Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Verona - 21. května 2022   20:45

Lazio
16' J. Cabral (Acerbi) • 29' F. Anderson  • 62' Pedro
3:3
(2:2)
Verona
6' Simeone  (Lazović) • 14' Lasagna   • 76' Hongla  (Lazović)
Lazio
Strakoša – Lazzari, Felipe (46. Kamenović), Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (72. Leiva), Bašić (79. Akpa-Akpro) – F. Anderson, J. Cabral (73. L. Romero), Zaccagni (48. Pedro).
Adamonis, Reina – S. Radu, Hysaj, M. Bertini, Moro.
Andrea Colombo
Stadio Olimpico, Řím
Verona
A. Berardi (C) – Ceccherini (46. Tameze), Coppola, Šutalo (30. Casale) – Lazović, Hongla (86. Depaoli), Veloso, Faraoni – Lasagna, Caprari (86. Dawidowicz) – Simeone (70. Bessa).
M. Chiesa, Montipò – Frabotta, Retsos, Praszelik, Cancellieri.

Lazio se s Veronou nakonec rozešlo nerozhodným výsledkem. Po divoké první půli přišla trochu klidnější druhá. Nejprve v ní dokonal obrat dorážkou Pedro, aby čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Martin Hongla. Loučení s letošním ročníkem tedy oba týmy obstaraly skvělou přestřelkou, při které se museli diváci skvěle bavit.

Toto je pro dnešek vše a děkuji za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:19.
90+5'
90+5'
Zápas už se spíš dohrává bez větších příležitostí.
90+3'
Dlouhý nákop Strakošy se po několika odrazech dostal až k Berardimu, který míč posílá naopak na polovinu Lazia.
90+2'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Kevin Lasagna).
90+2'
Ofsajdové postavení přerušuje nadějně vypadající akci Hellasu.
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut.
89'
Útočný faul na Kamenoviće na Lasagnu a hrát tak bude Verona.
88'
Standardní situace pro S. S. Lazio nic nepřinesla. Obrana Verony centr bez potíží odvrátila.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC:
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Paweł Dawidowicz.
86'
Hra se nyní odehrává na polovině Lazia. Veroně se daří držet balón.
86'
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Fabio Depaoli.
85'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Lucas Leiva).
83'
Acerbi trefuje hlavou tyč! Na míč si ještě sáhl Berardi, jinak by šel do brány.
83'
Další roh Lazia.
82'
Konec utkání se blíží a vše je stále otevřeno. Uvidíme, zda nám padne ještě další gól. Ale už aktuálních šest je dost vysoké číslo. V ostatních třech zápasech italské ligy dnes padl vždy jen jeden.
80'
Milinković-Savić vystřelil ze střední vzdálenosti kousek nad břevno. Berardi střelu kontroloval.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
78'
Branka je uznána!
78'
Gólovou situaci ještě přezkoumává video.
76'
Hellas Verona právě vstřelila branku!

A je vyrovnáno! MARTIN HONGLA byl po deseti minutách takřka zralý na červenou kartu nebo na vystřídání, ale teď se stává možná hrdinou Verony. Po zmatku v obraně Lazia si ho našla přihrávka a zakončuje do prázdné brány – 3:3!
74'
Caprari našel centrem pouze hlavy obránců Lazia. Odražený míč napálil nad bránu Bessa.
74'
Caprariho nebezpečná přihrávka neprošla ve vápně obranou Lazia. Lucas Leiva odvrátil na roh.
73'
ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Luka Romero.
72'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
71'
Právě Gianluca Caprari si vzal exekuci přímého kopu na starost. Strakoša skvěle zakročil a vytáhl míč na roh!
70'
ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Daniel Bessa.
70'
Veronu čeká po dalším faulu na Caprariho další příležitost. Kousek před vápnem se provinil Cataldi.
69'
Pedro uprostřed pole zbytečně zariskoval a poté fauloval Caprariho.
68'
Další náběh Simeoneho a opět byl u míče dřív Thomas Strakoša.
67'
Strakoša musel na poslední chvíli zasáhnout proti Simeonemu!
66'
Marušić s Bašićem kombinovali o praporku. Míš však získávají hosté.
65'
Milinković-Savić se odvážně prodíral po levé straně vápna Verony a vybojoval další rohový kop.
64'
Stadio Olimpico je nyní opravdu ve varu! Domácím se podařil parádní obrat, což místní fanatici cení.
62'
Lazio právě vstřelilo branku!

Obrat Lazia je dokonán! Felipe Anderson převzal od Pedra přihrávku a prosmýkl se před Berardiho, kterého nedokázal překonat. Přímo k dorážce si ale přiběhl právě PEDRO a z pozice střídajícího hráče trefuje odkrytou bránu – 3:2!
61'
Opět Milinković-Savić! Kapitán domácích se dnes nemůže trefit. Teď se skvěle pověsil do vzduchu a opět minul.
60'
Sergej Milinković-Savić se prokličkoval přes několik hráčů do vápna, ale míč si poté hodil do horší pozice a je z toho jen roh pro Lazio.
58'
Nakrátko rozehraný rohový kop poslal Cataldi na hlavu Kamenoviće, který v těžké pozici nedokázal míč nasměrovat do brány.
57'
Nepřesnost Verony. Coppola vracel balón k Berardimu, ale ten neměl šanci dosáhnout a je tu roh Lazia.
56'
Rohový kop Lazia šel přímo na hlavu kapitána Miliinkoviće-Saviće! Ten v jasné šanci minul.
55'
Toma Bašić napálil míč z dálky rovnou na bránu. Střela se ale stala lahůdkou pro gólmana Berardiho.
54'
Po už páté žluté kartě hostů má Lazio dobrou příležitost k ohrožení brány.
53'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Nicolò Casale).
53'
Lazović nedosáhl na balón směřující za autovou čáru a míč tak získává Lazio.
52'
Pedrův prudký centr odvrací obrana hostů.
50'
Hellas má nyní územní převahu. K vápnu to má ale stále daleko.
49'
Už při centru došlo k útočnému faulu a Hellas tak z volného kopu nic nezíská.
49'
Milinković-Savić se opřel do Caprariho a Verona má výhodu standardní situace.
48'
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro.
47'
Problém s nohou má souboji s Tamezem Mattia Zaccagni.
47'
Útočnou akcí zahájilo poločas Lazio. Dobře domácí fotbalisty zastavil Martin Hongla.
46'
ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Dimitrije Kamenović.
46'
ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Adrien Tameze.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl hodně divokou podívanou. Už po čtrnácti minutách vedli hosté díky branám Simeoneho a Lasagny 0:2. Lazio stihlo dát po dvou minutách kontaktní branku z nohy Cabrala a po necelé půl hodině už bylo vyrovnáno, když se prosadil Anderson. Poslední čtvrt hodina už byla co do šancí klidnější.
45+5'
45+4'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Davide Faraoni).
45+3'
Verona se ještě snaží operovat u vápna Lazia. Nic z toho ale nevyprodukovala.
45+2'
Gianluca Caprari hledal zpětnou přihrávkou ve vápně spoluhráče, ale trefil pouze prostor, kde se nacházeli domácí.
45+1'
Nepřesné zakončení z otočky od Mattiy Zaccagniho.
45'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
44'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Federico Ceccherini).
42'
Svižnou akci Verony zastavil pohotově stoper Luiz Felipe.
41'
Lazović zakončoval nepřesně z ofsajdové pozice.
41'
Hru teď doprovází nepřesnosti na obou stranách.
40'
Hráči Lazia byli proti Coppolovi u rohového praporku poblíž své brány v přesile a obrali ho o míč.
38'
Anderson získal od Casaleho míč a hned se s ním po pravé lajně rozběhl dopředu. Verona ale utnula akci v samotném zárodku.
37'
Odražený míč napálil z dálky hodně mimo branku Hongla.
37'
Další roh pro hosty. Zahrávat ho bude Miguel Veloso.
35'
Luis Felipe odvrací Caprariho prudký centr před bránu domácích.
34'
Caparri rozehrál roh nakrátko a následný centr Velosa se stal snadnou kořistí obrany Lazia.
34'
Hellas se ale prokombinoval na druhou stranu hřiště a bude to rohový kop.
34'
Lazio vysoko napadá a komplikuje tak Veroně rozehrávku.
33'
Srážka Caprariho s Lazzarim skončila pádem obou hráčů. Oba ale budou pokračovat.
32'
Gianluca Caprari si dobře navedl míč na silnější pravou nohu na hranici vápna. Zakončení bylo ovšem slabé a doprostřed brány.
32'
Atmosféra začíná být po vyrovnání opět bouřlivá. V hledišti jdou vidět i dýmovnice.
30'
ze hřiště odchází Boško Šutalo, přichází Nicolò Casale.
29'

FELIPE ANDERSON se probíjel do vápna Verony jako tank. Napoprvé byl zablokován, ale nevzdal to a míč se k němu odrazil zpět. Poté už měl snadnou práci a vyrovnává – 2:2!
28'
Lazio se pokoušelo o přechod dlouhým pasem a Šutalo fauloval nabíhajícího hráče v modrém.
26'
Lasagnův útočn faul zastavuje nadějně se rozvíjející akci hostů.
25'
Cataldiho centr se nedostal ani do vápna, ale Lazio může pokračovat v kombinaci.
24'
Roh pro domácí vybojoval kapitán Milinković-Savić.
23'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Miguel Veloso).
23'
Veloso na středu pole takticky faulem zastavil protiútok Lazia.
22'
Elegantní patičkou předal balón Simeonemu po lajně Lazović. Hellas poté míč ztratil.
21'
Po podražení od Luize Felipeho zůstal chvíli ležet Simeone, ale nejlepší střelec Verony bude v pořádku.
20'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Luiz Felipe).
20'
Zaccagni svou střelou zpoza vápna pouze vytloukl obranné bloky.
19'
Lazio zahajuje rozehrávku od Strakošy. Ale ofenzivní faul poté spáchal Zaccagni
18'
Diváci se zatím musí bavit! Tři góly během šestnácti minut jsou skvělou reklamou na zbytek utkání.
16'

Rychlá reakce na sebe nenechala dlouho čekat! Acerbi ve vápně předložil míč JOANEMU CABRALOVI a ten už druhou šanci konečně proměnil! Lazio kontaktním gólem snižuje – 1:2!
14'

Kevin Lasagna se rozběhl směrem k vápnu domácích a jelikož dostal mnoho prostoru, tak napřáhl ze střední vzdálenosti a střelou o tyč překonává Strakošu – 0:2!
14'
Další akce Lazia uvízla na Coppolovi.
13'
Strakošův odkop byl velmi nepřesný a hrát můžou hosté.
12'
Lazio se nyní drží na polovině Verony a snaží se něco udělat s nepříznivým stavem.
10'
Lasagna dostal skvělý pas do běhu, ale branku Lazia vůbec netrefil.
9'
Další tvrdý zákrok hostujícícho Hongly. Rozhodčí Colombo mu jasně naznačuje, že to bylo naposledy. Hongla už má žlutou kartu z třetí minuty a měl by svou agresivitu rychle krotit.
8'
Lazio se ihned snaží zareagovat. Joane Cabral se ocitl v gólové šanci po zpětné nahrávce Felipeho Andersona, ale přízemní střelou jen těsně minul!
6'

Hráči Hellasu přenesli míč na levou stranu vápna, kde si ho lehce zpracoval Darko Lazović a našel naprosto volného GIOVANNIHO SIMEONEHO, jenž hlavou otevírá skóre – 0:1!
4'
Hosté mají poprvé míč více pod kontrolou a snaží se o přechod na polovinu Římanů.
3'
Po Honglově nedovoleném zákroku mělo Lazio výhodu standardní situace. Připraven byl ale gólman Verony Berardi a zabránil tak nebezpečí.
3'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Martin Hongla).
2'
Martin Hongla fauluje a míč se vrací k hráčům Lazia.
1'
Úvodní rozehrávku obstarají domácí.
Na Stadio Olimpico panuje skvělá atmosféra. Domácí fanoušci se chtějí rozloučit opravdu bouřlivě.

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Bašić – F. Anderson, J. Cabral, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Reina – S. Radu, Hysaj, Kamenović, L. Romero, Akpa-Akpro, M. Bertini, Leiva, Moro, Pedro.
Trenér: Maurizio Sarri

Hellas Verona FC: A. Berardi (C) – Ceccherini, Coppola, Šutalo – Lazović, Hongla, Veloso, Faraoni – Lasagna, Caprari – Simeone.
Náhradníci: M. Chiesa, Montipò – Frabotta, Retsos, Dawidowicz, Casale, Depaoli, Bessa, Tameze, Praszelik, Cancellieri.
Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Andrea Colombo.
S. S. Lazio

Lazio si šestou pozici zajistilo v posledním kole, kdy na půdě Juventusu v šesté minutě nastavení vyrovnal Milinković-Savić. V Římě se tak můžou těšit na účast v evropských pohárech. Další dobrou zprávou je velmi pravděpodobná koruna krále střelců pro Cira Immobileho. Ten sice z důvodu zranění kotníku nezasáhne do druhého utkání v řadě, aledruhý Vlahović na něj ztrácí tři góly a musel by tak ve Florencii proti bývalému zaměstnavateli spustit skutečný gólostroj. Na hrotu tak od kouče Sarriho znovu dostane šanci pravděpodobně Kapverďan Jovane Cabral. Druhý nejlépe skórující celek ligy si určitě bude chtít na domácí rozlučku s fanoušky připravit ofenzivní podívanou a vrátit Veroně krutou porážku z podzimní částí ligy.
Hellas Verona FC

Veronští chtějí zopakovat výsledek z minulých dvou sezon, kdy se jim podařilo umístit v horní polovině tabulky. K jistotě ale potřebuje zisk bodu, a to se jim nyní dvakrát nepovedlo. Na dvě domácí prohry nechce navázat další a zakončit tak ligový ročník třemi porážkami v řadě. Nejlepším střelcem mužstva je se 16 brankami Giovanni Simeone. Fanoušci Hellasu se na jeho výkony můžou těšit i nadále, protože bude na hosta z Cagliari pochopitelně uplatněna opce. Kvůli zranění se v na Stadio Olimpico nepředstaví Barák ani Punder. Karty nepustí do hry Němce Guntera.
Závěrečné kolo italské Serie A proti sobě svede šesté S.S. Lazio a aktuálně devátý Hellas Verona FC. Zatímco domácí mají svou pozici jistou, Verona má za sebou o dva body dvojici Turín FC a US Sassuolo, před kterými musí hájit umístění v první polovině tabulky.
Vzpomínky na poslední vzájemný souboj mají rozhodně hosté z Verony, kteří římské orly na podzim smetli 4:1, když všechny branky vstřelil Giovanni Simeone. Čtvrtý nejlepší střelec soutěže těmito čtyřmi brankami zaznamenal celou čtvrtinu svých ligových branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62