Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Sassuolo - 6. února 2022   15:00

Sampdoria
5' Caputo (Candreva) • 7' Sensi  • 63' Conti (Candreva) • 90+1' Candreva
4:0
(2:0)
Sampdoria
Falcone – Bereszyński (C), A. Ferrari, O. Colley, Murru (75. Augello) – Thorsby, Sensi, Rincón (75. Vieira) – Candreva, Gabbiadini (36. Suprjaha, 59. Conti), Caputo.
Audero, N. Ravaglia – Askildsen, Augello, Conti, Magnani, Trimboli, Vieira, Suprjaha.
Maresca F.
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Sassuolo
Consigli – Müldür, Chiricheş, G. M. Ferrari (C), Kyriakopoulos – Frattesi (60. Harroui), Maxime López (73. Henrique) – D. Berardi (84. Konradsen Ceïde), Raspadori, Traorè (60. Defrel) – Scamacca.
Pegolo, Satalino – K. Ayhan, Defrel, Harroui, Magnanelli, Henrique, Peluso, Ruan, Toljan, Ciervo, Konradsen Ceïde.

Dnešní fotbalové klání je u konce a my můžeme konstatovat, že 3 body zůstanou v Janově. Domácí po skvělém startu do zápasu a prvních dvou trefách přidali dva góly také ve druhé půli. Nejprve se v 63. minutě prosadil střídající Conti a výhru korunoval skvěle kopnutou penaltou hrdina zápasu Antonio Candreva. Čtyřiatřicetiletý Ital kromě proměněného pokutové kopu zaznamenal také dvě asistence a měl spolu s gólmanem Falconem lví podíl na dnešním vítězství Sampdorie. Domácí tak po čtyřech ligových prohrách v řadě konečně bodují a vzdálí se týmům pod sebou, které bojují o udržení. Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního odpoledne.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:9.
Střely mimo: 3:9.
Rohy: 3:9.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 15:16.
90+4'
90+4'
A k tomu nebylo daleko! Míč proběhl malým vápnem, do brány ale nezamířil.
90+4'
Hosté se snaží poměr branek alespoň zkorigovat.
90+1'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Tak tohle byla velká paráda! ANTONIO CANDREVA nechal vzpomenout na legendární penaltu Antonína Panenky a perfektním dloubáčkem doprostřed upravuje skóre zápasu – 4:0!
90'
Sudí nastaví 4 minuty nad rámec hrací doby.
90'
Antonio Candreva se ujme pokutového kopu.
90'
Po faulu Consigliho, který podrazil svého protihráče byla nařízena penalta pro Sampdorii!
89'
Z nějakých třiceti metrů natáhl ke střele Harroui a málem jsme viděli fantastický gól!
87'
Další pokus o zakončení měl na svědomí Gianluca Scamacca, který bránu hlavou minul.
86'
Přetažený centr Caputa prolétl pokutovým územím a míč se vrátil na kopačky hostujících fotbalistů.
85'
Domácí skvěle brání vlastní šestnáctku. Sice se hosté pohybují v tomto vymezeném prostoru v posledních minutách velmi často, ale k vytvoření nebezpečných střeleckých pozic jejich snaha vede jen zřídka.
84'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Emil Konradsen Ceïde.
83'
U míče jsou po delší době také hráči v modrých dresech, to však nevydrželo dlouho.
81'
Hrdinou dnešního zápasu je jednoznačně brankář domácích! Ten předvedl další dva skvělé zákroky, nejprve proti střele z bezprostřední blízkosti a následně zachytil i nebezpečnou hlavičku.
80'
Střela Kyriakopoulose bya sražená na rohový kop, který ale hosté ke vzniku šance nevyužili.
79'
Hráči Sassuola míč vůbec nechtějí pustit ze své kontroly.
77'
Hosté svírají domácí obranný val, což se pochopitelně nelíbí fandům Sampdorie a snaží se narušit rozehrávku hostů hlasitým pískotem.
76'
Další vynikající zákrok musel vytáhnout Falcone proti bombě Giacoma Raspadoriho!
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Ronaldo Vieira.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Tommaso Augello.
74'
Hosté zvyšují procento držení balónu, k ohrožení brány Sampdorie se ale nemohou propracovat.
73'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Matheus Henrique.
72'
Domenico Berardi byl znovu blízko gólu! Jeho parádní rána levačkou se kroutila na zadní tyč, kterou těsně minula.
71'
Akrobatickým zakončením přes hlavu z šestnácti metrů se předvedl hostující stoper Chiriches, jeho pokus ale lapil Falcone.
69'
Sassuolo drží balón na úrovní půlící čáry a snaží se něco vymyslet.
67'
Caputovo zakončení přinese po úspěšném bloku rohový kop ve prospěch domácích.
66'
Dominico Berardi přímák rozehrál skvěle! Svou levačkou napálil míč na bránu, ten se cestou mírně přizvedl o postavenou zeď a donutil domácího gólmana vytasit zatím zákrok zápasu.
65'
Přímý kop ze zajímavé pozice bude rozehrávat Sassuolo po nedovoleném zákroku jednoho z bránících hráčů domácího týmu.
64'
Regulérnost třetího gólu Sampdorie potvrdil i VAR.
63'
Tak právě přímý kop zajišťuje domácím třetí branku v zápase. ANDREA CONTI zůstal zcela nehlídaný při svém náběhu, pohlídal si ofsajd a zamířil přesně – 3:0!
62'
Po faulu Lopeze mají domácí výhodu volného přímého kopu.
61'
Ve velké rychlosti vlétl do šestnáctky soupeře Berardi, následným pasem ale nenalezl spoluhráče a domácí tuto nebezpečně se vyvíjející situaci nakonec zvládli.
60'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Jeremy Toljan.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Grégoire Defrel.
59'
Suprjahu nahradí ve zbytku zápasu Conti.
58'
Žlutou kartu dostává Wladimiro Falcone (UC Sampdoria).
57'
Dobré obranné zákroky na obou stranách, nejprve domácí Bereszynski překazil útok hostů, následně na druhé straně dobře zasáhl Murru.
55'
Rohový kop Sassuolu ohrožení branky nepřinesl a domácí mohou zůstat v klidu.
54'
Příliš vysoký pas do vápna přeletěl všechny hráče v zeleném a skončil v náručí Falconeho.
53'
Solidní příležitost měl také Traoré, ale ani on se skóre nepohnul. Druhý poločas se ale zatím hraje v opravdu svižném tempu.
52'
Sensiho rána končí vysoko nad břevnem a brankáře tak vůbec neohrozila.
50'
Za tenhle faul už ale Scamacca vyfasuje kartu.
50'
Mezi střelce se po svém zakončení nezapíše ani Berardi.
49'
Skvělou příležitost promarnil Candreva, který míč poslal těsně vedle horního rohu brány.
48'
Zpoza šestnáctky to zkusil právě Scamacca, bránu netrefil a následuje pouze odkop od branky.
47'
Scamacca poslal na půlící čáře k zemi Rincóna a rozhodčí ihned píská nedovolený zákrok.
46'
Prvních pětačtyřicet minut nám hned ve svém úvodu nabídlo dvě branky domácí Sampdorie. Po trefě Caputa se o dvě minuty později přidal i Sensi a domácí začli utkání skvěle. Ve zbývajícím čase jsme viděli relativně vyrovnaný souboj, který ale další gól nepřinesl a do šaten se půjde za stavu 2:0.
45+5'
45+4'
Jasný faul ze strany Raspadoriho oceněn žlutou kartou.
45+3'
Po útočném faulu pošle míč zpět do hřiště z hranice vlastní šestnáctky Falcone.
45+2'
Další snahu vyvinul Domenico Berardi, který ale svým centrem nenašel nikoho a vhazovat od postranní čáry bude janovský celek.
45+1'
Výhodu standartní situace dostali také hráči Sassuola a po krátké rozehrávce nakonec přišel centr do pokutového území! Zakončení Scamaccy šlo však přesně do rukavic domácího brankáře.
45'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
45'
Hlavní arbitr dnešního duelu však dal hráčům pokyn ve hře pokračovat, pokutový kop neuvidíme.
44'
Právě probíhá kontrola u videa, celá situace tak ještě vyřešena není.
43'
V pokutovém území padá Sensi, rozhodčí Maresca ale zůstává v klidu a penaltu nepíská.
42'
Odpískán ofsajd, v něm přistižen Francesco Caputo.
41'
Výborným obranným zákrokem překazil útočnou snahu domácích Chiriches.
40'
Po nedovoleném zákroku na Rincóna u míče opět Sampdoria Janov.
40'
Hosté se snaží zvýšeným pohybem vypracovat nějaké šance, ale zatím se jim to příliš nedaří.
39'
Nebezpečně letící balón od levé postranní čáry zpacifikoval domácí obránce Colley.
38'
Sassuolo s balónem opět kolem své šestnáctky a domácí je k ničemu nepouští.
36'
Zraněného Gabbiadiniho nahradí jednadvacetiletý Vladyslav Suprjaha.
36'
Centr Kyriakopoulose srazil Bereszynski na roh.
36'
Domácí teď musí hrát chvíli v deseti, než bude možné vystřídat.
34'
Zdá se, že nebude schopen pokračovat a uvidíme první střídání. To je velká ztráta pro Sampdorii.
33'
Manolo Gabbiadini po přišlápnutí ze strany soupeře zůstává ležet na hrací ploše. Momentálně je hráč v péči lékařů.
32'
Zakončení Traorého minulo levou tyč o několik desítek centimetrů.
31'
Nepřesný odkop Falconeho sebral Berardi a elegantně se uvolnil přes protihráče.
30'
Ve své moci ale balón neměli příliš dlouho, ofenzivní snažení Sampdorie dobře zakončil z velkého úhlu Caputo. Brankář Consigli podržel svůj tým.
29'
Útočný faul odpískán Gabbiadinimu a k míči se dostanou hráči Sassuola.
27'
V pokutovém území upadl po souboji s jedním z domácích beků Traoré. O faul se podle hlavního sudího nejednalo a tak nařídil pouze rohový kop. Ten žádné ohrožení brány nepřinesl.
26'
Hosté v zelených dresech musí opět začít postupovat od vlastního vápna.
25'
Rýchlý protiútok zakončoval znovu Raspadori, jeho střela byla zblokována.
24'
Sassuolo zahrozilo centrem zprava a následnou střelou zpoza vápna se předvedl Raspadori. Obě situace ubráněny domácí defenzívou.
22'
Nepříjemný šlapák schytal Gabbiadini, je ale v pořádku a pokračuje ve hře.
21'
Výborné napadání ze strany Sampdorie maří pokusy o konstruktivní rozehrávku hostů jíž na jejich polovině.
20'
Máme tu první žlutou kartu, kterou za protesty dostává Antonio Candreva.
19'
Stopeři Sassuola si vypomáhají při rozehrávce krátkými pasy až na svého brankáře.
17'
Výtečnou šanci si vypracoval Caputo, který ale nechal vyniknout hostujícího gólmana.
15'
Skvělá šance pro hosty! K vyložené příležitosti se dostal po odrazu Gian Marco Ferrari, nepropálil však blok těl před sebou.
14'
Po dobré práci domácí defenzívy je tu další rohový kop v podání Sassuola.
13'
Na zemi zůstává po faulu Sensi, rozehrávka pro janovský tým.
12'
Sassuolo se snaží zvrátit výsledek a kombinuje poblíž domácí šestnáctky.
10'
S míčem na kopačkách pokračují opět domácí.
7'
Tak to je snový start pro domácí tým. Míč se dostal do vápna Sassuola a spoustu prostoru využil STEFANO SENSI, který dorazil míč do sítě – 2:0!
5'
Skvěle zahraný roh nakonec končí první brankou dnešního klání. Domácí hráči ho rozehráli nakrátko a po centru na zadní tyči zakončil FRANCESCO CAPUTO přesně – 1:0!
5'
Po sérii odrazů ve prospěch domácího mužstva tu máme rohový kop pro Sampdorii.
4'
Na druhé straně v ofsajdu Stefano Sensi.
3'
Traoré se dobře rozeběhl po levé straně, přízemním pasem ale našel pouze soupeře.
2'
Murru odvrácí pouze na další rohový kop. Ten už domácí zneškodnili bezpečně a s míčem hraje Sassuolo z vlastní poloviny.
1'
Scamacca neodcentroval přes blokujícího hráče a máme tu první roh zápasu.
1'
Oba celky jsou připraveny k úvodnímu výkopu, který budou mít na svědomí domácí.

UC Sampdoria: Falcone – Bereszynski (C), Ferrari A., Colley, Murru – Thorsby, Sensi, Rincón – Candreva, Gabbiadini, Caputo
Náhradníci: Ravaglia (B), Supryaha, Audero (B), Vieira Nan, Augello, Askildsen, Sabiri, Magnani, Conti, Trimboli
Trenér: Giampaolo M.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiriches, Ferrari G. (C), Kiriakopoulos – Frattesi, Lopez – Berardi, Raspadori, Traoré – Scamacca
Náhradníci: Ruan, Ayhan, Pegolo (B), Peluso, Toljan, Henrique, Harroui, Magnanelli, Satalino (B), Ceide, Ciervo, Defrel
Trenér: Dionisi A.

Rozhodčí: Maresca F..
Vzájemná utkání
V letošním ročníku nejvyšší italské soutěže se oba týmy setkaly jednou. Na půdě Sassuola z toho byla bezbranková remíza. V předchozí sezóně si ze dvou vzájemných duelů neodnesla Sampdoria ani jeden jediný bod, dvakrát totiž zvítězili hosté.

Sezóna 2021/2022
2. kolo – Sassuolo vs. Sampdoria 0:0
Sezóna 2020/2021
14. kolo – Sampdoria vs. Sassuolo 2:3
33. kolo – Sassuolo vs. Sampdoria 1:0

SASSUOLO

Hostující mančaft je v roce 2022 ve zcela odlišném rozpoložení. Taktéž odehrál pět zápasů, prohrál ale pouze jednou. Stabilní výsledky v průběhu sezóny mají za následek pohodové umístění ve středu tabulky. Sassuolu totiž po třiadvaceti kolech náleží jedenáctá příčka, dokázali totiž v odehraných utkáních získat 29 bodů, proto se tedy pohybují ve výrazně přijatelnějších vodách tabulky Serie A než jejich soupeř.

SAMPDORIA

Domácí celek se před reprezentační pauzou nepotkal s dobrou formou a v novém roce prohrál zatím všech pět zápasů. Jednou podlehl Juventusu v rámci osmifinálového kola italského poháru, čtyřikrát pak padl v Serii A. Ze třiadvaceti odehraných kol odcházel Janovský tým hned třináctkrát poražen a s 20 body mu patří šestnácté místo v tabulce. Na první sestupovou pozici mají domácí k dobru už pouze 3 body a situace tak začíná být poměrně kritická.
Po reprezentační přestávce se vrací ligový fotbal a čtyřiadvacáté kolo italské Serie A nabídne zajímavý duel, UC Sampdoria proti US Sassuolo Calcio!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62