Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Atalanta - 18. září 2021   20:45

0:1
(0:0)
Atalanta
75' D. Zapata  (Iličić)
Salernitana
Belec – Gyömbér, S. Strandberg, Gagliolo (68. Bogdan) – Kišrída, M. Coulibaly, L. Coulibaly, Ranieri (61. Jaroszyński), Ribéry (46. Obi) – Djurić (C) (74. Simy), Iannone (61. Bonazzoli).
Fiorillo – Jaroszyński, Schiavone, Bonazzoli, Di Tacchio, Zortea, Kastanos, Obi, Simy, Bogdan, Vergani, Delli Carri.
Paolo Valeri
Stadio Arechi, Salerno
Atalanta
Musso – Tolói (C), Demiral (46. Djimsiti), Palomino – Gosens (90+1. Gi. Pezzella), Al. Mirančuk (46. Iličić), Freuler, Maehle – Pašalić (46. Koopmeiners), Malinovskyj (58. Zappacosta) – D. Zapata.
Sportiello, F. Rossi – Gi. Pezzella, Djimsiti, Pessina, Lovato, Iličić, Zappacosta, Piccoli, Koopmeiners.

Skončilo nám utkání 4. kola, které vyznělo lépe pro Atalantu. Bergamo zvítězilo na hřišti nováčka Salernitany poměrem 1:0. 70 minut jsme sledovali naprosto vyrovnaný zápas, při kterém byli domácí nebezpečnější, ale poslední fáze utkání patřila Atalantě, která měla více sil. Jedinou branku utkání nakonec vstřelil v 75. minutě Duván Zapata. Následně mohli hosté ještě dvakrát vedení navýšit, ale dalšího gólu se už nedočkali. Salernitana tak zůstává i po čtyřech kolech bez bodu, Atalanta se po dnešku se sedmi body na kontě vyhoupla na sedmou pozici.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 21:13.
90+5'
90+4'
Joakim Maehle ale minutu před koncem utkání odvádí skvělou práci na pravé straně. U těla si drží hned dva hráče domácích a zároveň drží balón.
90+3'
Salernitana se už přestěhovala na útočnou polovinu, kde se nyní snaží něco vymyslet.
90+2'
Už probíhá druhá minuta nastaveného času. Celkově sudí nastavil minuty čtyři.
90+1'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Giuseppe Pezzella.
90'
Joakim Maehle mohl využít otevřenější obrany domácích. To se mu také povedlo, neboť famózně našel Koopmeinerse u zadní tyče. Ten ale hlavičkoval do soupeře, od kterého šel balón na břevno.
89'
Brejk hostů byl na poslední možnou chvíli zastaven. Skvělou práci odvedl stoper Stefan Strandberg.
88'
Bergamo se stále drží na útočné polovině. Zřejmě tam bude chtít utkání i dohrát.
87'
Josip Iličić vybojoval pro svůj celek autové vhazování. Atalanta chytře šetří vteřiny na soupeřově polovině.
86'
Žlutou kartu dostává Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919).
85'
Duván Zapata vystřelil z otočky. Jeho ránu vyrazil Belec k úplně volnému Davidemu Zappacostovi, jenž bránu o kousek minul. To byla velká šance na zvýšení skóre.
84'
Zdá se ale, že hosté mají před koncem daleko více sil. Zhruba od 70. minuty Salernitana fyzicky odpadá.
83'
Skvěle teď zapracoval Mamadou Coulibaly, který fantasticky načasovaným skluzem zastavil rozběhnutého Zapatu.
82'
Duván Zapata ukázal, že je při chuti. Jeho pumelice z velké dálky však zapadla daleko vedle bližší tyče.
81'
Salernitana dlouho celkem kvalitně kombinovala před vápnem, ale právě tam její akce ztroskotala. Defenzíva Atalanty si počínala skvěle.
80'
Paweł Jaroszyński hledal Simyho, který ale na pobídku svého kolegy nedoskočil. Těsně před ním totiž zakročil Juan Musso.
79'
Josip Iličić si přehodil míč na levačku a následně centroval. Byl však velmi nepřesný, balón zapadl do zámezí.
78'
Před bránu Salernitany se odrážel další míč, ale tentokrát Belec stačil zareagovat a skočil soupeři pod nohy.
77'
Uvidíme, jak na branku Atalanty domácí zareagují. V dnešním zápase totiž rozhodně působí sympatickým dojmem, jenže na ten se ve fotbale nehraje.
75'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Studená sprcha pro nováčka soutěže, který právě teď inkasuje. Josip Iličić se protáhl po pravé straně a poté na malém vápně vybídl DUVÁNA ZAPATU. Útočník z Kolumbie si přebral balón, navedl si jej na pravačku a pak propálil Belece. 0:1. Asistence: Josip Iličić.
74'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Milan Djurić, přichází Simy.
74'
Federico Bonazzoli se do míče opřel z uctivé vzdálenosti. Jeho rána ale přesná nebyla, bránu minula zhruba o dva metry.
73'
Žlutou kartu dostává Joel Obi (US Salernitana 1919).
72'
Hosté už hrají na soupeřově polovině, ale když sečteme celý dnešní zápas, tak více by si rozdílovou branku zasloužili domácí.
70'
Viděli jsme největší šanci zápasu! Federico Bonazzoli krásně prostrčil míč na Joela Obiho, který si to mířil úplně sám na bránu Atalanty. Tlačil míč k přední tyči, avšak právě konstrukci brány trefil.
69'
Paweł Jaroszyński svou šikovnou levačkou hledal ve vápně spoluhráče, jenže jeho pobídka byla o chlup vyšší, než být měla.
68'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Riccardo Gagliolo, přichází Luka Bogdan.
66'
Mamadou Coulibaly ale centrovaný míč s přehledem odvrátil, nicméně Bergamo pokračovalo na míči. Centr z pravé strany ale skončil v zámezí, takže vykopávat bude Vid Belec.
65'
Remo Freuler se chystal v šestnáctce domácích pálit, ale jeho pokus byl zablokován. Na řadu přichází rohový kop Atalanty.
64'
Po příchodu na hřiště působí stoper Berat Djimsiti velmi jistým dojmem, což potvrdil i nyní, když skvěle zakřižoval útočníka Bonazzoliho.
63'
Na centr z rohu si velmi dobře naskakoval Joel Obi, jenž ale hlavičkoval ze záklonu. Není tak divu, že horní tyč o metr přestřelil.
62'
Federico Bonazzoli hned po příchodu na trávník vybojoval rohový kop pro své barvy. Podaří se Salernitaně vstřelit gól?
61'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Luca Ranieri, přichází Paweł Jaroszyński.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Carmine Iannone, přichází Federico Bonazzoli.
60'
Po ztrátě balónu ale fauloval Luca Ranieri, jenž také viděl žlutou kartu. Celkově už hlavní arbitr Valeri rozdal šest napomenutí.
60'
Teď však drží míč na kopačkách tým ve vínově červených dresech, který je hnán dopředu opravdu velmi dobrou atmosférou.
59'
I tím, že Atalanta vyčerpala už čtyři střídání, jde poznat, že kouč Gasperini vůbec není spokojen s výkonem svých svěřenců. Ti teď mají už jen zhruba třicet minut na zlepšení se.
58'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Davide Zappacosta.
57'
V dnešním utkání je k vidění opravdu hodně faulů. O další z nich se postaral Gosens.
56'
Další žlutou kartu viděl za zmaření slibně se rozvíjející akce Ruslan Malinovskyj.
55'
Teun Koopmeiners ale trefil pouze zeď, takže ani tentokrát jsme se branky nedočkali.
54'
Josip Iličić byl zhruba dvacet metrů od brány soupeře nedovoleně zastaven. Bergamo bude mít skvělou možnost udeřit z přímého kopu.
53'
Atalanta se po dlouhé době pořádně zmocnila balónu. Nyní si přihrává mezi svými obránci.
52'
Domácí si vytvořili velkou šanci po úniku Wadždí Kišrídy, jenž ještě oslovil na levém křídle kapitána Milana Djuriće. Útočník s číslem 11 na zádech zamířil těsně vedle přední tyče.
51'
Celá předchozí situace ale skončila hostujícím nezdarem. Nyní má Belec dostatek prostoru na rozehrávku.
49'
Lassana Coulibaly ztratil míč na středu hřiště a nyní musí pospíchat směrem dozadu. Atalanta totiž umí být z brejků pořádně nebezpečná.
48'
Berat Djimsiti teď skvěle přečetl rychlé vysunutí Salernitany po levé straně a následně míč odkopl do autu.
47'
Domácí rozehráli dva rohové kopy v řadě. Po nich ale pořádně zakončit nedokázali.
46'
Carmine Iannone se po pár sekundách druhé půle dostal ke střele. Z hranice vápna mířil do přední šibenice, ale Musso se vytáhl parádním způsobem. Střelu na poslední chvíli zneškodnil.
46'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Joel Obi.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Josip Iličić.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Merih Demiral, přichází Berat Djimsiti.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Teun Koopmeiners.
46'
Pár šancí jsme sice viděli, ale jinak rozhodně nemůžeme říct, že by se jednalo o ofenzivní fotbal. Oběma celkům chybí větší kvalita ve finální fázi, a proto je prozatímní stav bezbrankový. Blíže ke gólu ale měli domácí, kteří hned dvakrát nebezpečně stříleli ze střední vzdálenosti.
45+1'
45'
Merih Demiral si však neodpustil protesty a byl při nich až příliš hlasitý. Rozhodčí si toho všiml, a proto vytáhl další kartu.
45'
Další žlutou kartu viděl domácí kapitán Milan Djurić, který zasáhl Demirala loktem do obličeje.
44'
Franck Ribéry přistrčil do strany Gaglioloovi, jehož přízemní míč zapadl přímo do rukavic pozorného gólmana Atalanty. Ani teď jsme se střely nedočkali.
43'
Domácí budou házet aut poblíž rohového praporku hostů. Uvidíme, co teď vymyslí.
41'
Joakim Maehle měl před sebou prostor, a proto zvolil narážečku se Zapatou. Míč se následně dostal ke Gosensovi, jehož centrovaný míč byl nepřesný.
39'
Každý chvilku tahá pilku. Tak by se dal charakterizovat dosavadní průběh utkání. Ani jedna strana nemá trvalejší převahu, nicméně šance jsme už viděli u obou celků.
38'
Rafael Tolói zbytečně ztratil míč a poté musel ve skluzu jen faulovat. Viděli jsme tedy druhou žlutou kartu v dnešním zápase.
37'
Freulerův přízemní centr skončil na prvním bránícím hráči. Salernitana se ubránila i v tuto chvíli.
36'
Lassana Coulibaly jen o chloupek nedoskočil na míč Ranieriho ze strany. Oběma celkům zatím chybí přesnost ve finální fázi.
36'
Duván Zapata je zatím velmi dobře střežen stopery domácích. I nyní si hledal mezi nimi prostor, ale ten od nich nedostal vůbec žádný.
35'
Luca Ranieri nedal Malinovskému vůbec nic zadarmo. Ukrajinský reprezentant zůstal ležet na zemi, přestože se nejednalo o zákrok v souboji o míč.
34'
Juan Musso musel rychle z brány. Salernitana se totiž pustila do rychlé kombinace.
33'
Lassana Coulibaly na poslední chvíli zvládl velmi nepříjemnou situaci. Na středního záložníka domácích totiž dotírali dva hráči soupeře.
31'
Nyní už hosté kombinují se svým brankářem. Pár kloudných příležitostí si už sice vytvořili, ale na branku stále čekají.
30'
Svěřenci kouče Gasperiniho mířili po chybě Ribéryho do přečíslení, avšak přihrávka na Zapatu číhajícího na ofsajdové pasti byla mírně nepřesná. Útočník z Kolumbie si přebíral míč na špičku, od ní se hrací předmět odrazil k Belecovi.
29'
Mario Pašalić prostrkával míč na Zapatu, který si jej však přebrat nemohl, neboť domácí stoper Gyömbér byl rychlejší.
28'
Robin Gosens si tentokrát při převzetí míče pomohl faulem. Atalanta stále marně dobývá dnes velmi pevnou defenzívu Salernitany.
27'
Norbert Gyömbér se chystá na autové vhazování, které rozehraje z vlastní poloviny hřiště.
25'
Do vápna domácích přišel další ostrý centr ze strany. Tentokrát si k zakončení naskakoval Gosens, jenže i jej balón přeletěl.
25'
Duván Zapata se málem dostal k hlavičce na malém vápně. Při výskoku mu chybělo pár centimetrů.
23'
Následná standardní situace se Salernitaně vůbec nepovedla. Balón skončil v rukavicích pozorného gólmana Mussa.
22'
Mamadou Coulibaly se z velké dálky velice sympaticky opřel do míče. Jeho rána z voleje se dost možná otřela o břevno Mussovy svatyně.
21'
Domácí stoper Stefan Strandberg skvěle přečetl další vysunutí ruského reprezentanta. Později se však ukázalo, že do obranného zákroku nemusel, neboť byl pískán i máván ofsajd.
20'
Alexej Mirančuk si šikovně zpracoval míč, jenže následnou přihrávku do pokutového území nezvládl.
19'
Ribéry nezvládl přihrávku na levou stranu, která měla vysunout jeho spoluhráče. Pro zadáky Atalanty snadná práce.
18'
Po rohovém kopu Bergama ale nezapršelo. Míč už získali domácí.
17'
Teď to hosté sehráli opravdu parádně. Čtyřikrát si vyměnili míč z prvního doteku a finální střelu z hranice šestnáctky vyslal Robin Gosens. Německý reprezentant ale nechal vyniknout brankáře Belece, jenž byl u tyče včas.
16'
Žlutou kartu dostává Joakim Maehle (Atalanta Bergamasca Calcio).
16'
Před Lucou Ranierim byl volný prostor. Hráč domácích s číslem 19 na zádech ale zvolil centr, který byl v jeho podání velice nepřesný.
15'
Gosens na levé straně ztroskotal na důrazu domácích hráčů. Už jsme si mohli všimnout, že Salernitanu hlavně důraz dnes zdobí.
14'
Lassana Coulibaly byl na středu hřiště faulován. Rozehrávky se tedy ujali domácí, kteří si už přihrávají na útočné polovině.
13'
Ani z druhého rohu domácí nic velkého nevytěžili. Míč už mají na kopačkách fotbalisté v bílých dresech.
13'
Franck Ribéry předvedl na levé straně dvě kličky. Po té druhé centroval, ale balón byl znovu sražen do zámezí.
12'
Domácí vybojovali svůj první rohový kop v utkání. Záhy jej rozehrají.
11'
Ruslan Malinovskyj se snažil z prvního doteku poslat míč do brejkové situace. Jeho provedení ale nebylo ideální, takže snadná práce pro domácí obránce.
10'
Iannone si znovu aktivně počínal na soupeřově polovině. Jde vidět, že Salernitana se snaží hrát bez respektu.
9'
Rozhodnutí sudího potvrdili i videorozhodčí. Demiral hned poté zůstal ležet na trávníku. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
8'
Carmine Iannone se zajímavě tlačil do vápna hostů a dokonce byl i povalen k zemi. Penalta se ale s největší pravděpodobností kopat nebude. Sudí rozpažil, takže nyní se čeká na potvrzení VARu.
7'
Duván Zapata se snažil na pravé straně pokutového území propasírovat přihrávku na Mirančuka, jenže domácí stopeři byli pohotovější.
6'
Hosté už uklidňují hru kombinací na své polovině hřiště.
5'
Salernitana se dostala do první dobré střelecké pozice. Po nepřesné přihrávce Freulera se míče ujal Wadždí Kišrída, jehož rána levačkou zaplula zhruba metr nad horní tyč.
5'
Wadždí Kišrída čekal marně na dlouhou přihrávku od brankáře. Balón propadl do autu, takže vhazování pro Atalantu.
4'
José Luis Palomino si v hlavičkovém souboji vypomohl loktem. Měl štěstí, že si za svůj faul nevysloužil už ve 4. minutě žlutou kartu.
3'
Rafael Tolói přidržel míč na půlící čáře. Poté ale přihrál na obsazeného spoluhráče, tudíž tato akce moc konstruktivní nebyla.
2'
Dopředu se hnala dlouhým nákopem i Salernitana, jenže domácím byl v přechodové fázi odmáván ofsajd.
1'
Pokus o první nákop v podání hostů nebyl přesný. Autové vhazování provede Riccardo Gagliolo.
1'
Domácí dnes nastupují ve vínově červených dresech. Atalanta bude hrát v bílém.

US Salernitana 1919: Belec – Gyömbér, S. Strandberg, Gagliolo – Kišrída, M. Coulibaly, L. Coulibaly, Ranieri, Ribéry – Djurić (C), Iannone.
Náhradníci: Fiorillo – Jaroszyński, Schiavone, Bonazzoli, Di Tacchio, Zortea, Kastanos, Obi, Simy, Bogdan, Vergani.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Demiral, Palomino – Gosens, Al. Mirančuk, Freuler, Maehle – Pašalić, Malinovskyj – D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Gi. Pezzella, Djimsiti, Pessina, Lovato, Iličić, Zappacosta, Piccoli.

Rozhodčí: Paolo Valeri.

US SALERNITANA 1919

Salernitana skončila v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže druhá, takže letos hraje po dlouhých třiadvaceti letech znovu Serii A. Úvod sezony jí nevyšel, prohrála totiž všechny tři své dosud odehrané zápasy a v tabulce pobývá na poslední příčce. V 1. kole prohrála v Bologni 2:3, poté doma schytala čtyřgólový debakl od AS Řím a v minulém týdnu nestačila opět 0:4 na FC Turín. Ze tří zápasů tedy inkasovala 11 branek, což rozhodně není dobrá bilance. O dvě branky tohoto celku proti Bologni se postarali Federico Bonazzoli a Mamadou Coulibaly.

ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Atalanta uhrála v úvodních třech zápasech v Serii A 4 body. Na úvod vyhrála na hřišti FC Turín 2:1, ale poté jen remizovala doma s Bolognou po bezbrankovém výsledku. Doma hrála i před týdnem, ale znovu se jí nedařilo. Fiorentině podlehla 1:2, tudíž v tabulce se momentálně krčí až na desáté příčce. V průběhu týdne Bergamo načalo svou pouť letošní Ligou mistrů. Úvodní duel sehrálo ve Španělsku s Villarrealem a domů si přivezlo cennou remízu 2:2. Ve skupině se ještě utká se švýcarským Bernem a zvučným Manchesterem United. O tři ligové góly Atalanty se postarali útočníci Muriel, Piccoli a Zapata.
Přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu ze 4. kola italské Serie A. Favorizovaná Atalanta dnes zavítá na půdu nováčka, hrát bude se Salernitanou. Utkání začne ve 20:45. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62