku po právu. ACF začíná zmatkovat.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Patric.
76'
U levé strany upaloval Giacomo Bonaventura. Zkusil překvapivě přihrát hned z první, ale jeho záměr nikdo v červeném nepochopil. Centr z druhé strany pak vyslal Álvaro Odriozola Arzallus, nicméně tentokrát úřaduje Pepe Reina.
75'
Nyní už jsou hráči Lazia pevně zalezlí na své polovině a hrají co možná nejjednodušší fotbal. Felipe Anderson nechal míč za sebou, ale píská se faul v neprospěch Fiorentiny.
74'
Nyní si mazácky poradil také Cristiano Biraghi. Špičkou kopačky poslal balon kolem protivníka až k Terraccianovi.
74'
Kolem Martíneze tentokrát neproskočil domácí fotbalista Felipe Anderson. Druhý poločas se žádným nežádoucím způsobem nenatahuje, nastavení by tedy nemuselo být až tak dlouhé.
73'
Na pravé straně tančí s míčem Riccardo Sottil, jenže když má přihrát, nohy ho přestanou poslouchat.
72'
Nyní už se může pokračovat ve hře. Fiorentina zamyká soupeře na obranné polovině.
71'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Riccardo Saponara.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Álvaro Odriozola Arzallus.
71'
Své lýtko vystavil Venutimu do cesty Adam Marušić, balon nicméně odpravil jen k rohovému praporku.
70'
Nakrátko kombinují Lucas Martínez a Cristiano Biraghi, jako by snad neměli na útočné polovině dostatečnou poptávku po přesných přihrávkách.
69'
Pro centr do vápna z přímého kopu si došel brankář Pietro Terracciano. Fiorentině se čas krátí.
69'
Požár, který sám Alfred Duncan vyrobil, musel následně řešit faulem za žlutou kartu.
68'
Rozehrávky z poměrně velké dálky se zmocnil Lucas Torreira. Nakonec ale pouze přenechal míč za sebou, odkud Alfred Duncan nevymyslel dobrou přihrávku do křídla.
66'
Za hranou ofsajdu se pohyboval střelec Pedro. Fiorentina teď dobře vystavila svou past.
65'
Před branku poměrně nečekaně proskočil Ciro Immobile, Lazio mohlo být v ještě veselejším rozpoložení. Pokus o přihrávku se ale italskému útočníkovi nezdařil.
64'
Nyní si Sergej Milinković-Savić pomohl zatažením za dres, Lorenzo Venuti s reklamací prošel.
63'
Několik těžkých střetů ustál Sergej Milinković-Savić, pak se ale stejně svinul do klubíčka. Ciro Immobile už z ostrého úhlu zakončení nevymyslel.
62'
Míč si vzal na starost Cristiano Biraghi. Jeho nabídka na zadní tyč měla slušné parametry, ale Nikola Milenković nezamířil přesně. Francesco Acerbi souboj s ním poněkud podcenil.
61'
Cennou standardní situaci vyválčil Riccardo Sottil, který si o faul řekl dobrým pohybem. To je ideální pozice pro centr.
60'
Na hraně vápna míč marně po předávce Sottila naháněl José María Callejón. Fiorentina se sice dostane do předbrankového prostoru, odtud už má ale problém vymyslet smysluplnou akci.
59'
Lucas Torreira vlétnul do souboje jako tank. Od autové čáry bude moci pokračovat v aktivitě hostující Cristiano Biraghi.
58'
Na milimetr přesně přenesl hru Lucas Martínez, ale Lorenzo Venuti toho snad až trestuhodně nevyužívá a dává zpětnou přihrávku.
57'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Giacomo Bonaventura.
56'
I když si může Danilo Cataldi vyřvat hlasivky, žlutou kartu už rozhodčímu nevymluví. Do souboje se přimotal dosti nešťastně.
56'
Před vápnem upadl Ciro Immobile, ale po chvilce váhání vstává a znovu bojuje.
54'
Lazio se nyní uklidňuje souhrou na vlastní polovině. Po vstřelené brance nebude spěchat.
52'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácím se povedla fantastická kombinace a konečně využívají svou aktivitu z počátku této části zápasu. Do míče se jako poslední opřel PEDRO a perfektním způsobem zamířil na vzdálenější tyč. Jeho projektil zapadl krásně pod břevno, gólman Pietro Terracciano mohl jen zkoprněle sledovat, kam balon zapluje. Krásná akce s ještě hezčím vyústěním. Asistence: Sergej Milinković-Savić.
52'
Pod sebe zasekával míč Pedro, ale po přihrávce Felipeho Andersona už se nedočkal žádané podpory. Musí znovu vyklidit pokutové území.
51'
Špatné zpracování na malém vápně předvedl Gaetano Castrovilli. Z voleje pak zkoušel jeho zaváhání napravit ještě Lucas Torreira, měl ale mnohem složitější práci. Zato Pepe Reina mohl zůstat v klidu.
50'
Hlavou odpravuje balon do bezpečí Cristiano Biraghi. Úvod půle zachytilo lépe Lazio, což by se snad brzy mohlo projevit i na výsledku. Góly tomuto klání chybí jako sůl.
49'
Kolem míče skotačil Riccardo Sottil, vše mu vycházelo až do chvíle, než konečně přišel čas přihrávky.
48'
Centr Luise Alberta z přímého kopu mířil do velice atraktivních míst, ale ani Ciro Immobile na tuto zásilku nedosáhnul.
47'
Hned v počátku druhého poločasu vidí žlutou kartu Cristiano Biraghi, který to přehnal s důrazem na levé straně.
47'
Míč se nyní potácí u postranní čáry, občas i vypadne ze hřiště. Druhý aut v krátkém čase obstará Manuel Lazzari.
46'
Prakticky na tři doteky se Lazio dostalo až do vápna, nicméně Sergej Milinković-Savić neprodloužil ideálně a hosté se rychle osvobodili.
46'
Nastavení trvalo přibližně 20 vteřin, pak sudí Ayroldi duel přerušil. První půle branku nepřinesla. Ve 34. minutě mohl gól zařídit Sergej Milinković-Savić, ale před tím, že se dostal k brankáři, fauloval svého strážce. Hlavičkou z malého vápna se navíc neprosadil Ciro Immobile a neuspěl ani výpad Manuela Lazzariho. I když se zdá, že velké šance měli domácí, herně se lépe vedlo Fiorentině. Zápas tak za stavu 0:0 zůstává naprosto otevřený.
45'
45'
Další rohový kop mířil na Felipeho, který se do vápna záhy vrátil, když dostal přihrávku po zemi. Jenže obranný val nepřekonal.
43'
Roh se domácím nepovedl, Fiorentina velmi rychle odvrací.
42'
Několik desítek metrů uběhl s míčem Manuel Lazzari a bylo mu opravdu líto zahodit možnost ke střele. Proto to zkusil a jeho snaha nebyla vůbec marná. Pietro Terracciano si připisuje náročný zákrok.
41'
Rychlostně si poradil Felipe Anderson, který zvládl návrat k obranným činnostem a oloupil Lorenza Venutiho.
40'
I když se Lucas Martínez vehementně hlásil o míč, aut tentokrát připadne Laziu. Čekáme na další významnější momenty.
39'
Chystá se aut blízko pokutového území. Fiorentina začíná utahovat smyčku.
38'
Na pravé straně nezastihne přetažený pas José María Callejón. Další útok Fiorentiny končí zbytečně.
37'
Příliš aktivní Ciro Immobile se dopustil útočného prohřešku, proto nemohl pokračovat. Verdikt sudího doprovodil teatrálním gestem.
36'
V rozletu byl nepovoleně zastaven Gaetano Castrovilli. Fiorentina nicméně může být se svým dosavadním výkonem spokojená.
35'
Na malém vápně se k hlavičce dostal Ciro Immobile. Už neměl dostatek času na to, aby seřizoval mířidla.
34'
Před gólmana se jako štírek protáhnul Sergej Milinković-Savić. Pak se rozplácnul na zemi, pokud si ale myslel, že sudí píská penaltu, byl na omylu. Naopak je odkop přiznán ACF.
33'
I když se Dušan Vlahović zlobí, Francesco Acerbi v souboji s ním nefauloval a může se pokračovat ve hře.
33'
Vysoký míč nakonec úspěšně boxuje Pietro Terracciano. Lazio nastěhovalo řadu mužů na polovinu soupeře.
32'
A z levé strany až do malého vápna proniká také Pedro. Bude následovat rohový kop.
32'
Začínají se osmělovat také fotbalisté S. S. Zatím jen neúspěšně po zemi přihrával Luis Alberto.
31'
Z problémů se jakž takž vymotal Danilo Cataldi. Lazio předvedlo akci přes celé hřiště, ale Manuel Lazzari pak nepřehrál dobře stojícího Cristiana Biraghiho. Míč se navíc mimo hřiště odráží od domácího borce.
30'
Lazio nekombinuje zrovna sebevědomě. Další ztrátu zkoušel trestat Alfred Duncan, ale technická střela neprošla přes další pozorný blok.
29'
Zásilka do vápna znovu skončila na beranidle Vlahoviće, Pepe Reina ale jeho zakončení sebral ze vzduchu.
28'
José María Callejón se dlouho rozmýšlel, komu předá balon do běhu. Nakonec si vybral Venutiho, který ale z ostrého úhlu nenašel prostor pro přesný centr.
27'
Z následného rohu nedokáží hosté udeřit, Dušan Vlahović trefil extrémně složitý volej do prvního hráče.
26'
O zklidnění situace se staral Manuel Lazzari, ale povedl se mu přesný opak. Reina už na jeho sklepávku nedosáhl.
26'
Příliš krátký centr vyslal José María Callejón. Přesto hosté neustále dotírají na pokutové území.
25'
Opravdu daleký výkop zvládnul Pepe Reina, ale na zemi se ocitá Luis Alberto. Píšťalka se v tomto případě neozývá.
24'
Za přílišnou ochotu spadnout v pokutovém území schytal žlutou kartu Gaetano Castrovilli.
24'
Po dlouhé době se k útoku dostalo taktéž Lazio, ale centr z levé strany neprocedil Felipe Anderson.
23'
Za obranou málem vyplaval Dušan Vlahović. Na poslední chvíli se do rychlé rozehry vložil Luiz Felipe.
22'
Na trávníku zůstává ležet Riccardo Sottil a Sergej Milinković-Savić se dočká hodně důrazné domluvy rozhodčího.
21'
Nebezpečné přenesení hry na straně Fiorentiny, hlavičku ze středu vápna ovšem ideálně neumístil Dušan Vlahović. Ve vzduchu měl ale zatraceně složitou pozici.
20'
Na levou stranu předal míč Lucas Martínez, v souboji pak ale neuspěl Riccardo Sottil. Přesto hosté u balonu zůstávají.
19'
Zpětnou přihrávku raději ještě zvolil Lorenzo Venuti. Fiorentina zatím hraje poměrně opatrně.
18'
Daleký odkop od brány zprostředkoval Pietro Terracciano, Domácí se navíc dopouštějí faulu na půlce.
17'
Luis Alberto a Ciro Immobile si nerozuměli na levé straně a hosté rozehrávají u své šestnáctky.
16'
Diváci hnali Lazio na pravé straně do útoku, ale Cristiano Biraghi pracoval skvěle při centru.
15'
Gaetano Castrovilli postrčen, to neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího.
14'
Pedro táhl útok po levé straně, ale pak Sergej Milinković-Savić zpomalil hru a Pietro Terracciano si počkal na centr.
12'
Hostující obrana chytala rozeběhnutého Immobileho na levé straně, jeho centr proskákal vedle zadní tyče.
11'
Nepřesnou rozehrávku pouští Luiz Felipe na pravém bekovi za sebe, domácí potom útočili středem, ale jen na nohu Milenkoviće.
10'
Sledujeme zatím utkání bez jediné vyložené příležitosti na obou stranách.
8'
Gaetano Castrovilli nedosáhl na centr z levé strany u přední tyče v době, kdy už začínalo hořet před brankou Lazia.
7'
Pedro vyrobil na levé straně faul z kategorie útočných a hned se soupeři omlouval.
6'
Cristiano Biraghi nezpracoval míč na levém obránci a vhazovat může domácí celek.
5'
Za pískotu diváků si přihrává Fiorentina, která je v úvodu zápasu více na míči.
4'
Pietro Terracciano si zakřičel při sraženém centru z pravé strany a obránce pustil balón k přední tyči.
3'
Lucas Torreira obětí faulu zhruba na polovině hřiště, Fiorentina sáhla k rozehrávce nakrátko.
2'
Zatím se ani jedno z mužstev nedostalo do vápna a sledujeme hodně opatrný začátek.
1'
Fiorentina hraje v černém, v prvním poločase útočí z levé strany a měla rozehrávku.
1'

S. S. Lazio: Reina – Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi, Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile, Pedro.
Náhradníci: Strakoša, Adamonis – Bašić, Escalante, Moro, Akpa-Akpro, Muriqi, Hysaj, Patric, S. Radu, Romero, Lucas Leiva.

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi – Duncan, Torreira, Castrovilli – Callejón, Vlahović, Sottil.
Náhradníci: Rosati – Saponara, Odriozola Arzallus, Terzić, Benassi, S. Amrabat, Bonaventura, Igor, Maleh, Nastasić.

Rozhodčí: Ayroldi – Longo, Lombardi.
ACF FIORENTINA
7. místo, 9 zápasů, 15 bodů, skóre: 13:12

Hosté by se měli v tomto utkání soustředit zejména na bránění. Proti Laziu už v 16 duelech nedokázali udržet čisté konto a v takovém případě se vítězství rodí opravdu těžce. O útok se naopak velmi úspěšně stará Dušan Vlahović. Pokud sečteme jeho zásahy ze všech letošních soutěží, je už na sedmi trefách.

V minulé sezoně se navíc srbský fotbalista prosadil v obou měřeních sil s Laziem. I díky jeho potenci je ACF momentálně na sedmém místě. Naposledy si z pozice domácího celku vychutnalo Cagliari (3:0).
S. S. LAZIO
8. místo, 9 zápasů, 14 bodů, skóre: 19:17

Maurizio Sarri odšpuntoval své angažmá u Lazia parádně. Klub vyhrál oba úvodní zápasy a nastřílel neskutečných devět gólů. Jenže pokračování už tak oslnivé není – jen dva další skalpy, k tomu deset branek a osmé místo ligové tabulky.

Tým, který by se rád vrátil do Ligy mistrů, tak musí pořádně zabrat. Naposledy si neodpustil krutou porážku s Veronou (1:4) a proti Fiorentině si Lazio rádo spraví chuť. V říjnovém programu pak ještě zbyde duel s Atalantou, který se odehraje už v sobotu.
Hezký večer u italské Serie A. S. S. Lazio na svém hřišti přivítá klub ACF Fiorentina, potkají se tak tabulkoví sousedé, kteří míří výše než na sedmé, respektive osmé místo. Rádi by se totiž ucházeli o evropské poháry. Jeden z celků se může svým ambicím přiblížit, druhý naopak znovu klopýtnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62